VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

5.7.2017

Jedlík nepohrdl meruňkami a chilli

Bystré – Nejde o to co, ale jak rychle. To je jediné kritérium pro maxijedlíka z Bystrého. Tentokrát zavítal Jaroslav Němec do Velkých Pavlovic, kde se zúčastnil meruňkobraní.

5.7.2017

Široký Důl přivítal veterány

Široký Důl - Stovka automobilů a zhruba dvojnásobné množství motocyklů nejrůznějších značek a stáří se sjelo v sobotu do obce na Poličsku. Posedmé se tu konal sraz příznivců staré techniky a jako tradičně se bylo na co dívat.

5.7.2017

Jazzová smršť na Smetance

Litomyšl – Nezvyklý hudební žánr se objevil na letošním programu Smetanovy Litomyšle. Jazz není to, co by mnozí návštěvníci čekali. 

4.7.2017

Úřady v létě omezují provoz

Litomyšl, Moravská Třebová – Pro občany znamená hned první týden prázdnin jistou komplikaci. Kvůli státním svátkům ve středu a ve čtvrtek městské úřady zavřou a například v Litomyšli začal od 1. července platit prázdninový režim.

4.7.2017

O Nebeskou aukci na internetu byl zájem

Polička – Do poslední chvíle se dražilo v historicky první elektronické aukci ve prospěch poličské charity. Během dvaceti dnů bylo k mání osm desítek uměleckých děl. Svého majitele nalezla polovina z nich. Cílem projektu bylo získání peněz na splácení a rekonstrukci domu, kde jsou situovány sociální služby.

4.7.2017

Svitavská ulice je opět uzavřená

Moravská Třebová – Svitavská ulice, která byla nedávno uzavřená kvůli rekonstrukci vodovodního řadu, je opět neprůjezdná. Důvodem je plánovaná výměna plynovodu. 

4.7.2017

Spolehlivější dodávky tepla

Moravská Třebová – Město, spolu s Uničovem a Šternberkem, slavnostně zahájilo provoz zmodernizovaných tepelných hospodářství. 

4.7.2017

Třebařov oslavil 750 let

Třebařov – Dvoudenními víkendovými akcemi vyvrcholily oslavy 750 let od první písemné zmínky o obci. Vedení obce pojalo připomínku kulatého jubilea velkoryse. 

4.7.2017

Platy v sociálních službách se zvýší. Kraj chce větší podporu

Pardubický kraj – Domov U Studánky v Anenské Studánce hledá pečovatele o osoby s postižením. Nabízí nástupní plat od 11 200 do 13 160 korun. V podobné situaci jsou i další zařízení napříč republikou. Kvůli nízkým platům se nedostává pracovníků, kteří by pečovali o seniory a hendikepované.

4.7.2017

Lidí bez domova není na Svitavsku mnoho

Svitavsko – Posedávají na lavičkách v parcích nebo na nádražích. Shlukují se před obchodními centry a stánky s občerstvením. Sluncem osmahlé tváře, rozcuchané vlasy a vousy. Karel Kryl je ve své písni z šedesátého osmého roku nazývá důchodci. Dnes to jsou podle amerického vzoru lidé bez domova, bezdomovci.

3.7.2017

Školy pro město už popáté

Moravská Třebová – Do pátého ročníku akce Školy pro město se zapojily všechny základní školy, mateřinky, ale i gymnázium a integrovaná střední škola v Moravské Třebové. Součástí programu bylo tradičně obejmutí náměstí všemi přítomnými, dětmi i dospělými.

3.7.2017

Křivánkův mlýn je zpět

Jevíčko – Do jevíčského muzea se po zásahu restaurátorů vrátil model Křivánkova mlýna. Restaurátoři z brněnské Střední školy umění a designu pracovali na modelu z roku 1925 od počátku loňského roku.

3.7.2017

Růžový palouček ve slavnostním

Újezdec – Na památném místě, které je symbolem odchodu těch, kteří nemohli nadále bydlet ve své rodné vlasti, se v neděli sešli lidé, kteří uctívají tradice a připomínají si památku významných osobností z minulosti. 

3.7.2017

V Kunčině oslavili den obce

Kunčina – Den obce slavili v Kunčině. Bohatý program začal výstavou o historii obce, která byla po celé odpoledne přístupná ve vestibulu místní základní školy. 

3.7.2017

Během získali peníze pro dívku

Litomyšl – Dobročinnou akci Běháme srdcem uspořádaly minulý dámy, které nejen milovníci běhu znají pod názvem RůžOFFky v běhu. 

3.7.2017

Námořnický piknik aneb Když někomu teče do bot

Městečko Trnávka – Školní svatojánský piknik se letos nesl v námořnickém duchu. Kolem staré zaoceánské jachty, zakotvené na školní zahradě, se to hemžilo loděmi, malými i velkými námořníky. A nechyběli ani piráti.

3.7.2017

Ve Světlance žehnali novému autu pro charitu

Svitavy - Novému automobilu pro Charitu Svitavy v pátek dopoledne žehnal Ondřej Poštulka ze svitavské římskokatolické farnosti. Nový prostorný vůz, který může převážet díky rampě i klienty na invalidním vozíku, pořídila charita před nedávnem z darů za sedm set tisíc korun.

1.7.2017

Přihlásili se do burzy, aby bránili svět proti šmejdům nebo sázeli zeleninu

Svitavsko, Orlickoústecko - Dobročinná burza filantropie má za sebou hlasování veřejnosti. Poslat hlas bylo možné některému z devatenácti přihlášených veřejně prospěšných projektů z Orlickoústecka a čtrnácti ze Svitavska.

30.6.2017

Protikuřácký zákon platí měsíc. Kuřáci využívají zahrádky

Svitavsko, Orlickoústecko – Žádné smradlavé šaty, méně vykouřených cigaret, ale také nižší tržby. Kuřáci i hospodští si zvykají. Takto stručný by mohl být výčet hlavních dopadů zákona, který mimo jiné omezuje kouření v restauračních zařízeních.

30.6.2017

Cyklobus Českomoravským pomezím vyráží na cesty

Svitavsko, Pardubický kraj - Pěší i cykloturisté se do cíle svých cest mohou svést cyklobusem.

29.6.2017

Vítr odnesl střechu, voda zase kurty

Svitavsko, Orlickoústecko – Počasí dává konci června pořádně na frak. Ve středu večer a v noci se oběma okresy opět přehnala bouřka, která lámala stromy, větve a na Svitavsku zatopila několik sklepů

29.6.2017

Strom při bouřce spadl na koleje a zatarasil trať

Svitavsko, Orlickoústecko - Lokální bouřky si již v úterý odpoledne na několika místech Svitavska a Orlickoústecka vyžádaly zásahy profesionálních hasičů.

28.6.2017

Dvouletou anabázi legionářů připomíná Legiovlak. Právě stojí v Litomyšli

Litomyšl - Repliky vagonů, jimiž českoslovenští legionáři putovali po Transsibiřské magistrále mezi roky 1918 – 1920, do neděle stojí na vlakovém nádraží v Litomyšli. Návštěvníci uvidí například štábní nebo nemocniční vůz. Vše je doplněno informačními tabulemi.

28.6.2017

Letní večery opět zpříjemní i projekce pod širým nebem

Svitavsko, Orlickoústecko - Ideální prázdninovo-dovolenkový večer? Co takhle hvězdné nebe nad hlavou při sledování hitů stříbrného plátna? Letní kina se rozjedou ve většině měst, ale i některých obcích.

28.6.2017

Jubilejní desátý Běh naděje byl rekordní

Polička – Mezi desítky obcí, které organizují Běh naděje, se dlouhodobě řadí Polička. Poslední červnový víkend zaplnily ulice města běžci, cyklisti, ale i nadšenci na kolečkových bruslích. 

28.6.2017

Myšlenky na smrt utopila v alkoholu

Svitavsko – Přes hodinu a půl pátrali policisté, dobrovolní i profesionální hasiči po pětačtyřicetileté ženě ze Svitavska. Na pomoc dokonce přiletěl vrtulník s termovizí.

28.6.2017

Modernizace interny skončí za rok

Litomyšl – Hotovo ještě není vše, přesto je vidět spousta odvedené práce. Řeč je o interně litomyšlské nemocnice. Zvenku svítí novotou už dva roky. Interiéry ještě nejsou zdaleka hotové, pacienti si však mohli všimnout změn v ambulancích a části prvního patra. Dokončena bude v příštím roce.

28.6.2017

Silničáři nyní pracují napříč oběma okresy

Svitavsko, Orlickoústecko - Na hlavním silničním tahu mezi Hradcem Králové a Olomoucí se aktuálně opravuje úsek u Býště na hranici Pardubického a Královéhradeckého kraje a také na příjezdu do Vysokého Mýta. Práce ale komplikují dopravu rovněž na silnicích druhých a třetích tříd.

28.6.2017

Cikánský temperament zvedl Litomyšl ze sedadel

Litomyšl - Smetanova Litomyšl přivítala temperamentní Budapešťský cikánský symfonický orchestr.

27.6.2017

Spadlé stromy a valící se voda

Svitavsko - Lokální bouřky si v úterý odpoledne na několika místech Svitavska vyžádaly zásahy profesionálních hasičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení