Každý z těchto vozů již má na svém kontě prodeje v počtu statisíců kusů, ale o něco úspěšnější je Kamiq. Ten se dokonce v loňském a předloňském roce stal nejžádanějším typem značky v kategorii SUV.

Modernizované provedení obou typů půjde od původního vzhledu docela dobře rozeznat. Například Kamiq získal užší hlavní světlomety a ty menší spodní se naopak zvětšily. Scala má rovněž užší světla a hodně sportovně tvarované nárazníky ve stylu dřívější studie Vision RS.

Hala M13 se stane centrem výroby elektromobilů
U Octavie se bude přepisovat rodný list. Výroba nejdůležitější Škody se stěhuje

V interiéru jsou použity nové materiály (část udržitelných) a na přání dodávaná automatická klimatizace dostala nový, uživatelsky příjemnější ovládací panel. Standardně je místo klasických přístrojových ukazatelů montován digitální přístrojový štít s úhlopříčkou buď osm, nebo deset a čtvrt palce. Centrální multimediální obrazovka se dodává ve velikostech 8,25, nebo 9,2 palce.

Na to, jak teď oba modely mladoboleslavské automobilky budou vypadat, se můžete podívat do naší fotogalerie.

Pod kapotou jsou podobné motory jako dosud, jen se upravovaly ve snaze dosáhnout nižších emisí CO2 a spotřeby: Všechny spalují benzín. Základním motorem je tříválec 1,0 TSI o výkonu 70 kW (95 k) s manuální pětistupňovou převodovkou. Dále lze zvolit motor 1,0 TSI o výkonu 85 kW (115 k) je k dispozici s manuální šestistupňovou převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Stejnou kombinaci převodovek nabízí také vrcholný čtyřválec 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k).

Matrix světla a virtuální pedál

Ten je dokonce vybaven systémem automatického odpojování válců ACT, který automaticky vypíná dva vnitřní válce, pokud není jejich výkon potřeba. Řidič to v praxi nepostřehne a snižuje se tím spotřeba.

Kromě standardních tlumičů je pro oba modely na přání k dispozici paket pro špatné cesty se zvýšenou světlou výškou u modelu Scala o 15 mm.

Nová zadní světlaNová zadní světlaZdroj: se svolením Škody Auto

Ve výbavě obou vozů se objeví řada nových prvků. Například na přání půjdou získat Matrix-LED světla. Ty umožňují řidičům mít neustále rozsvícená dálková světla, aniž by byli oslněni ostatní řidiči. Kamera v čelním skle automaticky rozpozná okolní vozidla a zajistí, aby nebyla oslněna světelným paprskem.

Nakládání předmětů do zavazadlového prostoru usnadní virtuální pedál. Díky němu může člověk přicházející k autu s taškami v obou rukách pouze pohybem nohy pod zadním nárazníkem otevřít elektricky ovládané páté dveře.

Nová Škoda Superb bude mít jen málo přímých konkurentů
Užší, ale delší… Měli jsme možnost projet zatím utajovanou novou Škodu Superb

Pro modernizované verze Kamiqu a Scaly zavádí Škoda také novou nabídkovou strukturu. Výbavové stupně budou Selection, Top Selection a Monte Carlo. Ty pak doplňují čtyři varianty interiéru. Kromě toho jsou k dispozici pakety výbav na přání v několika kategoriích a několik položek výbavy na přání.

Varianty Monte Carlo, které vzdávají hold úspěchům značky Škoda na Rallye Monte Carlo, tradičně vynikají černými designovými prvky a také umělou kůží v dekoru Carbon použitou v interiéru.