VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kamiony v obci lidé nechtějí

Moravská Třebová - Zda budou místní částí Udánky projíždět desítky kamionů denně, stále není zřejmé. Problém, podle zainteresovaných, není ani tak v přestavbě objektu bývalého zemědělského družstva, jako v jeho budoucím využití.

13.5.2017
SDÍLEJ:

Areál bývalého zemědelského družstva v Udánkách, kde má vzniknout chráněná dílna.Foto: DENÍK/Jiří Šmeral

„Obyvatelé se obávají, že činnost v areálu nabude obdobných rozměrů jako v průmyslové zóně na Svitavské ulici u společnosti Atek. Tímto současně vzroste i doprava mezi areály," vysvětluje vedoucí odboru výstavby a územního plánování Dušan Sejbal.

Podnikatelský záměr, který společnost PKKZ s chátrajícím areálem má, předpokládá vybudování chráněné dílny. Právě to bylo, podle Sejbala, důvodem, proč šla společnost cestou uzavření veřejnoprávní smlouvy, která nahrazuje územní rozhodnutí a stavební povolení. Termín pro podání žádosti o dotaci z programu na podporu vzniku a rozvoje sociálních podniků a chráněných pracovišť byl 20. dubna. Zda společnost žádost skutečně podala, není zřejmé. Veřejnoprávní smlouva byla podepsána jen o dva dny dříve.

„Objekt bude sloužit pro jednoduchou montáž a kontrolu plastových pohledových dílů na automobily," přiblížil obsah veřejnoprávní smlouvy Dušan Sejbal.

A takto koncipovaný podnikatelský záměr posuzovaly i dotčené státní orgány, krajská hygienická stanice, krajský úřad a odbor životního prostředí města. Podmínky, vzešlé z procesu posouzení stavby, byly vloženy do smlouvy.

Obyvatelé Udánek se však obávají, že by realita mohla být poněkud jiná. Projekt, který investor předložil, sice předpokládá provoz šesti vozidel s nosností do 12 tun denně, ale nevylučuje ani možnost desetinásobného zatížení místní komunikace.

„Se členy samosprávné komise jsme se dohodli, že je budeme zvát na kontrolní dny, aby viděli, co vlastně stavebník za zdmi objektu chystá a pro koho," ujišťuje Dušan Sejbal. Pokud by došlo ke změnám, může stavební úřad zahájit s investorem správní řízení.  „Úkolem stavebního úřadu je, aby stavebník provedl stavbu v rozsahu, který uvedl. A neužíval ji v rozporu s kolaudačním souhlasem, pokud bude vydán," dodal Dušan Sejbal.

Autor: Jiří Šmeral

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ADAM BANÍK. Narodil se 21. května Veronice a Janovi z Poličky. Měřil 51 centimetrů a vážil 3,9 kilogramu. Má brášku Davídka.
9

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Ilustrační foto

Na pětatřicítce se na vyfrézovaném úseku opět bouralo

AKTUALIZOVÁNO

„Atentát“ na Heydricha pohledem dobového tisku

Pardubický kraj – Přesně před sedmdesáti pěti lety, krátce po půl jedenácté dopoledne došlo v pražských Holešovicích v tehdejší Kirchenmaierově ulici k útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli příslušníci výsadku Anthropoid Josef Gabčík a Jan Kubiš.

Zvýšila se bezpečnost dětí i počet parkovacích míst

Polička - Výrazné změny jsou díky stavebním úpravám vidět v okolí Masarykovy školy v Poličce. Město investovalo do těchto stavebních úprav 6,5 milionu korun. Celé projekt bude hotový na konci letních prázdnin.

Děti z mateřských škol zápolily o zlatý pohár

Litomyšl - Desátý ročník soutěže mateřských škol měl rekordní účast. Do Litomyšle se sjelo ve čtvrtek 210 malých závodníků z 19 školek.

Prostor před vlakovým nádražím v Moravské Třebové čekají změny

Moravská Třebová - Radnice získala dotaci 25 milionů korun na revitalizaci vlakového přednádraží.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies