VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR ŠILAR

Petr Šilar / Svitavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Postavili veřejná griloviště

Svitavy – Nemáte zahradu a chtěli byste grilovat? Ve Svitavách to není problém. Od začátku měsíce fungují u Rosničky a v Parku patriotů veřejná griloviště.

Mladík podváděl na síti

Svitavy – Internet je mnohdy džungle, ale ukrýt se v ní vždy nedá. Své o tom ví pětadvacetiletý mladík, který si převzal tento týden od kriminalistů obvinění za podvodné jednání. Na internetu nabízel mobilní telefony pod několika smyšlenými jmény.

Nová hala v průmyslové zóně přinese desítky nových míst

Polička – Dobrá zpráva pro nezaměstnané, kteří si mohou vybírat z další nabídky pracovních míst. Společnost Ponas významně rozšíří stávající výrobu v oblasti poličské průmyslové zóny.

Nadýchal jen těžko uvěřitelné množství 3,33 promile

Kamenec u Poličky – Nejen na Poličsku je velmi populární festival, který má ve svém názvu číslovku 555. Ve čtvrtek se „proslavil“ řidič číslovkou 333.

Ostatky rektora Stříteského se vrací na litomyšlský hřbitov

Litomyšl – V letech 2005 až 2009 došlo při opravách kostela sv. Anny na litomyšlském hřbitově kvůli stavebním úpravám k otevření některých hrobů a exhumaci ostatků.

Lázeňská sezona se zvolna rozjíždí

Litomyšl – Na duševní bázně v Litomyšli lázně! Posedmé se koná recesistická akce, která láká rok od roku čím dál více turistů do Litomyšle.

Informační centrum pro setkávání s Bohem

Litomyšl - Nezvyklý přídomek dali Kostelu Nalezení sv. Kříže v Litomyšli pracovníci Zámeckého návrší. Ti si pro tento rok připravili v této památce několik novinek.

OBRAZEM: Zahájení nové turistické sezóny ve Svitavách

Svitavy - Ve znamení sportu, špekáčků a dobré zábavy se odehrál začátek nové turistické sezóny. Sobotní odpoledne si tak užili dospělí i děti.

Pětadvacet let navštěvují studenti „vejšku“ v Litomyšli

Litomyšl – Fakulta restaurování Univerzity Pardubice sídlí v Litomyšli 25 let. V neděli si toto výročí připomenuli absolventi školy, pedagogové, zástupci univerzity i města. Ti doslova zaplnili Rajský dvůr Piaristické koleje.

Byli jste svědky nehody?

Litomyšl – Policie hledá svědky kolize, která se stala ve středu 11. dubna po jedenácté hodině při příjezdu do Litomyšle od Svitav na silnici I/35.

Řidič spravedlnosti neunikl

Svitavsko - Hned ze dvou přečinů si vyslechl obvinění pětačtyřicetiletý profesionální řidič. Těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku.

Ukradli exotické ještěry

Litomyšl - Jen čtyři dny potřebovali policisté na odhalení dvou dvacetiletých mladíků, kteří se minulý týden vydali vykrást Střední školu zahradnickou a technickou v Litomyšli.

Hasiči trénovali vyprošťování

Litomyšl – Nejen teoreticky, ale i prakticky se připravovali hasiči na vyprošťování posádek osobních a nákladních vozidel.

Nové zábradlí ocení senioři

Svitavy – Park patriotů ve Svitavách je oblíbeným výletním místem. V minulých dnech zde bylo doplněno zábradlí, které usnadní přístup na Kopec Patriotů.

Diváci se dočkají v kině nových sedaček

Litomyšl - Dobrá zpráva pro návštěvníky kina Sokol je tady. Město se chystá vyměnit sedačky, které byly pod palbou kritiky nejednoho diváka.

Kdo maže, ten „žere"

Máslovice/ Svitavsko - Jaroslav Němec se nebojí žádné výzvy. Známý maxijedlík se předvedl o víkendu v Máslovicích.

Silnici si nenechají ničit

Svitavsko - Chránit občany i silnice před negativními vlivy, které způsobují projíždějící kamiony a nákladní auta, chce vedení Pardubického kraje.

Lidé vybrali místa pro policejní hlídky

Svitavy - Policie pravidelně informuje o bezpečnostních a preventivních akcích. Nestává se však často, že by řidiči věděli několik dní dopředu, kde budou hlídky měřit rychlost. Středa je výjimkou.

Kancelář pro všechny čeká na první návštěvníky

Svitavy, Litomyšl – První coworkingové centrum bylo včera otevřeno na náměstí ve Svitavách vedle informačního centra. Jedná se o místo, které bude fungovat jako sdílená kancelář nebo místo pro pracovní setkávání či jiné skupinové akce.

Obrázky se zjeví pouze po dešti

Litomyšl - Po Litomyšli budou chodit sprejeři, kteří v utajení vyzdobí město. Nejedná se však o černý scénář, ale o přesně naplánovanou akci.

OBRAZEM: Jaro přivítali střelbou i zpěvem

Svojanov - První slavnosti na Svojanově. Stovky milovníků turistiky a historie zavítaly o víkendu na nejnavštěvovanější památku Pardubického kraje.

Na tři dny se zavírá tunel Hřebeč

Koclířov – Z důvodu pravidelné údržby bude od dnešního dne do čtvrtka pro veškerý provoz uzavřen silniční tunel Hřebeč.

Hudební zkušebna je připravena

Litomyšl - Bicí, kytary, zpěv, klávesy. I takto může vypadat složení začínající kapely. Sehnat hudebníky není mnohdy problém, ale prostory na zkoušení už ano. Vojtěch Toman se rozhodl, že se svými kamarády, vybuduje v Litomyšli první veřejnou zkušebnu.

OBRAZEM: Šťastný pátek pro Vašíka

Polička - Benefiční koncert uspořádaly v pátek v Divadelním klubu v Poličce mateřské centrum Matami, Divadelní spolek Tyl a Společnost DUHA. 

Vysadí desítky tisíc stromů

Litomyšl - Následky vichřice na konci loňského roku byly v Nedošínském háji nedaleko Litomyšle obrovské. Kvůli narušení kmenů a kořenů museli lesní dělníci v minulých měsících vykácet zhruba 600 stromů.

Motorkáři skončili po střetu s auty v nemocnici

Pardubický kraj - Dvě nehody motorkářů řešili o víkendu policisté.

Zeleň je na svém místě, nezapomeňte si vzít foťák

Litomyšl - Sluníčko a teplé počasí plní zahrádky a na pilno mají i na zámku v Litomyšli. Památka UNESCO je připravená na sezonu, o čemž svědčí každoroční jarní úpravy zahrad a nádvoří mobilní zelení.

Dva muži se vyhýbají zatčení

Svitavy - Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po dvou mužích, na které byl vydán zatykač.

Požár lesa nebyl ojedinělý

Cerekvice nad Loučnou – Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali od počátku dubna až do dnešního dne celkem u osmadvaceti požárů porostů.

Jaro přivítají šermíři i kouzelník

Svojanov - Někdejší královské sídlo oslaví příchod jara. Na víkend 14. a 15. dubna je připraven bohatý program. Jeho hlavní část bude už tradičně v rukou letohradského spolku Honorata.

Studenti provoněli divadelní prostory výběrovou kávou

Polička - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Polička uspořádala jednodenní soutěž mladých baristů třetí kávové vlny.

Pomoci dobré věci můžete v klubu

Polička - Vašík je desetiletý kluk, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. V léčbě mu pomáhají pobyty v lázních na Slovensku, které nehradí pojišťovna.

Studenti zahájili výstavu, která vznikla díky sbírce

Litomyšl - Výstava Krajinou Nikoly Šuhaje vznikla na základě zájezdu studentů Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli na Ukrajinu, který v loňském roce uspořádal Pardubický kraj.

Start do života s knihou

Svitavy - Vítání občánků ozvláštnila místní knihovna. Ta se připojila v minulém měsíci k celostátnímu projektu S knížkou do života.

Sportovci získají další milion

Litomyšl - Nejen kulturou žije město, které je proslavené hudebním festivalem nebo architekturou. V Litomyšli působí řada úspěšných sportovních týmů, kam chodí stovky dětí.

Domov pro seniory pořádá fotosoutěž

Litomyšl - Jaké je stáří? Co dlouhé životní příběhy vepsaly starým lidem do vrásek? Nejen to se dá vyčíst z fotografie.

Tomáš Klus nadchnul publikum

Litomyšl - Zaplněný hudební klub Kotelna přivítal po dva večery Tomáše Kluse.

Cizinec si počká v cele na verdikt za jízdu pod vlivem. Nadýchal 2,87

Polička - Policisté zastavili v pondělí kolem poledne jednačtyřicetiletého řidiče. U cizince provedli kontrolu dokladů a test na alkohol. Ten byl pozitivní a naměřená hodnota vysoká. Řidič nadýchal 2,87 promile.

Policie vyjížděla časně ráno k nehodám

Svitavsko - Pětapadesátiletý muž jel včera o půl šesté ráno na kole Boršovem. Srazilo ho auto, které řídil jednatřicetiletý muž, ten nedal cyklistovi přednost. Starší z obou mužů skončil následkem nehody v pracovní neschopnosti.

Film připomene těžké chvíle za 2. světové války

Litomyšl – Hořký návrat z pekla je podtitul dokumentárního cyklu Neznámí hrdinové. Film natočila Olga Sommerová.

Do systému třídění odpadu se zapojuje čím dál více lidí

Moravská Třebová - Obyvatelé města Moravská Třebová se rychle seznámili s fungováním motivačního evidenčního systému odpadového hospodářství (zkráceně MESOH).

Architekturu Litomyšle prezentují v hlavním městě

Litomyšl - Reprezentativní výstava Davida Vávry a Petra Volfa s názvem Litomyšl - hlavní město současné české architektury představuje město jako jedno z klíčových center soudobé české architektury.

Zateplí sportovní halu, hotovo bude na konci prázdnin

Litomyšl – Avizovaná rekonstrukce sportovní haly Jiskra  začne na konci dubna.

Hlavní úklidový den je sobota

Svitavsko - Do akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko se hlásí skupiny dobrovolníků s cílem uklidit nějaké místo. Rok od roku jejich počet stoupá a účastní se jí i lidé na Svitavsku.

Pozvánka: Fabrika bude patřit divadlu

Svitavy – Do třech bloků po dva dny je rozdělena krajská přehlídka mladého amatérského divadla Svitavský Fanda. Na tradičním setkání se představí ve Fabrice a Divadle Trám soubory z Ústí nad Orlicí a Olomouce.

Barmanka z Poličky zářila ve Francii s calvadosem

Polička, Caen - Celosvětové finále soutěže barmanů ve francouzské Normandii mělo českou účastnici. Svou školu i zemi přijela reprezentovat Kateřina Vymazalová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Poličce.

Předjíždění se neobešlo bez zranění čtyřčlenné posádky

Litomyšlsko - Nehoda dvou osobních vozidel zkomplikovala dopravu na silnici z Litomyšle na Poličku v úterý krátce po půl čtvrté odpoledne.

Řidiče v Litomyšli čekají komplikace

Litomyšl - Na spojnici Čech s Moravou, silnici I/35, bude řidičům horko. Nejen kvůli zvyšujícím se teplotám. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) naplánovalo v úseku Řídký – Tržek – Litomyšl obnovu živičného krytu. Stavební práce si v termínu od 15. května do 19. srpna vyžádají částečnou uzavírku silnice I/35 a jednosměrnou objížďku po vedlejších komunikacích. Na konci srpna provoz ještě omezí dokončovací práce.

Běželi s velikonočním zajícem

Litomyšl - Volné dny a pěkné počasí vybízely ke sportovním aktivitám. V pátek přilákal více než osmdesát dětí s doprovodem na Černou horu Běh s velikonočním zajíčkem.

Partnerku škrtil za jízdy a vykoledoval si záchytku

Šnekov – Velikonoce a alkohol. Najdou se tací, pro které jsou tato dvě slova synonymem. Vzpomínky na koledu pak nemusejí být příjemné, o čemž svědčí policejní statistiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT