Odpověď není ani v jednom případě jednoduchá…

Protože snad ani jednoho jediného z nich nenapadlo, že rozjetý tým po sérii ligových výher zápas na domácí půdě nezvládne a pustí na prestižní Česko-Slovenské Final 8 do Prahy Olomoucko!

A nikoho to nenapadlo ani v průběhu prvního poločasu čtvrtfinálového souboje, jelikož Beksa v jednu chvíli vedla dvouciferným rozdílem (39:29 v 15. minutě) a nic nenasvědčovalo překvapení.

Leč soupeře tenhle vývoj do kolen nesrazil, začal se častěji trefovat z dálky a s přibývajícím časem bylo zřejmé, že místo hladké jízdy na Final 8 čeká Beksu nervózní koncovka.

ČESKÝ POHÁR V BASKETBALE – čtvrtfinále: BK KVIS Pardubice – BK Redstone Olomoucko 86:91 (23:22, 43:38, 62:59). Body: Šafarčík 18, Vyoral 16, Švrdlík 10, Chatman 10, Pekárek 9, Potoček 9, Marshall 9, Burda 5 – Townsend 24, Adamu 23, Feštr 18, McBrayer 13, Vogt 9, Hemphill 2, Klepač 2.

A tu domácí hráči nezvládli, v závěrečně čtvrtině dostali 32 bodů, což bylo zkrátka příliš mnoho. Skóre bylo doslova jako na houpačce (65:59, 74:79, 83:81, 85:85), v poslední minutě však vzal zodpovědnost do svých rukou hostující Adamu a svými body katapultoval na závěrečný nablýskaný turnaj v Praze na Královce senzačně Olomoucko.

HC Litomyšl vs. HC Spartak Polička.
FOTO, VIDEO: Litomyšl v derby bez větších problémů. Nezaváhal ani Slovan

„Nemůžeme být spokojeni s obranou,“ okomentoval trenér Vanja Miljkovič 95 obdržených bodů. „Obrana je něco, co nás v předcházejících vítězných zápasech zdobilo, ale tentokrát jsme to nezvládali. Olomoucko má spoustu velmi kvalitních individualit, což jsme věděli a byli na ně připraveni. Náš zásadní problém byla energie. Nebyli jsme schopni ubránit soupeřovy rychlé protiútoky, z nichž jsme dostali spoustu bodů,“ řekl Miljkovič.

Ostatně poměr bodů z rychlých protiútoků (2:23!) vypovídá jasnou řečí…

„Myslím si, že jsme měli příznivý los, nicméně Olomoucko hrálo dobrý zápas a nakonec postoupilo. Řekl bych, že jeden z důvodů byla větší energie na straně soupeře, také ve druhém poločase stříleli s vysokým procentem a hráli rychle dopředu, my jsme se nestačili vracet. Těžko se mi hledají slova, samozřejmě nás mrzí, že jsme nepostoupili na Final 8,“ kousal trpké zklamání autor devíti bodů David Pekárek.

Nic naplat, pardubičtí basketbalisté se musí soustředit na pokračování bojů v nadstavbové skupině A1 Kooperativa NBL. Další duel na ně čeká v neděli 4. února od 17.30 doma na Dašické proti Brnu.