VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

1.9.2017

Demolice vyvolává emoce

Moravská Třebová – Bourat se bude. Rozhodnutí ministerstva kultury neprohlásit budovu bývalé dětské nemocnice za kulturní památku ukončilo bezmála rok trvající odklad její demolice, kterou schválilo zastupitelstvo. A také vyvolalo bouřlivou diskuzi.

31.8.2017

Seminář poradí, jak na dotace

Litomyšl – Na podzim letošního roku budou moci lidé podávat žádosti hned do několika dotačních programů, například do oblíbené Dešťovky, z níž mohou domácnosti financovat vybavení na zadržování srážkové vody pro zalévání zahrady a splachování toalet.

31.8.2017

Děti v létě padají na kolech a bruslích. Končí v nemocnici

Svitavy – Prázdninové aktivity mohou být pro děti nebezpečné. Příkladem toho je i třináctiletá Sylvie ze Svitavska.

31.8.2017

Úspora energie se vyplácí

Pardubický kraj – S projekty garantovaných úspor (EPC) začal Pardubický kraj už před devíti lety. Specializované firmy investovaly do energeticky úsporných opatření v budovách kraje ze svých prostředků a kraj jim tyto investice splácí z dosažených úspor. Navíc se generují i další prostředky na takzvané reinvestice.

31.8.2017

Chobotničky pomáhají

Polička – Chobotničky pro novorozence slaví úspěch a čím dál více lidí se zapojuje do „háčkovací“ akce.

31.8.2017

Na vesnicích a v menších městech chybějí zubaři

Pardubice – Bolí vás zuby a potřebujete jít k zubaři? V Česku vás v lepším případě čeká dlouhá objednací doba, než se na křeslo vůbec dostanete, anebo ještě hůř – prázdná ordinace, kde už nikdo neordinuje. Takto je tomu třeba v Cholticích. Tam místní zubařka odešla v červnu do důchodu a městys zatím za ni nedokázal najít náhradu. 

31.8.2017

Kde všude nás sledují kamery?

Svitavsko – Kamerové systémy, kterými jsou monitorována veřejná prostranství většiny měst, se staly běžnou součástí našich životů. Většina lidí je nevnímá, neuvědomuje si, že se při pohybu v městském prostoru nachází v jejich zorném poli. 

31.8.2017

Vylepšují bazén o tobogán a whirlpool

Polička – S končícím létem pomalu i přichází čas, kdy se zavřou venkovní koupaliště. Zůstane ale možnost koupaní v krytých bazénech. 

31.8.2017

Mnoho hudby za jeden večer

Litomyšl – Dnes mohou fanoušci hudby v Litomyšli vybírat hned ze dvou koncertů. 

30.8.2017

Zákaz koupání v rybníku Rosnička

Svitavy – Krajská hygienická stanice opakovaně upozorňuje na zdravotní rizika, která hrozí při koupání v rybníku Rosnička. 

30.8.2017

Jedlíka Jaroslava Němce z Bystrého nezastaví

Bystré - Je něco, co nesní? To je otázka, na kterou u maxijedlíka Jaroslava Němce není lehké odpovědět. Neustále totiž jezdí po republice a vítězí v pojídání. 

30.8.2017

OBRAZEM: Oslavy 760 let Moravské Třebové

Moravská Třebová - Oslavy výročí, které vyvrcholily o víkendu, přilákaly do ulic Moravské Třebové tisíce lidí. 

30.8.2017

Pořídí posilovací stroje

Litomyšl – Milovníci sportu se mohou těšit na jaro. Město chce v areálu letního stadionu vybudovat nové workoutové hřiště.

30.8.2017

Z Květné mizí další nevybuchlá munice

Květná – Z přísně střeženého areálu mizí tento týden další munice, která sem byla navezena po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Munici zde má uloženou společnost IMEX Group. 

30.8.2017

Litomyšl rozhýbe Rock and Roll

Litomyšl – Do Nové letní scény v parku dnes zamíří skupina The Pink Panthers. Na tradiční akci Středa, hudby Vám třeba zahraje sedmičlenná kapela založená v roce 1997 ve Svitavách. 

30.8.2017

Kuchaři z Poličky uspěli v soutěži o nejlepší školní oběd v těžké konkurenci

Polička – Připravit za dvě hodiny tři chody za minimální cenu. Na to si každý kuchař netroufne. Navíc v soutěži, která má téma „Zdraví na talíři, které chutná všem“. 

30.8.2017

Pojišťovna dětem přispěje na sporty

Svitavsko – S blížící se školou začnou i sportovní kroužky. Všeobecná zdravotní pojišťovna na ně školákům poskytuje desítky milionů, celkem až tisíc korun na pohybové aktivity. 

30.8.2017

Film uvede režisér i jeho protagonista

Litomyšl – Nový film režiséra Igora Chauna Nepřesaditelný, který je dokumentárním portrétem novináře Jiřího X. Doležala, budou moci v příštím týdnu zhlédnout návštěvníci litomyšlského hudebního klubu Kotelna. 

30.8.2017

Odsun nebo vyhnání?

Moravská Třebová – Neobvyklá výměna názorů ohledně nedávné historie Moravské Třebové proběhla mezi tiskovou mluvčí města a členkou komise památkové péče. 

29.8.2017

Řezbáři vytvářejí hravé lavičky

Svitavy – Od včerejšího dne je na svitavském stadionu slyšet motorové pily. Téma letošního Řezbářského memoriálu Aloise Petruse je už potřetí „lavičky s příběhem“. 

29.8.2017

Na Svojanově vědí, jak zabavit rodiče i děti

Svojanov - Nejmenší výletníci si na oblíbené památce užijí zase o trochu více zábavy. Pokud prohlídky interiérů z 19. století, legendy a pověsti či návštěva mučírny nestačí, zabaví se na novém hřišti. 

29.8.2017

Kostýmové prohlídky s historickými recepty

Litomyšl – Osmý ročník Hradozámecké noci zavítal v sobotu i do litomyšlského zámku. O jedinečnou akci byl, stejně jako v minulosti, velký zájem. „Jsme rádi, že náš zámek návštěvníky nalákal i v letních měsících,“ sdělila kastelánka Zdeňka Kalová.

27.8.2017

Senioři napekli na trhy

Litomyšl – Bleší trhy a větrání šatníků jsou na Toulovcově náměstí v Litomyšli oblíbenou akcí. Tento měsíc se však uskutečnili s jednou novinkou. Návštěvníci trhů se měli možnost občerstvit v „kavárně“, do které napekli jablkový závin a koláčky klienti Centra sociální pomoci města Litomyšle.

26.8.2017

Oživí zapomenuté zajímavé stavby

Litomyšl – Nejen hudbou je známé rodiště Bedřicha Smetany. Fenoménem v tomto městě je i architektura. Nejedná se však pouze o památky, jakými jsou zámek, kostely nebo dům U Rytířů. Od devadesátých let minulého století proslula Litomyšl novodobými stavbami, které se hojně objevují v odborných publikacích. V historii zajímavých staveb je řada mezer a „bílých míst“. Právě ty má pomoci odstranit připravovaný Litomyšlský architektonický manuál (LAM).

26.8.2017

Hrubka v názvu města pobavila

Litomyšl - Ředitelsttví silnic a dálnic podrobně informuje o výstavbě dálnice D35. 

26.8.2017

Moravská Třebová slaví 760 let od vzniku

Moravská Třebová – Oslavy 760 let města Moravská Třebová trvají na náměstí T. G. Masaryka už od čtvrtka a o víkendu je připravený závěrečný program. Pobavit nejmenší návštěvníky přijede v sobotu Michal Nesvadba, ti větší uvítají vystoupení Vaťáku, tedy Kabát revival, a skupiny Slza.

26.8.2017

Ulice ve Svitavách jsou rozkopané

Svitavy – Nejen obyvatelé Svitav se musí vypořádat s opravami na místních silnicích. 

25.8.2017

OBRAZEM: Golf pro všechny

Litomyšl - Golfová hřiště jsou od prázdnin ve městě dvě. K fotbalgolfovému přibylo nově minigolfové s parkovou úpravou. 

25.8.2017

Opravená hájenka v Budislavi poslouží k rekreačním účelům

Litomyšl – Téměř tři miliony korun investovala radnice do oprav hájenky, která se nachází v Budislavi. Odmítla tím variantu, že dům prodá nebo dlouhodobě pronajme. 

25.8.2017

Toulovcovy pátky pro letošek končí

Litomyšl – Každý pátek o prázdninách byli návštěvníci Toulovcova náměstí zvyklí na divadelní a hudební vystoupení. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení