VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAMIL DUBSKÝ

Kamil Dubský

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dvě akce v Poličce k 17. listopadu

Polička - Společnost Bohuslava Martinů a Gymnázium Polička ve středu pořádají klavírní koncert k „osmičkovým“ výročím, 100. výročí vzniku Československa a nadcházejícímu Dni boje za svobodu a demokracii.

Smog opět přesáhl povolený limit

Moravská Třebová - Koncentrace polétavého prachu kvůli inverzní pokličce v úterý opět mírně překračovaly povolený limit 50 mikrogramů na metr krychlový. Vyplývá to z údajů měřicí stanice v Moravské Třebové.

V Třebové se srazila dvě osobní auta

Moravská Třebová - Hasiči v úterý v 16.36 hodin vyjížděli k dopravní nehodě, která se stala v Brněnské ulici v Moravské Třebové. Srazila se tu dvě osobní auta, hasiči sem byli povoláni kvůli úniku provozních kapalin.

První rozsvěcení vánočního stromu

Bystré - Vánoce se už skutečně kvapem blíží. Důkazem je, že bysterská radnice jako jedna z prvních v celém regionu informovala o rozsvícení zdejšího vánočního stromu.

Klasika nudí. Hrady bodují nápaditostí

Pardubický kraj - Letošní celoročně teplé počasí návštěvám památek nepřálo, přesto zažily jednu z nejlepších sezon.

Okres trápí inverze a smog

Svitavsko - Typické inverzní listopadové počasí je tady a budeme s ním zápasit minimálně celý tento týden, i když meteorologové původní pesimistickou předpověď přece jen zmírnili.

Křišťálovou noc připomene deska a Kámen zmizelých

Svitavy - V pátek v 15 hodin bude před budovou autobusového nádraží ve Svitavách odhalena bronzová pamětní deska k tragickým událostem starým přesně 80 let.

Trvale letní, nebo zimní čas? Vědci stojí proti lidem

Pardubický kraj - Zatímco česká veřejnost by raději zavedla trvale letní čas, podle vědců je přirozenější a našemu zdraví prospěšnější zimní.

Máselná kauza bobtná

Litomyšl - Kauza krádeže másla v jednom litomyšlském marketu nabývá stále větších rozměrů. Policie zjistila, že ukradených kostek másla nakonec není 124, ale více než dvakrát tolik.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Svitavách se střetl vlak EC s dodávkou

Svitavy /DOPLNĚNO/ - Doprava na přejezdu v Olomoucké ulici i na kolejích byla po střetu dodávky a mezinárodního rychlíku u svitavského nádraží obnovena po hodině a půl. Řidič měl štěstí, že vlak stačil před srážkou téměř dobrzdit.

Countryblues Jimmy Bozemana

Moravská Třebová - Dvoranu zdejšího muzea ve středu rozezní countryblues louisianského hudebníka Jimmy Bozemana. Můžete se těšit na večer plný autentické country music, blues & hillbilly v doprovodu top hráčů české countryové scény.

Máslo bylo drahé, tak ho asi rozkradli

Litomyšl - Krádež 124 kostek másla v jednom zdejším supermarketu řeší policisté. Oznámila jim to po inventuře 59letá zaměstnankyně obchodu, ztráta tak v přepočtu činí skoro 12 tisíc korun.

V Poličce vznikla po letech opozice

Polička - Po dlouhých letech bude v doposud klidné Poličce opozice.

Zásněžek je málo. Lákají zloděje a vadí zemědělcům

Pardubický kraj - Sněhových bariér podél silnic, které brání vytváření závějí a sněhových jazyků, je už nyní nedostatek a v příštích letech má být ještě hůř.

„Nuda“ ve Svitavách. Radnice zůstala bez změn

Svitavy - Středeční ustavující zastupitelstvo ve Svitavách potvrdilo to, co bylo jasné hned po sečtení hlasů: Starostou města zůstává na další čtyři roky populární a ve volbách ještě posílený David Šimek ze Sdružení pro město Svitavy (SMS), místostarostou Pavel Čížek z ODS.

Spokojení, či týraní psi? Kde je pravda?

Mladějov na Moravě/ Vendolí - Mediální kauza údajného týraní psů v Mladějově vyvolává řadu pochybností.

Od čtvrtka platí zimní výbava

Pardubický kraj - Navzdory tomu, že minimálně celý tento týden mají panovat takřka jarní teploty a i ranní minima neklesnou pod plus pět stupňů, začíná platit povinnost zimních pneumatik na označených úsecích v horských oblastech.

V zimě budou bruslit, i když je zimní stadion zavřený

Svitavy - Ve Svitavách vymysleli pro zimní bruslení náhradní variantu za uzavřený zimní stadion.

V Poličce slavili hned tři velká výročí a už s předstihem

Polička - Město si připomnělo nedělní výročí už s předstihem, ve čtvrtek. Spojila je totiž i s oslavami 100. výročí vzniku skautské organizace v Poličce a 90. výročí Masarykovy základní školy.

Mrtvý rybník Rosnička u Svitav čeká bitva o znovuvzkříšení

Svitavy - Otrávený, polovyschlý a odumřelý rybník Rosnička na západním okraji Svitav, kde na konci srpna uhynulo kvůli vedrům devět tun ryb, čeká boj o záchranu. A nebude to procházka růžovou zahradou. Pro nikoho. Pro rybáře, starousedlíky, zemědělce, chataře ani rekreanty.

Den, kdy rakouští orli skončili v Loučné

Svitavsko - Dnešní, za komunistů uměle vytvořený okres Svitavsko nikdy nebyl jednolitou oblastí a svářily se zde dva živly, český a německý. A při památných událostech roku 1918 tento nesvár eskaloval.

Žena měla v krvi přes dvě promile

Svitavy - A pak, že jsou gauneři za volantem jen muži! Policisté ve Svitavách zastavili 46letou ženu, která jednak nemá řidičák, ale jednak řídila opilá pod obraz boží. V dechu jí policisté naměřili 2,34 promile.

Cesta do vesmíru, či do Kambodži?

Svitavy - Hned dvě zajímavé besedy se ve čtvrtek v podvečer konají ve Svitavách. A zájemci si mezi nimi budou muset vybrat, časově se totiž překrývají.

Do Poličky konečně začíná téct proud

Polička/Hlinsko - Nedostatečná kapacita rozvodné sítě brzdila na Poličsku rozvoj průmyslové zóny. Nové vedení vysokého napětí, které propojí Hlinsko a Poličku, by mělo být hotové do konce roku 2019.

Žádný alkohol pro bezdomovce

Svitavy - Ve foyer svitavských hypermarketů rozjede tamní radnice informační kampaň proti obdarovávání bezdomovců krabicovým vínem a penězi.

„Uzavírky Hřebečského tunelu jsou standardní," říká expert

Svitavy - Pravidelné několikadenní uzavírky Hřebečského tunelu na I/35 řidiče štvou.

Nejde jen o Agrofert. Farmáři se bouří

Pardubický kraj – Zemědělci se bouří proti novým pravidlům dotací z EU. Ty mají zvýhodňovat malé farmy, na čemž by právě naše zemědělství výrazně tratilo.

V Poličce se nepohodli, po letech tu bude opozice

Sdružení Pro Poličku, které dosud bylo v radniční koalici, nejspíš odejde společně s lidovci a Piráty do opozice. Důvodem je spor o osobu místostarosty.

Bude Havíř ředitelem?

Pardubice/Svitavy - Trafika pro neúspěšného kandidáta? Po prohraných senátních volbách se vyrojily spekulace, že šéf moravskotřebovské nemocnice Pavel Havíř má už přichystané místo coby ředitel nemocnic v Ústí nad Orlicí, Svitavách a Litomyšli, odkud odešel Tomáš Julínek. Vedení Pardubického kraje spekulace odmítá, právě vyhlášené výběrové řízení je prý otevřené.

Prokletý Gajer. Nosí smrt ve velkém

Svitavsko - Už dvojciferný počet mrtvých si vyžádal pětikilometrový úsek „pětatřicítky“ u Gajeru mezi Litomyšlí a Svitavami.

Svitavská rehabilitace je zastaralá. Modernizuje se

Svitavy Budovu H Svitavské nemocnice, kde sídlí oddělení rehabilitace a která vznikala svépomocí v rámci proslulých „akcí Z“ na přelomu 70. a 80. let, čeká rozsáhlá rekonstrukce. Potrvá do května příštího roku.

Na ANO nám nesahejte, vzkázala ODS

Polička - V Poličce bude po dlouhých letech opozice. Dosavadní koaliční partneři odmítli místostarostu z ANO.

ČSSD ztratilo své senátory na Chrudimsku i Svitavsku

Chrudimsko/Svitavsko - Senátní volby dopadly fiaskem pro ČSSD. Ani na Chrudimsku, ani na Svitavsku, za které v posledním období zasedali senátoři právě za tuto stranu, neuspěli. 

V Poličce se večer lámal chleba

Polička - Po víkendových volbách je jasné, že bude v Poličce už čtvrté volební období pokračovat populární starosta Jaroslav Martinů (ODS). Spor se však vede o jménu místostarosty a ostatních radních.

Svitavský Schaeffler má cenu Stavba roku

Svitavy - Nový závod firmy Schaeffler Production CZ ve Svitavách získal zvláštní ocenění v prestižní soutěži Stavba roku 2018, konkrétně Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Komentář: Nevolils? Pak si ale nestěžuj!

Svitavsko - Karty radnicím ve vesnicích a městech pro příští čtyři roky rozdala jen polovina voličů.

Překvapení se nekonalo, postoupil Kortyš s Havířem

Svitavsko - Ve zdejším senátním obvodě, který zahrnuje i část Chrudimska a Orlickoústecka, postupují do souboje o Senát podle očekávání bývalý starosta Litomyšle a dnešní krajský radní pro dopravu Michal Kortyš (ODS) a bývalý poslanec a exředitel Svitavské nemocnice Pavel Havíř (ČSSD), který dnes řídí nemocnici následné péče v Moravské Třebové.

Litomyšl i Třebovou zřejmě čeká změna

Litomyšl, Moravská Třebová - Někde se obsazení křesel měnit nebude, na jiných místech to voliči vidí jinak.

Jasno od první chvíle. Na radnici pokračuje Šimek s Čížkem

Svitavy - Starosta města David Šimek chtěl znovu vyhrát, očekával zhruba třetinu hlasů. O konečných více než 42 procentech a rovné polovině mandátů v 26členném zastupitelstvu se mu ale ani nesnilo.

Dosavadní koalice ve Svitavách posílila

Svitavsko - Opět slabá, sotva poloviční volební účast provázela víkendové komunální volby. K urnám přišlo na Svitavsku jen 53 procent voličů. A to přesto, že jsme nerozhodovali o vzdáleném parlamentu, ale o fungování přímo našich měst a vesnic, ve kterých žijeme, v nadcházejících čtyřech letech.

Pásky teď před volbami politici stříhají o sto šest

Moravská Třebová/Pardubice - Komunální volby jsou za dveřmi a kandidáti se teď mohou přetrhnout, aby se ukázali v co nejlepším světle. Co nestihli slíbit, slibují teď. A ještě ve větší výhodě jsou politici na radnicích. Pár dní před otevřením volebních místností se nechávají fotit u slavnostního stříhání pásek dokončovaných investic.

Svitavy budou mít první „chytrou“ toaletu v kraji

Svitavy - Takzvanou chytrou toalety, která je plně automatizovaná, hezky vypadá, zaručuje komfort a čistotu při jejím užívání a k tomu je ještě ekologická, bude ještě letos instalována v příměstském lese.

Za nehodou stál mobil a alkohol

Litomyšl - Mobil v ruce místo volantu a notná míra alkoholu v krvi stály za havárií, která se uprostřed noci stala mezi Litomyšlí a Sedlištěm.

Po dešti přišly houbařské žně. Sucho ale stále trvá

Pardubický kraj - Trochu zapršelo a po celoprázdninovém houbařském půstu nastaly pravé žně. Zatím pouze na Vysočině. Na celkovém hydrologickém suchu však déšť příliš nezměnil.

Parkování v Litomyšli není dosud vyřešené

Litomyšl - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě Litomyšl.

Tragické prázdniny: Na silnicích zemřelo pět lidí

Pardubický kraj – Otec i jeho malý syn zahynuli na místě při čelním nárazu jejich auta do stromu vedle čtyřproudovky nedaleko pardubického Globusu. K nejhorší dopravní nehodě tohoto léta došlo v poledne 17. srpna na rovném, přehledném a (zdánlivě) bezpečném úseku u sjezdu z rychlodráhy k nákupnímu centru. 

Dopravu na pětatřicítce komplikovala vážná nehoda

Moravská Třebová - Kvůli vážné nehodě u Borušova mezi Mohelnicí a Moravskou Třebovou byl na státovce I/35 omezený provoz. Doprava byla v místě nehody řízena kyvadlově.

Koupaliště v kraji letos měla rekordní sezonu

Pardubický kraj - Tak skvělou sezonu provozovatelé koupališť v kraji nepamatují. Návštěvnost trhala díky horkému létu rekordy.

Psychologové: Školkové děti hrají divadlo, nenechte se zviklat

Pardubický kraj - Každé dítě je jiné, zvláště v pouhých třech letech při nástupu do mateřské školy, a každé tak tuto událost zvládá jinak. A tato zásadní změna, kdy si dítě zvyká na nový režim, kolektiv a jinou autoritu, je pro něj i jeho rodiče těžkou zkouškou.

Stát nemá plán na boj se suchem

Polička - Místní vodohospodáři a zástupci obcí jednali o suchu a východiscích z něj.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT