Současná generace modelu Rolls-Royce Phantom se zákazníkům líbí natolik, že facelift po pěti letech prodejů znamená jen opravdu drobné úpravy.

Například jde o jemné stylistické úpravy mřížky chladiče. Díky tomu jsou logo automobilky i soška Spirit of Ecstasy při čelním pohledu ještě nápadnější. Samotná mřížka je nyní podsvětlená. Přední světlomety pak získaly  zdobení laserem vyřezanými otvory, které připomínají hvězdnou oblohu.

Modernizovaný vůz si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Vzhled vozu vylepšuje rovněž nová sada kol. K dispozici jsou disky z nerezové oceli s vyfrézovanými trojúhelníkovými fazetami a zvýrazněným 3D efektem.

Nová podoba slavné sošky
Slavná soška na Rolls-Roycech bude nižší. Sníží se tím spotřeba

„V nově pojatém modelu Phantom jsme zachovali a důsledně ochránili vše, co naši zákazníci na tomto superlativním a luxusním automobilu zbožňují; a s využitím decentních, ale promyšlených vylepšení jsme zareagovali na měnící se vkus a požadavky našich klientů,“ zdůraznil během evropské premiéry tohoto vozu v Karlových Varech Martin Simmet. Ten je v současnosti designérem exteriéru ve společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

Vnitřek také nepotřeboval úpravy. Největší novinkou je zvětšení průměru volantu. Řidič tak má s vozem lepší kontakt a současně jistější pocit při jeho řízení.

Premiéra v Praze se odehrála v karlínské galerii
Prozkoumali jsme nový Rolls-Royce Ghost. Na palubě má hned dva bary!

TECHNICKÉ ÚDAJE

Phantom Series II: Kombinovaná spotřeba a emise CO2 podle NEDC: 15,1 l/100 km a 345 g/km. Kombinovaná spotřeba a emise CO2 podle WLTP: 15,5–16,0 l/100 km a 351–362 g/km.

Phantom Extended Series II: Kombinovaná spotřeba a emise CO2 podle NEDC: 15,1 l/100 km a 345 g/km. Kombinovaná spotřeba a emise CO2 podle WLTP: 15,6–16,2 l/100 km a 353–365 g/km.