VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

7.8.2017

Zpustlé areály dostanou šanci

Svitavsko, Orlickoústecko - Města a obce mohou získat miliony na revitalizaci brownfieldů.

6.8.2017

V Květné otevřeli obecní obchůdek

Květná - První obecní obchod na Svitavsku nabídne i malé občerstvení.

6.8.2017

Pokojů je málo a přibývají pomalu

Svitavsko, Orlickoústecko - Sehnat volná lůžka je pro turisty nejtěžší na Svitavsku.

6.8.2017

Na Svitavsku se topila žena, zdravotníkům se povedlo ji oživit

Svitavy - Včera krátce po šesté hodině večer vyrazili zdravotníci ke starší ženě, která se na topila na Svitavsku. 

4.8.2017

O trase dálnice u Litomyšle rozhodne ministerstvo

Litomyšl - Plán výstavby dálnice D35 existuje v úseku kolem Litomyšle ve dvou variantách.

2.8.2017

Na hřbitovech se krade. Ale ne všude

Svitavsko, Orlickoústecko - Bezmoc a zlobu, to cítí okradení majitelé hrobů. Krádeže se začaly množit na žamberském hřbitově.

1.8.2017

Gyros obsahoval zakázané látky

Polička – Státní veterinární správa zakázala provozovně veřejného stravování v Poličce uvádět do oběhu polotovar vepřového gyrosu od polského dodavatele. 

1.8.2017

Domobrana má v kraji příznivce

Pardubický kraj - V regionu jsou údajně aktivní skupiny v Litomyšli, České Třebové, Pardubicích a Hlinsku.

1.8.2017

Oživlé prohlídky zámku v Moravské Třebové

Moravská Třebová – Po nočních prohlídkách oživí moravskotřebovský renesanční zámek o víkendu milostný příběh z hugenotské Francie. 

1.8.2017

Sportu zdar a srandě zvlášť aneb Hry bez katastru obrazem

Březiny na Svitavsku - Zábavné disciplíny a radostná atmosféra vládly Hrám bez katastru, které se konaly už po jednapadesáté. 

30.7.2017

Zázemí pro turisty teprve dokončují

Litomyšl - Město má nové turistické centrum. Lidé ho zatím hledají, přesto sklízí chválu.

30.7.2017

Kraj chce vyhnat kamiony z vesnic

Svitavsko – O dopravním spojení Pardubického a Jihomoravského kraje se bez výsledku diskutuje řadu let. Silnice I/43 přitom patří k nejpřetíženějším komunikacím u nás, denně po ní projede až třicet tisíc aut. Z důvodu neúnosné zátěže muselo před týdnem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zcela uzavřít most u Černé Hory, který je v dezolátním stavu. Nyní se proto uvažuje o úplném zákazu vjezdu nákladních vozidel na komunikaci I/43.

29.7.2017

Střecha stadionu: požádají o dotaci

Svitavy – Na středeční mimořádné schůzi zastupitelů města Svitav všichni zúčastnění podpořili podání žádosti o dotaci na výstavbu střechy zimního stadionu. 

29.7.2017

V soutěži památkářů jsou i publikace ze Sebranic

Sebranice – Národní památkový ústav vyhlásil další ročník ceny Patrimonium pro futuro. V soutěži hlasují odborníci ve čtyřech kategoriích o nejlepší obnovu či restaurování památky, o nález roku, prezentaci hodnot a o záchraně památky.

29.7.2017

Stezku lemuje pás pro běh

Polička – Cyklostezka z Poličky do Modřece má nový povrch. Asfaltový koberec jistě ocení cyklisté, in-line bruslaři, ale i rodiny s kočárky.

29.7.2017

Jevíčko je plné bariér, mají zmizet z chodníků i budov

Jevíčko – Jen několik úseků pěších tras ve městě je bez bariér a z padesátky objektů zhruba pětina. Takový je výsledek pasportu pěších tras, který nechali vypracovat radní. Vedení města si uvědomuje, že bezbariérovost veřejných objektů není ideální, a pasport má být podkladem pro budoucí úpravy.

29.7.2017

Na hradě budou mučit

Svojanov – Návštěvníci se v někdejším středověkém sídle mohou přenést do dob, kdy soudcům pomáhali kati. Různé metody mučení byly totiž kdysi legálním způsobem, jak dostat z obviněných přiznání.

28.7.2017

V Litomyšli hořela lakovna, k ohni muselo šest hasičských jednotek

Litomyšl - K požáru lakovny ohlášenému dnes krátce před pátou odpoledne muselo vyjíždět šest hasičských jednotek. Oheň už se podařilo dostat pod kontrolu.

28.7.2017

Rvačka přinesla jen problémy

Moravskotřebovsko – Problémy se dají řešit různými způsoby, pěstní souboj však není ideální. S vychladlou hlavou o tom mohou přemýšlet dva mladíci ve věku 18 a 19 let. Ti se střetli jednoho pátečního večera začátkem června. 

28.7.2017

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

28.7.2017

Rosnička ožije na dva dny hudbou

Svitavy – Hudební festival Rosnička startuje dnes od patnácti hodin v přírodním areálu u stejnojmenného rybníka na kraji Svitav. Na dvoudenní akci vystoupí například Fast Food Orchestra, Moja Reč nebo Jimmy Pé. 

28.7.2017

Archeologové byli v Litomyšli úspěšní, mají důkazy osídlení

Litomyšl – Právě skončený záchranný výzkum v lokalitě Na Prokopu byl pro archeology litomyšlského Regionálního muzea příjemným překvapením. Znamená totiž v dosavadním poznání prehistorické minulosti města nemalý přínos.

28.7.2017

Uháčkujte chobotničky pro nedonošená miminka

Polička, Olomouc – Z Dánska doputoval do České republiky vědecký poznatek, že se předčasně narozeným dětem objímajícím chobotnice daří lépe. Tuto zkušenost si vyzkoušeli i na novorozeneckém oddělení v Olomouci. 

28.7.2017

České dědictví UNESCO na festivalu v Ostravě

Litomyšl - Festival Colours of Ostrava si České dědictví UNESCO, jehož součástí je i město Litomyšl, vybralo pro premiéru nového stánku a prezentaci unikátních památek. Zájmem účastníků stánek zrovna neoplýval. Většinou byl opuštěný, zvenku i zevnitř.

27.7.2017

Počet nalezených věcí roste

Polička – Je jen těžko k uvěření, kolik nalezených předmětů stále zůstává na úřadech měst a na policejních stanicích.

26.7.2017

Spotřeba vody v létě vzrůstá i dvojnásobně

Svitavsko - Spotřeba pitné vody v letním počasí vzrůstá o desítky procent. Důvodem jsou horka, která sice aktuálně polevila, ale na konci týdne by se podle předpovědi měla opět pozvolna vracet.

26.7.2017

Skupují pozemky pro další rozvoj

Polička – Hlad po zemědělské půdě je příčinou toho, že města stále obtížněji získávají pozemky pro svůj rozvoj a realizaci svých investičních záměrů. Ať už se jedná o rozvoj bydlení nebo třeba průmyslových zón.

26.7.2017

Piaristická kolej stavbou roku? Hlasuje i veřejnost

Litomyšl – Veřejnost má možnost se zapojit do hlasování v regionální soutěži Stavba roku. Letos se o nejlepší stavbu v Pardubickém kraji, které byly zkolaudované v posledních dvou letech, uchází třináct projektů. 

26.7.2017

OBRAZEM: Svítání na věži kostela v Poličce

Polička - Netradiční pohled na Poličku se naskytl těm, kteří místo spánku vystoupali o víkendu na věž kostela sv. Jakuba. Kromě ranního rozbřesku si mohlo dvacet návštěvníků pochutnat i na snídani.

26.7.2017

Při nehodě narazila do dvou vozů

Svitavy – Co stálo za pondělní nehodou mladé řidičky policie vyšetřuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení