VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

20.7.2017

Ulice získá novou tvář

Polička – Dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Alšova se stala realitou. 

20.7.2017

Během tábora vzniklo pět krátkých filmů

Svitavy - Muzejníci uspořádali pro děti příměstský tábor.

20.7.2017

Dopravní omezení ve Svitavách

Svitavy – Na silnici I/34 v ulicích T. G. Masaryka a Hradební začala oprava živičného krytu a poruch v podkladních vrstvách komunikace. Kruhový objezd před náměstím se změnil z provizorní stavby na stavbu trvalou. 

19.7.2017

Aquapaddler? Už i v Poličce

Polička – Polovina letních prázdnin se blíží a koupaliště se přetahují o návštěvníky. Každá novinka má nalákat další děti i dospělé, kteří si chtějí užit vody v horkých dnech. I proto představilo koupaliště v Poličce několik zlepšení oproti minulým létům. 

19.7.2017

Kraj protínají desítky stezek vhodných pro bruslaře

Svitavy, Pardubický kraj - Léto a s ním spojené teplé počasí přináší možnost zkusit si řadu venkovních sportů. Mnoho tras vhodných pro jízdu na kolečkových bruslích nabízí i Pardubický kraj.

18.7.2017

Unikátní socha koně vznikla pro jízdárnu

Litomyšl – Mladí sochaři Aleš Hvízdal a Dmitrij Nikitin, žáci významného umělce Federica Díaze, vytvořili pro zámeckou jízdárnu sochu koně. Připomíná původní zámeckou jízdárnu a pozdější muzeum antiky, autoři do ní ale vtiskli i hlubší smysl. Socha, kterou lze rozebrat, váží jeden a půl tuny a měří čtyři metry. Vystavená v Litomyšli bude do 13. srpna. 

18.7.2017

Colour Meeting své fanoušky nezklamal

Polička – Multižánrový festival Colour Meeting už po třinácté v Poličce pobavil všechny příznivce netradiční hudby a divadla.

17.7.2017

Hráz nápor hudebníků ustála

Litomyšl – Letní hudební záležitost Life festival na Primátorské hrázi přivítal stovky hudebních fanoušků, které neodradil ani déšť. Pokáč, Ready Kirken, Sto zvířat nebo domácí zpěvák Jakub Vaníček dostali publikum do varu. 

17.7.2017

Veteráni projeli i Litomyšlí

Litomyšl – Retro Prague Historic Rallye 2017 zvané Muzeum v pohybu. To je závod, ve kterém startují vozidla vyrobená v letech 1924 až 1984. 

17.7.2017

Opilí cyklisté zaplatí až 50 tisíc

Svitavsko - Dát si pár piv a vyjet na kole může být hodně drahá záležitost.

17.7.2017

Výluka na trati z Třebové do Třebové

Moravská Třebová – Prázdninové období je časem výletů, ale také častých oprav nejen na silnicích, ale i na kolejích. V následujících dnech se tak na komplikace musí připravit cestující, kteří se chtějí dostat vlakem z České Třebové do Moravské Třebové nebo zpět.

15.7.2017

OBRAZEM: Přivítali přátele z Maďarska

Trpín - Již patnáct let přetrvává mezi obcemi Trpín a Palkonya spolupráce a přátelství.

15.7.2017

Internet zdarma nerozšiřují všude

Litomyšl - Volný přístup k internetu na veřejných místech není samozřejmostí.

14.7.2017

Děti se budou učit venku

Vendolí - Děti ze základní školy ve Vendolí se mohou učit i mimo hlavní budovu, a to v nové venkovní učebně.

14.7.2017

Úřady jsou zatím v bezpečí

Svitavy - Poslední kyberútok na konci června mířil převážně na státní úřady a banky. Oproti soukromému sektoru jsou podle odborníků rizika napadení počítačů institucí státní správy o něco vyšší.

14.7.2017

Lidé bez přístřeší pomáhají

Svitavy - Není zvykem, aby všichni lidé, kteří jsou bez domova, měli chuť do práce a chtěli se zapojit do programů, které pro ně vymýšlejí sociální pracovníci. Tentokrát však měla akce zorganizovaná Sociálními službami města Svitav úspěch. Začátkem týdne se uskutečnilo čištění dlažby v podloubí na náměstí Míru.

14.7.2017

Příjezd do města je jednodušší

Svitavy - Alespoň částečně si mohou oddychnout řidiči, kteří míří do Svitav ze směru od Litomyšle.

13.7.2017

Ponese knihovna jméno Boženy Němcové?

Litomyšl - Významných osobností, které zanechaly stopu v Litomyšli, najdeme v historii města nespočet. Při výčtu nelze nevzpomenout taková jména jako Bedřich Smetana, Alois Jirásek, Zdeněk Kopal. Právě tyto velikány české historie ve městě připomínají nejen sochy. Do dějin Litomyšle se však zapsala svým pobytem také Božena Němcová.

13.7.2017

Když na hrad, tak se zámkem. Atrakci ocení zamilovaní

Svojanov - Kdo přichází hlavní branou ku hradu a má dobrý zrak, může si povšimnout, že na samém vrcholu hlásky plane plamen. Nehoří tam věčný oheň, ale budislavský výtvarník Martin Košňar opět tvořil.

13.7.2017

Sněžítka děti zaujala

Polička - Poličské centrum pro rodinu MaTami přichází každoročně s bohatým prázdninovým programem. Nabízí výlety pro rodiče s dětmi, příměstské tábory a také velmi oblíbené výtvarné dílny. Těch se účastní i děti, které tráví prázdniny v Poličce nebo blízkém okolí. První tvořivá dílna se uskutečnila v úterý a tématem byla sněžítka.

12.7.2017

V Poličce se vrátí do historie

Polička - Za vystoupání schodů až do věže kostela sv. Jakuba v Poličce bude odměnou oživená prohlídka rodné světničky hudebního skladatele Bohuslava Martinů.

12.7.2017

OBRAZEM: Opravují škody po bouřce

Moravská Třebová - Ve městě od pondělí sumarizují škody, které způsobila páteční bouřka na městském i soukromém majetku.

11.7.2017

OBRAZEM: Oheň za Husa

Bělá nad Sázavou - Táborák k uctění památky upálení mistra Jana Husa přilákal nadšence do nově upraveného parku Pod lípami v Bělé nad Svitavou. Pro návštěvníky bylo připravené občerstvení. K tanci a poslechu hrála country skupina PRAK. Akce se koná pravidelně.

11.7.2017

Kroupy jako golfové míčky

Svojanov /VIDEO/ - Hrad Svojanov a jeho blízké okolí zasáhla v pátek po šesté hodině odpoledne bouřka. Zvedl se silný vítr, který kromě deště přinesl i kroupy.

11.7.2017

Průjezd Svitavami není bez komplikací

Svitavy - Ve městě je naplánována nejedna oprava. Řidiči se musí obrnit trpělivostí na několik měsíců.

9.7.2017

Neziskové projekty si rozdělily čtvrt milionu

Litomyšl – Léčebný pobyt pro devítiletou Jolanku trpící závažným svalovým onemocněním, příspěvek na rekonstrukci vyhořelého rodinného domu nebo lepší integrace hendikepovaného žáka do výuky. To jsou vítězné projekty, které si letos na Litomyšlsku rozdělily grant v celkové výši 250 tisíc korun. 

9.7.2017

Letošní ročník Smetanovy Litomyšle nasadil laťku, kterou bude těžké překonat

Litomyšl – Poslední tóny 59. ročníku Smetanovy Litomyšle zazněly na zámeckém nádvoří a v Klášterních zahradách ve čtvrtek. Už nyní je jasné, jak bude vypadat jubilejní ročník.

8.7.2017

Houby rostou, ale zatím málo

Morašice - Počtvrté letos na houbách a poprvé nepřivezl houbař z Morašic z lesa pouze šišky. Stejně jako další houbaři čeká na déšť, aby byl dostatek hub nejen na smaženici, ale i na sušení a zavařování.

5.7.2017

Hráči u klávesnic začínají šlapat na paty těm na hřišti

Svitavy – Mají dresy, fanoušky, manažery. Trénují několik hodin denně a hrají na mezinárodní scéně. Liší se však tím, že jejich kolbiště je na internetu a svou popularitu získávají klikáním myší. Řeč je o hráčích počítačových her. Právě ti nejlepší se sjeli o víkendu do Svitav, aby předvedli své dovednosti. 

5.7.2017

Park Patriotů se rozroste

Svitavy – Ve Svitavách pokračují v rozšiřování parku Patriotů, který se nachází mezi stadionem a Vodárenským lesem. Prostor o rozloze 2,83 hektarů tvoří přechodovou zónu zeleně mezi městskou zástavbou a volnou krajinou. Park poskytuje za použití přírodních prvků, terénních modelací, dřevin a stromů obyvatelům města zázemí pro odpočinek a rekreaci. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení