VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bělá získala další kontejnery na tříděný odpad

Bělá nad Svitavou – Vesnice postupně pracuje na zlepšování kvality třídění a na zvyšování objemu vytříděného odpadu.

17.12.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Na podzim tohoto roku přibylo v Bělé dalších dvanáct kontejnerů na tříděný odpad. To znamená jediné: Kontejnery nebudou často přeplněné a obyvatelé tak neztratí motivaci do nich vytříděný odpad správným způsobem umístit.

Bělá nad Svitavou je obec s více než půl tisícem obyvatel. A jak se zdá i její obyvatelé si dobře uvědomují, jak prospěšné pro ekonomiku i životní prostředí je třídění odpadu. „Všeobecně třídění plastů a skla je u nás využívané opravdu hojně. Lidé nás dokonce sami upozorňují, když jsou kontejnery plné, abychom je nechali vyvést," pochvaloval si třídění v obci starosta Jiří Jílek. Obec podle něj už několik let třídí plasty a sklo. Skleněný odpad až do letošního roku ovšem nebyl tříděný na čiré a barevné sklo. „Do letošního roku jsme totiž neměli kontejnery," řekl starosta. To se ovšem mění. Díky spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s. získala obec letos na podzim dalších dvanáct kontejnerů. Pět z nich je určeno přímo na čiré sklo, pět na plasty a dva na papír.

Jak ovlivní nové kontejnery třídění v obci, neumí starosta odhadnout, ale předpokládá, že zájem o tento způsob nakládání s odpady bude pokračovat. „Zatím to jde celkem bez problémů, za což jsem rád. Samozřejmě nevím, jak to bude s kontejnery na papír, to nedokážu úplně odhadnout. Stejně tak je otázkou, jak rychle se lidé naučí třídit zvlášť barevné a čiré sklo," poznamenal Jiří Jílek.

Milan Křehlík, regionální manažer společnosti EKO-KOM, a.s. je ovšem optimistou a oceňuje kromě pozitivního přístupu k třídění i kvalitní spolupráci s vedením obce. „Počet kontejnerů v Bělé nad Svitavou se letos zásadním způsobem zvýšil. Jsem přesvědčený, že objem odpadu, který obyvatelé této krásné obce správně vytřídí, bude růst také," konstatoval Milan Křehlík.

Projekt společnosti EKO-KOM, a.s. je realizovaný ve spolupráci s Pardubickým krajem a s Regionální rozvojovou agenturou Pardubického kraje.
Informace o třídění v regionu je možné najít na stránkách www.ekontejnery.cz. Se správným tříděním odpadu pak může pomoci web www.jaktridit.cz. (ec)

Autor: Redakce

17.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Najdou se pozitiva, ale ani negativ není málo

Ilustrační foto

Spadlé stromy a valící se voda

Jídelna z Poličky je jednou z deseti nejlepších v Česku

Polička - Ve školních jídelnách se nedá najíst zdravě a chutně. Tento mýtus se podařilo vyvrátit stravovacím zařízením, která postoupila do finále celostátní soutěže o nejlepší školní oběd. Mezi deseti nejlepšími je i jídelna Střední odborné školy a Středního odborného učiliště z Poličky.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

OBRAZEM: Dechovka v Jevíčku

Jevíčko - Milovníci dechové hudby se v neděli odpoledne sjeli do Jevíčka, kde se konal již šestnáctý ročník Festivalu mládežnických dechových orchestrů.

Festival navštívila operní pěvkyně Soňa Červená

Litomyšl - Neuvěřitelný příběh operní pěvkyně, který se odehrál na pozadí světových dějin, které ovlivnily nejen osud Soni Červené. Tak by se dal ve stručnosti popsat dokument režisérky Olgy Sommerová. Předpremiéry tohoto filmu se konaly v Praze u příležitosti Pražského jara a v Litomyšli během Smetanovy Litomyšle.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies