VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

17.12.2016

Města se snaží čelit odlivu mladých lidí

Polička, Moravská Třebová – Nejen města na Svitavsku bojují s odlivem mladých lidí. Důvodů je více, podstatné jsou ale ve většině případů dva. Nedostatek pracovních příležitostí a omezené možnosti získat bydlení. V Poličce a Moravské Třebové chtějí mladé lidi udržet, proto se to rozhodli řešit.

16.12.2016

Městy a obcemi zněly koledy

Svitavsko – Osmi městy a obcemi na Svitavsku zněly ve středu vánoční koledy. Přesně v šest hodin se k desítkám dalších míst po celé České republice připojili rovněž lidé v Brněnci, Březové nad Svitavou, Dolním Újezdu, Jevíčku, Rohozné, Rychnově na Moravě, Sádku a Kamenci u Poličky.

16.12.2016

Řešili plány na příští rok

Svitavy – Při prosincovém zasedání zastupitelstva se zaměřila pozornost převážně na následující rok.

16.12.2016

Koaliční domluva platí: Janeček byl zvolen

Litomyšl – Ani adventní čas nepřinesl na středeční zasedání nejvyššího orgánu města přátelskou atmosféru. Vzduchem naštěstí létaly jen invektivy a ne facky.

15.12.2016

Oprava skončena, do Okružní se vrátí život

Jevíčko – Na začátku týdne byla oficiálně otevřena nově zrekonstruovaná část ulice Okružní IV. 

15.12.2016

V Poličce mají „zkušební provoz“ nové promenády

Polička – Proč riskovat negativní reakce obyvatel na plánovanou opravu oblíbeného místa na procházky, když je možné si vše vyzkoušet.

15.12.2016

Projekt psaný celým srdcem

Svitavy – Zákeřná nemoc může postihnout kohokoliv z nás. Léčba stojí velké úsilí, odříkání a často je i finančně velmi náročná. Důležité je, nebýt na to sám. To vědí i na základní škole na náměstí Míru ve Svitavách.

14.12.2016

Zkrášlí frekventované místo

Svitavy – Tragický vzhled zadního traktu azylového domu zarazí nejednoho řidiče, který projíždí po Nerudově ulici. Dané místo dělá ostudu v části, jež dotváří městskou památkovou zónu. Proto se vedení města rozhodlo zainvestovat do nového oplocení.

14.12.2016

Skauti přivezli Betlémské světlo, přijít si pro ně můžete už v neděli

Svitavsko – Betlémské světlo dorazilo letos do Česka již po sedmadvacáté. V sobotu se pro ně do Vídně vydali brněnští, a také jevíčští skauti. Letos se jich z Jevíčka vypravilo osmnáct. Předání proběhlo v kostele syrské pravoslavné církve Mor Ephrem.

14.12.2016

Ve městech se rýsují obchvaty

Orlickoústecko, Svitavsko – Kapky naděje. Tak by se dalo mluvit o posledních zprávách z Vysokého Mýta, kde se minulý týden konalo jednání k projektu dálnice D35 a přivaděčů k ní.

13.12.2016

Portál pomůže s péčí o zeleň

Moravská Třebová – Na začátku ledna příštího roku spustí město webový portál, který zpřístupní právě dokončovaný pasport veřejné zeleně. Na projektu, který započal zhruba před dvěma lety, se spolupodílí pracovníci odborů životního prostředí a výstavby a územního plánování moravskotřebovského městského úřadu.

13.12.2016

Festival Hudba pomáhá navštívil s koncertem tradičně Litomyšl

Litomyšl – Vyprodaný sál, spokojené publikum a ještě krásná částka na šeku. I tak by se dal popsat koncert, který se konal v neděli na zámeckém návrší v Litomyšli v rámci benefiční akce Hudba pomáhá.

13.12.2016

TECHNOhrátky v rekordním roce

Svitavsko – Projekt Pardubického kraje na podporu technického a odborného vzdělávání TECHNOhrátky uzavřel koncem minulého týdne již čtvrtý ročník slavnostním vyhodnocením a vyhlášením na zámku v Pardubicích.

12.12.2016

Fanclub Sparty na slavném stadionu San Siro

Polička, Trstěnice – Jedinečný výlet na fotbalové utkání v Miláně si užili členové fanclubu Sparta z Poličky a Trstěnice.

12.12.2016

Mikulášský běh na stadionu

Svitavy – Členové atletického oddílu TJ Svitavy uspořádali pro nadšené sportovce v sobotu na svitavském stadiónu již tradiční Mikulášský běh. 

12.12.2016

Poník v sukni vozil děti

Janov – Jízdy na koních, narozeninový dort, dílnyi vánoční psí tanec. Takové byly Pohádkové Vánoce na statku, které pro rodiny s dětmi připravila Stáj Pucher v Janově.

12.12.2016

Adventní trhy přilákaly davy lidí

Litomyšl – Oblíbené adventní trhy s bohatým doprovodným programem byly v sobotu velkým lákadlem pro všechny, kteří si oblíbili již tradiční stánky s vánočním zbožím a občerstvením.

12.12.2016

Vyrobte si vánoční ozdoby a kukuřičné postavičky

Sebranice – Členové spolku archaických nadšenců se pravidelně věnují praktickému přiblížení historie, jak té nejstarší, tak i té nedávno minulé. Aktivně se snaží o zachování dnes již zapomenutých řemesel spojených se zpracováním slámy, vlny, lnu a dalších.

11.12.2016

Dula je u porodu parťákem i pro tatínky

Svitavy – Splněný sen aneb jak se z historičky stane dula. Lucie Podhrázská Dušková se před dvěma lety stala dulou. Doprovází k porodu maminky v nemocnicích v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

11.12.2016

Neznámé Havlovy fotografie

Litomyšl – Autorem fotografií, které budou představeny 18. prosince, je Bohdan Holomíček, který prvního českého prezidenta fotografoval od 70. let. Na výstavě Mikropříběhy ze života Václava Havla budou snímky prezentovány formou projekce s hudbou a komentářem

10.12.2016

Cedule nově propagují zámek

Litomyšl – Další dobrá zpráva pro litomyšlský zámek během posledních týdnů. Nejprve byly ve městě umístěny značky zakazující průjezd kamionům kolem památky, která tím trpěla, a nyní byly instalovány cedule, které poutají na jednu z nejnavštěvovanějších památek v Pardubickém kraji.

10.12.2016

„Celý kraj by se měl rozvíjel rovnoměrně“

Morašice – Do gesce nové krajské radní z Morašic spadají oblasti regionálního rozvoje, evropských fondů a inovací. Hana Štěpánová má dlouholeté zkušenosti z komunální politiky, jelikož od roku 2002 působila jako starostka.

10.12.2016

Na horách naplno rozjíždí sezonu

Orlickoústecko, Svitavsko – Meteorologové na víkend sice slibují jarní teploty, v lyžařských střediscích ale vládne zima. Už minulý víkend se lyžovalo v Říčkách v Orlických horách, tento víkend už lyžaři můžou vyrazit také do resortů Dolní Morava a Červená Voda.

10.12.2016

Na radnicích dochází ke změnám ve vedení

Svitavy – Prosincové jednání zastupitelstva přineslo změnu ve vedení města Poličky. Ve středu byl do funkce místostarosty zvolen Antonín Kadlec (ČSSD). Ten nahradil Marii Kučerovou (ČSSD), která odstoupila z rodinných důvodů.

9.12.2016

Cizokrajné rostliny a zvířata doplnili v galerii andělé

Litomyšl – Závěr roku je v Městské galerii Litomyšl věnován krásám přírody. Podle mnohých návštěvníků se jedná o nejhezčí výstavu za uplynulý rok.

9.12.2016

„Kruháč“ obleče nový kabát

Svitavy – Největší městský kruhový objezd je prvním identifikačním bodem městského centra. Stalo se zvykem tyto významnější objezdy výtvarně pojednávat a dělat z nich tak pomyslné vstupní a výstupní brány, které nějakým způsobem symbolizují nebo přibližují jejich město. Svitavám takové místo chybí, ne však nadlouho.

8.12.2016

Šmejdi vymýšlejí nové triky

Podvodníci vymýšlejí stále nové fígle, jak se vetřít do domácností a draze prodat šunty, důvěřivce okrást. Protože ve většině měst už platí zákaz podomního prodeje a nesmí zvonit na zvonky bytů, zkouší to oklikou, domluvit si schůzku po telefonu.

8.12.2016

Adventní pohoda na zámku

Bystré – V každém člověku je dnes kousek doby vánoční, který se zvětšuje úměrně tomu, jak se blíží nejkrásnější svátky roku. To platíi pro všechny klientya pracovníky Domova na zámku Bystré, a proto se rozhodli uspořádat vánoční trhy plné zábavy a veselí.

8.12.2016

Občané Svitav nechtějí nový Domov na rozcestí místo parku

Svitavy – Při nedávném zasedání u kulatého stolu občany Svitav překvapila pro mnohé nová informace o záměru zrealizovat novou výstavbu objektu Domova na rozcestí v areálu svitavského gymnázia. Z těchto důvodů svolalo vedení města další veřejné zasedání, které bylo zaměřené čistě na toto téma a mělo tak objasnit a představit záměr této nové výstavby.

8.12.2016

Setkání s hejtmanem otevřelo řadu témat

Pardubice – Doprava, zdravotnictví a cestovní ruch. To byla hlavní témata včerejšího setkání s hejtmanem, které v sále Zastupitelstva Pardubického kraje spolupořádal regionální Deník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies