VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svitavská nemocnice má nová lůžka

Svitavy – Zdejší nemocnice získala třiadvacet nových moderních polohovacích postelí na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných. Finanční prostředky na nákup lůžek poskytl Nadační fond Valentina Oswalda Ottendorfera ze sbírky určené právě pro tento účel. Rozhodla o tom správní rada fondu.

8.6.2017
SDÍLEJ:

Nemocnice prošla akreditacíFoto: Deník archiv

Postele byly instalovány na oddělení minulý čtvrtek. „Za 23 postelí nadační fond zaplatí 819 973 korun," informovala Šárka Řehořová, vedoucí odboru zdravotnictví a sociálních služeb města Svitavy a členka správní rady fondu.

„Všem dárcům, kteří přispěli, firmám ale také individuálním dárcům, kteří spořili do pokladniček, děkujeme," připojil se předseda správní rady nadačního fondu a náměstek pro léčebnou péči Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.

Pořízení polohovatelných postelí je podle Pavla Kunčáka finančně velmi nákladné. „Po léčebně dlouhodobě nemocných je ve Svitavské nemocnici potřebujeme také pro chirurgii," řekl Pavel Kunčák.

ZA ROK A PŮL
V současné době je na účtu fondu 889 618 korun. Částku blížící se milionu korun se podařilo nashromáždit za pouhý rok a půl. Město Svitavy přispělo 400 tisíci korunami. Mezi dárci jsou významné firmy, města, obce i občané. „Ti všichni mohou posílat peníze na účet. Od června loňského roku se také spoří do tří pokladniček v rámci Veřejné sbírky na Postele pro nemocnici, která je povolena na dobu neurčitou. Na konci letošního března jsme pokladničky spočítali a opět je zapečetili a vrátili zpět do vestibulu nemocnice, městského informačního centra a městského muzea a galerie," upřesnila Šárka Řehořová.

„Dosavadní výtěžek z pokladniček je celkem 7800 korun a byl odveden na zvláštní účet pro sbírku," dodala Řehořová.
Nadační fond Valentina Oswalda Ottendorfera založilo město Svitavy v roce 2015. Jeho posláním je shromažďování finančních prostředků a jejich následné využití pro zajištění rozvoje a kvality zdravotní péče, rozvoje města, podpory subjektů působících na území města v oblasti sociální, kulturní, sportovní a vzdělávací. V neposlední řadě také na individuální podporu zdravotně postižených občanů nebo nadaných žáků.

Autor: Jiří Šmeral

8.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Ilustrační foto.

Najdou se pozitiva, ale ani negativ není málo

Spadlé stromy a valící se voda

Svitavsko - Lokální bouřky si v úterý odpoledne na několika místech Svitavska vyžádaly zásahy profesionálních hasičů.

Jídelna z Poličky je jednou z deseti nejlepších v Česku

Polička - Ve školních jídelnách se nedá najíst zdravě a chutně. Tento mýtus se podařilo vyvrátit stravovacím zařízením, která postoupila do finále celostátní soutěže o nejlepší školní oběd. Mezi deseti nejlepšími je i jídelna Střední odborné školy a Středního odborného učiliště z Poličky.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

OBRAZEM: Dechovka v Jevíčku

Jevíčko - Milovníci dechové hudby se v neděli odpoledne sjeli do Jevíčka, kde se konal již šestnáctý ročník Festivalu mládežnických dechových orchestrů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies