VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

21.12.2016

Projekt na single tracky nekončí

Moravská Třebová, Česká Třebová – Téměř přesně před rokem, vloni začátkem prosince, uzavřela města Choceň a Moravská Třebová a čtyřiadvacet obcí sdružených ve svazku Region Orlicko-Třebovsko s osmi polskými gmin dohodu o spolupráci při vybudování singltreků, okruhů pro extrémní cyklosjezdy z vybraných vyvýšenin.

21.12.2016

Nová průmyslová zóna ve Třebové

Moravská Třebová – Při západním okraji města, podél komunikace R35, naproti stávající průmyslové zóně, vyroste v budoucnosti nová průmyslová zóna. Vše ale závisí na tom, jak rychle se podaří dokončit změnu územního plánu města.

21.12.2016

Vykutálené Vánoce v Mozaice

Polička – Tradiční Vánoce v Mozaice. Akce, která se již řadu let koná vždy na zlatou neděli.

21.12.2016

Povolí Svitavy nová kasina?

Svitavy – Žádost o změnu obecně závazné vyhlášky o regulaci hazardu, která stanovuje místa a časy, ve kterých mohou být provozovány sázkové hry, loterie a jiné podobné hry podala v průběhu listopadu a prosince společnost FORBES Casino.

20.12.2016

Ve Třebové řekli dost rabování knihovničky na nádraží

Česká Třebová – Z veřejné knihovničky ve vestibulu nádraží v České Třebové mizely knihy rychleji, než je knihovnice stačily dodávat. A tak řekly dost!

20.12.2016

Bazén se vyrovná konkurenci

Svitavy – Krytý plavecký bazén je součástí mnoha měst. Ten svitavský zde stojí již od roku 1994. Nyní vedení města řeší, jak zvýšit jeho lukrativnost mezi vysokou konkurencí v okolí.  

19.12.2016

Investovat chtějí i napřesrok

Jevíčko – Letošní rok pomalu končí a vedení města hodnotí uplynulé období z pohledu investiční činnosti jako nadmíru úspěšné.

19.12.2016

Vzpomínka na Václava Havla

Polička, Litomyšl – Po oba víkendové podvečery, v sobotu v Poličce a neděli v Litomyšli, mohli lidé zavzpomínat na někdejšího prezidenta Václava Havla.

17.12.2016

Odměna za pracovní výsledky

Svitavy – V každém zaměstnání se najdou tací, kteří do své práce vkládají o něco větší část srdce než ti druzí. Stejně tomu je i v policejních řadách. Ti, kteří odvádějí svou práci poněkud nadstandartně si zaslouží uznání. A tak se stalo.

17.12.2016

Maturanti byli společně darovat krev

Svitavy – „Můžeme někomu zachránit život," říká maturant Filip Kovář ze svitavské zdravotnické školy. Právě on přišel s nápadem, že celá třída půjde darovat krev. Na svitavské zdravce nic podobného nepamatují a parta maturantů zřejmě založila novou tradici.

17.12.2016

Města se snaží čelit odlivu mladých lidí

Polička, Moravská Třebová – Nejen města na Svitavsku bojují s odlivem mladých lidí. Důvodů je více, podstatné jsou ale ve většině případů dva. Nedostatek pracovních příležitostí a omezené možnosti získat bydlení. V Poličce a Moravské Třebové chtějí mladé lidi udržet, proto se to rozhodli řešit.

16.12.2016

Městy a obcemi zněly koledy

Svitavsko – Osmi městy a obcemi na Svitavsku zněly ve středu vánoční koledy. Přesně v šest hodin se k desítkám dalších míst po celé České republice připojili rovněž lidé v Brněnci, Březové nad Svitavou, Dolním Újezdu, Jevíčku, Rohozné, Rychnově na Moravě, Sádku a Kamenci u Poličky.

16.12.2016

Řešili plány na příští rok

Svitavy – Při prosincovém zasedání zastupitelstva se zaměřila pozornost převážně na následující rok.

16.12.2016

Koaliční domluva platí: Janeček byl zvolen

Litomyšl – Ani adventní čas nepřinesl na středeční zasedání nejvyššího orgánu města přátelskou atmosféru. Vzduchem naštěstí létaly jen invektivy a ne facky.

15.12.2016

Oprava skončena, do Okružní se vrátí život

Jevíčko – Na začátku týdne byla oficiálně otevřena nově zrekonstruovaná část ulice Okružní IV. 

15.12.2016

V Poličce mají „zkušební provoz“ nové promenády

Polička – Proč riskovat negativní reakce obyvatel na plánovanou opravu oblíbeného místa na procházky, když je možné si vše vyzkoušet.

15.12.2016

Projekt psaný celým srdcem

Svitavy – Zákeřná nemoc může postihnout kohokoliv z nás. Léčba stojí velké úsilí, odříkání a často je i finančně velmi náročná. Důležité je, nebýt na to sám. To vědí i na základní škole na náměstí Míru ve Svitavách.

14.12.2016

Zkrášlí frekventované místo

Svitavy – Tragický vzhled zadního traktu azylového domu zarazí nejednoho řidiče, který projíždí po Nerudově ulici. Dané místo dělá ostudu v části, jež dotváří městskou památkovou zónu. Proto se vedení města rozhodlo zainvestovat do nového oplocení.

14.12.2016

Skauti přivezli Betlémské světlo, přijít si pro ně můžete už v neděli

Svitavsko – Betlémské světlo dorazilo letos do Česka již po sedmadvacáté. V sobotu se pro ně do Vídně vydali brněnští, a také jevíčští skauti. Letos se jich z Jevíčka vypravilo osmnáct. Předání proběhlo v kostele syrské pravoslavné církve Mor Ephrem.

14.12.2016

Ve městech se rýsují obchvaty

Orlickoústecko, Svitavsko – Kapky naděje. Tak by se dalo mluvit o posledních zprávách z Vysokého Mýta, kde se minulý týden konalo jednání k projektu dálnice D35 a přivaděčů k ní.

13.12.2016

Portál pomůže s péčí o zeleň

Moravská Třebová – Na začátku ledna příštího roku spustí město webový portál, který zpřístupní právě dokončovaný pasport veřejné zeleně. Na projektu, který započal zhruba před dvěma lety, se spolupodílí pracovníci odborů životního prostředí a výstavby a územního plánování moravskotřebovského městského úřadu.

13.12.2016

Festival Hudba pomáhá navštívil s koncertem tradičně Litomyšl

Litomyšl – Vyprodaný sál, spokojené publikum a ještě krásná částka na šeku. I tak by se dal popsat koncert, který se konal v neděli na zámeckém návrší v Litomyšli v rámci benefiční akce Hudba pomáhá.

13.12.2016

TECHNOhrátky v rekordním roce

Svitavsko – Projekt Pardubického kraje na podporu technického a odborného vzdělávání TECHNOhrátky uzavřel koncem minulého týdne již čtvrtý ročník slavnostním vyhodnocením a vyhlášením na zámku v Pardubicích.

12.12.2016

Fanclub Sparty na slavném stadionu San Siro

Polička, Trstěnice – Jedinečný výlet na fotbalové utkání v Miláně si užili členové fanclubu Sparta z Poličky a Trstěnice.

12.12.2016

Mikulášský běh na stadionu

Svitavy – Členové atletického oddílu TJ Svitavy uspořádali pro nadšené sportovce v sobotu na svitavském stadiónu již tradiční Mikulášský běh. 

12.12.2016

Poník v sukni vozil děti

Janov – Jízdy na koních, narozeninový dort, dílnyi vánoční psí tanec. Takové byly Pohádkové Vánoce na statku, které pro rodiny s dětmi připravila Stáj Pucher v Janově.

12.12.2016

Adventní trhy přilákaly davy lidí

Litomyšl – Oblíbené adventní trhy s bohatým doprovodným programem byly v sobotu velkým lákadlem pro všechny, kteří si oblíbili již tradiční stánky s vánočním zbožím a občerstvením.

12.12.2016

Vyrobte si vánoční ozdoby a kukuřičné postavičky

Sebranice – Členové spolku archaických nadšenců se pravidelně věnují praktickému přiblížení historie, jak té nejstarší, tak i té nedávno minulé. Aktivně se snaží o zachování dnes již zapomenutých řemesel spojených se zpracováním slámy, vlny, lnu a dalších.

11.12.2016

Dula je u porodu parťákem i pro tatínky

Svitavy – Splněný sen aneb jak se z historičky stane dula. Lucie Podhrázská Dušková se před dvěma lety stala dulou. Doprovází k porodu maminky v nemocnicích v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

11.12.2016

Neznámé Havlovy fotografie

Litomyšl – Autorem fotografií, které budou představeny 18. prosince, je Bohdan Holomíček, který prvního českého prezidenta fotografoval od 70. let. Na výstavě Mikropříběhy ze života Václava Havla budou snímky prezentovány formou projekce s hudbou a komentářem

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies