Informace ale novinářům na místě nechtěli sdělovat, protože vyšetřování má svou osnovu. Z útržků slov, která byla slyšet ze skupinky oddělené od veřejnosti červenobílou páskou, lze vytušit, že zřejmě šlo o problém s neotevřeným padákem.

Na místo se dostavil i předseda Klubu vojenských veteránů Chrudim Stanislav Rychlý. „V sobotu 21. července jsme se ještě domlouvali na organizaci zářijových oslav výročí naší organizace. Ještě než nastupoval do letadla, hovořil prý se svou paní. Teď jsem s ní mluvil,“ sdělil policejnímu vyšetřovateli Rychlý.

Zdůraznil, že zesnulý parašutista byl ve velmi dobré fyzické kondici. „Ujet sto kilometrů na kole pro něj nebyl problém. Byl aktivním výsadkářem,“ přiblížil sportovní zdatnost svého kamaráda.

„Šlo o pád muže s padákem, který kvůli rozsáhlým zraněním nepřežil. Případ je dále v šetření,“ uvedl major Ivan Pitra ze služby kriminální policie a vyšetřovaní.xxx Inspektor parašutismu, který na místě zkoumal příčiny zřícení parašutisty, nepotvrdil, že se muži neotevřel padák. „V tuto chvíli to nejsem schopen říct. V každém případě je to velká tragédie,“ poznamenal před odjezdem z místa.

Padák v barvách české vlajky byl odvezen k dalšímu zkoumání. Experti, kteří musí zjistit příčinu pádu, tento materiál po ukončení své práce s největší pravděpodobností zničí. „Zpátky se už nevrací, nebylo by to morální,“ poznamenal jeden z přivolaných odborníků na parašutismus.