VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průjezd Poličkou po stavbě a se zdržením

Polička – Řidiči projíždějící Poličkou se musí obrnit trpělivostí. Ředitelství silnic a dálnic se pustilo do opravy hlavního tahu I/34.

25.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Černý Vít

Silničáři začali v pondělí s rekonstrukcí silnice I/34, která protíná město. Šoféři tak musí počítat se zdržením. Můžou se tvořit i kolony.

Oprava začala u kruhového objezdu. Pokračovat bude dále ulicí Hegerovou až po křižovatku na Pomezí. „Práce jsme zahájili frézováním vozovky," potvrdil vedoucí provozního úseku pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic Jiří Hostaša.

Stavební práce na hlavním tahu Poličkou budou rozsáhlé. „V rámci stavby bude vyměněná ložní a obrusná vrstva vozovky. Budou vyměněné vadné obrubníky, zřízené snížené nájezdy k domům," popisoval rozsah opravy vedoucí pardubického provozu. Dojde také na obnovu vodorovného dopravního značení.

Rekonstrukci za dvanáct milionů korun naplánovalo ředitelství silnic po dohodě s poličskou radnicí. „Připravovali jsme ji delší dobu, aby se podařilo skloubit opravu silnice s opravou kanalizace umístěné ve vozovce," upřesnil Jiří Hostaša. Nedílnou součástí opravy bude rekonstrukce poklopů kanálů i šachet kanalizačního potrubí, kterou zaplatí Polička. Podle mluvčí města Naděždy Šauerové opraví také přechody pro chodce, aby odpovídaly stávajícím normám, a to u gymnázia a na křižovatce u Pomezí. Za víc jak čtyři sta tisíc pořídí také nové ostrůvky, osvětlení a dopravní značení.

Radní se rovněž dohodli, že provedou generální obnovu chodníku na ulici Hegerova. „Jedná se o pravou stranu ulice ve směru na Svitavy," sdělila Naděžda Šauerová. Z městské kasy na to padne asi jeden a půl milionu korun. Podle mluvčí opraví rovněž chodník u gymnázia na nábřeží Svobody.

Nákladná oprava si nevyžádala úplnou uzavírku, takže se motoristé přes město dostanou po obvyklé trase. Musí ale počítat s omezením. „Vzhledem k šíři vozovky bude oprava provedená bez uzavírky. Provoz je vedený po stavbě," uvedl Jiří Hostaša. Řidiče usměrňují dopravní značky, přes noc i semafory.

V sobotu 28. září silničáři zcela uzavřou křižovatku silnice I/34 a silnice druhé třídy u gymnázia. „Objízdná trasa pro směr od Bystrého povede ulicemi Wolkerova, Janáčkova a Družstevní. Od Svitav budou muset řidiči ulicemi Družstevní, Mánesova a Dvořákova," zdůraznila Naděžda Šauerová. Objízdnou trasu vymezí přenosné značky se zákazem zastavení a dodatkovou tabulkou s uvedením termínu uzavírky.

Další oprava začne v Poličce 26. září v úseku od Masokombinátu k městu. Silnice zůstane průjezdná. I zde budou provoz řídit semafory a dopravní značky.

Autor: Květuše Korbářová

25.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysněné dětské postele

Ilustrační foto

Vykrádali stejnou chatu. Z lupu se radovali krátce

Inkasované branky? Dobré na Silvestra

Svitavy /OHLASY/ – Spokojenost? Po druhém kole byla ta výsledková ve Svitavách a částečně i v Moravské Třebové, tyto celky vydolovaly ze svých vystoupení body.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Nemocnice snižují počet lůžek

Svitavsko, Orlickoústecko – Interní oddělení Svitavské a Orlickoústecké nemocnice, které spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, se potýkají s problémy. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, muselo interní oddělení ve Svitavách z důvodu nedostatku zdravotnického personálu omezit počet lůžek. Podobně je na tom také interní oddělení Orlickoústecké nemocnice, kde aktuálně zůstalo pouze 30 lůžek.

Hrát doma? Bylo to spíše za trest, body se často stěhovaly

Svitavy /III. TŘÍDA/ – O výhodě domácího prostředí se ve druhém podzimním dějství nejnižší okresní fotbalové soutěže nedalo hovořit. Bylo to spíše prokletí, jediný ze šestice týmů dokázal před očima vlastních příznivců zvítězit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení