Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR ŠILAR

Petr Šilar / Svitavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řidič ujel od místa nehody

Kamenec u Poličky – Svědci by mohli pomoci vyřešit nehodu, která se stala na začátku měsíce na silnici I/43 v blízkosti odbočky na Borovou.

Do Bořin po nové cyklostezce

Polička – V letošním roce se podařilo zprovoznit už druhou cyklostezku. Na jaře byl položen nový asfaltový koberec na trase Polička – Modřec.

Gulášem chtějí lákat voliče

Kamenná Horka - V současné době se politici spíše obracejí s žádostí o podporu na sociálních sítích. Strana Dobrá volba 2016 je výjimkou a zve na volební guláš a pivo, jak tomu bylo v minulosti zvykem.

Kniha mapuje 500 let pivovaru v Poličce

Polička – Jedenáctiletý král Ludvík Jagellonský obdržel v roce 1517 informaci od svých regentů, že je pokladna poloprázdná. Dostal tedy radu, aby udělil právo várečné měšťanům, kteří by z každého vystaveného a prodaného džbánku piva odevzdali do královské pokladny malý peníz.

Zařiďte si včas voličský průkaz

Svitavy – Voliči, kteří chtějí odevzdat svůj hlas mimo svůj okrsek, ať už v Česku, nebo v zahraničí, si musí vyřídit voličský průkaz. O jeho vydání mohou požádat do 18. října do 16 hodin.

Hasičské cvičení lidi vyděsilo

Polička – Zvýšený pohyb hasičských jednotek v areálu strojíren v Bořinách nedaleko Poličky vyděsil několik občanů. Ti volali dokonce na policii v obavě, že došlo k neštěstí. Černý scénář z února letošního roku se však nenaplnil.

Řidič auta nedal přednost cyklistovi

Březová nad Svitavou – Vina je pravděpodobně na obou stranách. Včera kolem šesté hodiny ranní na silnici I/43 na ulici Brněnská došlo k nehodě, kdy řidič osobního auta jedoucí od Brna při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu cyklistovi.

Špatně natisknuté lístky lze vyměnit

Svitavy – V současné době jsou voličům distribuovány hlasovací lístky pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Svitavská radnice upozorňujeme voliče, že se objevily i špatně natisknuté hlasovací lístky.

Mezi žadatele o grant rozdělí čtvrt milionu

Litomyšl – Sportovní sdružení, kulturní spolky, ekologové a ochránci přírody či lidé v nouzi – ti všichni se letos již popáté mohou ucházet o jednorázovou finanční podporu z grantu, který vyhlašuje společnost Saint-Gobain Adfors. Žadatelé mohou být z okresu Svitavy nebo Ústí nad Orlicí, kteří v minulých letech finanční prostředky nezískali.

Policie zasahovala v Litomyšlské nemocnici, kvůli podezřelým nákupům

Litomyšl - V Litomyšlské nemocnici ráno zasahovali detektivové královéhradecké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Důvodem jsou podle pardubického hejtmana zpětné bonusy při nákupech zdravotnického materiálu. Po celé republice se totiž objevují případy, kdy nemocnice nakupují léky a materiál i za polovinu ceny, než kterou vyfakturují pojišťovnám. Otázkou pak je, kam míří „uspořené“ peníze.

Ve vyprošťování jsou hvězdy

Svitavy – Medaile si přivezlo družstvo hasičů ze Svitav ve složení Jaroslav Čermák, Petr Dufek, Mirek Dědič, Petr Kovář, Martin Heger a Štěpán Heger z nedávného Mistrovství hasičů Slovenské republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Oheň zachvátil hradby

Polička – Poslední mohutný požár zasáhl královské věnné město v roce 1845. V úterý se jednalo o cvičení hasičů.

OBRAZEM: Prezentace sociálních služeb ve Fabrice

Svitavy - Veletrh sociálních služeb se konal včera ve svitavské Fabrice potřetí. 

Den jazyků hravou formou

Svitavy – K Evropskému dni jazyků se přihlásilo v minulých dnech i svitavské gymnázium. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Škola jej pojala jako školní projektový den.

Úspěšná „íčka“ mají v Litomyšli i Svitavách

Litomyšl, Svitavy – Návštěvnost měst se dá odhadnout podle toho, jak jsou úspěšná informační centra. Jejich služby využívají turisté a hojně i místní obyvatelé. Obě skupiny se mohly zapojit do hlasování v anketě „Informační centrum roku 2017“. Veřejnost mohla hlasovat během hlavní turistické sezony, v době, kdy je o služby těchto institucí největší zájem.

Na burze podpořili neziskovky ze Svitavska

Litomyšl – Burza filantropie má za sebou šest let fungování. Během těchto let byly díky donátorům z řad podnikatelů i veřejné správy rozděleny peníze neziskovým organizacím. „Během šesti let podpořili donátoři na burze v okrese Svitavy celkem 40 veřejně prospěšných projektů a to dary v hodnotě 1 510 500 korun,“ shrnuje přínos burzy Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Hvězdárna umožní vědecká pozorování

Litomyšl – Vychová astronomický kroužek nového Zdeňka Kopala? Možná ano. Každopádně v nově otevřené hvězdárně bude mít možnost objevovat vesmír každý. Je osazena dalekohledem, který měl k dispozici při svých prvních objevech i výše zmíněný významný litomyšlský rodák, jenž je dodnes celosvětově uznávanou kapacitou v oblasti astrofyziky.

Nedostatek krve byl jen krátce

Svitavy – Odsoudit šmahem sociální sítě a jejich uživatele jde lehce. Dokáží být však i velmi užitečné. Tento týden se to ukázalo, když Transfúzní oddělení svitavské nemocnice řešilo nedostatek krve A+ a O+.

OBRAZEM: Pohádkový les u Rosničky

Svitavy - Les u rybníka Rosnička ožil v sobotu pohádkovými bytostmi. 

Žena na rodičovské si přivydělávala prodejem drog

Svitavy – Obchodování za hranicí zákona není ideálním způsobem, jak si přivydělat na rodičovské dovolené. „Vyšetřovatel sdělil obvinění sedmadvacetileté ženě ze Svitav za zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami,“ sdělil policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Oblíbený autor představil svou novou knihu Opravář osudů

Polička - Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Poličky. 

Pivovarnictví má v kraji tradici

Litomyšl – Nejen milovníci zlatavého moku mohou navštívit putovní výstavu Regionálního muzea v Chrudimi. Ta je umístěna v Regionálním muzeu v Litomyšli a je věnována pivovarnictví v Pardubickém kraji v letech 1913 – 2013.

Opravou chtějí zabránit energetickým ztrátám

Litomyšl – Dobrá zpráva přišla pro sportovce, kteří navštěvují halu TJ Jiskra, jež je součástí sportovního areálu na Černé hoře, který slouží několika oddílům.

Studenti masírují seniory, získávají tak cennou praxi

Svitavy – Jen pár minut trvalo, než si obyvatelé Domova s pečovatelskou službou našli cestu do nové masérny. V té se od včerejšího dne střídají studenti Střední zdravotnické školy (SZŠ) ve Svitavách.

Spisovatel Fulghum zavítal do regionu

Svitavsko – Do Česka přijel populární americký spisovatel Robert Fulghum. Republiku objede v rámci projektu LiStOVáNí.

OBRAZEM: Víkendová Archimyšl 2017

Litomyšl - Architektuře věnovaný víkend zažili v Litomyšli. 

Zloděj, co nic neukradl

Poličsko – Nepoučitelný sedmadvacetiletý muž z Poličska přemýšlí o svém chování ve vazební věznici. Tam se dostal za opakované krádeže. Naposledy se pokusil o přilepšení z cizího koncem září, kdy se vloupal do dvou budov v Poličce.

Policie pátrá po zloději z Poličska

Polička - Až v Tachově vydal soud příkaz k zatčení dvaatřicetiletého muže z Poličska. Důvod je prostý. David Vančura se dopustil majetkové trestné činnosti. 

Výluka na trati Třebová – Třebová

Moravská Třebová – Až do čtvrteční sedmnácté hodiny nebudou jezdit vlaky na trati v úseku Česká Třebová – Moravská Třebová.

Hasiči zlikvidovali požár a zachránili i zvířata

Březiny - Krátce před půl jedenáctou vyjelo deset jednotek hasičů k požáru zemědělské usedlosti v obci na Poličsku. Těm pomáhaly i tři jednotky ze sousedního kraje Vysočina

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení