Finále hrané opět na dvě výhry začíná v pátek 19. dubna v Litoměřicích, o dva dny později se bude hrát ve Svitavách a případné třetí utkání přijde na řadu 24. dubna v Litoměřicích. Vítěz vyzve na začátku května v baráži o Kooperativa NBL pražskou Slavii.

Jindřichův Hradec vs. Svitavy.
Skvělé! Tuři zaskočili Jindřichův Hradec a v neděli mají na domácí půdě mečbol

Tuři načasovali formu na play off dokonale. V obou semifinálových střetech s Jindřichovým Hradcem se rozehráli k možná nejlepším výkonům celé sezony. Ke zkušeným oporám se přidali svým dílem i další hráči a zaskočení Jihočeši nenašli odpověď. „Dramaticky a emotivní zápas, to ale k semifinále patří,“ vyjádřil se po prvním semifinále v Jindřichově Hradci, které se rozhodovalo v samotné koncovce, trenér Svitav Martin Šorf. „Sestava, která tam byla, dala do utkání maximum. První poločas nám vyšel výborně, prosazovali jsme se v útoku a dobře pokrývali soupeřovy hráče, takže jsme jim nedovolili mnoho střel za tři body. Po změně stran bylo jasné, že domácí více zapnou a nám začnou docházet síly. Aby toho nebylo málo, tak se vyfauloval náš klíčový hráč Martin Novák, následovali ho další kluci a bylo to opravdu hodně těžké. Málokdo nám asi věřil, ale bylo vidět, že borci si za vítězstvím jdou, soustředili jsme se na obranu a v útoku to potom byla odměna za energii, jakou jsme do ní dali. Musím pochválit všechny hráče, každý, kdo přišel na hřiště, bojoval za tým. I když by se na hře chyby našly, tak bylo cítit naše odhodlání, že chceme vyhrát, a i štěstí se k nám na konci přiklonilo,“ vrátil se Šorf k výhře 96:91, která byla pro jeho svěřence prvním krokem do finále.

Svitavští basketbalisté postoupili do finále první ligy.
Tuři jsou ve finále! Neudržitelný Slezák je na ramenou donesl do titulového boje

Ten druhý potom učinili na domácí palubovce v hale Na Střelnici. Byl to další napínavý duel s mnoha zápletkami, všechny je ovšem mimořádným výkonem ve čtvrté čtvrtině rozsekl Pavel Slezák (83:76). „Do druhého utkání jsme měli dobrý vstup, pak jsme trochu polevili. Stejně jako na jihu Čech se to vyvíjelo ve vlnách, kdy chvíli dělal šňůru soupeř a chvíli zase my. Většinu času jsme se ale drželi v náskoku. Dobře jsme bránili a komunikovali, i když místy jsme měli problém, že jsme soupeře snadno nechali najíždět do koše a trochu se báli jeho trojkové střelby. V útoku to bylo místy hodně na sílu, dost jsme to tlačili přes Pavla Slezáka, ale ten střílel výborně, vždyť trestné hody měl 17/15. Hráči, kteří nám k vítězství měli nejvíce pomoci, nám skutečně pomohli, ale byl to znovu skvělý týmový výkon,“ chválil Šorf. „Z postupu máme obrovskou radost, děkujeme i divákům, kteří vytvořili výbornou kulisu a věřím, že na finále přijdou v ještě větším počtu,“ dodal svitavský trenér.

„Po náročném pátku, kdy jsme urvali vítězství na palubovce soupeře, to bylo hodně o vůli. Jsem moc rád, že jsme to zvládli a půjdeme si užit finále,“ poznamenal hlavní strůjce postupu Turů do titulového boje Pavel Slezák, který zatížil konto GBA Lions celkem 59 body.