VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAGDALENA NAVRÁTILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Neměl jízdenku, tak vytáhl na průvodčího kudlu

Svitavy - Černý pasažér zaútočil na průvodčího v rychlíku. Ve Svitavách násilník vystoupil a zmizel v kolejišti. Tragédii zabránila pouze duchapřítomnost napadeného železničáře.

OBRAZEM: Balkon namísto promítací kabiny

Březová nad Svitavou - Vnitřní uspořádání kulturního domu se změnilo. Promítací kabinu ze šedesátých let nahradil balkon. Stavební úprava rozšířila kapacitu sálu.

Novinář junior: Nejlepší školní časopis vydávají v Morašicích

Svitavy - (VIDEO/FOTOGALERIE). Devět škol ze svitavského okresu se zapojilo do soutěže nazvané Novinář junior. Porota posoudila rozmanitou grafickou a obsahovou úroveň tiskovin.

Šmerdu nazývají Karlem Gottem mezi kuchaři

Svitavy - Mistr kuchař Václav Šmerda předává zkušenosti studentům. Také se osobně účastní gastronomických soutěží. Se zámeckými houskovými knedlíky z Litomyšlska obsadil v Praze druhé místo.

OBRAZEM: Do kravína se nikdo nehrne, nezabírá ani moderní provoz

Svitavy - Zemědělci vylepšují kravíny pro dobytek. Zvyšují užitkovost, ale zápolí s odbytem mléka. Potíže mají také s ošetřovateli. Do kravína shánějí síly jen s obtížemi.

VIDEO: Ordinace provázely sliby, obce je zřídily samy

Brněnec/Březová n. Svitavou - Odborných lékařů je nedostatek nejen ve svitavském okrese. Radnice v Březové a Brněnci proto podpořily ambulance pro gynekology.

Tarokáři zamíří v sobotu do Jevíčka

Jevíčko -Moravská taroková liga pokračuje sobotním turnajem v Jevíčku. Tradiční novoroční Jevíčský škýz se ale letos nekoná v hotelu Morava.

Sázka na alternativní zdroje vyšla Brněnci, Gruně i Lubné

Svitavy - Obce dokáží čelit krizi. Částečně se zbavily závislosti na dodávkách zemního plynu. Zemědělci ve Vítějevsi vsadili na štěpku stejně jako v Gruně. Brněnečtí vytápějí biomasou bytové domy a obecní objekty.

FOTOGALERIE: Koledníci Tříkrálové sbírky požádají o dary

Svitavy - První koledníci převlečení za biblické tři krále vyšli do ulic okresního města a některých okolních obcí již minulý pátek. K Tříkrálové sbírce se o víkendu připojí Litomyšl, Polička nebo Bystré. Před cestou jim požehná křídy farář.

VIDEO/FOTO: První holčičce roku v kraji popřál hejtman

Staré Město - Do obce u Moravské Třebové zamířil včera ráno hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Nikoli na tříkrálovou koledu, ale s blahopřáním.

Tři králové vyšli do ulic na koledu

Svitavy - Koledníkům v pátek požehnal před putováním od domu k domu farář Pavel Michut v kostele Navštívení Panny Marie. S kasičkami bude procházet ulicemi sedmdesát skupinek Tří králů až do příští soboty.

OBRAZEM: Novoroční nápor na úřadu práce

Svitavy - Světovou finanční krizi pociťují lidé v okrese. Přicházejí se zaregistrovat na Úřad práce ve Svitavách. Druhého ledna se zde tvořily fronty, úředníci obsloužili všechny žadatele.

Na Silvestra se nebouralo, hořely kontejnery

Svitavy - Silvestrovská noc byla poměrně klidná. Policisté zejména usměrňovali rozverné party, které rušily noční klid. Hasiči zažili rušnější službu.

VIDEO: Jednání odpískali po dvaceti minutách!

Koclířov - Zastupitelstvo se konalo v úterý pouhých dvacet minut. Lidé v sále výkřiky a pískáním úmyslně rušili řeč starosty Jaroslava Drozdka.

První miminko roku 2002: Markétka Dvořáčková

Křenov - Seriál o dětech, které se narodily prvního ledna, otevíráme příběhem Markéty Dvořáčkové z Křenova.

Na Silvestra hořela chata ve Vlkově

Vlkov u Litomyšle – Na operačním středisku přijali hasiči v 16.45 hodin oznámení, že v zahradní kolonii Vlkov hoří.

Starý vysavač a fén? Končí v koši u obchodu

Svitavy - Drobné elektrospotřebiče z domácností odkládají lidé do speciálních košů. Ve svitavském okrese přibyly k původním dvanácti prodejnám před Vánoci další dvě.

Vánoční dárek: Benefice pro ozdravný pavilon

Svitavy - Myšlenka se ujala, pavilon pro respiriky podpořili umělci zpěvem a tancem.

Farmář roku: Bronz pro Sotonovu rodinnou farmu

Trstěnice - Soukromý zemědělec Josef Sotona je třetím nejlepším hospodářem v České republice.

Opilý otec vezl dceru, narazil do stromu

Čistá - Nesvědomitý řidič neudržel v sobotu odpoledne osobní auto na silnici a narazil do stromu. Zranil sedmnáctiletou dceru, která s ním cestovala.

Zvukaři ukradli v Jevíčku aparaturu za pět milionů korun i s přívěsným vozíkem

Jevíčko - Kompletní systém pro ozvučení se ztratil v pátek i s přívěsem z ulice K. H. Borovského. Přívěsný vozík s plachtou registrační značky 40-SYA-12, na němž měl 57letý zvukař uloženou hudební aparaturu za pět milionů korun, zloděj odpojil od vozidla a zmizel s ním.

Zmizely desítky notebooků za statisíce korun

Svitavy - Do prodejny s počítači u autobusového nádraží v noci na pátek vnikli lupiči.

Regulační poplatky rozdělují české občany na dva tábory

Svitavy - Sociální demokrat a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek podporuje ve sněmovně návrh na zrušení poplatků pro děti do 18 let a důchodce nad 65 let. Někteří lidé by považovali ústupek za vlády za příjemný vánoční dárek.

Statek v Květné zachrání, přestaví ho na azylový dům

Květná - Dům na půli cesty v Květné opraví do konce příštího roku. Obec získala mimořádnou dotaci, pět milionů korun.

Změny řádu budou, ale ne hned

Svitavy - České dráhy zdražily, lepší komfort však nenabídly. Cestující ze Svitav do Brna stále přestupují v Letovicích. Pardubický kraj se nedokázal domluvit s Jihomoravským. Hejtman Radko Martínek slibuje nápravu.

AKTUALIZOVÁNO: Žlutý prášek nebyl jedovatý

Litomyšl – (FOTOGALERIE). Šok čekal doručovatele v pondělí ráno v Litomyšli. Když vybírali poštovní schránku, mezi pohlednicemi a dopisy objevili obálku s páchnoucím žlutým práškem.

Adventní trhy v Litomyšli vybízejí k zastavení

Litomyšl - Poprvé uspořádalo město jarmark v předvánočním čase. Navazuje tak na vyhlášené trhy při festivalu Smetanova Litomyšl, kdy do města přijíždějí stovky hostů.

VIDEO: Svitavská dvanáctka nehraje jen dechovku

Svitavy - Dechový soubor Svitavská dvanáctka působí na hudební scéně již čtvrt století. Sobotní výroční koncert nabídl posluchačům průřez repertoárem. Po bloku českých a moravských lidových písní čekalo na posluchače překvapení. Muzikanti uvedli muzikál Noc na Karlštejně.

NOVÉ FOTO: Tragickou nehodu u Lezníku dva lidé nepřežili

Polička, Lezník- Čtvrt hodiny před sobotní půlnocí narazilo do stromu audi, v němž cestovali čtyři lidé.

Stožáry s větrníky u Janova vadí sousedům ze Strakova

Janov -Bagry se ještě tento týden zakousnou do půdy u Janova, kde vyrostou dvě větrné elektrárny. Větrníky vadí lidem v sousedním Strakově. Obávají se o své zdraví.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT