Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ ŠMERAL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kvůli bezpečnosti uzavřou bazén

Moravská Třebová – Město uzavře bazén při základní škole na Palackého ulici. Důvodem je hrozící zřícení stropu.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov – Šokující? Ne, jinak to ani dopadnout nemohlo. Vražda, ke které došlo v sobotu v nevelké obci na pomezí Svitavska a Orlickoústecka, obyvatele nešokovala. „Nic překvapivého, lidé se jen ptali, kdo koho zabil,“ popsala atmosféru v obci mladá žena.

Konec dohadů, demolice dětské nemocnice začala

Moravská Třebová /VIDEO/ – Konec dohadů a spekulací. Po včerejšku je jasno. Budova dětské nemocnice definitivně zmizí z panoramatu města. V pondělí dopoledne začala firma Bisa s její demolicí. Deníku to potvrdil starosta města Miloš Izák. „Dneska se areál oplocuje a v podstatě se dá říct, že dnešním dnem je demolice zahájena,“ uvedl Izák.

AKTUALIZOVÁNO

Kamion narazil do viaduktu, provoz na I/43 se zastavil

Hradec nad Svitavou - Dnes ve tři čtvrtě na šest ráno došlo na silnici I/43 mezi Svitavami a Hradcem nad Svitavou k nehodě kamionu. Náklaďák narazil do viaduktu a převrátil se na bok. Provoz na přetížené komunikaci na Brno, kudy denně projedou tisícovky aut, se zastavil.

Na I/43 komplikovala provoz sražená srna

Březová nad Svitavou - V sobotu dopoledne komplikovala dopravu na výjezdu z Březové směrem na Svitavy sražená srna.

Obchvat Svitav je opět o něco blíž

Svitavy – Obchvat města, na který obyvatelé Svitav čekají jako na smilování, je – zdá se – na dosah. Po peripetiích, které muselo řešit Ředitelství silnic a dálnic, se proces, na jehož konci bude výrazné odlehčení dopravního provozu na průtahu městem, opět rozběhl.

AKTUALIZOVÁNO

Řidič i dva spolujezdci skončili v nemocnici, oktávka je po střetu na odpis

Dolní Újezd - V sobotu byli po střetu s traktorem řidič Škody Octavie i jeho dva spolujezdci převezeni do nemocnice. K dopravní nehodě došlo pět minut po půl osmé večer za obcí Pohodlí.

Po zásahu v litomyšlské nemocnici nebyl nikdo obviněn

Litomyšl – Zásah královéhradecké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu v litomyšlské nemocnici skončil.

Kravín zavání peticí i hrozbami

Radiměř – Anonymní vulgární vyhrožování po telefonu. Až tak daleko dospěla situace vyhrocená kvůli zamýšlené výstavbě nového velkokapacitního kravína.

Městská policie nepochybila, stížnost je prý nedůvodná

Moravská Třebová – Městská policie nemá mezi lidmi zrovna nejlepší pověst. Získat si důvěru občanů se čtrnácti strážníkům příliš nedaří. Podle radnice pracuje městská policie dobře, stížnosti na její činnost však v poslední době spíše přibývají. Nejčastěji lidé kritizují, že strážníci nejsou vidět v ulicích, vyhýbají se konfliktním situacím, neměří všem stejným metrem, jedněm nadržují a po jiných se vozí.

Apokryfní pověsti provázejí čtenáře minulostí města

Svitavy – Nová, rozsahem nevelká publikace svitavského rodáka, lékaře a spisovatele Josefa Čápa, provádí čtenáře minulostí města. Cesta je to dlouhá, začíná u samotných počátků města, pokračuje jeho obléháním za třicetileté války, končí světoznámým příběhem svitavského rodáka Oskara Schindlera.

Děti z Ukrajiny poznávaly Malou Hanou

Jevíčko – Poznat krásy Malé Hané, ale zároveň ukázat také něco z kultury své země, přijelo z Korytňan v Zakarpatské oblasti Ukrajiny osm dětí společně s dvacetiletou studentkou a dvěma učitelkami. Jejich poznávací cesta je součástí nově vzniklé spolupráce mezi touto ukrajinskou obcí a městem.

Petice proti demolici dětské nemocnice sbírá hlasy

Moravská Třebová – K petici, která protestuje proti rozhodnutí moravskotřebovských zastupitelů zbourat budovu bývalé dětské nemocnice ve Svitavské ulici, se za necelý týden připojilo více než sto padesát občanů.

Nesledoval řízení, skončil na boku

Sklené – Šestadvacetiletý řidič dodávky Mercedes Benz Sprinter, který projížděl obcí v pondělí ve tři čtvrtě na osm ráno po silnici směrem od Křenova, se podle všeho nevěnoval řízení svého vozu tak, jak měl.

Cyklista vyvázl s lehkým zraněním

Svitavy – V pondělí o půl desáté večer na čtyřramenné křižovatce ulic Olomoucká a Průmyslová srazilo osobní auto a cyklistu.

Kraj trvá na svém, do ulice se děti nastěhují

Svitavy – Co bude dál? Takovou otázku si kladou obyvatelé ulice Kapitána Nálepky, kteří nesouhlasí s umístěním skupinky osmi ohrožených dětí ze svitavského Dětského centra, v řadové vilce, která je v ulici na prodej. Petici, kterou kvůli tomu sepsali totiž Krajský úřad Pardubického kraje nevyslyšel.

Žena uvízla v příkopu, vyprostili ji hasiči

Koclířov - V sobotu půl hodinu po půlnoci vyjížděli profesionální hasiči ze Svitav k ženě uvězněné zhruba v metrové hloubce v příkopu.

Silný vítr lámal stromy i na Svitavsku

Svitavsko – Vítr dosahující rychlosti přes sto kilometrů za hodinu se v noci ze čtvrtka na pátek nevyhnul ani Svitavsku. Podle tiskové mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Venduly Horákové vyjeli hasiči do sedmé hodiny ranní k jedenácti událostem.

Školy si konkurovat nemusí

Svitavy – Chcete, aby se vaše děti vzdělávaly individuálně? Zákon takovou možnost připouští. A nemusí jít jen o domácí výuku jedním nebo oběma rodiči. Individuální vzdělávání může probíhat také v rodičovských skupinách. Ve Svitavách jedna taková skupina funguje.

Zastupitelé se k demolici znovu vyjadřovat nechtějí

Moravská Třebová – Demolice dětské nemocnice, která je na spadnutí, vyvolává vášně i otazníky. Redakce proto oslovila všech jednadvacet moravskotřebovských zastupitelů s dotazem, jak by hlasovali, pokud by se o bourání rozhodovalo dnes.

Proti demolici dětské nemocnice sepsali petici

Moravská Třebová – Osud bývalé dětské nemocnice, o kterou se v posledních týdnech rozhořel boj mezi městem a odpůrci demolice, je zřejmě zpečetěn.

Sedm hasičských jednotek likvidovalo požár stohu

Biskupice - K hořícímu stohu vyjelo v pondělí v šest hodin večer sedm jednotek profesionálních i dobrovloných hasičů z Moravské Třebové, Jevíčka, Chornice, Biskupic, Městečka Trnávky, Křenova a Jaroměřic.

Muž zemřel po střetu s vlakem

Svitavy - V pondělí půl hodiny po poledni srazil osobní vlak na železniční trati mezi Svitavami a Březovou nad Svitavou jedenapadesátiletého muže.

Moravské Athény se představují v Senátu

Praha, Moravská Třebová - Expozice uměleckých předmětů z období raného novověku Moravského markrabství se představuje ve Výstavní síni Senátu. Vedle vlastních moravskotřebovských sbírek zapůjčila řadu exponátů i jiná muzea a galerie.

Nespokojenost rodičů prošetřovala školní inspekce

Moravská Třebová – Nespokojenost rodičů se školou přerostla ve spor. Stížnost na jednání pedagogického sboru základní školy na Kostelním náměstí skončila až u školní inspekce.

Petice není agitace

Moravská Třebová - Neslavně a především rychle skončil pondělní předvolební mítink Strany přímé demokracie v Moravské Třebové.

Charita otevírá novou budovu

Svitavy – Charita ve středu slavnostně zahajuje provoz budovy v Polní ulici.

O cyklopruzích je prozatím stále nejasno

Moravská Třebová - Nejasnosti kolem nových cyklopruhů ve Svitavské ulici nekončí. Stále totiž není jasné, jaká pravidla zde vlastně platí. Dohady kolem dopravního značení, které podle zastupitele Josefa Jílka, neodpovídá normě ministerstva dopravy, vyústily v podnět na prošetření policií. Ani ne po týdnu vydal svitavský dopravní inspektorát k místní úpravě dopravního značení stanovisko.

Prosperující výroba oleje zanikla po znárodnění

Litomyšl – Tradice výroby oleje ve městě sahá až do konce 18. století. Vysokomýtský badatel Michal Hofman, který se dlouhodobě zabývá historií průmyslové výroby v Pardubickém kraji, shrnuje, co nového se o tomto výrobním odvětví podařilo zjistit.

Násilník zaútočil na manželku nožem

Svitavy – Jen v županu, s rozřezaným oblečením a uřezanými vlasy prchala v neděli dopoledne z rodinného domu před žárlivým manželem jednačtyřicetiletá žena. Příčinou hádky, která přerostla v napadení nožem, byl mobilní telefon.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení