VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

10.1.2017

Tříkrálová sbírka

Polička, Svitavsko – Šest set koledníků se o víkendu zapojilo do tříkrálové sbírky na Poličsku. Nejvíce korunovaných hlav, kolem sto sedmdesáti, bylo možné potkat v sobotu ráno na Palackého náměstí v Poličce.

9.1.2017

Personální potíže komplikují péči

Litomyšl – Zdravotní péče o pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou z východní části Pardubického kraje zůstane nadále plně zachována, ujišťuje vedení Nemocnice Pardubického kraje.

7.1.2017

Silnice připomínaly sněhovou pláň

Svitavsko – Zimní počasí už pátý den komplikuje dopravu. Největší potíže působily řidičům v jihovýchodní části Svitavska. Neprůjezdných bylo dopoledne hned několik silnic nižších tříd na Jevíčsku.

7.1.2017

Fond regenerace má oživit památky

Svitavy – Před pěti lety schválilo zastupitelstvo města vytvoření Fondu regenerace památek města Svitavy. Filozofií tohoto fondu je vytvoření systému podpory vlastníků kulturních památek, které se nacházejí na území města.

6.1.2017

Panský dům se dočká oprav a získá zpět lesk

Litomyšl – Budova, která je v majetku Národního památkového ústavu, by v případě úspěšné dotace mohla změnit své využití. Panský dům byl postaven v 18. století jako správní budova.

6.1.2017

Příběhy cukráren aneb jak vznikala čokoláda, marcipán či zmrzlina

Svitavy – Sladká výstava s názvem Příběhy cukráren, kterou si pro své návštěvníky připravili v Městském muzeu a galerii ve Svitavách ve spolupráci s Letohrádkem Mitrovských v Brně, je již u konce.

5.1.2017

Oprava památky bude stát 250 milionů

Litomyšl – Ve městě není významnější budova, než je zámek zapsaný na seznamu památek UNESCO. Mnozí návštěvníci si všimli, že zub času zanechal zejména na plášti budovy ošklivé šrámy. Národní památkový ústav se už několik let snaží tento architektonický klenot zachránit.

4.1.2017

Archeologové objevili v historickém jádru obce zahloubený středověký objekt

Staré Město – Archeologové z litomyšlského Regionálního muzea mají další mimořádný objev. Ve Starém Městě na Moravskotřebovsku, na návsi přímo v centru obce, nalezli polozahloubený středověký objekt, pravděpodobně obytný dům, řemeslnou dílnu nebo část hospodářského zázemí.

4.1.2017

O práci mezi seniory není zájem

Svitavy – Tématem péče o seniory se zabývají odborníci na nejrůznějších místech a vede se o něm i celospolečenská debata. Padají nejrůznější otázky a jen málokterá odpověď dokáže jednoznačně celý problém vyřešit. Zcela základní otázky jsou: „Kdo, jak a kde?"

3.1.2017

Lidé vyběhli do roku oslav

Dolní Újezd - Zasportovat si na Nový rok nemusí být špatný nápad.

3.1.2017

Jako první přišla na svět Terezka

Svitavy - Prvním miminkem, které se narodilo letos ve svitavské porodnici, se stala Tereza Parolková z Moravské Třebové.Na svět přišla 1. ledna tři minuty po druhé hodině ráno.

3.1.2017

Silvestr si zpestřili v Morašicích fotbalem

Morašice – Kdo šel na Silvestra kolem fotbalového hřiště, tak se asi musel divit.

3.1.2017

Jak dál s dětskou nemocnicí?

Moravská Třebová – Budova bývalé dětské nemocnice dál chátrá. Co s ní bude dál, není jasné. Demolici, kterou koncem června loňského roku schválilo zastupitelstvo, zastavilo na základě podnětu na prohlášení za kulturní památku začátkem září ministerstvo kultury.

2.1.2017

Na váhu museli stoupnout všichni příchozí

Němčice – Vážená vážní komise zasedla již po více než čtyřicáté k decimálce v poslední den roce. Tradiční setkání, při kterém je každý příchozí „donucen" vstoupit na váhu, láká do obce u Litomyšle desítky lidí. Nejinak tomu bylo i tentokrát.

2.1.2017

Sportovce mráz neodradil

Osík – Cyklisté z Osíku drží letitou tradici, kdy 1. ledna dopoledne vyrážejí společně na první vyjížďku. Stejně jako letos, kdy se jich „na startu" sešlo devět.

2.1.2017

Rachejtle rozzářily nebe i dětské tvářičky

Svitavy – Ani zvýšená bezpečnostní opatření neodradila davy lidí k návštěvě ohňostrojů. Na mnoha místech byla pro příchozí připravena i pozornost od vedení města.

29.12.2016

Cestující se konečně dočkají

Svitavy - Pravidelní cestující či návštěva, která přijede navštívit okresní město si již brzy povšimne razantní změny kterou si prošlo svitavské autobusové nádraží.

29.12.2016

OBRAZEM: Marie, andělé, oslík nebo kůň

Bystré -  Vánoční svátky slibovaly mnoho zajímavých akcí a zážitků. Jedním z nich bylo také představení „živého betlému", který si zde připravili pro návštěvníky rodiče s dětmi pod záštitou Římskokatolické farnosti.

29.12.2016

Pěstounská péče aneb Děti patří domů

Svitavy- Pěstounská péče je jednou z forem náhradní rodinné výchovy, a to v případech, kdy se o potomka nemohou nebo nechtějí starat vlastní rodiče. I přes to však dítě neztrácí kontakt s biologickou rodinou.

28.12.2016

Litomyšlané si zazpívali koledy s kapelou Věneband

Litomyšl – Tradice, která každý rok na Štědrý den vytáhne lidi z domovů.

28.12.2016

Betlém i knihy Josefa Lady

Jaroměřice – Tvorba všeobecně známého, významného českého malíře, ilustrátora, scénografa a spisovatele Josefa Lady, který se narodil před sto třiceti lety v Hrusicích se dodnes těší velké oblibě.

28.12.2016

Chodbami se linul společný zpěv studentů

Svitavy – Studenti svitavského gymnázia se každoročně loučí před Vánocemi pásmem hudby, písní a tanců, kterému se na škole říká Vánoční koledování.

28.12.2016

Podat pomocnou ruku může každý

Svitavy – Být nezištný a dělat něco pro druhé není v dnešní době zdaleka samozřejmé. Dobrovolníkem se přitom může stát každý, kdo ze své dobré a svobodné vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu chce vykonávat veřejně prospěšnou činnost.

27.12.2016

Penzion čeká rekonstrukce

Moravská Třebová – Obyvatelé penzionu pro seniory se dočkají zlepšení podmínek. Budovy C a D čeká v několika příštích letech rekonstrukce za padesát milionů korun. Plánována je kompletní rekonstrukce dvou budov.

27.12.2016

Nakupující evakuovala policie

Litomyšl – Ve čtvrtek krátce po čtvrté hodině odpoledne zněly městem policejní a hasičské sirény. „Nakupující v obchodním centru se museli cítit jako v hororovém filmu, když začaly praskat a vystřelovat podlahové dlaždice. Hasiči uzavřeli přívod plynu, protože byl v objektu cítit plyn," sdělila k zásahu v litomyšlské Bille tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Vendula Horáková.

23.12.2016

Dobrá zpráva si Vás najde, počkejte si na ni!

Dovedete si představit čekání na zprávu? Třeba až vám zapíšou nemovitost na katastr, přijdou výsledky vyšetření a nepotvrdí se zlá diagnóza, až se rozhodne milovaná, zda s vámi chce žít a skutečně nemá jiného, až přijdou výsledky školních testů?

23.12.2016

Smích, hry a zábava aneb ta pravá vánoční besídka

Polička – Speciální základní škola Bystré pořádala v Divadelním klubu v Poličce již tradiční vánoční besídku.

23.12.2016

Festival Svitavská klapka zná vítěze

Svitavy – Festival, který jako neziskový projekt funguje za podpory Pardubického kraje, města Svitavy a soukromých sponzorů, pozval v prosinci návštěvníky do klubu Tyjátr a kina Vesmír již pošesté.

23.12.2016

Dobrý skutek pro Marušku

Svitavy – „Můžeme někomu pomoci zachránit život," tak komentovali maturanti ze svitavské zdravotnické školy nápad jít společně darovat krev. Před Vánoci stihli ještě další dobrý skutek. Pomohli Marušce Samkové z Banína, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou.

23.12.2016

Hořely historické vozy a pneumatiky, škoda tři miliony

Borušov – K požáru hospodářského stavení s obytnou částí do Borušova na Moravskotřebovsku vyjíždělo ve středu ve čtvrt na pět odpoledne deset jednotek hasičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies