VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejčastěji se Poličští obávají zadlužení

Polička – Komunitní plán sociálních služeb v Poličce vznikl za spolupráce s obyvateli města. Zapracoval odpovědi z dotazníků.

13.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Slávka Petráková

Poličští mají schválený Komunitní plán sociálních služeb pro Poličku a části Střítež, Lezník, Modřec až do roku 2013.

Tento dokument má zásadní význam pro udržení a rozvoj služeb v sociální oblasti. Týká se především dětí a mládeže, seniorů, hendikepovaných spoluobčanů a osob ohrožených sociálním vyloučením. Jeho vypracování předcházelo dotazníkové šetření. Vzhledem k tomu, že se dotazník dostal v měsíčním zpravodaji do všech domácností, tak na otázky odpovědělo poměrně málo lidí, pouze 43 mužů a 122 žen.

Co chybí?

Přehled toho, co stávajícím i potenciálním uživatelům v nabídce chybí, se v průběhu času příliš nemění. „Rozdělili jsme průzkum na tři skupiny obyvatel. Všemi se jako nejmarkantnější problém prolínaly obavy ze zadlužení a ztráty finančních prostředků,“ sdělila vedoucí odboru sociálních věcí Martina Černíková. Objevily se také otázky spojené s architektonickými bariérami, ovšem vesměs v soukromých objektech, kterými jsou třeba poliklinika nebo oční ambulance. Ze studie rovněž vyplynulo, na jakých službách by se mělo vedení města s poskytovateli domluvit. Rozhodně se tak rozvine širší spolupráce s poličskou charitou, která poskytuje službu občanské poradny. Podle Martiny Černíkové by měla od příštího roku začít fungovat další služba, která podpoří sanaci rodiny. Ta má předejít tomu, aby se rodiny dostaly až na sociální dno.
Na druhou stranu ze zjištění vyplynulo, že pečovatelská služba ve městě funguje dobře. Zato je třeba podpořit ty členy rodiny, kteří pečují o své nemocné příbuzné. Jedná se třeba o takové lidi, kteří se starají o psychicky nemocné, například dementní.

Počítají s internetem

Do budoucna se všichni zúčastnění shodli, že budou usilovat, aby rozdělování finančních prostředků z městského rozpočtu korespondovalo se skutečnými potřebami. Chtějí spolupracovat s krajským úřadem na přípravě střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb. Ten by měl stanovit priority do roku 2015. Pro Poličské bude mít konkrétní podobu.

Na základě požadavku stávajících i potenciálních uživatelů bude třeba vypracovat v roce 2011 aktualizovaný katalog sociálních služeb poskytovaných v Poličce a blízkém okolí. Kromě tištěné verze bude veřejnosti nabízen rovněž prostřednictvím internetových stránek města.

Autor: Sylva Horáková

13.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Po tyčkařské soutěži doprovodili Ivo Strnada na stupně vítězů atleti z Finska a Itálie.

„Všechno vyšlo tak, jak jsem si představoval“

V Jedlové likvidovali hasiči z Poličky následky střetu motocyklu s autem. Při nehodě byla zraněna jedna osoba.

Opilý cizinec srazil motorkáře

Řezbáři se v letošním roce popasovali s pověstmi

Bystré – Vůně dřeva patří neodmyslitelně k prázdninovému režimu. Ne vždy tomu tak musí být pouze při sběru hub nebo borůvek.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Pozvánka na fotbal: Derby s velkým D. A tráva bude „hořet“

Svitavy – Vstup do sezony jim nevyšel podle představ. Jedni vytěžili z domácího duelu s Chocní bod, ale sami věděli, že měli být tři. Druzí vyšli v Žamberku naprázdno, a to jak bodově, tak gólově.

Voliči si na podzim vyberou z 24 stran a hnutí

Pardubice – Při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se uskuteční 20. a 21. října, budou voliči v Pardubickém kraji vybírat z kandidátek 24 politických subjektů: 17 politických stran a 7 hnutí. Tolik kandidátek se sešlo na krajském úřadě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení