VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

7.4.2017

Ocitli se v roli pacientů

Svitavy – Studenti a studentky Střední zdravotnické školy ve Svitavách se ocitli na pár chvil „v kůži" těžce nemocných pacientů. Nezvyklou roli si vyzkoušeli na oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných na poslední březnový den.

6.4.2017

Řidiči zpomalili i bez udílení pokut

Litomyšl – Radnice avizovala, že spustí systém, který má zpomalit dopravu ve městě, v půlce dubna. Nakonec je vše jinak a mašinérie měření rychlosti na třech místech ve městě funguje na „plný plyn" od včerejšího odpoledne.

6.4.2017

Bez dotací by obce v regionu mohly investovat jen těžko

Sloupnice – Druhá největší obec svitavského okresu disponuje zhruba dvaceti miliony, které může bez problému rozdělit ku prospěchu 1700 obyvatel. Je však nutno dodat, že většina peněz už má dlouho dopředu jasné využití. Neznamená to však, že by v obci neplánovali nové věci.

6.4.2017

Chtějí se zbavit ekologické hrozby

Květná – Na okraji katastru obce na Svitavsku je ukryta ekologická zátěž z minulého století. Není příliš nápadná, a tak není divu, že v 90. letech zmizela z mapy ekologických zátěží. Obec nyní získala peníze na průzkum okolí skládky a bude se chtít odpadu ukrytého převážně v zemi zbavit.

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Kvůli stávce nevyjelo pět autobusových linek

Moravskotřebovsko - Stávka řidičů linkových autobusů za vyšší mzdy se dnes dotkla i východní části Pardubického kraje. Pět spojů na Svitavsku a Orlickoústecku kvůli protestu šoférů Arriva Morava nevyjelo.

5.4.2017

Radary začínají měřit naostro

Litomyšl – Řidiči, dejte pozor. V Litomyšli se podařilo uspíšit ostrý start úsekového měření rychlosti o dva týdny.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Nejdelší pomlázku upletli v Biskupicích

Biskupice - Sto jedna metrů a dva metráky. To jsou parametry nového českého rekordu.

4.4.2017

Moravská Třebová má rozpočet 247 mimlionů, pětina jsou investice

Moravská Třebová - Město bude letos hospodařit s rozpočtem ve výši 247 milionů korun, vloni to bylo 205 milionů korun. Příjmy by měly dosáhnout 191 milionů korun, schodek 56 milionů korun pokryjí přebytky z minulých let. Na investice město vyčlenilo přes 47 milionů korun.

4.4.2017

Dětský pavilon opraví Profistav

Jevíčko – Vedení kraje ani ústavu si komplikace nepřipouští. Rekonstrukce bývalého dětského pavilonu v areálu Odborného léčebného ústavu v Jevíčku začala. Opravy, které budou stát necelých pětatřicet milionů, financuje Pardubický kraj.

1.4.2017

Nestor malohanácké vlastivědy oslavil 85 let

Jevíčko - Učitel, vynikající hudebník a vlastivědný badatel František Plech oslavil začátkem týdne pětaosmdesátku. „Hlava mi pořád slouží dobře, jenom ty nohy mě zlobí," říká oslavenec s humorem.

1.4.2017

Nejedlý opět vzbuzuje emoce

Litomyšl – Pochopit situaci, která vznikla ohledně sochy Zdeňka Nejedlého není jednoduché, pokud se nepodíváme krátce do historie. Litomyšlský rodák a zároveň komunistický ministr je jednou z nejvíce kontroverzních postav v dějinách Smetanova města.

1.4.2017

Aprílové jazykové okénko

Litomyšl – První dubnový den je ve znamení žertů, tak proč ne i článků pro zábavu.

1.4.2017

Stříbrné tolary i groše ležely staletí na poli

Vysoké Mýto, Choceň - Stříbrný pohádkový poklad byl nalezen nedaleko Plchůvek na Choceňsku. Poctivému nálezci patří odměna. V jaké výši, to určí až znalecký posudek.

30.3.2017

Promítnou film o slavném rodákovi

Polička - Po padesáti letech od svého vzniku bude k vidění snímek o životě a díle Bohuslava Martinů, který natočila britská televize.

29.3.2017

Otevřeli brány podniku

Sloupnice – Mohlo by se možná zdát, že návštěva zemědělského družstva nemůže v dnešní době nikoho zaujmout. Opak je pravdou. Ve Sloupnici uspořádali den otevřených dveřích a ten slavil úspěch. V pátek pro školy a v sobotu pro veřejnost.

28.3.2017

Šli od kaple ke kapli

Sebranice – Nával ve Sněženkovém údolí. Taková byla neděle ve Vysokém lese.

22.3.2017

Singltreky neodepsali, projekt ale asi výrazně zeštíhlí

Orlickoústecko, Svitavsko – Budou v českém pohraničí singltreky, tedy terénní stezky pro cyklisty? Po krachu česko–polského projektu Singletrack Glacensis, který byl ještě před schvalováním evropských dotací vyřazen kvůli formálním nedostatkům na polské straně, jednotliví účastníci zvažují další strategii. Rozhodnutí má padnout v blízké době.

22.3.2017

Radary rychlost neměří naostro, lidé přesto sundávají nohu z plynu

Litomyšl, Třebovice – Kamery úsekového měření jsou už v Litomyšli sice na svých místech, ale pracují jen ve zkušebním provozu. Technici testují například signál a zpracování dat. Efektivní už však jsou. Fungují jako pomyslný strašák. Řidiči zpomalují a lidé si na mnoha místech chválí zklidnění dopravy.

18.3.2017

Třebová má čtvrtmiliardový rozpočet, pětina jsou investice

Moravská Třebová – Zastupitelstvem prošel rozpočet hladce. Opozice má však výhrady, 5,85 milionu korun bude stát vybudování občerstvení a zázemí v rekreační lokalitě Knížecí louka. Opozičním zastupitelům se zdá projekt předražený.

18.3.2017

Poličské strojírny měsíc poté. Co bude se zničenou budovou?

Polička – Firma poničenou halu převzala od policie. Zvažuje, co s ní.

17.3.2017

Archeologické nálezy vydávají nová svědectví o minulosti

Polička – Historie leží jen pár centimetrů pod dlažbou.

17.3.2017

Káva, to je příběh, který si zaslouží naši pokoru, říká barista roku

Litomyšl/VIDEO/ – Kde jinde než v kavárně se sejít s člověkem, který je čerstvým držitelem titulu Barista roku. O nápoji, který milují lidé na celém světě, dokáže mluvit hodiny. Dokáže přesvědčit k vypití šálku výběrové kávy i člověka, jenž ji nikdy v životě neochutnal. Z Prahy, kde pracuje, přijel osmadvacetiletý barista JAN ŠKEŘÍK do rodné Litomyšle.

16.3.2017

Seznámení s řemeslem může být sladké a voňavé

Polička – Jubilejní padesátý díl Technohrátek se uskutečnil s velkým ohlasem na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička.

16.3.2017

Zrušení dálkových linek vadí, kraj je ale dotovat nechce

Moravská Třebová – „Jsme odříznuti od vlakové i autobusové dopravy," řekl starosta Moravské Třebové.

16.3.2017

Polička byla k nepřehlédnutí i díky volbě nové královny

H. Králové, Polička – Královská věnná města o víkendu na veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové nikdo nepřehlédl.

15.3.2017

Začal jarní úklid. Do karet hraje městům příznivé počasí

Svitavsko, Orlickoústecko – Příznivé počasí hraje technickým službám do karet. V Litomyšli začali s úklidem už minulý týden, i když například plán zimní údržby počítá až s dubnem.

15.3.2017

Schindlerova továrna je blíže k vybudování památníku

Brněnec – Ministerstvo kultury přislíbilo nadačnímu fondu pomoc se záchranou památkově chráněných objektů bývalé továrny.

14.3.2017

Zrušení tří dálkových linek lidem komplikuje dojíždění

Moravskotřebovsko – Lidé na Moravskotřebovsku přišli od začátku roku o tři spoje.

13.3.2017

Rekordní rozpočet města byl schválen bez problémů

Polička – „Na konci roku by mělo být mnohé nové a jinak." Tak komentuje plány na letošní rok starosta Poličky Jaroslav Martinů.

11.3.2017

Policie ukončila prohledávání místa výbuchu v Poličce

Polička - Policie dnes ukončila prohledávání místa výbuchu ze 23. února v Poličských strojírnách. Poničenou výrobní halu si převzal majitel. Vlastník objektu může začít s odklízením sutin, řekla ČTK policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies