VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAMIL DUBSKÝ

Kamil Dubský

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

První pomoc přišla neplánovaně, ale včas

Městečko Trnávka - Obrovské štěstí (otázkou zůstává, jestli v neštěstí) měl muž, ke kterému přijeli na kontrolu policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Volby se blíží, strašák imigrantů opět ožívá

Pardubický kraj - Muslimští imigranti prý budou moci volit v komunálních volbách! Éterem se začínají šířit nesmysly a dezinformace.

Obě lidské hyeny skončily ve vazbě

Svitavy /VIDEO/ - V pátek třináctého spadla klec nad dvojicí lumpů ze Slovenska, kteří okrádali důchodce a čerpadláře.

Po letech otevřeli unikátní hradby

Polička - Po několika letech byly opět zpřístupněn celý turistický okruh po městských hradbách v Poličce, které jsou v celé střední Evropě unikátní.

Studenti budou jako jediní v kraji zpracovávat zvěřinu. Pomohla unie

Polička - Studenti jedné z nejprestižnějších českých gastronomických škol budou moci v budovaných prostorách jako jediní ve východních Čechách zpracovávat zvěřinu.

V Sádku hořelo, hasily tři jednotky

Sádek - Parné pondělí si v celém kraji vyžádalo několik požárů.

Totální pohoda pod hradbami

Polička - Festival Colour Meeting, který se o víkendu konal v parku pod poličskými hradbami, byl pro mnohé vrcholem letošní festivalové sezony.

Drogový dealer zastrašoval svědky, skončil ve vazbě

Svitavy - Třiatřicetiletého recidivistu, který prodával drogy, kvůli zastrašování svědků poslali policisté do vazby.

Vzácný exemplář si spletl s křižákem

Moravská Třebová - Kuriózní oznámení, které dokládá, jak snadno se lidé nechají zmást informacemi v médiích a zpanikařit, řešili zdejší policisté.

Křižovatka smrti na I/35 by se měla dočkat úprav

Koclířov - Nebezpečná křižovatka na „pětatřicítce“ u Koclířova poblíž Svitav by přece jen mohla doznat úprav.

Počíhají si na opilé řidiče

Svitavsko - S létem, ke kterému bohužel patří i alkohol za volantem a někdy i drogy, policisté rozjíždějí celokrajskou silniční kontrolní akci.

Pivní slavnosti ve Svitavách opanovali domácí

Svitavy - Svitaváci jsou patrioti, takže jako nejlepší pivo na sobotních Pivních slavnostech ve všeobecném hlasování vybrali z 18 prezentujících se pivovarů právě jejich místní, Svitavský pivovárek Na Kopečku.

Záchranná stanice ve Vendolí je opět otevřená

Vendolí - Záchranná stanice pro volně žijící zvířata ve Vendolí na Svitavsku, která letos prodělává velkou rekonstrukci, je opět otevřena veřejnosti. Návštěvníci sem mohou zavítat vždy ve čtvrtek a neděli od 14 do 16.30 hodin.

Hasiči měli plné ruce práce

Svitavsko - Profesionální hasiči zasahovali v červnu na Svitavsku celkem u 123 událostí. Nejčastěji to bylo u technických událostí (74), mezi než patří vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, ale také úniky nebezpečných látek či likvidace nebezpečného hmyzu.

Nenechte si ujít Toulovcův pátek

Litomyšl - Jako součást Toulovcových prázdninových pátků se v pátek na Toulovcově náměstí v Litomyšli uskuteční další večer pro děti a poté koncert pro dospělé.

Litomyšl velmi rychle roste

Litomyšl - Litomyšl patří mezi nejrychleji se rozrůstající města v kraji. Za rok 2017 tady přibylo 181 obyvatel, což je druhý nejvyšší přírůstek po Pardubicích (291). Uvedl to ve středu Český statistický úřad. Na třetím místě ve srovnání skončila Přelouč (136).

Kompostéry jsou k rozebrání

Moravská Třebová - Zájemci mohou začít podávat své žádosti o domácí kompostér. Každý žadatel, mezi než nově patří i organizace se sídlem v Moravské Třebové, se může dostavit k podpisu smlouvy po uplynutí lhůty 10 dní od podání žádosti.

Parkurové závody v Suché u Litomyšle ovládli domácí jezdci

Suchá u Litomyšle - Domácí Jiří Skřivan v sedle Flying Star vyhrál vrcholnou soutěž na parkurových závodech, které se konaly v Suché u Litomyšle.

Na pětatřicítce shořela dodávka, kouř byl vidět kilometry daleko

Gruna - Na „pětatřicítce“ mezi Moravskou Třebovou a Studenou Loučkou včera v půl sedmé ráno shořela dodávka.

Středa, hudby vám třeba

Litomyšl - Tradiční prázdninový hudební cyklus je opět zde!

„Smetanka“ skončila. Příště bude o den delší

Litomyšl - Jubilejní ročník prestižního festivalu má za sebou 41 produkcí.

Sociální služby shánějí ošacení

Svitavy - Sociální služby města Svitavy začaly shánět ošacení pro své klienty. Mají ho totiž velký nedostatek, především pro mužské klienty.

V úterý přijede do Svitav Legiovlak

Svitavy - Legiovlak, který v úterý přijede na nádraží do Svitav, je ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 - 1920, kdy na transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace československých legií.

Skokanem voleb se stal opět Jaroslav Martinů z ODS

Polička – Letošní volby mají v kraji na rozdíl od těch předcházejících jen jednoho výrazného skokana, kterého voliči vynesli do sněmovny kroužkováním. Ale s velmi zajímavým příběhem. Je jím starosta Poličky Jaroslav Martinů za ODS. Modelový prototyp populárního politika.

Policie zasahovala v Litomyšlské nemocnici, kvůli podezřelým nákupům

Litomyšl - V Litomyšlské nemocnici ráno zasahovali detektivové královéhradecké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Důvodem jsou podle pardubického hejtmana zpětné bonusy při nákupech zdravotnického materiálu. Po celé republice se totiž objevují případy, kdy nemocnice nakupují léky a materiál i za polovinu ceny, než kterou vyfakturují pojišťovnám. Otázkou pak je, kam míří „uspořené“ peníze.

Litomyšl umí skloubit historii s modernou

Svitavsko, Orlickoústecko – Jednou za dva roky se vyhlašuje anketa Stavba roku Pardubického kraje. Ocenění si v letošním ročníku na slavnostním vyhlášení připsal v kategorii rodinných domů zástupce ze Žamberka. Dům na západním okraji města projektoval Přemysl Kokeš. Stavba je zajímavá jak architektonickým provedením, tak i konstrukčním řešením.

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

VÍME PRVNÍ

Vrátný strojíren odmítal vpustit záchranáře dovnitř, sanitky zdržel čtyři minuty

Polička – Sanitky, které při čtvrtečních explozích přivolali zaměstnanci Poličských strojíren, zbytečně na několik dlouhých minut zdržel vrátný areálu, který je nechtěl vpustit dovnitř.

Evakuovaní se vrátili domů. Podaří se do týdne obnovit také výrobu?

Polička /AKTUALIZOVÁNO/ - Lidé evakuovaní po čtvrtečních explozích v poličských strojírnách se v pátek večer mohli vrátit domů. Areál již nehrozí dalšími detonacemi. Zprůjezdněna byla i silnice z Poličky na Jimramov. Když všecho půjde dobře, mohla by být do konce příštího týdne v podniku se 300 zaměstnanci obnovena výroba.

V Pardubicích už je jasná krajská vláda

Pardubický kraj – v pondělí rychle upečená krajská koalice rozhodně nezahálí.Včera se už Deníku podařilo zjistit i složení nové rady.

Zhrzená Pernicová za sebou práskla dveřmi

Pardubice – Necelé dva měsíce před krajskými volbami musí ČSSD v Pardubickém kraji řešit nepříjemný problém. Krajská radní za školství Jana Pernicová se rozzlobila na krajské ústředí strany a odstoupila z kandidátky.

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě v Borové se zranili tři lidé

Borová - Dvojici motorkářů z Finska museli záchranáři transportovat vrtulníkem do nemocnice.

Pod autobusem zemřela mladá žena, batole je v nemocnici

Vendolí - Mrtvá mladá žena ve srolovaném osobním autě a další tři zranění včetně dvouletého dítěte. Taková je bilance srážky linkového autobusu a auta na nebezpečném úseku státovky I/34 u Vendolí mezi Svitavami a Poličkou, která se stala včera půl hodiny před polednem.

Kraj hospodařil s přebytkem téměř čtvrt miliardy

Pardubický kraj – Hejtmanství vloni hospodařilo s přebytkem téměř čtvrt miliardy korun. Příjmy kraje k poslednímu prosinci roku činily téměř 8,5 miliardy, zatímco výdaje 8,25 miliardy korun, jak vyplynulo z právě schválené účetní uzávěrky.

Ucpal boudu a upálil v ní dva psy

Sloupnice – Psí boudu u řeznictví ve Sloupnici u Litomyšle, ve které před měsícem uhořeli dva psi, někdo zapálil úmyslně.

Vodohospodáři varují, že cena vody brzy strmě poroste

Východní Čechy – Ceny vodného a stočného čeká v příštích letech strmý nárůst. Varuje před tím Svaz měst a obcí a také Sdružení oboru vodovodů a kanalizací. Může za to podle nich změna dotačních podmínek pro výstavbu kanalizací.

Křižovatky na „pětatřicítce“ čeká přestavba na kruhové

Východní Čechy – Vedle chystaného zavedení střídavých třetích pruhů na frekventované státovce I/35 z Hradce na Olomouc se na nebezpečné silnici chystají i přestavby některých křižovatek. Konkrétně u pumpy ve Vysokém Mýtě a rovněž na nedalekém křížení se silnicí na Chrudim.

Stále více lidí by chtělo vybírat hejtmany v přímé volbě

Východní Čechy – Aktuální průzkum agentury Sanep potvrdil velmi nízkou pozici hradeckého hejtmana Lubomíra France v pořadí oblíbenosti českých hejtmanů.

Čarodějnice letos proběhly výjimečně v klidu

Východní Čechy – Pálení čarodějnic se letos díky předcházejícímu deštivému počasí obešlo bez problémů a výjezdů hasičů k požárům.

Aby čarodějnice neřádily i tam, kde nemají, varují hasiči

Východní Čechy – Čtvrteční oslavy pálení čarodějnic by díky úternímu dešti mohly být bezpečnější než v minulých letech, ale opatrnosti není nikdy dost. a základní pravidla je nutné dodržovat bez ohledu na počasí, varují hasiči.

Lidé opět ušetří díky mírné zimě tisíce za teplo

Východní Čechy – Další mírná zima opět uspořila lidem v kraji náklady na teplo. Jeho spotřeba klesá i díky pokračujícímu zateplení objektů a výměně oken. Přeloučská teplárna dokonce skončí v likvidaci, protože nevydělává.

Dopadli sériového lupiče, jehož výpravy by zaujaly i filmaře

Pardubice – Je to případ, za jehož scénář a režii by se nemusel stydět žádný filmař. Posloužil by jako vynikající námět na úspěšnou krimikomedii, jak přiznávají s úsměvem i sami kriminalisté.

Zima stála cestáře o půlku víc než vloni

Východní Čechy – Uplynulá zima byla sice k cestářům a potažmo řidičům milosrdná, přesto silničáře stála o polovinu víc než loňská. Ta byla totiž nejmírnější za několik desítek let.

Vyhořelá galvanovna v Lanškrouně ani po roce neobnovila provoz

Lanškroun – Zhruba za tři měsíce by galvanovna na Orlickoústecku, která před rokem vyhořela, měla obnovit provoz. Oheň napáchal škody za 200 milionů korun a byl tak největším loňským požárem v Česku.

Hřebečský tunel brzy uzavřou znovu. Kvůli celkové modernizaci

Hřebeč – Hřebečský tunel na Svitavsku na druhé nejvýznamnější spojnici Čech a Moravy po dálnici D1 má být do dvou let zmodernizován.

Dálnice R43 povede na Moravskou Třebovou

Brno/Moravská Třebová – Trasa chystané dálnice R43 z Brna směrem na sever povede patrně definitivně nikoli na Svitavy, ale na Moravskou Třebovou.

O víkendu končí letošní lyžařská sezona

Východní Čechy – Lyžařské areály v Krkonoších, které díky nedávné sněhové nadílce zůstaly neplánovaně otevřené i po Velikonocích, stále slibují dobré sněhové podmínky.

Silný vichr a déšť nás potrápí i v úterý

Východní Čechy – Silný vítr v pondělí zastavil dopravu na několika tratích. Mezi Košťálovem na Liberecku a Starou Pakou na Jičínsku dokonce do stromu narazil vlak. Na koridoru do Brna u Březové nad Svitavou spadl strom do trakčního vedení, expresy tu pak nabíraly zpoždění v řádu desítek minut.Hasiči museli také řadu stromů a utržených reklamních plachet odstraňovat ze silnic.

Sezona končí o Velikonocích

Východní Čechy – Lyžařská střediska v Krkonoších a Orlických horách jsou sice stále otevřená, čelí však úbytku zájmu lyžařů a mnohá již i kvůli úbytku sněhu omezila provoz. Lyžovat by se mělo maximálně do Velikonoc; pokud to počasí dovolí.

Na trase R35 je už 40 žádostí o výjimku z ceny

Východní Čechy – Nastalo to, čeho se báli kritici novely o navýšení výkupních cen pozemků pro nové silnice.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT