VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Východočeši přišli na chuť cestovnímu pojištění

Východní Čechy - Cestovní pojištění šetří nejenom nervy, ale i peníze.

19.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Exim Tours

Reklamní tahák českých pojišťoven se ale podle cestovních kanceláří, řady ostřílených světoběžníků a koneckonců turistů, kteří to zjistili příliš pozdě a za ošetření v daleké cizině platili jak mourovatí, zakládá na pravdě.

„Já bych při cestě do zahraničí určitě neváhal. Stojí to pár desetikorun denně a máte klid. Stačilo by mi jen to základní, na léčebné výlohy, ale před letošní dovolenou si určitě nějaké sjednám,“ řekl Matěj Vinklář z Hradce Králové.
Jeho slova potvrzují zkušenosti samotných pojišťoven. „Po vstupu do EU jsem čekal pokles zájmu Čechů o cestovní pojištění, ale nestalo se tak. Lidé si uvědomují mnohem větší komfort a výši plnění přes cestovní pojištění, než jim nabízí klasické zdravotní pojištění při cestách do zahraničí,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

Jak ovšem podotkl, naprostá většina, kolem 80 procent klientů, si sjednává jen základní verzi – pojištění léčebných výloh.
Pojišťovny nabízejí samozřejmě i cestovní pojištění při tuzemských dovolených, to by ale pro většinu turistů postrádalo smysl.
V tabulce vedle článku uvádíme přehled výše pojistného na příkladu desetidenní letní dovolené čtyřčlenné rodiny (dva dospělí a dvě děti ve věku od šesti do 14 let) v Chorvatsku. Toto srovnání je ale nutno chápat jen jako orientační. Nabídky pojišťoven se liší především výší limitu pojistného plnění i nabízenými doplňkovými službami. Zcela jiné pořadí pojišťoven by vyšlo například dvojici důchodců a opět jiné mladému páru, který se chce v zahraničí oddávat adrenalinovým sportům. Na internetu lze najít několik srovnávacích testů, do kterých lze zadat konkrétní parametry plánovaného zájezdu.

V každém případě ale lze zobecnit, že kompletní balíček cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu vyjde na zhruba 25 Kč za osobu na den. V případě bezlimitního plnění se částka pohybuje kolem 40 korun na den.
Připomeňme, že vloni v zahraničí zahynulo na 83 Čechů a ještě mnohem víc se jich zranilo či onemocnělo.

Jen škoda, že žádnou českou cestovní kancelář zatím nenapadlo nabízet svým zákazníkům pojištění proti špatnému počasí. To nedávno zavedly dvě francouzské cestovky. Turisté pak mohou získat zpět část nákladů na dovolenou, když jim proprší nejméně čtyři dny v týdnu. Nárokovanou škodu „cestovky“ určují podle satelitních fotografií meteorologů.
Je otázkou, zda by českých zájemců o takové připojištění nebylo víc než těch, co si uzavírají stále opomíjené cestovní pojištění.
Ale jedno malé doporučení – kopii smlouvy o cestovním pojištění si nechávejte pro jistotu doma. Zavazadlo, v němž máte doklady, se může ztratit a pomoc z domova pak přijde vhod.

Srovnání pojistného pro desetidenní dovolenou v Chorvatsku čtyřčlenné rodiny

Pojišťovna kompletní pojištění* základní**
1. GENERALI 902 Kč 484 Kč
2. ČESKÁ PODNIK. POJIŠŤ. 1148 Kč 633 Kč
3. UNIQA 1188 Kč 748 Kč
4. AIG 1282 Kč 881 Kč
5. VICTORIA VOLKSBANKEN 1320 Kč 880 Kč
6. MONDIAL ASSISTANCE 1320 Kč 1056 Kč
7. ČSOB 1342 Kč 550 Kč
8. ALLIANZ 1500 Kč 1500 Kč
9. WÜSTENROT 1540 Kč 1100 Kč
10. ČESKÁ POJIŠŤOVNA 1584 Kč 792 Kč
11. KOOPERATIVA 1980 Kč 1320 Kč
12. VITALITAS POJIŠŤOVNA 2156 Kč 1584 Kč

* obsaženo pojištění léčebných výloh, asistenční služby, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti za škodu
** jen pojištění léčeb. výloh a asist. služby Zdroj: www.top-pojisteni.cz
19.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysněné dětské postele

Ilustrační foto

Vykrádali stejnou chatu. Z lupu se radovali krátce

Inkasované branky? Dobré na Silvestra

Svitavy /OHLASY/ – Spokojenost? Po druhém kole byla ta výsledková ve Svitavách a částečně i v Moravské Třebové, tyto celky vydolovaly ze svých vystoupení body.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Nemocnice snižují počet lůžek

Svitavsko, Orlickoústecko – Interní oddělení Svitavské a Orlickoústecké nemocnice, které spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, se potýkají s problémy. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, muselo interní oddělení ve Svitavách z důvodu nedostatku zdravotnického personálu omezit počet lůžek. Podobně je na tom také interní oddělení Orlickoústecké nemocnice, kde aktuálně zůstalo pouze 30 lůžek.

Hrát doma? Bylo to spíše za trest, body se často stěhovaly

Svitavy /III. TŘÍDA/ – O výhodě domácího prostředí se ve druhém podzimním dějství nejnižší okresní fotbalové soutěže nedalo hovořit. Bylo to spíše prokletí, jediný ze šestice týmů dokázal před očima vlastních příznivců zvítězit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení