Po nedávných událostech, kdy kamion srovnal se zemí garáž a o několik týdnů později další zdemoloval část rodinného domu, vyvolalo vedení města jednání s odpovědnými institucemi. Chtějí alespoň částečně zvýšit bezpečnost.

„Před pár dny přijeli do města zástupci Ředitelství silnic a dálnic, Policie České republiky a Pardubického kraje. Společně jsme si prošli nejkritičtější úseky silnice na našem katastru a radili se o možnostech zlepšení stávajícího stavu,“ uvedl starosta Březové nad Svitavou Martin Kiss.

Tragikomedie

Jednání podle něj nebylo vůbec jednoduché. „Některé výroky a návrhy mě doslova šokovaly. Vypadalo to jako sranda, ale oni to mysleli vážně. Jistý člověk například navrhoval zrušení všech přechodů pro chodce, aby byla větší plynulost dopravy,“ prozradil na zasedání zastupitelstva zákulisí jednání o bezpečnější silnici starosta Kiss.

Přestože šlo chvílemi o tragikomedii, určitých změn k lepšímu se nakonec obyvatelé města přeci jen dočkají. „Značka označující začátek obce bude posunuta až k navezenému ochrannému valu. Přibudou reflexní tabule s nápisem, že úsek je měřený radarem a že hrozí smyk. V polovině rovného klesání budou na silnici nalepeny plastové pásy, které fungují jako psychologické brzdy,“ popsal změny Martin Kiss. Obyvatelé se dočkají také dvou nových přechodů pro chodce.