VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lékaři, změňte taktiku riskantní hry

Svitavy - Je nad slunce jasné, že protestující lékaři hrají dost riskantní hru.

31.1.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Byť jejich požadavky chápu, přesto v jejich počínání vidím slabinu. Spočívá v tom, že je média a neoblomní politici postavili do role profesní skupiny, která si k prosazení svých požadavků bere jako rukojmí obyčejné pacienty. A aby toho nebylo málo, i na svět se deroucí děti, kterým údajně hrozí, že lůno matky opustí bez asistence odborného lékaře.

Mnohá média nepřekračují svůj stín, neboť i v minulosti mnohé titulky hlásaly, že si strojvedoucí berou jako rukojmí nevinné cestující a v článcích se vyjadřovali rozhořčení poctivě pracující, kteří měli problém dostat se do práce. Ani strašení osudem ještě nenarozených dětí není nic nového. Copak není řadová společnost den co den dehonestována lží, že nezodpovědnou sociální politikou projídáme budoucnost našich dětí, místo jednoduché pravdy, že jejich budoucnost je cílevědomě rozkrádána? Pozorný čtenář tuší, že protestujícím lékařům nabídnu alternativu, která by byla nepochybně velice účinná a u veřejnosti by naopak sklidila obrovskou vlnu solidarity. Podmínkou mé rady je bezvýhradná semknutost lékařů a ostatního zdravotního personálu.

Je nad slunce jasné, že sytý hladovému nevěří a sytí jsou v tomto případě politici, vysocí státní úředníci, včetně krajských hejtmanů a papalášů ze zdravotních pojišťoven. Zkrátka všichni, kteří se cítí býti za vodou, neboť si jsou jisti, že se jich osobně, včetně jim blízkých, protest lékařů nedotkne. Spoléhají se na konexe a podlézavá, byť nepsaná pravidla, která jim vždy zaručovala nejkvalitnější léčbu bez vysedávání v čekárnách a nepříjemném čekání na dlouhé operační termíny. Nebylo by ze strany lékařů politicky a občansky výchovné, kdyby k akci „Děkujeme, odejdeme“ vyhlásili doplňkovou „Žádný pacient v této zemi nebude předbíhat“, aby konzumenti přednostní a nejmodernější zdravotní péče, kteří se veřejně staví proti nim, pocítili nedostatek lékařů na vlastní kůži? Pokud by se v tomto strategickém postupu nedokázali shodnout, ať alespoň veřejnosti prozradí všechny případy V.I.P. předbíhání a jména „léčbokazů“, kteří jim předbíhání umožnili. V zájmu jejich požadavků a vystrašených pacientů je, aby si i vysocí ústavní činitelé uvědomili, že pod jejich svícnem nebude tma. Aby si na vlastní kůži vyzkoušeli pocity řadových občanů, obávajících se o včasnou dostupnost zdravotní péče o sebe samotné a své blízké. Nepochybuji, že by i v Lánech byl na vysmátého starce vyvinut tlak, kdyby jeho rodina a političtí přátele na vlastní kůži poznali, zač je toho bez lékařů loket. Ale ani občané by k předbíhání horních deseti tisíc neměli být lhostejní.V zájmu rovného zacházení má právo se ozvat i ulice. Dokonce si troufnu tvrdit, že je to její povinnost.

FRANTIŠEK ŠTVÁN

31.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z utkání Svitavy vs. Polička (1:0).

Fotbalové výsledky z regionu

Ilustrační foto.

Nový protipovodňový systém za miliony korun

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Svitavy /ROZHOVOR/ – Asistent trenéra reprezentace Lubomír Růžička si myslí, že by český basketbal měl produkovat více perspektivních mladých hráčů.

Jen tři kola mu stačila k jízdě

Litomyšl – Mnohdy si opilí lidé myslí, že dokáží vše na světě. To byl možná i případ řidiče, který jel podle svých slov z Vysokého Mýta do Litomyšle. Policisté ho však zastavili v Tržku. Důvod byl ten, že mu od auta sršely jiskry. Jel totiž bez pravého předního kola.

Cyklopruhy ve Svitavské zvýší bezpečnost

Moravská Třebová – Ve Svitavské ulici v Moravské Třebové, kde se právě dokončuje rekonstrukce komunikace, přibyly nově vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty. Ne všem se ale výrazná, do očí bijící červená barva, která je pro vyznačení pruhů použitá, líbí. Podle radnice má křiklavá barva své opodstatnění.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Svitavy - Díky vstřícnosti svitavské porodnice vám na našich stránkách pravidelně přinášíme fotografie nově narozených miminek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení