Ještě tři světové premiéry připravuje na letošní rok mladoboleslavská značka Škoda. Pouze při jedné z nich se však odtajní zbrusu nový model v portfoliu automobilky.

Bude jím nový elektromobil s obchodním označením Elroq. Velikostí a určením pro středně velké rodiny se stane jakýmsi duchovním nástupcem sportovně-užitkového vozu Karoq. Ten se vyrábí od roku 2018 (tehdy nahradil vůz Yeti) a modernizací prošel již před třemi lety. Zřejmě se oba modely ještě nějakou dobu budou vyrábět souběžně, ale dny tohoto typu se nepochybně krátí.

Elroq se předvede v září

Elroq bude odtajněn při slavnostní akci v polovině září. Vyplývá to z plánu akcí, který představitelé značky zveřejnili během mezinárodní jízdní prezentace vozu Kodiaq.

V současnosti je zatím přísně utajována jak podoba tohoto vozu, tak i veškerá technická data. Nicméně, je jisté, že vůz je zkonstruován na technickém základě speciální elektromobilní platformy MEB. Pravděpodobně tak bude největší kapacita baterie na úrovni 77 kWh.

close Zajímavostí na bílém exempláři jsou diody svítící v masce chladiče. info Zdroj: Se svolením Škoda Auto zoom_in Zajímavostí na bílém exempláři nové Škody Kodiaq jsou diody svítící v masce chladiče.

Při dalších dvou akcích Škody se odtajní vzhled výbavového stupně Sportline u modelu Superb a vizáž a technické parametry Kodiaqu RS. První z nich je plánována již na závěr srpna, druhá na prosinec.

Pro motoristické novináře ale tiskové oddělení Škody Auto připravuje ještě další události. Zhruba za měsíc tak budeme moci informovat o jízdních dojmech s modernizovanou verzí Octavie. Samostatnou dynamickou prezentaci připravila Škoda pro model Octavia RS na polovinu září. Mezitím v období letních prázdnin se pak odborní žurnalisté svezou s novou generací limuzíny Škoda Superb.

Levný elektromobil až příští rok

Kalendář akcí pro příští rok zatím ještě veřejný není. Nicméně, jelikož od představení současné čtvrté generace Fabie uplynou v květnu příštího roku čtyři roky, dá se někdy kolem tohoto data očekávat odtajnění modernizované verze. Škoda totiž, až na malé výjimky dodržuje sedmiletý cyklus obměny generací svých vozů a zpravidla po čtyřech letech přichází čas na facelift.

Také bychom někdy v příštím roce měli vidět finální vzhled dostupné malé elektrické Škody Epiq. A možná přijde i nějaké další překvapení…