VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kamiony v obci lidé nechtějí

Moravská Třebová - Zda budou místní částí Udánky projíždět desítky kamionů denně, stále není zřejmé. Problém, podle zainteresovaných, není ani tak v přestavbě objektu bývalého zemědělského družstva, jako v jeho budoucím využití.

13.5.2017
SDÍLEJ:

Areál bývalého zemědelského družstva v Udánkách, kde má vzniknout chráněná dílna.Foto: DENÍK/Jiří Šmeral

„Obyvatelé se obávají, že činnost v areálu nabude obdobných rozměrů jako v průmyslové zóně na Svitavské ulici u společnosti Atek. Tímto současně vzroste i doprava mezi areály," vysvětluje vedoucí odboru výstavby a územního plánování Dušan Sejbal.

Podnikatelský záměr, který společnost PKKZ s chátrajícím areálem má, předpokládá vybudování chráněné dílny. Právě to bylo, podle Sejbala, důvodem, proč šla společnost cestou uzavření veřejnoprávní smlouvy, která nahrazuje územní rozhodnutí a stavební povolení. Termín pro podání žádosti o dotaci z programu na podporu vzniku a rozvoje sociálních podniků a chráněných pracovišť byl 20. dubna. Zda společnost žádost skutečně podala, není zřejmé. Veřejnoprávní smlouva byla podepsána jen o dva dny dříve.

„Objekt bude sloužit pro jednoduchou montáž a kontrolu plastových pohledových dílů na automobily," přiblížil obsah veřejnoprávní smlouvy Dušan Sejbal.

A takto koncipovaný podnikatelský záměr posuzovaly i dotčené státní orgány, krajská hygienická stanice, krajský úřad a odbor životního prostředí města. Podmínky, vzešlé z procesu posouzení stavby, byly vloženy do smlouvy.

Obyvatelé Udánek se však obávají, že by realita mohla být poněkud jiná. Projekt, který investor předložil, sice předpokládá provoz šesti vozidel s nosností do 12 tun denně, ale nevylučuje ani možnost desetinásobného zatížení místní komunikace.

„Se členy samosprávné komise jsme se dohodli, že je budeme zvát na kontrolní dny, aby viděli, co vlastně stavebník za zdmi objektu chystá a pro koho," ujišťuje Dušan Sejbal. Pokud by došlo ke změnám, může stavební úřad zahájit s investorem správní řízení.  „Úkolem stavebního úřadu je, aby stavebník provedl stavbu v rozsahu, který uvedl. A neužíval ji v rozporu s kolaudačním souhlasem, pokud bude vydán," dodal Dušan Sejbal.

Autor: Jiří Šmeral

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Každý z bikerů zanechal na trase značné množství fyzických sil. Po asfaltu, štěrku, na lesních i polních cestách, na loukách. Po hodně rozmanitých površích se účastníci pohybovali.
30

Cyklomaratón: Šťastný byl v cíli nejšťastnější

Parkovat správně se vyplatí. Nemusíte pak řešit tyto situace...
AUTOMIX.CZ
48

GALERIE: Nejvtipnější pomsty za špatné parkování. Někdy je trest až krutý

Spotřeba vody v létě vzrůstá i dvojnásobně

Svitavsko - Spotřeba pitné vody v letním počasí vzrůstá o desítky procent. Důvodem jsou horka, která sice aktuálně polevila, ale na konci týdne by se podle předpovědi měla opět pozvolna vracet.

Iscarex Cup: Vzhůru, stále vzhůru. Až na Kozlov

Svitavy – Regionální běžecký seriál Iscarex Cup 2017 nepolevuje ve svém tempu ani v letním čase. Jednou z jeho tradičních zastávek byl Běh na Kozlovský kopec, který obnáší 5200 metrů stoupání s převýšením 234 metrů vedoucí alejí Maxe Švabinského z České Třebové k rozhledně nad Kozlovem.

Skupují pozemky pro další rozvoj

Polička – Hlad po zemědělské půdě je příčinou toho, že města stále obtížněji získávají pozemky pro svůj rozvoj a realizaci svých investičních záměrů. Ať už se jedná o rozvoj bydlení nebo třeba průmyslových zón.

Atletika: Medaile ne, solidní výsledky ano

Svitavy – Všechny čtyři okresní atletické kluby měly svoje zastoupení na mistrovství České republiky juniorů a dorostu, jež se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou. A závodníci dosáhli velice zajímavých výsledků, přestože na cenné kovy nedosáhli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení