VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šlápněte do pedálů u kola i lodě, projděte se po hladině

Svitavy – Oblíbenost aquazorbingu roste. Možnosti nechat se zavřít do průhledné koule a „projít se“ po vodě využívá stále více zájemců.

17.7.2010
SDÍLEJ:

Možnosti nechat se zavřít do koule a „projít se“ po vodě využívá stále více zájemců. Aquazorbing nabízejí na koupalištích a v aquaparcích, Orlický deník ovšem na tuto atrakci narazil také na Pastvinské přehradě, která v těchto dnech zažívá nápor.Foto: DENÍK/David Chládek

Aquazorbing nabízejí na koupalištích a v aquaparcích, výletníci ovšem na tuto atrakci narazí také na Pastvinské přehradě, která v těchto dnech zažívá nápor rekreantů. Možnost „vyšlápnout si“ na hladinu je opravdu lákavá. Kromě procházky po vodní hladině nabízí půjčovny lodí lemující Pastvinskou přehradu také množství šlapadel a lodiček. Proč tedy v horkých dnech nevyrazit na výlet právě sem?

Pastvinská přehrada je podobně jako areál v Čenkovicích v zimě častým cílem výletníků i ze svitavského okresu. Okolí přehrady nabízí totiž mnoho příležitostí pro cykloturisty, stanování, či milovníky koupání.

Na webu Krajské hygienické stanice Pardubického kraje na příznivce přírodního koupání „svítí“ smajlíky, které dávají na vědomí, že voda v Pastvinské přehradě je vhodná ke koupání. Na výbornou dopadly všechny čtyři sledované lokality: Šlechtův a Petrův palouk, Panelovka i U kapličky. Tato vodní plocha se čistou vodou pyšní dlouhodobě.

Přehradní nádrž Pastviny byla vybudována na horním toku Divoké Orlice v letech 1933 –1938. Přehradní jezero je asi sedm kilometrů dlouhé a jeho plocha je 110 hektarů. Přehradní hráz s hydroelektrárnou má výšku 43 metrů a délku 193 metrů.

(miš, syh)

Jak na Pastviny s jízdním kolem?

Na Pastviny se ze svitavského okresu můžete dostat i na kole. Třeba v sobotu jede z Litomyšle a Poličky cyklobus. Z Jevíčka a Svitav jede cyklobus v neděli. Ten vás i s jízdním kolem přiblíží za 40 korun (rodinné jízdné činí 20 korun za osobu) do České Třebové, kde jste v sobotu 9.25, v neděli 9.16 hodin. Odtud pak zbývá urazit zhruba 35 kilometrů. Pro Svitavany, kteří raději cestují vlakem, vyjíždí rychlík v 7.49 a v 8.12 zastavuje v Ústí nad Orlicí. Za 30 korun přepraví i jízdní kolo. Abyste si byli jistí, že vám kolo naloží, dá se pro něj rezervovat místenka za 15 korun. Z Ústí nad Orlicí je to na Pastviny přes dvacet kilometrů. Pro cestu z přehrady se dá opět využít cyklobusu. Lidé mířící na Litomyšlsko a Poličsko musí dorazit do České Třebové v sobotu do 17.16 hodin, ti z Jevíčska a Moravské Třebové a Svitav v neděli do 18.13 hodin. Svitavané, kteří by chtěli kombinovat vlak a cyklobus, mohou využít rychlíku s odjezdem z Ústí nad Orlicí v 19. 41 hodin.
17.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Svitavské jsou nové cyklopruhy

Na Svitavské jsou nové cyklopruhy

Startuje fotbalová TIP liga. Zahrajte si o sud plzeňského!

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dopravci ruší spoje, nahradí je nové linky

Svitavsko - Plánované zrušení osmi autobusových spojů, které využívali cestující mezi Hradcem Králové a Svitavami, nahradí od začátku září Pardubický kraj novými linkami, aby zůstala zachována dopravní obslužnost. 

Vítějeves provoněly guláše

Vítějeves - Již čtvrtý ročník gulášfestu proběhl o víkendu na hřišti ve Vítějevsi. Kromě skvělých gulášů bavil diváky i zábavný doprovodný program v podobě různých soutěží a kapel.

BOREC KOLA: Vyberte prvního podzimního krajského borce

Svitavy /ANKETA/ – Přinášíme hlasování o krajského Borce kola. Vybírejte nejlepší hráče fotbalového podzimu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení