VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

28.5.2017

Moravskotřebovské arkády zněly hudbou

Moravská Třebová - Tradiční festival Moravskotřebovské arkády již po sedmnácté rozezněl a rozpohyboval o víkendu zámecké nádvoří. 

27.5.2017

Cestou na Moravu je nutné se obrnit trpělivostí

Orlickoústecko, Svitavsko - Omezení povozu do jednoho jízdního pruhu. Nekonečné kolony. Snad každému řidiči po dlouhých desítkách minut začnou téct nervy. Tak to aktuálně kvůli opravám vypadá na silnici I/35. Tento týden si vyžádala další lidský život.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2017

„Atentát“ na Heydricha pohledem dobového tisku

Pardubický kraj – Přesně před sedmdesáti pěti lety, krátce po půl jedenácté dopoledne došlo v pražských Holešovicích v tehdejší Kirchenmaierově ulici k útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli příslušníci výsadku Anthropoid Josef Gabčík a Jan Kubiš.

27.5.2017

Zvýšila se bezpečnost dětí i počet parkovacích míst

Polička - Výrazné změny jsou díky stavebním úpravám vidět v okolí Masarykovy školy v Poličce. Město investovalo do těchto stavebních úprav 6,5 milionu korun. Celé projekt bude hotový na konci letních prázdnin.

27.5.2017

Děti z mateřských škol zápolily o zlatý pohár

Litomyšl - Desátý ročník soutěže mateřských škol měl rekordní účast. Do Litomyšle se sjelo ve čtvrtek 210 malých závodníků z 19 školek.

26.5.2017

Prostor před vlakovým nádražím v Moravské Třebové čekají změny

Moravská Třebová - Radnice získala dotaci 25 milionů korun na revitalizaci vlakového přednádraží.

25.5.2017

Vzniknou nová parkovací místa

Polička - Opravy chodníku v ulici Střítežská v Poličce přinesou kromě zvýšeného komfortu pro chodce i plusy řidičům. 

25.5.2017

Archeologové mají další objev. Pohřbeného člověka bez hlavy

Polička - Nebožtík bez hlavy pohřbený za hřbitovní zdí, záhadná břidlicová deska nebo ručně psaný vzkaz. To všechno čekalo na archeology litomyšlského Regionálního muzea při právě probíhajícím výzkumu v Poličce. 

24.5.2017

Lesy kolem Budislavi byly plné uniforem

Budislav – Páteční procházka v oblíbené destinaci Toulovcovy Maštale mohla být pro turisty velkým překvapením. Místo zvěře totiž měli větší šanci potkat policisty nebo hasiče.

24.5.2017

Je péče o seniory v ohrožení?

Svitavsko, Orlickoústecko - Mají mít senioři a jejich rodiny důvody k obavám, že o ně kvůli nedostatku pracovníků nebude v sociálních zařízeních na Orlickoústecku a Svitavsku odpovídajícím způsobem postaráno?

24.5.2017

Gurmáni vzali gastroslavnosti útokem

Litomyšl – Smetanovo náměstí se na dva dny proměnilo na obří kuchyň, pekárnu i restauraci zároveň. Gastroslavnosti M. D. Rettigové pošesté potěšily milovníky dobrého jídla a pití.

24.5.2017

Čápi se vrátili na hnízdiště

Svitavy – Před necelými dvěma týdny, začátkem května se na hnízdiště v Moravském Lačnově, které patří přímo ve Svitavách mezi jediné, kde v posledních letech vyváděli svá mláďata, vrátili čápi bílí.

AKTUALIZOVÁNO
22.5.2017

Slavnosti návštěvníky nezklamaly

Litomyšl - Jídlo všeho druhu, a zejména knedlíky provoněly o víkendu Smetanovo náměstí v Litomyšli.

22.5.2017

Zábava v noci? Akce po desáté musí dostat výjimku

Svitavsko, Orlickoústecko - Noc je ještě mladá! Když se společnost baví, v deset večer málokdo myslí na spaní. Jenže na dobu nočního klidu myslí zákon: začíná právě v deset večer a končí šestou ranní.

21.5.2017

Muzea na evropské peníze nedosáhnou

Svitavsko, Orlickoústecko – Regionální muzea, ať už zřizovaná krajem, místními samosprávami nebo soukromá, se pomoci od státu nejspíš nedočkají. Nesplňují totiž podmínky.

21.5.2017

Maxijedlíka Němce nic nezastaví

Bystré - Už se snad nenajde soutěž v pojídání, které by se nezúčastnil Jaroslav Němec. V posledních týdnech absolvoval několik klání, ze kterých vyšel vždy jako vítěz. Například v Hostíně u Vojkovic se stal Chřestožroutem 2017. Na titul mu stačily dvě minuty, za které spořádal připravenou porci syrové delikatesy.

21.5.2017

Smiling String Orchestra rozezněl hrad Svojanov

Svojanov - Královéhradecký smyčcový orchestr Smiling String Orchestra ze ZUŠ Střezina Hradec Králové se na týden zabydlel na hradě. Mladí hudebníci si každoroční soustředění určené k sehrání užívali.

20.5.2017

Litomyšl byla svědkem nového rekordu

Litomyšl - 1117 kilometrů. Přesně tolik si vytyčili uběhnout na základní škole U Školek v Litomyšli během středy. Zejména za pomoci žáků a učitelů školy se jim povedlo pokořit tuto metu za 2 hodiny a 19 minut. Tímto výkonem se škola zapsala do České knihy rekordů.

20.5.2017

Spí se tu výborně. Je to zásluhou krajiny a ticha, říká Dědeček

Budislav – Slavnostní otevření má Dům bratří Čapků úspěšně za sebou. Tato kulturní památka, která je v majetku PEN klubu, je připravena na ostrý provoz. Nebude však zpřístupněna pouze spisovatelům, jak by se mohlo na první pohled zdát. K opravám i prezidentskému apartmánu pověděl několik slov předseda PEN klubu JIŘÍ DĚDEČEK.

19.5.2017

Gastroslavnosti v Litomyšli přinášejí několik novinek

Litomyšl – Úklid po kulturních akcí nebývá jednoduchý a odpadkové koše obvykle přetékají pár hodin po jejich startu. Na Gastroslavnostech, které se uskuteční o tomto víkendu v Litomyšli, se tomu snaží předejít. 

19.5.2017

Ocenění pro hasiče i zachránce života

Přelouč, Kunčina – Na slavnostním předávání medailí příslušníkům Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje v Přelouči byli oceněni za dlouholetou a příkladnou práci i tři hasiči ze svitavského okresu Miroslav Cupal, Mirek Dědič a Milan Horňák. 

19.5.2017

Mladějov 1915 letos směrnice určitě neohrozí

Mladějov - Bojové vzpomínkové oslavy připomínající památku padlých ve Velké válce, které se v Mladějově konají už od roku 1999, připravovanou evropskou směrnicí letos rozhodně ohroženy nejsou.

18.5.2017

Háčky létaly i do větví

Bystré - Jerkův rybník pod Panským lesem má ve svém rodném listě rok vzniku 1557. Jistě pamatuje různé chvíle v historii i různé pány. V současné době se o něj starají místní rybáři. Tradičně na něm pořádají závody a minulá sobota nebyla výjimkou.

18.5.2017

Unikátní meč, kniha, fotoaparát... Artefakty opustily vitríny

Litomyšl – Zdejší muzeum se včera zapojilo do akce Otevřená muzea a galerie, kterou pořádá Pardubický kraj. Jejím cílem bylo přilákat milovníky historie na unikátní prezentaci. Lidé měli možnost si doslova sáhnout na předměty, které obvykle bývají ukryté v bezpečí depozitáře.

18.5.2017

Exekucí přibývá. Na Svitavsku se týkají více než šesti tisíc lidí

Svitavsko, Orlickoústecko – Exekuce i přes změny, které přinesly legislativní úpravy, dnes představují stále velmi výnosný byznys. Lidí, kteří se s problémem potýkají rok od roku přibývá. Na vině jsou většinou finanční půjčky, ať už jde o bankovní či nebankovní spotřebitelské úvěry nebo kreditní karty.

17.5.2017

Lidé v anketě ohodnotí práci úředníků, mailem a anonymně

Moravská Třebová – Jedním ze způsobů, jak ověřovat úroveň práce úředníků, je zjišťování názorů lidí přímo na úřadě.

17.5.2017

V Litomyšli a Poličce usilují o zapsání do knihy rekordů

Litomyšl, Polička – Na základní škole v Litomyšli se rozhodli, že si vyběhají rekord. Přidat se může každý, kdo přijde ve středu k ZŠ U Školek mezi 9 až 17 hodinou.

17.5.2017

Města spolupracují s architekty. V Litomyšli už pětadvacet let

Svitavsko, Orlickoústecko - Funkce městských architektů se stávají běžnou realitou. Některá města spolupracují s architekty při rozvoji a přetváření veřejného prostoru dlouhodobě. Jinde s tím teprve začínají.

AKTUALIZOVÁNO
16.5.2017

Nánosy bahna a zatopené sklepy. Obce uklízí po bouřce

Svitavsko, Orlickoústecko – Po silných lokálních bouřkách zasahovali v neděli odpoledne a v podvečer profesionální i dobrovolní hasiči na třech místech na Svitavsku a jednom na Orlickoústecku.

16.5.2017

Cyklostezka k Rehau má být hotová do konce roku

Moravská Třebová – Vybudování cyklostezky, která propojí centrum města s průmyslovou zónou u Linhartic, nestojí už nic v cestě. Město získalo téměř sedmi milionovou dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení