Ve svitavské hale skončilo první barážové utkání výsledkem 103:87 ve prospěch Pražanů, v Edenu potom Slavia dominovala ještě výrazněji 92:69.

Zdroj: Radek Halva

„Do prvního zápasu jsme šli s velkou pokorou k soupeři, který je z nejvyšší soutěže, má úplně jiné možnosti finanční, hráčské i tréninkové, takže jsme věděli, že nás čeká extrémně těžké utkání. Myslím, že se s tím borci poprali výborně. Kdyby nám tam padly nějaké střely, které mohly padnout, především z dálky, tak by to bylo ještě vyrovnanější. Nakonec to soupeř natáhl na šestnáct, ukázala se jeho větší kvalita i fyzická připravenost. V závěru bylo přece jenom těžké pro naší užší rotaci hledat síly. Slavia je více natrénovaná, naběhaná, hrají tam mladší kluci než u nás,“ okomentoval první střetnutí hrané před parádní kulisou zaplněné haly Na Střelnici trenér Svitav Martin Šorf.

TJ Sokol Městečko Trnávka vs. Metra Linhartice.
Cerekvičtí nájezdníci dobyli mladějovskou pevnost. Sebranice sahají po triumfu

Odveta se hrála hned o dva dny později a karty byly jasně rozdány nejen vzhledem k výsledku úvodního duelu, ale také z toho důvodu, že Tuři neměli k dispozici kompletní sestavu. Chyběl především hrdina prvního zápasu Martin Novák, který Slavii mimořádně trápil. „Lepili jsme to, jak se dalo, kluci se rvali srdnatě, i tak ale měli domácí o patnáct doskoků víc. Když se podíváme na sestavu, výškovou převahu a atletičnost domácích hráčů oproti tomu, co jsme měli k dispozici my, tak je to vcelku logické. My jsme v prvním poločase dokázali jakžtakž držet krok, pak samozřejmě začaly docházet síly, projevila se únava. Co mě trošku mrzí, že v naší zónové obraně jsme nedokázali tlačit domácí do míst, do kterých jsme chtěli, a naopak si Slavia tvořila pozice, které jí vyhovovaly,“ hodnotil svitavský kormidelník.

Fotbalová divize.
Krajské fotbalové výsledky: Cenný zisk Přelouče, šlágr I. B třídy pro Rozhovice

Budiž, baráž výsledkově nevyšla, ale s uplynulou sezonou může být svitavský basketbal jinak navýsost spokojen. Prvoligový triumf rozhodně nebyl všeobecně očekávaným, v soutěži byly žhavější favorité, ale všechny Tuři předčili. A tisíc lidí na prvním barážovém duelu svědčí o tom, že fanouškům špičkový sport ve městě chybí a nejvyšší soutěž by tady našla svoje místo. Tak možná někdy v budoucnu a v jiných ekonomických časech, bez nichž samozřejmě nelze na Kooperativa NBL pomýšlet. „Byť se prohrálo, tak si myslím, že jsme v baráži určitě ostudu neudělali. A hlavně je za námi skvělá sezona, ve které jsme vyhráli první ligu, což asi ne každý čekal, takže převládá spíš radost z toho, čeho jsme dosáhli,“ zdůraznil trenér Martin Šorf.