VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ DUBSKÝ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vítězové a poražení: Kdo uspěl v povolebním vyjednávání?

Pardubice - Krajský soud zamítl stížnost na výsledky komunálních voleb v Pardubicích, nic už tak nebrání tomu, aby si krajské město zvolilo nové vedení. Vytvořit by ho měla Pětikoalice ve složení ANO, ODS, SPP, KPP a ČSSD.

V Zaječicích nouzově přistával vojenský vrtulník

Zaječice - Vrtulník typu Mi17 z Pardubic musel v pondělí odpoledne nouzově přistát v Zaječicích na Chrudimsku, v místní části Libanice. S letounem vojáci nouzově přistáli na ploše pro práškovací letadla.

AKTUALIZOVÁNO

Na pardubickém letišti vyjel z dráhy boeing se 120 lidmi

Pardubice - Nehoda na pardubickém letišti. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Hasili požár, objevili mrtvolu

Pardubice – K požáru v ulici Boženy Němcové vyjížděli o víkendu hasiči. Oheň si vyžádal jeden lidský život, šlo pravděpodobně o bezdomovce, který v hořícím objektu přespával.

Nemocnice dostanou nové sanitky za šest milionů korun

Svitavy – Po Pardubickém kraji by se již brzy mohly prohánět zbrusu nové sanitky za šest milionů korun. Návrh ještě musí schválit krajští zastupitelé na svém dubnovém jednání.

Zeman svůj přístup nezmění

GLOSA/ Současný prezident Miloš Zeman dokázal před druhým kolem mobilizovat své voliče a získal dokonce vyšší počet hlasů než před pěti lety. Není ovšem pravda, že by jeho soupeře Jiřího Drahoše volila pouze Praha. Drahoš vyhrál ve většině krajských měst včetně Pardubic, v kraji dokázal ovládnout také okres Ústí nad Orlicí.

Zeman vyhrál, ale strategii musí změnit

KOMENTÁŘ/ První kolo prezidentských voleb skončilo podle očekávání vítězstvím současné hlavy státu. Náskok Miloše Zemana před Jiřím Drahošem o necelých 12 procent se může na první pohled jevit jako celkem jednoznačný úspěch.

Čeká nás obtížné sestavování vlády i test kvality demokracie

/KOMENTÁŘ/ - Mají tradiční politické strany budoucnost? To je otázka, která se při pohledu na výsledky letošních parlamentních voleb velmi silně vnucuje. Hnutí ANO, Okamurova SPD a KSČM – tedy skupiny, které se více či méně definují jako antisystémové – získaly v Pardubickém kraji téměř 49 procent hlasů a obsadí šest z deseti mandátů.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Téma kampaně? Strach dominuje

/KOMENTÁŘ/ Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Jak dostat kamiony z měst? Nejsnazší bude převod, změna zákona je složitá

Pardubický kraj, Lázně Bohdaneč - Jak dostat tranzitní kamionovou dopravu z center měst a obcí? To bylo hlavní téma předvolební debaty Deníku, které se zúčastnili lídři politických stran, jež mají největší šanci získat mandáty v Poslanecké sněmovně. Debata se uskutečnila v Lázních Bohdanči.

Trasa D35 u Litomyšle? Debaty by měly skončit co nejdříve

Litomyšl – Debaty o trase dálnice D35 kolem Litomyšle by měly skončit co nejdříve. V opačném případě by mohlo hrozit, že se stavba silniční spojky mezi Čechy a Moravou zastaví.

AKTUALIZOVÁNO

Kvůli stávce nevyjelo pět autobusových linek

Moravskotřebovsko - Stávka řidičů linkových autobusů za vyšší mzdy se dnes dotkla i východní části Pardubického kraje. Pět spojů na Svitavsku a Orlickoústecku kvůli protestu šoférů Arriva Morava nevyjelo.

AKTUALIZOVÁNO

ANO vyhrálo volby, lidovci až třetí. Uspěla i ODS, propadli komunisté

Pardubický kraj – Vítězstvím Babišova hnutí ANO, i když ne tak přesvědčivým jako v řadě jiných krajů, skončily krajské volby v Pardubickém kraji.

AKTUALIZOVÁNO

Hrozil bombami po celé republice, dopadli ho v Hradci

Východní Čechy - Policie zadržela v Hradci Králové jednačtyřicetiletého muže, který je podezřelý z výhrůžek bombou na magistrátech a vlakových nádražích v Česku. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až pět let vězení. Řekla to mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská.

V kraji řidiči okružní křižovatky s předností zprava nenajdou

Pardubice – Novela silniční vyhlášky na začátku roku znejistila řidiče.

V Pardubicích budou soudit i nejtěžší trestné činy

Pardubice - „Na základě dopisů, které jsme odeslali starostům obcí, se přihlásilo 38 nových přísedících," uvedl hejtman.

Smetanova Litomyšl láká na rekordní počet operních titulů

Pardubický kraj - Operní festival je výjimečný i svým rozpočtem, který letos činí zhruba 30 milionů korun.

Kolovratník: Stodesítkou do Hradce? Od ledna tomu už nic nebrání

Pardubice - Rychlostní komunikace R35 je až po Ostrov připravená a na přelomu let 2016 a 2017 by se skutečně mělo začít stavět.

Oběti masakru uctili na schodech divadla

Pardubice – „Tohle je islám v jeho pravě podobě." Tak páteční teroristické útoky Islámského státu v Paříži vnímají představitelé pardubické pobočky organizace Blok proti islámu.

Atmosféra se změnila, lidé mě vítali, řekl Miloš Zeman

Pardubický kraj - Prezidenta potěšilo, že v kraji klesla nezaměstnanost. Lidé se ho často ptali na současnou uprchlickou krizi.

Vlaky na trati do Prahy budou mít zpoždění. Kvůli výluce

Pardubice - „Řada dálkových vlaků bude odkloněna přes Lysou nad Labem," řekl mluvčí Českých drah.

Hlavní téma kraje? Podle prezidenta je to splavnění Labe

Pardubický kraj – Třídenní pracovní cestu po Pardubickém kraji zakončil český prezident Miloš Zeman v Rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí.

Vařím, jen když jsem v práci, říká Láďa Hruška

Pardubice - Recepty si Láďa Hruška vybírá sám. Inspiraci hledá především na internetových diskuzních fórech nebo zahraničních videoblozích.

Romantická komedie Mezi nebem a zemí střídá vtipné pasáže s těmi dojemnými

Pardubice - Předvánoční atmosféra dorazila i do Východočeského divadla Pardubice, kde měla v sobotu premiéru romantická komedie Mezi nebem a zemí.

Jak udělat na grilu šťavnatou krkovici? Maso nerozklepávat

Východní Čechy/Pardubice - Letní kaleidoskop Deníků nahlíží do kuchyně: „Nejen v Čechách patří k nejoblíbenějším steakům vepřová krkovice," říká Petr Stupka.

Kraj chce zvýšit bezpečnost na značně zatížené silnici I/35

Pardubice – Silnice I/35 je stále nebezpečnější a vedení Pardubického kraje už došla trpělivost. Na této komunikaci vedoucí přes Pardubický kraj na Moravu chtějí přijmout řadu bezpečnostních opatření, které mají zabránit tragickým nehodám.

Kraj uspěl v soutěži. Je prý nejzajímavější pro investory

Pardubice – Pardubický kraj je investorsky nejzajímavější region ve východní Evropě. Certifikát s tímto oceněním udělil kraji odborný časopis fDi Magazine z mediální skupiny Financial Times.

Poslanec Tomio Okamura navštívil vraha Pechance

Pardubice/Svitavy – Poslanec a předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura v pátek navštívil pardubickou věznici.

Nemocnice čeká letos fúze, ale i stamilionové investice

Pardubický kraj - Kraj nepočítá s vyrovnávacími platbami. Nemocnicím pomůže navýšením základního jmění

Jak vzbudit zájem o jednání zastupitelů? Slučovat školy

Pardubice – Televizní stanice neustále řeší, jak zvýšit sledovanost. Možná by se měli zeptat radních Pardubického kraje, kteří dokáží několikanásobně zvednout návštěvnost zasedání krajského zastupitelstva.

Poslanci z kraje řešili dopravu, ale i krajský soud

Pardubice – Někteří žáci mají při nástupu na střední školu takzvaný „slučák", aby se navzájem lépe poznali. Podobnou seznamovací schůzku absolvovali také poslanci z Pardubického kraje.

Památky v kraji mají díky teplé zimě hodně návštěvníků

Pardubický kraj - Lyžaři sice na letošní teplou zimu nadávají, ale památkáři jsou spokojení.

Kolik bude kraj stát ozdravení a stabilizace nemocnic?

Pardubice - „Požádali jsme o zhodnocení dopadů nové úhradové vyhlášky," uvedl Roman Línek

"Příští rok bude ve znamení investic," sdělil hejtman

Pardubice - Pardubický kraj plánuje také další slučování škol

''Černí'' pasažéři si připlatí. Pokuty budou vyšší

Pardubice - Jeli jste někdy pardubickou městskou hromadnou dopravou bez jízdenky? Pokud ano, tak si od neděle dejte větší pozor.

Podvodníci si v Pardubicích hrají na pracovníky vodáren

Pardubice - Přišli vás navštívit pracovníci vodáren? Tak v tom případě raději zpozorněte, v Pardubicích se totiž množí případy, kdy podvodníci nabízejí ověření kvality pitné vody. Důvěřivým lidem poté nutí zařízení určené k úpravě vody.

Děkan a poslanec? Prý to jde

Pardubice - „Věřím, že obě funkce stíhat lze. Příklady z minulosti to dokazují," tvrdí Simeon Karamazov z ODS

"Do roku 2016 se stavět nezačne," říká o silnici R35 lídr hnutí ANO 2011

Pardubice – Nekonečná sága výstavby rychlostní silnice R35 láká před volbami snad všechny politické strany.

"Náš projekt je jednobarevná vláda," říká předseda ČSSD

Pardubice - Prioritou příští vlády bude zdravotnictví. Sociální demokraté se bojí tříštění hlasů voličů

"Naší prioritou v kraji je silnice R35," říkají Zemanovci

Pardubice - Volební kampaň SPOZ má být kontaktní, s velkými mítinky na náměstích strana nepočítá

Kampaň TOP 09 má být nízkonákladová

Pardubice - Současná politická situace vyžaduje jasné a razantní kroky. Tak to vidí politici TOP 09, kteří ve středu zahájili kampaň před sněmovními volbami.

Můj nejsilnější dojem? Království krále Miroslava

Pardubický kraj - Prezident České republiky Miloš Zeman v pátek uzavřel třídenní pracovní pobyt v Pardubickém kraji. Navštívil při něm dvě střední školy, tři významné zaměstnavatele, čtyři města a jednu obec.  

Prezident se přel s ministrem. Kvůli tankům

Moravská Třebová - „Je to válka čerta s ďáblem. Jsem proti jakémukoliv vojenskému zásahu v Sýrii," řekl prezident Miloš Zeman

V nemocnici dostal Miloš Zeman jako dárek vitamíny

Ústí nad Orlicí – Dárkový koš plný pozorností z místní lékárny dostal při své čtvrteční návštěvě Orlickoústecké nemocnice prezident Miloš Zeman.

Po továrně se prezident svezl elektrobusem SOR

Dolní Libchavy – Pardubický kraj je v České republice raritou. Na několika málo kilometrech na Orlickoústecku je totiž soustředěna takřka veškerá výroba autobusů v zemi. Včera se o tom přesvědčil  i prezident Miloš Zeman, který zavítal do továrny druhého největšího výrobce autobusů – firmy SOR v Libchavách.

Autobusy a vlaky mají mít senioři za polovinu

Pardubický kraj – S firmou OREDO už nechceme mít nic společného, dopravu si budeme organizovat sami. Tak lze vyjádřit současný postoj vedení Pardubického kraje k firmě, která tam organizovala dopravní obslužnost.

Cestování po kraji? Výhodou budou nové čipové karty

Pardubice - „Karty postupně nahradí vícedenní papírové jízdenky," říká ředitel Oreda Jiří Král

Kraj si regionální jízdní řády tvoří opět sám

Pardubice – Pardubický kraj si od srpna zajišťuje tvorbu jízdních řádů regionální dopravy opět sám.

Strom na zahradě? Povolení ke kácení již není potřeba

Pardubice - „Bojím se zneužití ministerské vyhlášky ze strany developerů," konstatoval Jan Linhart

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT