VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

26.9.2017

OBRAZEM: Turné Monkey Business v Kotelně

Litomyšl - Město bylo první zastávkou na novém turné s názvem „Už jsi zaplatil daň z práva na život?“ populární kapely Monkey Business. Ta se v hudebním klubu Kotelna představila s novým aranžmá svých největších hitů a jak je u této skupiny zvykem, tak i v nových kostýmech.

26.9.2017

O cyklopruzích je prozatím stále nejasno

Moravská Třebová - Nejasnosti kolem nových cyklopruhů ve Svitavské ulici nekončí. Stále totiž není jasné, jaká pravidla zde vlastně platí. Dohady kolem dopravního značení, které podle zastupitele Josefa Jílka, neodpovídá normě ministerstva dopravy, vyústily v podnět na prošetření policií. Ani ne po týdnu vydal svitavský dopravní inspektorát k místní úpravě dopravního značení stanovisko.

26.9.2017

Videopřenosy i z archivu? Zákon je proti, brání se města

Pardubický kraj - Jen některá města pořizují a zveřejňují zvukové nebo obrazové záznamy ze zasedání zastupitelstev. Argumentem pro bývá transparentnost rozhodování samosprávy, argumentem proti pak finanční náročnost celého zařízení a obavy z možného porušování zákona o ochraně osobních údajů.

25.9.2017

Prosperující výroba oleje zanikla po znárodnění

Litomyšl – Tradice výroby oleje ve městě sahá až do konce 18. století. Vysokomýtský badatel Michal Hofman, který se dlouhodobě zabývá historií průmyslové výroby v Pardubickém kraji, shrnuje, co nového se o tomto výrobním odvětví podařilo zjistit.

AKTUALIZOVÁNO / EXKLUZIVNĚ
25.9.2017

Převod silnice I/36 na kraj by měl kamiony z Bohdanče vyhnat, shodli se lídři

Lázně Bohdaneč - Deník dnes představil lídry regionálních stranických kandidátek v Pardubickém kraji. Debatovalo se v Lázních Bohdaneč, které názorně ilustrují největší bolest kraje: neexistující obchvaty měst a obcí.

23.9.2017

Silničáři turistům ničí cykloznačení

Svitavsko – Pětačtyřicet cyklotras, tři sta padesát kilometrů, tisíc značek. Přibližně takový je na Svitavsku rozsah cykloturistického značení, o které se zadarmo a dobrovolně ve svém volném čase starají členové Klubu českých turistů.

23.9.2017

31. výstava hub v Chocni - Mykolog Dušan Bureš: Bedlovnice zlatá, to je můj sen

Choceň /FOTO/ - Na zámku v Chocni v pátek začal 31. ročník Výstavy hub. Členové zdejšího Mykologického klubu nasbírali odhadem 530 druhů hub. K vidění jsou známé druhy jedlých i nejedlých hub, ale také rarity a zajímavé houby, které v lese jen tak nenajdete.

23.9.2017

Dokončili silnici i prostranství

Polička - Radost přinesly hotové projekty obyvatelům Poličky. Zejména studenti a učitelé ZŠ Masarykova ocenili prostory kolem školy. Jejich rekonstrukce trvala od loňského roku.

22.9.2017

Projížďka zahájila výstavu

Litomyšl – Členové litomyšlského Veterán klubu v neděli netradičně zahájili výstavu Litomyšlské motocyklové závody 1947 – 1977.

22.9.2017

Lampy budou postupně nahrazeny

Moravská Třebová – Stavba chodníků v místní části Sušice je spojena s výměnou veřejného osvětlení.

22.9.2017

Dálnice D35 dostala těsně zelenou

Litomyšl – Ve čtyřhodinovou bitvu se změnilo jednání zastupitelů o trasování dálnice D35. Ti nakonec rozhodli ve prospěch varianty, která je rozpracovanější a má podporu Ředitelství silnic a dálnic a ministerstva dopravy.

22.9.2017

Připomenou svatého Václava

Svojanov – Výletníci najdou pobavení v areálu historického sídla i v podzimním období. Správa hradu Svojanov na sobotu a neděli naplánovala tradiční svatováclavské slavnosti. Zakončují hlavní návštěvnickou sezonu.

22.9.2017

Prasečák nechtějí, podepisují petici

Osík – Překřikování, nátlak, vulgarismy. Na jednání obecního zastupitelstva to ve středu večer chvílemi vypadalo jako v padesátých letech.

21.9.2017

Litomyšl umí skloubit historii s modernou

Svitavsko, Orlickoústecko – Jednou za dva roky se vyhlašuje anketa Stavba roku Pardubického kraje. Ocenění si v letošním ročníku na slavnostním vyhlášení připsal v kategorii rodinných domů zástupce ze Žamberka. Dům na západním okraji města projektoval Přemysl Kokeš. Stavba je zajímavá jak architektonickým provedením, tak i konstrukčním řešením.

21.9.2017

Šedé kontejnery rozšíří možnosti třídění o kovový odpad

Svitavy – Od konce září dostanou Svitavané jako vůbec první v Pardubickém kraji možnost třídit kovový odpad. Radnice investovala do nových kontejnerů na kovové obaly, které na pěti místech ve městě doplní stávající kontejnerová stání.

21.9.2017

Ve Svitavách otevřou novou unikátní halu, říkají jí Šapitó

Svitavy – Zítra odpoledne se po rekonstrukci veřejnosti otevře na svitavském stadionu nová sportovní hala.

21.9.2017

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

20.9.2017

Romové si zjednají pořádek mezi svými sami. V uniformě

Svitavsko, Orlickoústecko – Problémy s romskou menšinou? Ve městech v regionu našli řešení. Svitavy mají terénního romského pracovníka. Březová nad Svitavou mívala romské strážníky městské policie. Vysoké Mýto, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí a další města vsadila na asistenty prevence kriminality.

20.9.2017

Také neparlamentní strany mají svoje želízka v ohni

Svitavsko – Nejen velké, parlamentní strany a hnutí, ale i menší politická uskupení, která zatím stojí mimo sněmovnu, nabízejí v nadcházejících volbách kandidáty ze Svitavska.

20.9.2017

Nové chodníky i lávku chtějí do konce roku

Polička – Zima se blíží, a tak je potřeba dokončit co nejvíce zemních prací. V Poličce chtějí dokončit hned několik pozemních komunikací v centru města.

19.9.2017

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ U Školek v Litomyšli

Litomyšl - Ve středu 20. září přinese Svitavský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

19.9.2017

Ocenili zasloužilé občany

Litomyšl – Slavnostní večer ve Smetanově domě měl na programu udílení Plaket Rady města Litomyšle. Ocenění si odnesli tři muži.

19.9.2017

Oslavy gymnázia v Jevíčku

Jevíčko - Místnímu gymnáziu je 120 let. Pro abiturienty byl v sobotu připraven program nejen ve školních lavicích. 

19.9.2017

Návštěva z Japonska na univerzitě

Litomyšl – Od včerejšího dne jedná na Univerzitě Pardubice delegace z partnerské japonské Matsumoto University. Setkání se koná jak v Pardubicích, tak na Fakultě restaurování v Litomyšli.

19.9.2017

Máslo za šedesát? Nejsem blázen, raději si vyrobíme svoje domácí

Svitavsko, Orlickoústecko – „Máslo v akci za 47 korun,“ pípne zpráva v mobilu. Právě teď je velmi důležitá. Během hodiny ale zásoba „akčního“ másla zmizí a co hůř, není ani to drahé.

19.9.2017

„Až zruší poštu na Václaváku, ať příjdou k nám,“ říká starosta

Brněnec – Pobočka České pošty v Brněnci byla kvůli technických problémům přes týden mimo provoz.

19.9.2017

Rozvoj města chtějí zajistit na několik let dopředu

Litomyšl – Město Litomyšl, které je známé svými projekty, jež sklízejí ocenění, se rozhodlo přemýšlet nad svým budoucím rozvojem.

19.9.2017

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Svitavy - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

19.9.2017

Mimové lákají čím dál víc lidí

Polička – Svět umění skrytého mnohdy za bílou barvou je již šestým rokem spjat s Poličkou. V uplynulém týdnu se zde uskutečnil Mime Fest, který není pouhou přehlídkou světové extratřídy v mimice.

18.9.2017

Volební guláš: Válku stáří

Moravská Třebová - Nejen bilboardy, ale i telefonní budky se v rozbíhající předvolební kampani staly vhodným místem pro oslovení voličů. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení