V nedělním podvečeru před bezmála třemi stovkami fanoušků byli Tuři s výjimkou závěru prvního a začátku druhého poločasu ve skóre neustále napřed. Ne nijak výrazně, ale o pár bodíků ano. Na postupovou cestu je nasměroval vydařený start do třetího hracího období a především tři trojky v řadě, které svitavské vedení katapultovaly do dvouciferných výšin. Ne nadlouho, Lions nechtěli připustit, že se jim jejich finálový sen hroutí, zabrali a pět minut před koncem se přiblížili na nejtěsnější možný rozdíl (67:66). Nikam dál je ovšem v tomto strhujícím basketbalovém večeru nepustili.

Jindřichův Hradec vs. Svitavy.
Skvělé! Tuři zaskočili Jindřichův Hradec a v neděli mají na domácí půdě mečbol

Další minutu potom nepadl koš, než byl Slezák faulován na trojkovém oblouku, proměnil všechny šestky, vzápětí přidal trojku a dvojku a „soukromá“ šňůra Slezák – Jindřichův Hradec byla 8:0. Pořád to však ještě nebyl zlom, protože minutu a půl před sirénou snižoval Kábrt trojkou na 78:75 a to byl zase rozdíl jedné střely. Vícekrát se však hosté z pole netrefili, navíc museli faulovat a neomylný Slezák zápas „zavřel“. Svitavským na vítězství stačilo šest střelců.

Stalo se, co basketbalové Česko ne tak úplně čekalo. Svitavy po velmi nepovedené nadstavbové části vyhrály obě série play off bez ztráty zápasu a odstranily z pavouka možná největšího favorita první ligy. Teď si počkají na svého finálového soupeře, o kterém bude jasno ve středu, série mezi Hradcem Králové a Litoměřicemi je vyrovnaná. Finále začíná 19. dubna a Tuři ho v každém případě rozehrají venku, doma se představí v neděli 21. dubna.

1. LIGA MUŽI – semifinále play off:

2. ZÁPAS: Tuři Svitavy – GBA Lions Jindřichův Hradec 83:76 (21:19, 43:46, 63:56). Body: Slezák 33, Novák 16, Hlobil 14, Petric 12, Marko 5, Jurka 3 – Kheil 21, Jansa 18, Vondra 13, Kábrt 11, Karasov 5, Mička 5, Linis 3. Rozhodčí: Karafiát, Kubiš, Petrák. Fauly: 20:21. Pět chyb: Kábrt (Jindřichův Hradec). Trestné hody: 23/20 – 24/16. Trojky: 9:8. Doskoky: 44:42. Diváci: 285.
Konečný stav série: 2:0, postupují Svitavy.

Další výsledek:

Slavoj BK Litoměřice – Královští sokoli Hradec Králové 64:92 (stav série: 1:1)
Rozhodující utkání se hraje ve středu 10. dubna v Hradci Králové.