VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KVĚTUŠE KORBÁŘOVÁ

Květuše Korbářová / Svitavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Příběh tajemných duší hradu

Svojanov – Lidé, kteří si 
v pátek či v sobotu naplánovali výlet na hrad Svojanov, určitě nelitovali. Prošli se minulými stoletími. Na setkání zde čekaly oživlé postavy ze svojavských legend a pověstí.

Hradem se nesla střelba, ale také hudba a zpěv

Svojanov – Šermíři, kat, kejklíř, sokolnice, ale i tanečnice a pěvec. Svatováclavské slavnosti na královském hradě byly v sobotu zárukou dobré zábavy. Nenechaly si je ujít stovky návštěvníků.

Svitavští profíci opět zabodovali a získali bronz

Svitavy, Mladá Boleslav – O tom, že svitavští profesionální hasiči patří k elitě, už jsme se několikrát přesvědčili.

Svojanovské Vánoce už v sobotu

Svojanov – V městyse pod historickým hradem se každý rok před Vánoci scházejí obyvatelé Svojanova s chalupáři, ale i dalšími lidmi, aby si popovídali a popřáli si pěkné svátky. Tradiční Svojanovské Vánoce se odehrají 20. prosince od 16 hodin před radnicí.

Přijďte zahřát pejskům srdce!

Vendolí – Ještě nemáte naplánovaný program na víkend? Pak můžete zajet do záchranné stanice Zelené Vendolí a udělat radost opuštěným psům v útulku.

Dalibor rozezněl na hradě dům zbrojnošů

Svojanov - Sváteční atmosféru v prostorách historické památky navodila nejen vánoční výzdoba. V sobotu byl pro návštěvníky hradu připravený bonus navíc, a to adventní koncert.

Adventní setkání je tradicí

Bystré – V Domově na zámku měli v sobotu velkou slavnost. Na adventní setkání přijeli i příbuzní a přátelé obyvatel domova.

Chátrající sýpka u trati zmizí

Svitavy – Patrně v každém městě se najde nějaká budova, která hyzdí jeho vzhled. Nejinak jsou na tom Svitavy. Jeden takový objekt se nachází u železniční trati nedaleko vlakového nádraží. Někdejší silo už ale brzy zmizí.

Dalibor zazpívá v domě zbrojnošů

Svojanov /POZVÁNKY/ - Historickou památkou se o víkendu ponesou sváteční písně. Na předposlední den letošní turistické sezony je připravený tradiční adventní koncert.

Vodárenský les zve k procházkám

Svitavy - Nejen Svitavané, ale i další návštěvníci města mají k dispozici další zajímavý kout, kam mohou vyrazit za poznáním nebo jen na procházku. Ve vodárenském lese je otevřený další úsek naučné stezky.

FOTO: Zajděte na vánoční výstavu do Světlanky

Svitavy - Drobnosti pro radost i pod stromeček. Uživatelé svitavského centra denních služeb Světlanka představují své výrobky na tradiční vánoční výstavě.

FOTO: Kluci a holky pletli vánočky, pouštěli lodičky

Svitavy - Městským muzeem se v úterý nesly dětské hlasy, ale také vůně vánočního cukroví. Muzejníci totiž pro zájemce připravili reprízu adventní neděle.

Budou to dělat ve třech. Zahrajte si o vstupenky!

Březová nad Svitavou – /SOUTĚŽ/ Nová zábavná divadelní show o vztazích, lásce i sexu spojila dohromady nesourodou trojici, Ivana Vyskočila, Lukáše Langmajera a Evu Decastelo. Na programu ji má také restaurace Pohoda, a to 12. prosince od 19.30 hodin.

Starostové a kraj předložili jasné požadavky na vládu

Květná – Za zavřenými dveřmi diskutovali v pátek zástupci kraje, parlamentu, ministerstva obrany a starostové obcí o převozu munice z Vrbětic do areálu v Květné.

Svitavy: jarmark, hnízda i baňky

Svitavy – Na druhou adventní neděli je ve městě připravený celodenní program. Lidé budou mít opět z čeho vybírat.

Hrad Svojanov zase zdobí psaníčka

Svojanov – Historická památka má návštěvníkům stále co nabídnout. Tentokrát se mohou kochat obnovenými sgrafity.

Odstraňování bariér v ulicích je v plánu také na příští rok

Svitavy – Ve městě se už několik let věnují odstraňování překážek, které zdravotně postiženým lidem stěžují pohyb. Ve Svitavách upravují komunikace, přechody i nájezdy na chodníky.

Pomozte charitě pořídit auto 
pro mobilní sestřičku

Litomyšl – Lidé mají přirozenou touhu pomáhat. Potřebují nicméně možnost volby a jistotu, že pomáhají dobře. Přesto si svůj „srdeční projekt" k podpoře aktivně vyhledává jen málokdo z nás.

Sebrala čtyřicet tisíc korun. „Lákalo mě to,“ hájí se žena

Svitavy – Policistům se podařilo během necelých čtyřiadvaceti hodin vypátrat zloděje, který má na svědomí krádež peněz z neuzamčeného vozidla.

Franta Černý opět zahraje dárcům krve a krevní plazmy

Svitavy – V alternativním klubu Tyjátr se ve čtvrtek 4. prosince uskuteční už tradiční předvánoční setkání s těmi, kteří dokážou darovat lidem to nejcennější.

Vánoční stromy září po celém okrese

Svitavy – Na náměstích a návsích po celém Svitavsku se o víkendu rozzářily symboly Vánoc. Někde v tichosti, jinde s velkou parádou.

Kříž a zvonice připomínají hradní kapli svaté Kateřiny

Svojanov – Málokdo z návštěvníků jedné z nejoblíbenějších historických památek v Pardubickém kraji si při procházkách kolem zříceniny u břitové věže uvědomí, že zde bývala hradní kaple. Tuto skutečnost dokládá dřevěný kříž a zvonička.

Svitavy oslaví titul sportem

Svitavy – Banyoles či La Palma del Condado ve Španělsku, Lepoglava v Chorvatsku, Olecko v Polsku. To jsou města v Evropě ze stejné kategorie, kam patří také Svitavy. Mohou se totiž pochlubit titulem Evropské město sportu.

Muž utekl z taxíku, za svezení nezaplatil

Svitavy – Policisté řeší neobvyklý případ, za kterým stojí neplatící zákazník.

Na návštěvníky hradu už dýchají Vánoce

Svojanov – Vánoční svátky se kvapem blíží. Poznají to i návštěvníci hradu Svojanov. Historické sídlo je svátečně vyzdobené a provoněné vanilkou a skořicí z vánočního pečiva či jehličí.

Přijďte poznat vietnamskou kulturu

Svitavy – Ve městě žije početná vietnamská menšina, o které většina z nás mnoho neví. Svitavská charita proto připravila zajímavý večer, ve kterém se zájemci dozvědí o vietnamské kultuře, ale také o přírodních krásách této asijské země.

Ve Svitavách obnovují kanalizační sítě za miliony

Svitavy – Městu se podařilo získat dotaci na rekonstrukci kanalizace. S pracemi začali dělníci ještě v listopadu.

Prohlédněte si se sváteční pohodou zámek v Litomyšli

Litomyšl - Zámek otevře v adventní době své vánočně vyzdobené pokoje.

Hrad uvítá návštěvníky ve svátečním hávu

Svojanov – Vůně cukroví a perníčků, ale také jehličí. Vánoční stromeček, spousta dárků a dalších dekorací. To vše čeká na návštěvníky hradu v období adventu.

Přijďte si vyrobit tradiční vrkoč na váš sváteční stůl

Polička – Muzejníci připravili pro zájemce na sobotu adventní dílničku. V prostorách Centra Bohuslava Martinů si mohou vyrobit vrkoč na sváteční stůl.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT