VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

20.5.2018

Motorkář naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním

Koclířov - V pátek po tři čtvrtě na pět odpoledne došlo na „křižovatce smrti“ na silnici I/35 u Koclířova ke střetu motorkáře s osobním autem. Zodpovědný motorkář si zachránil zdraví a možná i život ochrannými pomůckami.

19.5.2018

Viděli jste nehodu v Poličce?

Polička - Policie hledá svědky nehody.

18.5.2018

Lidské hyeny opět úřadovaly

Svitavsko - Další případy okradených seniorů vyšetřují policisté ve svitavském okrese. Tentokrát se jedná o škodu, která jde do statisíců korun.

16.5.2018

Pod chlapcem se propadla střecha kravína

Dlouhá Loučka - Neštěstí se stalo v úterý odpoledne ve Dlouhé Loučce. 

14.5.2018

Mladý řidič převrátil auto uprostřed silnice na střechu

Litomyšl - Stačila chvilka nepozornosti a auto skončilo na střeše.

12.5.2018

Údajné týrání zvířat ve Žďárci u Skutče. Místo už prohlédla polici

Skuteč – Všímavý občan nahlásil podezření na týrání zvířat v kravíně ve Ždárci. Prostřednictvím sociálních sítí tato zpráva obletěla republiku. Na místo už dorazila policie i pracovníci krajské veterinární správy. „Byli jsme na místě. Věc evidujeme,“ uvedl dnes odpoledne tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Pardubického kraje Petr Voldán s tím, že o tom, zda šlo o týrání, musí rozhodnout veterináři.

11.5.2018

Nejvíce osob bylo při požárech zraněno na Svitavsku

Svitavsko - Nejvyšší počet požárů na tisíc obyvatel v Pardubickém kraji v loňském roce připadá na svitavský okres.

10.5.2018

Řidička na kruhovém objezdu srazila cyklistu

Svitavy - Ve čtvrtek kolem deváté hodiny ráno došlo na kruhovém objezdu před budovou svitavského územního odboru policie ke střetu osobního auta s cyklistou.  

10.5.2018

Muž vrazil s autem do svahu

Sebranice - Havárie skončila lehkým zraněním řidiče. V úterý po půl sedmé večer vyjížděli profesionální hasiči z Poličky k dopravní nehodě osobního auta u Sebranic.

10.5.2018

Týraná žena usmrtila druha jedinou ranou. Nešlo ale o vraždu

Pardubice/Krasíkov – Soud v Pardubicích odsoudil Marii Kramaříkovou na 6 let. Jednou ranou nožem do srdce usmrtila svého druha.

10.5.2018

Policie má výsledky soudní pitvy, mrtvý byl zřejmě zavražděn

Bystré - Policie má k dispozici výsledky soudní pitvy lidského těla, které bylo nalezeno minulý týden v pátek u Bystrého na Poličsku.

10.5.2018

Provoz zkomplikovaly dvě nehody

Litomyšl - Dvě dopravní nehody komplikují dnes ráno už tak problematický dopravní provoz. 

8.5.2018

Nadýchala téměř 2 promile

Polička – Alkohol za volant nepatří. O tom se přesvědčila i žena v Poličce.

8.5.2018

U Bystrého bylo nalezeno torzo lidského těla

Bystré - Minulý týden v pátek bylo u Bystrého na Poličsku nalezeno torzo lidského těla v mělkém hrobě.

8.5.2018

Motorkář nedobrzdil před přechodem a dostal smyk

Svitavy - V pondělí o půl osmé večer nezvládl šestatřicetiletý motorkář při průjezdu pravotočivou zatáčkou v Sokolovské ulici před přechodem pro chodce řízení, dostal smyk a narazil do auta v protisměru. Do nemocnice motorkáře transportoval vtulník.

4.5.2018

Tragické zřícení stěny: jeden mrtvý, druhý těžce zraněný

Skuteč - Na dva muže se v pátek kolem půl dvanácté zřítila zeď budovy. Jeden na místě zemřel, druhý skončil s těžkým zraněním v nemocnici. 

1.5.2018

Kradl ve škole. Teď ho hledá policie

Litomyšl – Policie pátrá po muži, který začátkem března kradl v šatnách základní školy.

29.4.2018

Mladík podváděl na síti

Svitavy – Internet je mnohdy džungle, ale ukrýt se v ní vždy nedá. Své o tom ví pětadvacetiletý mladík, který si převzal tento týden od kriminalistů obvinění za podvodné jednání. Na internetu nabízel mobilní telefony pod několika smyšlenými jmény.

27.4.2018

Nadýchal jen těžko uvěřitelné množství 3,33 promile

Kamenec u Poličky – Nejen na Poličsku je velmi populární festival, který má ve svém názvu číslovku 555. Ve čtvrtek se „proslavil“ řidič číslovkou 333.

27.4.2018

Za týrání psa hrozí muži až tříletý trest

Moravská Třebová - Až tříleté vězení hrozí Ondřejovi H. z Moravské Třebové. Policie šestadvacetiletého muže obvinila z týrání psa. Dlouhodobě krutému zacházení, za které kříženec labradorského retrívra Ronny málem zaplatil životem, učinil přítrž až strážník městské policie, jenž majiteli psa odebral. Na týrání upozornili sousedé.

26.4.2018

Východ Čech je kraj motorkám zaslíbený

Svitavy /INFOGRAFIKA/ - S dubnovým sluncem vyrazili na silnice opět motorkáři. Je jich všude plno. A smutné statistiky nehodovosti se opět plní.

24.4.2018

Byli jste svědky nehody?

Litomyšl – Policie hledá svědky kolize, která se stala ve středu 11. dubna po jedenácté hodině při příjezdu do Litomyšle od Svitav na silnici I/35.

21.4.2018

Řidič spravedlnosti neunikl

Svitavsko - Hned ze dvou přečinů si vyslechl obvinění pětačtyřicetiletý profesionální řidič. Těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku.

20.4.2018

Ukradli exotické ještěry

Litomyšl - Jen čtyři dny potřebovali policisté na odhalení dvou dvacetiletých mladíků, kteří se minulý týden vydali vykrást Střední školu zahradnickou a technickou v Litomyšli.

19.4.2018

Celníci prověřili zahraniční pracovníky, objevili prohřešky proti zákonu

Pardubický kraj - Pardubičtí celníci ve druhém dubnovém týdnu při celostátní akci s názvem Factory 2018 prověřovali zahraniční pracovníky u subdodavatelů výrobců automobilů. Do akce byli zapojeni také příslušníci místního útvaru cizinecké policie, kteří řešili legálnost pobytu kontrolovaných osob a vypomáhali s ostrahou objektů proti útěku zájmových osob.

18.4.2018

Řidič mazdy nedal přednost autobusu

Opatov - Ve středu brzy ráno, krátce po čtvrt na pět došlo na silnici I/43 za Opatovem na odbočce na Opatovec ke střetu osobního vozidla mazda 323 a autobusu.

18.4.2018

Drama se šťastným koncem. Pohřešovaná desetiletá dívka byla nalezena

Svitavy - V úterý ráno odešla z domova jako každý den do školy. Ale tam už nedorazila.

16.4.2018

Felicie začala po nárazu hořet

Radiměř - K dopravní nehodě dvou osobních aut došlo v pondělí těsně před půl dvanáctou dopoledne.

16.4.2018

Motorkáři skončili po střetu s auty v nemocnici

Pardubický kraj - Dvě nehody motorkářů řešili o víkendu policisté.

14.4.2018

Požár lesa nebyl ojedinělý

Cerekvice nad Loučnou – Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali od počátku dubna až do dnešního dne celkem u osmadvaceti požárů porostů.

13.4.2018

Muž v Pardubicích zavraždil čtrnáctidenní miminko. Moc křičelo

Pardubice - Otec dítěte skončil ve vazbě. Policie jej viní z vraždy a hrozí mu i výjimečný trest.

10.4.2018

Cizinec si počká v cele na verdikt za jízdu pod vlivem. Nadýchal 2,87

Polička - Policisté zastavili v pondělí kolem poledne jednačtyřicetiletého řidiče. U cizince provedli kontrolu dokladů a test na alkohol. Ten byl pozitivní a naměřená hodnota vysoká. Řidič nadýchal 2,87 promile.

10.4.2018

Policie vyjížděla časně ráno k nehodám

Svitavsko - Pětapadesátiletý muž jel včera o půl šesté ráno na kole Boršovem. Srazilo ho auto, které řídil jednatřicetiletý muž, ten nedal cyklistovi přednost. Starší z obou mužů skončil následkem nehody v pracovní neschopnosti.

6.4.2018

Předjíždění se neobešlo bez zranění čtyřčlenné posádky

Litomyšlsko - Nehoda dvou osobních vozidel zkomplikovala dopravu na silnici z Litomyšle na Poličku v úterý krátce po půl čtvrté odpoledne.

6.4.2018

Celníci odhalili přes dvě desítky nepovolených výherních automatů

Pardubický kraj – Dvacet tři nepovolených výherních automatů zadrželi pardubičtí celníci během svého tažení proti nelegálnímu hazardu.

6.4.2018

Silnici I/43 u Březové zablokovala nehoda

Březová nad Svitavou - Hlavní tah ze Svitav na Brno stojí. Provoz na silnici I/43 byl v pátek dopoledne kvůli nehodě mezi Hradcem nad Svitavsou a Březovou omezen. K nehodě osobního vozu a kamionu došlo o půl šesté ráno.

4.4.2018

Viděli jste dopravní nehodu?

Svitavy – Policie hledá svědky dopravní nehody, ke které došlo minulý týden v úterý před půl devátou ráno na silnici I/43 ve směru na Litomyšl.

3.4.2018

Hořela hromada suchého listí

Lezník – Přes každoročně se opakující výzvy ochrán-ců přírody a varování hasičů si lidé ani letos nedali při nedovoleném plošném vypalování trávy pozor.

3.4.2018

Partnerku škrtil za jízdy a vykoledoval si záchytku

Šnekov – Velikonoce a alkohol. Najdou se tací, pro které jsou tato dvě slova synonymem. Vzpomínky na koledu pak nemusejí být příjemné, o čemž svědčí policejní statistiky.

27.3.2018

Nad ránem řídil auto opilý

Kamenec – Alkohol za volant nepatří, a to ani v malém množství. Své o tom ví čtyřiačtyřicetiletý muž ze Svitavska, který havaroval v pátek okolo tři čtvrtě na dvě.

27.3.2018

Hříšníci unikají policii mnoho let

Orlickoústecko, Svitavsko – Skrývají se, nebo se pohybují mezi lidmi? Policie v kraji eviduje několik osob, po nichž pátrá mnoho let. Někteří unikají policii i šestnáct let. Jako Josef Ljubenko, který se může vydávat za Josefa Matoulka.

27.3.2018

Shořela auta za více jak milion

Moravská Třebová – Čtyři jednotky hasičů likvidovaly včera v sedm hodin ráno požár garáže pro čtyři auta.

26.3.2018

Muž usnul s cigaretou v posteli a už se neprobudil

Koclířov - Tragédií skončil požár v rodinném domě, u kterého zasahovali hasiči v pondělí krátce po páté hodině ranní.

25.3.2018

Polské gastarbeitery okresní soud vyhostil

Moravská Třebová - Zpráva, že vzrůstající kriminalita polských a ukrajinských dělníků vyústila v Moravské Třebové v úmrtí dvacetiletého muže, vzbudila o uplynulém víkendu nevídaný rozruch. Ukázalo se však, že anonymní příspěvek, který neznámý autor umístil na sociální síť Facebook, není tak úplně pravdivý.

24.3.2018

Řidič zapomněl na blinkry

Opatov – Řidič osobního automobilu, který jel z Opatova na Svitavy, pravděpodobně nedal znamení při odbočování na vedlejší silnici.

22.3.2018

Zakládáte požáry? A co vypalování trávy? Víte, že za to můžete dostat

Pardubický kraj – V posledních týdnech začala zvláštní sezona. Blíží se jaro a hasičům stoupá počet výjezdů k založeným požárům, jak někteří zemědělci začínají s hazardováním. Řeč je o vypalování trávy.

AKTUALIZOVÁNO
22.3.2018

Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí

/FOTOGALERIE, VIDEO SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Při dnešním výbuchu v areálu chemičky Unipetrol v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku zemřelo šest lidí, další dva zranění byli transportováni do nemocnice, jeden z nich letecky. Lidem v okolí chemičky žádné nebezpečí nehrozí.

22.3.2018

Žena za napadení dostala čtyři roky

Svitavy – Pětašedesátiletá Libuše Podgorská, která vloni v září pobodala nožem přítele své dcery, byla krajským soudem odsouzena ke čtyřem letům odnětí svobody.

21.3.2018

Poláci, kteří napadli obsluhu čerpací stanice, byli odsouzeni a vyhoštěni

Moravská Třebová - Napadení, kterého se minulou středu v nočních hodninách na čerpací stanici ÖMV v Moravské Třebové dopustila trojice Poláků, vyřešil o dva dny později svitavský okresní soud ve zkráceném řízení.

18.3.2018

V Městečku Trnávka utrhl silný vítr střechu na mlýnu

Moravská Třebová - Silný nárazový vítr způsobil během víkendu škody také ve svitavském okrese. V osadě Plechtinec, která je místní částí Městečka Trnávky, utrhl v neděli krátce před jedenáctou hodinou dopoledne plechovou střechu na budově mlýna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT