Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA VAISOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pamlsková vyhláška za půl roku změnila nabídky bufetů

Svitavsko, Orlickoústecko - Nabídku v bufetech jsme změnili. Děti si chodí pro jídlo do krámu. Pod tato slova by se mohla podepsat většina ředitelů gymnázií po půl roce „fungovaní" pamlskové vyhlášky.

Sehnat brigádu není problém. Mladí vybírají z pestré nabídky

Svitavsko, Orlickoústecko – Kdo se nebojí práce, tak nemá problém najít tu, která mu vyhovuje. To platí pro studenty zejména v době letních prázdnin, které jsou nejlepším obdobím na přilepšení. Práci nabízejí továrny, kavárny i provozovatelé koupališť.

Na duševní bázně, hodí se lázně

Litomyšl - Šviháci, prameny, recese a pohlazení na duši… Lázně ducha v Litomyšli byly zahájeny a bohatý pětidenní program připravený k otevření šesté sezony přilákal vysoký počet místních i návštěvníků z okolí. Vrcholem byla událostmi nabitá sobota, kdy ani aprílové počasí neodradilo největší příznivce od toho, aby si nechali ujít slavnostní zahájení, průvod a návštěvu hudebních i divadelních produkcí.

Úklid v obcích netrval jen den

Svitavy - Nejvíce potěšující informací je, že se podařilo vyčistit velký kus přírody. O něco smutnější je fakt, že se pořád najdou lidé, kteří místo do sběrných dvorů nebo do kontejnerů své odpadky raději odvezou do lesa nebo pohodí u silnice.

Opuštěné a chátrající objekty léta čekají na nové využití

Svitavsko – Zchátralé opuštěné budovy, stovky čtverečních metrů nevyužívaných ploch zarostlých planou vegetací, nezřídka i kontaminovaná půda. Tíživé dědictví minulosti, ztělesněné nevyužívanými areály bývalých průmyslových závodů, zemědělských provozů, ale i historických objektů, řeší desítky měst a obcí v Pardubickém kraji.

Teplé počasí láká k posezení venku. Předzahrádky se pomalu plní hosty

Litomyšl – Letní měsíce jsou pro provozovatele restauračních a kavárenských zařízení za pěkného počasí vždy příjemným přínosem. Co když, ale není pěkně a jste na provozu předzahrádky závislí?

AKTUALIZOVÁNO

Kvůli stávce nevyjelo pět autobusových linek

Moravskotřebovsko - Stávka řidičů linkových autobusů za vyšší mzdy se dnes dotkla i východní části Pardubického kraje. Pět spojů na Svitavsku a Orlickoústecku kvůli protestu šoférů Arriva Morava nevyjelo.

Fond regenerace má oživit památky

Svitavy – Před pěti lety schválilo zastupitelstvo města vytvoření Fondu regenerace památek města Svitavy. Filozofií tohoto fondu je vytvoření systému podpory vlastníků kulturních památek, které se nacházejí na území města.

Příběhy cukráren aneb jak vznikala čokoláda, marcipán či zmrzlina

Svitavy – Sladká výstava s názvem Příběhy cukráren, kterou si pro své návštěvníky připravili v Městském muzeu a galerii ve Svitavách ve spolupráci s Letohrádkem Mitrovských v Brně, je již u konce.

Řidiče opět potrápila namrzlá vozovka a čerstvý sníh

Svitavy, Litomyšl – Většinu území svitavského okresu během předchozích dní pokryla vrstva čerstvě napadaného sněhu. Vozovky byly namrzlé a kluzké a často tak řidičům komplikují jejich cesty.

Policie pátrá po vinících

Polička – Prozatím neznámý pachatel poškodil 24. prosince v jednu hodinu po půlnoci zaparkované auto Škoda Fabia na Palackého náměstí v Poličce.

První nehoda v novém roce

Brněnec – První z událostí v novém roce byla podle fotografie vážně vyhlížející havárie osobního vozidla značky Volvo u obce Brněnec, které řídil třicetiletý řidič.

Konec roku ve znamení nehod

Svitavsko – Ani v posledních dnech minulého roku se komunikacím ve svitavskému okrese nevyhnulo několik dopravních nehod a kolizí. Jejich příčinou byly častá nepozornost či naměřený alkohol v krvi.

Cestující se konečně dočkají

Svitavy - Pravidelní cestující či návštěva, která přijede navštívit okresní město si již brzy povšimne razantní změny kterou si prošlo svitavské autobusové nádraží.

OBRAZEM: Marie, andělé, oslík nebo kůň

Bystré -  Vánoční svátky slibovaly mnoho zajímavých akcí a zážitků. Jedním z nich bylo také představení „živého betlému", který si zde připravili pro návštěvníky rodiče s dětmi pod záštitou Římskokatolické farnosti.

Pěstounská péče aneb Děti patří domů

Svitavy- Pěstounská péče je jednou z forem náhradní rodinné výchovy, a to v případech, kdy se o potomka nemohou nebo nechtějí starat vlastní rodiče. I přes to však dítě neztrácí kontakt s biologickou rodinou.

Betlém i knihy Josefa Lady

Jaroměřice – Tvorba všeobecně známého, významného českého malíře, ilustrátora, scénografa a spisovatele Josefa Lady, který se narodil před sto třiceti lety v Hrusicích se dodnes těší velké oblibě.

Podat pomocnou ruku může každý

Svitavy – Být nezištný a dělat něco pro druhé není v dnešní době zdaleka samozřejmé. Dobrovolníkem se přitom může stát každý, kdo ze své dobré a svobodné vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu chce vykonávat veřejně prospěšnou činnost.

Smích, hry a zábava aneb ta pravá vánoční besídka

Polička – Speciální základní škola Bystré pořádala v Divadelním klubu v Poličce již tradiční vánoční besídku.

Povolí Svitavy nová kasina?

Svitavy – Žádost o změnu obecně závazné vyhlášky o regulaci hazardu, která stanovuje místa a časy, ve kterých mohou být provozovány sázkové hry, loterie a jiné podobné hry podala v průběhu listopadu a prosince společnost FORBES Casino.

Bazén se vyrovná konkurenci

Svitavy – Krytý plavecký bazén je součástí mnoha měst. Ten svitavský zde stojí již od roku 1994. Nyní vedení města řeší, jak zvýšit jeho lukrativnost mezi vysokou konkurencí v okolí.  

Odměna za pracovní výsledky

Svitavy – V každém zaměstnání se najdou tací, kteří do své práce vkládají o něco větší část srdce než ti druzí. Stejně tomu je i v policejních řadách. Ti, kteří odvádějí svou práci poněkud nadstandartně si zaslouží uznání. A tak se stalo.

Auto zmizelo pod vodní hladinou

Sloupnice – Hasičské vozy vyjížděly ve čtvrtek v podvečer k neobvyklé nehodě. Důvodem jejich výjezdu bylo utopené vozidlo v tamějším rybníce.

Řešili plány na příští rok

Svitavy – Při prosincovém zasedání zastupitelstva se zaměřila pozornost převážně na následující rok.

Projekt psaný celým srdcem

Svitavy – Zákeřná nemoc může postihnout kohokoliv z nás. Léčba stojí velké úsilí, odříkání a často je i finančně velmi náročná. Důležité je, nebýt na to sám. To vědí i na základní škole na náměstí Míru ve Svitavách.

Zkrášlí frekventované místo

Svitavy – Tragický vzhled zadního traktu azylového domu zarazí nejednoho řidiče, který projíždí po Nerudově ulici. Dané místo dělá ostudu v části, jež dotváří městskou památkovou zónu. Proto se vedení města rozhodlo zainvestovat do nového oplocení.

Fanclub Sparty na slavném stadionu San Siro

Polička, Trstěnice – Jedinečný výlet na fotbalové utkání v Miláně si užili členové fanclubu Sparta z Poličky a Trstěnice.

Mikulášský běh na stadionu

Svitavy – Členové atletického oddílu TJ Svitavy uspořádali pro nadšené sportovce v sobotu na svitavském stadiónu již tradiční Mikulášský běh. 

Adventní trhy přilákaly davy lidí

Litomyšl – Oblíbené adventní trhy s bohatým doprovodným programem byly v sobotu velkým lákadlem pro všechny, kteří si oblíbili již tradiční stánky s vánočním zbožím a občerstvením.

Vyrobte si vánoční ozdoby a kukuřičné postavičky

Sebranice – Členové spolku archaických nadšenců se pravidelně věnují praktickému přiblížení historie, jak té nejstarší, tak i té nedávno minulé. Aktivně se snaží o zachování dnes již zapomenutých řemesel spojených se zpracováním slámy, vlny, lnu a dalších.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení