VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Noc s Andersenem ve svitavském okrese

Svitavsko - V Litomyšli čeká na děti tajný host a pátrání ve městě, v Poličce hvězdárna a ve Svitavách vytvoří knihu pohádek.

3.4.2009
SDÍLEJ:

Školáci z Cerekvice zahájili nonstop čtení v litomyšlské knihovněFoto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Noc s Andersenem se letos koná ze třetího na čtvrtého dubna. Se vzpomínkou na dánského pohádkáře a s velkou radostí z knížek a čtení ji na 800 místech naší planety opět prožijí desetitisíce dětí ve veřejných i školních knihovnách, mateřských, základních a středních školách, občanských sdruženích, domech dětí, klubech i nemocnicích Čech, Moravy, Slovenska, Polska a Slovinska.

Moravská Třebová

V 18 hodin na zámeckém nádvoří předvede paní Netolická výcvik se psem. Dále vysvětlí dětem, jak se starat o psího miláčka v bytě. Dramaticko-literární kroužek paní Čadílkové připravil pro děti, které budou spát v knihovně, bojovou hru na nádvoří zámku. Děti si po bojovce samy připraví večeři.
Po večeři následuje posezení při kytaře s Jirkou Burianem. Potom je přivítá starosta města Josef Ošťádal, který jim přečte ukázky z knihy Františka Nepila.

Svitavy

Ve Svitavské knihovně letos přenocuje šestnáct dětí a tři dospělí. Jde o děti, které si nocování vybojovaly v rámci tříměsíční soutěže zaměřené na znalosti knih, spisovatelů a orientaci v knihovně. Většina jich je ze čtenářského kroužku ZŠ Sokolovská. „Protože spíme poprvé v nově přestěhovaných prostorách knihovny ve Fabrice, děti se na spaní moc těší a my jako organizátoři zase ocenímelepší podmínky, které půjčovní prostory a zázemí knihovny nabízí,“ uvedla Jindřiška Soudková, vedoucí dětského oddělení.
Program je stejně jako v Litomyšli zaměřený na výročí Františka Nepila. O něm si popovídají a na pokračování budou číst knížku Naschválníčci. Její příběhy využijí jako motivaci pro hry. Vyvrcholením bude nalezení pokladu. Kromě toho se pokusí vytvořit drobnou knížku pohádek na dobrou noc. Děti si vyberou obrázek a sepíší k němu krátký příběh.

Polička

Téma letošní poličské Noci s Andersenem je Vesmír. „ Děti navštíví ufoni a jiné bytosti z meziplanetárního prostoru. Okolo deváté hodiny večer vyrazíme na návštěvu místní soukromé hvězdárny,“ slibuje ředitel knihovny Jan Jukl. Následovat bude již tradiční hororová hra ve starobylém sklepení knihovny. Pro děti je na dobrou noc nachystáno místo večerníčku divadelní představení.

Litomyšl

Zajímavou Noc s Andersenem chystají knihovnice v Litomyšli. Děti navštíví nejen starosta Michal Kortyš, ale také spisovatelka Eliška Polanecká, která ve své knize mimo jiné vzpomíná na Vidlatou Seč. „Poté se s dětmi vydáme v rámci speciální soutěže do města. Poté bude následovat druhá návštěva, ale ta je tajná. Připomeneme si výročí Františka Nepila. Každé dítě si přinese masku strašidla a odvypráví příběh. O půlnoci se pustíme do strašidelného vaření. Nebude chybět hlasování v soutěži kniha mého srdce,“ přibližuje program ředitelka knihovny Jana Kroulíková. (red)

Fotografie z Noci s Andersenem posílejte: svitavsky@denik.cz

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rok 2016 a Qanto Cup v rukách hráčů VPS Novabrik Polička.

Qanto Cup 2017: Desítky celků mají jediný sen

Odstraňování škod po bouři na Rychnovsku.
AKTUALIZUJEME

Hasiči odstraňovali spadlé stromy

Dvakrát elitní pětka. Doubek proháněl špičku v Nascar

Litomyšl – Druhý podnik ze šestidílného seriálu Nascar Whelen Euro Series 2017 přivítal legendární britský závodní okruh Brands Hatch.

Fotbal, který hladil po duši. Nadšení v Trnávce

Městečko Trnávka – Svátek mládežnického fotbalu pod Cimburkem znovu nadchnul. Dvoudenní turnaj pro čtyřiadvacet týmů se změnil v nezapomenutelný zážitek pro hráče, trenéry, rodiče, organizátory, zkrátka pro všechny, kteří na trnáveckém hřišti byli.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies