VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

18.9.2017

V budově dětské nemocnice se podle úřadu nebouralo

Moravská Třebová – Stavební úřad uzavřel prověřování návrhu na prošetření, podle kterého zahájilo město v budově bývalé dětské nemocnice ve Svitavské ulici neoprávněnou demolici.

18.9.2017

Úsekové radary pomáhají a „vydělávají“ miliony korun

Svitavsko, Orlickoústecko – Bič na piráty silnic? Úsekové radary. V Litomyšli za téměř půl roku ostrého provozu vybrali na pokutách miliony korun a libují si, že se doprava zklidnila.

18.9.2017

Déšť jim nevadí! Dolní Újezd běžel pro děti s rozštěpem

Dolní Újezd – Prší, vlezlá zima, do hasičského areálu se pomalu trousí běžci. Nevzdali to, i když počasí tuhle sobotu láká spíše zalézt do peřin než nazout běžecké boty. „Přece nejsme z cukru,“ tvrdí partička běžců. Přišli podpořit rozštěpové děti.

17.9.2017

Silnice, kde se umírá, jsou u nás

Svitavsko – Čtyři z pěti nejnebezpečnějších úseků silnic v Pardubickém kraji jsou na Svitavsku a Orlickoústecku. Vůbec nejrizikovějším místem jsou serpentiny u Červené Vody.  

16.9.2017

Do školy a školky po novém

Bystré – Každým rokem se snaží najít zastupitelé v rozpočtu peníze na zlepšení místních chodníků. Letos se to povedlo u školy a školky. Mateřinka se kromě nového chodníku dočkala i parkoviště.

16.9.2017

Výstavu zahájí spanilá jízda

Litomyšl – Členové litomyšlského Veterán klubu v neděli netradičně zahájí výstavu Litomyšlské motocyklové závody 1947-1977, která je věnovaná motocyklovým závodům. 

15.9.2017

Být mimem je dřina s krásným výsledkem

Polička /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Stát se němým hercem v bílé masce nikdy nebyl můj cíl. Beze slov, ať už na papíře, nebo vyřknutými, se domluvím jen stěží. Stát se však mimem na několik hodin pod vedením špičky v oboru, jakou je David Eriksson, byla výzva.

15.9.2017

Místo ve škole skončil v nemocnici

Litomyšl – Ranní cesta do školy skončila pro mladíka karambolem na kruhovém objezdu. 

15.9.2017

Galaxie i mlhoviny z věže kostela

Polička – Planeta Saturn, planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička nebo kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules.

15.9.2017

Umělecký salon v Poličce

Polička - Umělecký salon v Poličce zapsal do historie sedmdesátou vernisáž.

15.9.2017

Kruhový objezd se na dva dny uzavře

Svitavy – Kruhový objezd na průtahu městem, který prochází několikaměsíční rekonstrukcí, bude již brzy opět průjezdný.

14.9.2017

Ohrožené děti starousedlíci v ulici nechtějí

Svitavy – O nás bez nás, zlobí se obyvatelé ulice Kapitána Nálepky. Nelíbí se jim záměr Pardubického kraje přestěhovat do jejich ulice Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. A sepsali kvůli tomu petici.

14.9.2017

Nejsem terorista a nepřivezl jsem žádné bomby, ujistil školáky Mohamed z Egypta

Litomyšl - Ve městě vyučovali studenti z Asie i Afriky.

14.9.2017

Pro noviny s prvňáky si můžete zajít do redakce

Svitavy - Nesehnali jste noviny s prvňáky ze Základní školy Dolní Újezd, které jsme ve Svitavském deníku zveřejnili ve středu 13. září? Nemusíte být smutní.

14.9.2017

Podle průzkumu by volby vyhrálo ANO před druhou ČSSD

Pardubický kraj – Pokud by výsledky říjnových voleb do poslanecké sněmovny přesně zkopírovaly průzkum volebního potenciálu Střediska analýz a empirických průzkumů (SANEP) z konce srpna, vyhrálo by v Pardubickém kraji hnutí ANO. Jeho volební potenciál je podle průzkumu 27,2 procenta, pevně rozhodnuto volit ANO je prý 14,7 procenta voličů. 

14.9.2017

Oprava domova pro seniory byla zahájena

Moravská Třebová – Mnohamilionová rekonstrukce domova pro seniory v Moravské Třebové je na spadnutí. Prvním krokem, bez kterého by to však nešlo, je stěhování klientů a veškerého inventáře do náhradních prostor.

14.9.2017

Mezi kandidáty jsou političtí matadoři i nováčci

Svitavsko – Na kandidátních listinách politických stran a hnutí pro volby do Poslanecké sněmovny figuruje řada kandidátů ze Svitavska. Někteří jsou vzhledem ke svému veřejnému působení voličům známí, jiní jsou v politice nováčky.

14.9.2017

Daleko od domova

Moravská Třebová - STAUFENBERG 759. Přesně tolik kilometrů se při poválečném odsunu museli vydat bývalí němečtí obyvatelé Hřebečska, než našli nový domov. 

13.9.2017

Nová školka „vyroste“ do roka na střeše základky

Dolní Újezd - Dočkali se. Po letech slibů a jednání konečně začne stavba nové mateřské školy. Během roku „vyroste“ na střeše základní školy. Obec přijde nová školka na třicet milionů korun, s financováním pomůže evropská dotace.

13.9.2017

OBRAZEM: Památky i dvorky

Litomyšl - Zavítat za speciálním programem nebo za zvýhodněné vstupné do historických objektů v Litomyšli bylo možné během Dnů otevřených památek. 

13.9.2017

Většina poslanců bude ve volbách obhajovat své posty

Pardubický kraj – V minulých volbách do Poslanecké sněmovny uspělo v Pardubickém kraji deset kandidátů. Osm z nich se letos na podzim bude snažit svou pozici udržet. 

13.9.2017

Víceboji vyvrcholí v Moravské Třebové letní sportovní sezóna

Moravská Třebová – V sobotu na atletickém stadionu 2. základní školy proběhne 15. ročník atletického mítinku pro všechny věkové kategorie Chas moravskotřebovské víceboje 2017, který je co do počtu závodníků a kategorií největší v České republice. 

12.9.2017

ADRA otevřela ve Svitavách obchůdek

Svitavy – Humanitární organizace ADRA otevřela včera ve Svitavách svůj obchůdek, vůbec první svého druhu v Pardubickém kraji a teprve třináctý v České republice. 

12.9.2017

Do voleb jde sedm desítek kandidátů ze Svitavska

Svitavsko – Celkem šedesát sedm kandidátů ze Svitavska se bude v nadcházejících říjnových volbách do Poslanecké sněmovny ucházet o přízeň voličů.  Pouhých pět stran a hnutí – Blok proti islamizaci, Cesta odpovědné společnosti, ODA, Radostné Česko a Strana práv občanů – ze čtyřiadvaceti nemají na svých kandidátkách nikoho ze svitavského okresu. 

12.9.2017

Ministr kultury rozhodne o přezkumném řízení

Moravská Třebová - Podání k zahájení přezkumného řízení, které ministerstvu kultury před čtrnácti dny adresovali odpůrci demolice budovy bývalé dětské nemocnice, bylo postoupeno ministru kultury Danielu Hermanovi k posouzení. 

11.9.2017

Rudé pruhy dráždí nejen podnikatele

Moravská Třebová – Odnikud nikam. Nově vyhrazené cyklopruhy, které nechala radnice namalovat na čerstvě opravené Svitavské ulici, začínají a končí na krátkém, ani ne 220 metrovém úseku komunikace. Přestože vedení města tvrdí opak, dráždí cyklopruhy mnohé občany nejen svou křiklavě červenou barvou.

11.9.2017

Moravská Třebová včera a dnes

Moravská Třebová – Od pátečního odpoledne je v prostorách františkánského kláštera k vidění tradiční výstava fotografií Moravská Třebová včera a dnes. 

11.9.2017

Zakládal Čechomor. Dnes hraje na náměstí za pivo a užívá si

Svitavy - Náměstím Míru se line příjemná hudba z piana. Hitovky od Beatles střídá dravější jazz. Málokdo se po hudebníkovi neohlédne. Pouliční muzikanti bývají častěji k vidění ve větších městech, kde si díky turistům mohou slušně přivydělat. Na jednoho ale můžete narazit i ve Svitavách.

11.9.2017

Začíná Mime Fest. Světové hvězdy pantomimy zavítají do Poličky

Polička – Město hostí prestižní Mime Fest, na který letos zavítají někteří z nejlepších klaunů a mimů na světě. Týdenní festival začíná ve východočeské Poličce už dnes. 

9.9.2017

Zámecké pokoje se změnily ve voňavé květinové království

Litomyšl - Reprezentační prostory zámku ode dneška zdobí aranžmá z čerstvých květin a podzimních plodů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení