Což však neznamená, že by to Tuři měli ve středečním večeru v Litoměřicích kdovíjak snadné. A to přesto, že do třetího finále uschopnili i pivota Kubína, který jim dlouho chyběl kvůli zranění. Domácí tým dirigovaný šikovným mladíkem Slowiakem odvedl velmi bojovný výkon, dvakrát se v průběhu utkání vyhrabal z dvouciferného manka, do samotného konce živil svoji naději na úspěch a nedovolil Turům vydechnout. Jenže rozhodovaly zkušenosti na svitavské straně a tam jich byla přehršel.

Tentokrát si zápas vzal do „batohu“ především jeho nejlepší střelec Roman Marko. Pavel Slezák nezůstal příliš pozadu (oba odehráli přes 35 minut) a především jejich zásluhou Tuři zvládli všechny klíčové pasáže střetnutí. Do čtvrté čtvrtiny se šlo za zdánlivě bezpečného svitavského vedení o třináct bodů, Slavoj ho za necelých šest minut dokázal stáhnout na tři, ale jeho rozlet následně zadusil trojkou Slezák. Následovalo další snížení na 58:62 a další projektil zpoza oblouku, tentokrát z ruky Marka. Trojková střelba (5-11) vůbec byla jedním z určujících faktorů pro výsledek.

Blíže než na pět bodů se Litoměřičtí nedostali a když Maděra neproměnil v poslední minutě ani jednu šestku, zatímco Slezák na druhé straně obě, bylo rozhodnuto. Svitavy jsou šampiónem prvoligové soutěže!

1. LIGA MUŽI, finále

3. ZÁPAS: Slavoj BK Litoměřice – Tuři Svitavy 62:69 (8:20, 33:34, 40:53). Body: Slowiak 19, Grunt 16, Rozsypal 10, Maděra 10, Krupka 7 – Marko 24, Slezák 15, Kubín 10, Novák 8, Petric 5, Hlobil 4, Jurka 3. Rozhodčí: Blahout, Pazourek, Renc. Fauly: 19:18. Pět chyb: Maděra (Litoměřice). Trestné hody: 18/11 – 19/12. Trojky: 5:11. Doskoky: 46:40. Diváci: 370.
Konečný stav série: 1:2.

Baráž o Kooperativa NBL se hraje formou dvojzápasu na součet skóre, kdy v pátek 10. května by se mělo hrát ve Svitavách a o dva dny později na palubovce pražské Slavie.