Co budeme potřebovat: dřevěná prkna, hranoly a palubky, spárovku (o tloušťce 3 centimetry), začišťovací rohové lišty, spojovací materiál (vruty do dřeva, vratové šrouby), háčky, poplastované pletivo, barvu (hloubková penetrační lazura), vrtačku, pokosovou pilu.

Materiál zakrátíme na potřebné rozměry. Truhlíky budou mít rozměr 55 centimetrů výška (odpovídá pěti 11centimetrovým palubkám nad sebou) a šířka i hloubka 45 centimetrů. Palubky tedy zakrátíme na dva rozměry: 41 a 45 centimetrů a budeme je spojovat vždy dvěma vruty přes hranolek. Rozdíl jednotlivých hran odpovídá tloušťce palubky 2 centimetry. "Než se pustíme do smontování, dřevo natřeme venkovní barvou, která dřevo zároveň ochrání. Stačí dva nátěry," vysvětlují kutilové Pavel Zeman a Honza Herman z pořadu Receptář Prima nápadů, které můžete vidět každou neděli kolem poledne na Primě.

Začneme složením kratších, vložených stran, jednotlivé palubky přivrutujeme k hranolkům vždy dvěma vruty. Stejným způsobem uděláme i protilehlou část, jen hranolky, které budou sloužit zároveň jako stojky, budou 180 centimetrů dlouhé. Spojíme všechny čtyři části obou truhlíků dohromady.

Truhlíky spojí lavičkové prkno

Z vnitřní strany truhlíků přimontujeme ve výšce 40 centimetrů nad zemí podpěrné lišty, na které bude posazená lavička. Přichytíme je pomoc dlouhých vratových šroubů. Oba truhlíky spojíme lavičkovým prknem, které tvoří 3 centimetry tlustá spárovka a které položíme na podpěrné lišty. K montáži použijeme opět vratové šrouby. Na stojky pod budoucí stříšku přišroubujeme také dvě podpěrná prkýnka. Přes ně položíme a připevníme dlouhé trámy.

Poplastované pletivo ustřihneme na potřebný rozměr a vyplníme jím prostor obou stojek. Připevníme pomocí malých zápustných háčků. Takto budou připraveny podmínky pro popínavé rostliny, které budou umístěny v květináčích. Nakonec připevníme do rohů ozdobné začišťovací lišty a konstrukce je hotová.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ, PrimaDOMA.cz