VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

3.1.2017

Jak dál s dětskou nemocnicí?

Moravská Třebová – Budova bývalé dětské nemocnice dál chátrá. Co s ní bude dál, není jasné. Demolici, kterou koncem června loňského roku schválilo zastupitelstvo, zastavilo na základě podnětu na prohlášení za kulturní památku začátkem září ministerstvo kultury.

2.1.2017

Na váhu museli stoupnout všichni příchozí

Němčice – Vážená vážní komise zasedla již po více než čtyřicáté k decimálce v poslední den roce. Tradiční setkání, při kterém je každý příchozí „donucen" vstoupit na váhu, láká do obce u Litomyšle desítky lidí. Nejinak tomu bylo i tentokrát.

2.1.2017

Sportovce mráz neodradil

Osík – Cyklisté z Osíku drží letitou tradici, kdy 1. ledna dopoledne vyrážejí společně na první vyjížďku. Stejně jako letos, kdy se jich „na startu" sešlo devět.

2.1.2017

Rachejtle rozzářily nebe i dětské tvářičky

Svitavy – Ani zvýšená bezpečnostní opatření neodradila davy lidí k návštěvě ohňostrojů. Na mnoha místech byla pro příchozí připravena i pozornost od vedení města.

29.12.2016

Cestující se konečně dočkají

Svitavy - Pravidelní cestující či návštěva, která přijede navštívit okresní město si již brzy povšimne razantní změny kterou si prošlo svitavské autobusové nádraží.

29.12.2016

OBRAZEM: Marie, andělé, oslík nebo kůň

Bystré -  Vánoční svátky slibovaly mnoho zajímavých akcí a zážitků. Jedním z nich bylo také představení „živého betlému", který si zde připravili pro návštěvníky rodiče s dětmi pod záštitou Římskokatolické farnosti.

29.12.2016

Pěstounská péče aneb Děti patří domů

Svitavy- Pěstounská péče je jednou z forem náhradní rodinné výchovy, a to v případech, kdy se o potomka nemohou nebo nechtějí starat vlastní rodiče. I přes to však dítě neztrácí kontakt s biologickou rodinou.

28.12.2016

Litomyšlané si zazpívali koledy s kapelou Věneband

Litomyšl – Tradice, která každý rok na Štědrý den vytáhne lidi z domovů.

28.12.2016

Betlém i knihy Josefa Lady

Jaroměřice – Tvorba všeobecně známého, významného českého malíře, ilustrátora, scénografa a spisovatele Josefa Lady, který se narodil před sto třiceti lety v Hrusicích se dodnes těší velké oblibě.

28.12.2016

Chodbami se linul společný zpěv studentů

Svitavy – Studenti svitavského gymnázia se každoročně loučí před Vánocemi pásmem hudby, písní a tanců, kterému se na škole říká Vánoční koledování.

28.12.2016

Podat pomocnou ruku může každý

Svitavy – Být nezištný a dělat něco pro druhé není v dnešní době zdaleka samozřejmé. Dobrovolníkem se přitom může stát každý, kdo ze své dobré a svobodné vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu chce vykonávat veřejně prospěšnou činnost.

27.12.2016

Penzion čeká rekonstrukce

Moravská Třebová – Obyvatelé penzionu pro seniory se dočkají zlepšení podmínek. Budovy C a D čeká v několika příštích letech rekonstrukce za padesát milionů korun. Plánována je kompletní rekonstrukce dvou budov.

27.12.2016

Nakupující evakuovala policie

Litomyšl – Ve čtvrtek krátce po čtvrté hodině odpoledne zněly městem policejní a hasičské sirény. „Nakupující v obchodním centru se museli cítit jako v hororovém filmu, když začaly praskat a vystřelovat podlahové dlaždice. Hasiči uzavřeli přívod plynu, protože byl v objektu cítit plyn," sdělila k zásahu v litomyšlské Bille tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Vendula Horáková.

23.12.2016

Dobrá zpráva si Vás najde, počkejte si na ni!

Dovedete si představit čekání na zprávu? Třeba až vám zapíšou nemovitost na katastr, přijdou výsledky vyšetření a nepotvrdí se zlá diagnóza, až se rozhodne milovaná, zda s vámi chce žít a skutečně nemá jiného, až přijdou výsledky školních testů?

23.12.2016

Smích, hry a zábava aneb ta pravá vánoční besídka

Polička – Speciální základní škola Bystré pořádala v Divadelním klubu v Poličce již tradiční vánoční besídku.

23.12.2016

Festival Svitavská klapka zná vítěze

Svitavy – Festival, který jako neziskový projekt funguje za podpory Pardubického kraje, města Svitavy a soukromých sponzorů, pozval v prosinci návštěvníky do klubu Tyjátr a kina Vesmír již pošesté.

23.12.2016

Dobrý skutek pro Marušku

Svitavy – „Můžeme někomu pomoci zachránit život," tak komentovali maturanti ze svitavské zdravotnické školy nápad jít společně darovat krev. Před Vánoci stihli ještě další dobrý skutek. Pomohli Marušce Samkové z Banína, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou.

23.12.2016

Hořely historické vozy a pneumatiky, škoda tři miliony

Borušov – K požáru hospodářského stavení s obytnou částí do Borušova na Moravskotřebovsku vyjíždělo ve středu ve čtvrt na pět odpoledne deset jednotek hasičů.

22.12.2016

Nemocnice prošla akreditací

Svitavy – Již po čtvrté se ve Svitavské nemocnici uskutečnilo akreditační šetření Spojené akreditační komise. A po čtvrté bylo úspěšné. Od první akreditace, která byla Svitavské nemocnici udělena 19. prosince 2007, uplynulo už deset let.

22.12.2016

Dotace na obnovu podloubí už potřetí

Litomyšl – Dotační program na obnovu podloubí na Smetanově náměstí, tak jako v uplynulých dvou letech, poběží i v roce následujícím.

21.12.2016

Projekt na single tracky nekončí

Moravská Třebová, Česká Třebová – Téměř přesně před rokem, vloni začátkem prosince, uzavřela města Choceň a Moravská Třebová a čtyřiadvacet obcí sdružených ve svazku Region Orlicko-Třebovsko s osmi polskými gmin dohodu o spolupráci při vybudování singltreků, okruhů pro extrémní cyklosjezdy z vybraných vyvýšenin.

21.12.2016

Nová průmyslová zóna ve Třebové

Moravská Třebová – Při západním okraji města, podél komunikace R35, naproti stávající průmyslové zóně, vyroste v budoucnosti nová průmyslová zóna. Vše ale závisí na tom, jak rychle se podaří dokončit změnu územního plánu města.

21.12.2016

Vykutálené Vánoce v Mozaice

Polička – Tradiční Vánoce v Mozaice. Akce, která se již řadu let koná vždy na zlatou neděli.

21.12.2016

Povolí Svitavy nová kasina?

Svitavy – Žádost o změnu obecně závazné vyhlášky o regulaci hazardu, která stanovuje místa a časy, ve kterých mohou být provozovány sázkové hry, loterie a jiné podobné hry podala v průběhu listopadu a prosince společnost FORBES Casino.

20.12.2016

Ve Třebové řekli dost rabování knihovničky na nádraží

Česká Třebová – Z veřejné knihovničky ve vestibulu nádraží v České Třebové mizely knihy rychleji, než je knihovnice stačily dodávat. A tak řekly dost!

20.12.2016

Bazén se vyrovná konkurenci

Svitavy – Krytý plavecký bazén je součástí mnoha měst. Ten svitavský zde stojí již od roku 1994. Nyní vedení města řeší, jak zvýšit jeho lukrativnost mezi vysokou konkurencí v okolí.  

19.12.2016

Investovat chtějí i napřesrok

Jevíčko – Letošní rok pomalu končí a vedení města hodnotí uplynulé období z pohledu investiční činnosti jako nadmíru úspěšné.

19.12.2016

Vzpomínka na Václava Havla

Polička, Litomyšl – Po oba víkendové podvečery, v sobotu v Poličce a neděli v Litomyšli, mohli lidé zavzpomínat na někdejšího prezidenta Václava Havla.

17.12.2016

Odměna za pracovní výsledky

Svitavy – V každém zaměstnání se najdou tací, kteří do své práce vkládají o něco větší část srdce než ti druzí. Stejně tomu je i v policejních řadách. Ti, kteří odvádějí svou práci poněkud nadstandartně si zaslouží uznání. A tak se stalo.

17.12.2016

Maturanti byli společně darovat krev

Svitavy – „Můžeme někomu zachránit život," říká maturant Filip Kovář ze svitavské zdravotnické školy. Právě on přišel s nápadem, že celá třída půjde darovat krev. Na svitavské zdravce nic podobného nepamatují a parta maturantů zřejmě založila novou tradici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies