VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

17.8.2017

Památka nebo demolice. Nic mezi tím

Moravská Třebová – Bývalá dětská nemocnice v Moravské Třebové památkou nebude. Ne všichni však rozhodnutí ministerstva kultury vítají. Snesené argumenty jsou podle odpůrců demolice, která nyní budově hrozí, nepřesvědčivé. 

16.8.2017

Na Svitavské jsou nové cyklopruhy

Moravská Třebová - Vyhrazené pruhy pro cyklisty jsou nově vyznačené po obou stranách opravené komunikace ve Svitavské ulici v Moravské Třebové.

16.8.2017

Vítějeves provoněly guláše

Vítějeves - Již čtvrtý ročník gulášfestu proběhl o víkendu na hřišti ve Vítějevsi. Kromě skvělých gulášů bavil diváky i zábavný doprovodný program v podobě různých soutěží a kapel.

15.8.2017

Borová a Oldřiš plánují kanalizaci

Borová, Oldřiš - Vybudování nové kanalizace v obcích na Poličsku je opět o něco blíž. Projektanti obešli jednotlivé nemovitosti kvůli návrhu trasy kanalizačních přípojek a nyní informace zpracovávají. Do gravitační kanalizace budou napojeny pouze splaškové vody z nemovitostí, tedy vody z kuchyní, koupelen, toalet a případně prádelen.

15.8.2017

V Moravské Třebové bude nová cyklostezka i chodníky

Moravská Třebová - Výstavba kombinované cyklostezky, která propojí střed Moravské Třebové s průmyslovou zónou při jeho východním okraji, a nových chodníků do Sušic, by měla do měsíce začít.

15.8.2017

Zahájili mší

Litomyšl - Festival Litomyšlské dny barokní tradice začal v neděli slavnostní pontifikální zahajovací mší svatou.

15.8.2017

Dopravci ruší spoje, nahradí je nové linky

Svitavsko - Plánované zrušení osmi autobusových spojů, které využívali cestující mezi Hradcem Králové a Svitavami, nahradí od začátku září Pardubický kraj novými linkami, aby zůstala zachována dopravní obslužnost. 

14.8.2017

Dětská nemocnice půjde k zemi

Moravská Třebová - Návrh na prohlášení bývalé nemocnice za kulturní památku ministerstvo zamítlo.

12.8.2017

Bouřka a silný vítr na Malé Hané lámaly stromy a větve

Jevíčko, Jaroměřice - Silná lokální bouřka, která včera nad ránem zasáhla Malou Hanou, po sobě zanechala spoušť. Největší škody likvidovali včera až do odpoledne hasiči v Jevíčku. Ušetřeny nezůstaly ani nedaleké Jaroměřice.

11.8.2017

Trasa D35 u Litomyšle? Debaty by měly skončit co nejdříve

Litomyšl – Debaty o trase dálnice D35 kolem Litomyšle by měly skončit co nejdříve. V opačném případě by mohlo hrozit, že se stavba silniční spojky mezi Čechy a Moravou zastaví.

10.8.2017

V náruči památkové péče

Jevíčko - Panelovou výstavu zapůjčenou pardubickým Národním památkovým ústavem a doplněnou o archeologické nálezy ze záchranného výzkumu, který proběhl před sedmi lety při rekonstrukci Palackého náměstí, mohou od včerejšího podvečera lidé navštívit v jevíčské synagoze. 

10.8.2017

Noční bouřka napáchala škody, vítr utrhl střechu

Jevíčko - Malou Hanou se včera nad ránem prohnala bouřka, po které zůstala spoušť. Silný vítr lámal stromy a poničil střechy. Pádem stromu se zlomil také sloup veřejného osvětlení.

10.8.2017

Změnu parkování na náměstí si v Litomyšli pochvalují

Litomyšl – Lidé si pomalu zvykají na změnu parkování na Smetanově náměstí v Litomyšli. Po letech totiž řidiči nemůžou parkovat kolmo ani šikmo, ale už pouze rovnoběžně s okrajem silnice. Zástupci města očekávají, že se díky tomu zlepší průjezdnost a přehlednost. Zhruba týden zavedená novinka se týká pouze dvou částí náměstí, kde byl průjezd kvůli stání vozidel značně komplikovaný.

9.8.2017

Na Černé hoře se kácí, dejte pozor

Litomyšl – Až do konce týdne budou zaměstnanci Městských lesů Litomyšl kácet stromy podél silnice na Černé hoře.

9.8.2017

Zákrejsova ulice projde proměnou

Polička – Dvě velké zásadní změny proběhnou v ulici Zákrejsova. Město Polička uspělo se žádostí o dotaci na opravu chodníků po obou stranách ulice včetně autobusových zálivů.

9.8.2017

Je sucho. Moravská Třebová zakázala využívání povrchové vody

Moravská Třebová – Sluneční žár, vysoké teploty a absence dešťových srážek si vybraly svou daň. Hladiny povrchových vod v tocích a nádržích dramaticky klesají, proto Moravská Třebová prostřednictvím vodoprávního úřadu přistoupila k zákazu jejich využívání. 

9.8.2017

Senioři se pohádali kvůli televiznímu programu

Svitavsko – O tom, že práce zdravotního personálu v nemocnicích není žádný med, snad nikdo nepochybuje. Ale, že budou muset zdravotníci, namísto péče o pacienty, řešit něco tak banálního, jako je televizní program, asi nečekali. 

9.8.2017

Bývalá dětská nemocnice kulturní památkou nebude

Moravská Třebová – Ministerstvo kultury po téměř dvanácti měsících rozhodlo. Bývalá dětská nemocnice v Moravské Třebové kulturní památkou nebude.

8.8.2017

Jedlík Němec opět vítězil

Bystré - Pojídač všeho Jaroslav Němec z Bystrého o víkendu na dnech piva v Jeseníku suverénně obhájil pozici krále jedlíků v pojídání ovocných knedlíků z loňského roku. 

8.8.2017

Gurmánské prohlídky na litomyšlském zámku

Litomyšl - Zájemci mají v úterý poslední možnost si rezervovat Gurmánskou prohlídku na zámku v Litomyšli. Návštěvníci pak v sobotu poznají historii zámku, zámeckého kuchařství a cukrářství a součástí je také několik ochutnávek pokrmů podle historických receptů se sklenkou šumivého vína.

8.8.2017

Divadelní pouť na hradě

Svojanov – Na hradě Svojanov myslí na vyžití svých návštěvníků i o prázdninách. Zajímavý program je už tradičně nachystaný i na druhý prázdninový měsíc.

8.8.2017

Zajímavost v muzeu aneb Z hlíny do vitríny

Litomyšl - Novou archeovitrínu mají od včerejška v Regionálním muzeu.

8.8.2017

Na Pastýřce hrozí nebezpečí úrazu

Moravská Třebová – Město upozorňuje turisty a návštěvníky rozhledny Pastýřka na nutnost zvýšené opatrnosti. 

8.8.2017

Poprali se v klubu, skončili v cele

Svitavsko – Dva cizinci ve věku 24 a 25 let se namísto zábavy chtěli prát. K incidentu došlo po druhé hodině v noci. Roli sehrál i alkohol.

8.8.2017

Bezpečnostní řetízky se už instalují

Moravská Třebová – Město začalo bezplatně instalovat bezpečnostní řetízky na dveře pro seniory a zdravotně handicapované. 

8.8.2017

Zjišťují, proč se v Rosničce kazí voda

Svitavy – Rybník Rosnička, který nabízí možnost koupání těm, kdo nechtějí využít městského koupaliště, se potýká s kvalitou vody. 

7.8.2017

Pivo ve svižném rytmu

Litomyšl - Milovníci zlatavého moku nejrůznějšího druhu se sešli posedmé na Toulovcově náměstí. 

7.8.2017

Na náměstí se parkuje jinak

Litomyšl – Pokud budete parkovat na Smetanově náměstí, dejte si pozor, kde zrovna se svým autem zastavíte. 

7.8.2017

Život tonoucí ženy visel na vlásku. Zachránili ji

Svitavy - Poklidný sobotní podvečer se u přírodní nádrže na Svitavsku změnil v boj o život tonoucí ženy. Díky rychlé pomoci svědků a následně profesionálních záchranářů se ji podařilo přivést zpět k životu.

7.8.2017

Zámek láká na kuchařské umění

Litomyšl – Zájemci mají do zítřejšího dne poslední možnost rezervovat si Gurmánskou prohlídku na zámku v Litomyšli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení