VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

25.8.2017

Nabíjecí stanice vozů na elektřinu přibývají

Svitavy – Strategická poloha Svitav měla rozhodující vliv na firmu, která se rozhodla na parkovišti vedle kulturního zařízení Fabrika vybudovat stanici na dobíjení automobilů poháněných elektřinou. Další nejbližší je totiž v Pardubicích nebo v Olomouci.

25.8.2017

Hradní pávi mají nová mláďátka

Svojanov – Návštěvníci hradu mají zase o atrakci více. Nejedná se přitom o nové sbírkové předměty. 

24.8.2017

Na hradě všechny bez milosti pozabíjeli

Svojanov – Další třicetiletá válka na hradě je už minulostí. O víkendu se jí zúčastnily na čtyři desítky účinkujících a víc jak patnáct stovek výletníků.

24.8.2017

Dopravní zatížení měst roste, chybí především obchvaty

Svitavsko, Orlickoústecko – Obce v Pardubickém kraji sužuje nadměrná automobilová doprava. Za posledních šest let se v některých městech zvýšil provoz až o polovinu. Pomoci může v mnoha případech jen obchvat.

23.8.2017

Výstava v Praze zahájí oslavy Moravské Třebové

Moravská Třebová – Ve Valdštejnském paláci Senátu České republiky dnes začíná expozice k oslavám 760 let Moravské Třebové. 

23.8.2017

„Pět pět pět“ baví diváky v Poličce už šestadvacet let

Polička – Multižánrový festival 555* oslavil o víkendu šestadvacáté narozeniny.

23.8.2017

OBRAZEM: Jevíčská pouť

Jevíčko - Mňága a Žďorp, slavnostní mše, rybí speciality, ale i divadlo přivedly návštěvníky o víkendu na Palackého náměstí do Jevíčka.

23.8.2017

Po bodnutí sršněm je v nemocnici

Němčice – Obrovské sršní hnízdo museli likvidovat hasiči u rodinného domu v Němčicích. 

23.8.2017

Litomyšl se vyjádřila k trase dálnice D35

Litomyšl - Jako blesk z čistého nebe přišlo usnesení rady města, která se sešla v pondělí kvůli trase dálnice D35 v okolí Litomyšle. Vedení města se přiklonilo k „variantě 0“, kterou preferuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a ministerstvo dopravy. Ještě začátkem měsíce starosta Radomil Kašpar tvrdil, že k výběru varianty trasy se vyjádří zastupitelstvo.

23.8.2017

V pivovarech zažívají léto snů a objednávky musejí odmítat

Pardubický kraj - Pivovarům v kraji se daří lépe než v minulých letech. Čekají ale, jak prodej ovlivní protikuřácký zákon. 

23.8.2017

V Mladějově bojovali o Blosdorf po devatenácté

Mladějov na Moravě - Již devatenáctý ročník bitvy o Blosdorf se konal v sobotu v Mladějově na Moravě. 

22.8.2017

V Poličce se rozjely projekty za desítky milionů korun

Polička – Peníze z městské kasy mizí během letních měsíců raketovým tempem. Politici totiž slíbili rekordní množství investičních akcí. Některé projekty už jsou v plném proudu. V Poličce myslí na bydlení i zábavu. 

22.8.2017

OBRAZEM: Nedělní oslava sklizně

Litomyšl - Trstěnické dožínky měly v neděli svůj devatenáctý ročník. 

21.8.2017

Folkovou hudbu nabízí léto v Újezdu už více než čtvrt století

Dolní Újezd – Na jediný víkend v roce se areál u koupaliště v největší obci na Svitavsku promění ve stanové městečko. Obyvatelé Dolního Újezdu a další hosté přijíždějí za největším folkovým festivalem v kraji. Nejinak tomu bylo i o tomto víkendu. Návštěvníci se dočkali i velmi důstojné oslavy jubilejního ročníku. 

21.8.2017

Voda v Rosničce se stále nelepší

Svitavy – Další měření stavu vody v rybníku Rosnička vyšlo opět špatně. Ani na začátku tohoto týdne nebyla voda v takovém stavu, aby se v ní dalo koupat. Hygienici v rybníku ve Svitavách našli znovu květy sinic a zákaz koupání trvá už měsíc.

21.8.2017

Další pokus o obchvat Poličky

Polička – Vedení města Poličky po několika letech znovu oslovilo ministerstvo dopravy kvůli vybudování obchvatu na severní straně. 

21.8.2017

Čas na žádost o dotaci na kompostér se krátí

Litomyšl – Obyvatelé Litomyšle mají až do konce srpna možnost podat žádost o dotaci na kompostér. Díky kompostérům se snižuje množství komunálního odpadu z domácností a hodí se do něj i listí či tráva ze zahrady. Na třídění a svoz odpadu museli ve městě vyhradit v rozpočtu téměř sedm milionů korun.

21.8.2017

Nemocnice snižují počet lůžek

Svitavsko, Orlickoústecko – Interní oddělení Svitavské a Orlickoústecké nemocnice, které spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, se potýkají s problémy. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, muselo interní oddělení ve Svitavách z důvodu nedostatku zdravotnického personálu omezit počet lůžek. Podobně je na tom také interní oddělení Orlickoústecké nemocnice, kde aktuálně zůstalo pouze 30 lůžek.

20.8.2017

Cyklostezka mezi Jevíčkem a Opatovicemi nabírá obrysy

Jevíčko - Stavba cyklostezky, která propojí Jevíčko a Velké Opatovice, města ležící jen několik kilometrů od sebe, ale každé v jiném kraji, se opět přiblížila.

20.8.2017

Nový protipovodňový systém za miliony korun

Litomyšl – Obyvatelé Litomyšle se v minulosti už mnohokrát přesvědčili, jaké škody může napáchat voda. O ohni to mohou říci také, ale s tím nelze počítat tak, jako s řekou Loučnou, která městem protéká. 

20.8.2017

Jen tři kola mu stačila k jízdě

Litomyšl – Mnohdy si opilí lidé myslí, že dokáží vše na světě. To byl možná i případ řidiče, který jel podle svých slov z Vysokého Mýta do Litomyšle. Policisté ho však zastavili v Tržku. Důvod byl ten, že mu od auta sršely jiskry. Jel totiž bez pravého předního kola.

20.8.2017

Cyklopruhy ve Svitavské zvýší bezpečnost

Moravská Třebová – Ve Svitavské ulici v Moravské Třebové, kde se právě dokončuje rekonstrukce komunikace, přibyly nově vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty. Ne všem se ale výrazná, do očí bijící červená barva, která je pro vyznačení pruhů použitá, líbí. Podle radnice má křiklavá barva své opodstatnění.

19.8.2017

Na vědomost se dává, že se na Svojanově strhne bitva

Svojanov – Období třicetileté války připomene víkendový program na Svojanově.

18.8.2017

Řezbáři se v letošním roce popasovali s pověstmi

Bystré – Vůně dřeva patří neodmyslitelně k prázdninovému režimu. Ne vždy tomu tak musí být pouze při sběru hub nebo borůvek.

18.8.2017

Rehabilitaci hrozí nedostatek lékařů, vedení uklidňuje, že péče bude zajištěna

Svitavy – Péči o pacienty na rehabilitačním oddělení Svitavské nemocnice zajišťují dva lékaři. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, však hrozí, že se rehabilitace může ze dne na den ocitnout zcela bez lékařského personálu. Primář Vladimír Žák je již v důchodovém věku a lékař Jan Barborka údajně směřuje do soukromé praxe v Brně.

17.8.2017

Mladějovská úzkokolejka se na den změní v bojiště

Mladějov – O nastávajícím víkendu se louky nad Mladějovem zaplní milovníky vojenské historie. V sobotu se zde konají tradiční vzpomínkové oslavy památky padlých v první světové válce Mladějov - Blosdorf.

17.8.2017

V Boršově opravují most

Boršov - Po opravě živičného povrchu pokračuje rekonstrukce komunikace III/36826 v Boršově opravou mostu. 

17.8.2017

Folkový svátek je za dveřmi, chybět nebude ani Epydemye

Dolní Újezd - Újezdské babí léto je festivalovou stálicí už pětadvacet let. Ani letos nepřijdou příznivci folku a country o největší festival podobného typu v Pardubickém kraji.

17.8.2017

Svitavská září novotou a pruhy

Moravská Třebová – Několik týdnů probíhající rekonstrukce Svitavské ulice je dokončená. Předcházela jí nejprve výměna vodovodního řadu a poté i plynovodu.

17.8.2017

Žádají o prošetření demoličních prací

Moravská Třebová – Demolice dětské nemocnice, kterou vloni v září dočasně pozastavil návrh na prohlášení za kulturní památku, se komplikuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení