U obce Rohozná se 1. července stala tragická dopravní nehoda. Čtyřiadvacetiletý řidič ze Svitav nezvládl řízení půjčené čtyřkolky. Poté, co se ocitl s vozidlem mimo komunikaci narazil čelně do stromu. Řidič střet nepřežil, jeho 22letá spolujezdkyně při něm utrpěla těžké zranění.

Devětasedmdesátiletý cyklista vjel ve čtvrtek 12. července v půl osmé ráno na místní komunikaci v Horním Újezdu z nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s protijedoucím motocyklem.

V pátek 17. srpna krátce po třinácté hodině se 48letý řidič Škody Felicia, jedoucí z Moravské Třebové směrem na Mohelnici, nevěnoval řízení a sjel ve stoupání mimo komunikaci. Najel na svodidla a následně narazil do stromu. Zraněním na místě podlehl.

Osudnou se stala nehoda v neděli 19. srpna po půlnoci pro 18letého mladíka z Hlinska, který měl řidičské oprávnění šest měsíců. Před jízdou z Poličky do Lubné se posilnil alkoholem, nezvládl levotočivou zatáčku a narazil do stromu. Řidič zemřel na místě, jeho dvaadvacetiletý spolujezdec podlehl svým zraněním o čtrnáct dní později.

Na rychlou jízdu doplatil 65letý řidič vozidla Opel Kadet z Mohelnice. Ve čtvrtek 19. září po dvacáté hodině vjel na objížďce hlavní silnice poblíž Linhartic v prudké levotočivé zatáčce mimo komunikaci. Pád stromu, do kterého narazil, pak způsobil řidiči smrtelná zranění. Spolujezdci vyvázli z nehody bez zranění.

Řidič Fordu Mondeo neměl v pondělí 5. listopadu před osmou hodinou večerní šanci vidět muže, který ležel na silnici u obce Korouhev. Soudní znalec zjistil v krvi 53letého muže z Pohledů, kterého automobil přejel, takřka čtyři promile alkoholu.

U čerpací stanice Slovnaft v Lačnově vjel přímo pod kola nákladnímu vozidlu Iveco 8. listopadu 43letý řidič Fordu Fiesta z Brněnce. Protože nedal přednost v jízdě Ivecu, zemřel jeho osmašedesátiletý spolujezdec, řidič utrpěl těžká zranění.

Ani přivolaný vrtulník záchranné služby nepomohl vrátit život 75leté ženě z Lačnova. V pátek 30. listopadu se cyklistka pokoušela přejet hlavní silnici z Moravské Třebové na Litomyšl. Přes odbočující vozidlo však přehlédla další vůz, který jel směrem na Litomyšl. Do projíždějícího mercedesu narazila a při následném pádu utrpěla těžké zranění hlavy. Podle vyjádření znalců by ženě cyklistická přilba zachránila život.

Martin Švancara, Policie ČR Svitavy