VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

29.7.2017

V soutěži památkářů jsou i publikace ze Sebranic

Sebranice – Národní památkový ústav vyhlásil další ročník ceny Patrimonium pro futuro. V soutěži hlasují odborníci ve čtyřech kategoriích o nejlepší obnovu či restaurování památky, o nález roku, prezentaci hodnot a o záchraně památky.

29.7.2017

Stezku lemuje pás pro běh

Polička – Cyklostezka z Poličky do Modřece má nový povrch. Asfaltový koberec jistě ocení cyklisté, in-line bruslaři, ale i rodiny s kočárky.

29.7.2017

Jevíčko je plné bariér, mají zmizet z chodníků i budov

Jevíčko – Jen několik úseků pěších tras ve městě je bez bariér a z padesátky objektů zhruba pětina. Takový je výsledek pasportu pěších tras, který nechali vypracovat radní. Vedení města si uvědomuje, že bezbariérovost veřejných objektů není ideální, a pasport má být podkladem pro budoucí úpravy.

29.7.2017

Na hradě budou mučit

Svojanov – Návštěvníci se v někdejším středověkém sídle mohou přenést do dob, kdy soudcům pomáhali kati. Různé metody mučení byly totiž kdysi legálním způsobem, jak dostat z obviněných přiznání.

28.7.2017

V Litomyšli hořela lakovna, k ohni muselo šest hasičských jednotek

Litomyšl - K požáru lakovny ohlášenému dnes krátce před pátou odpoledne muselo vyjíždět šest hasičských jednotek. Oheň už se podařilo dostat pod kontrolu.

28.7.2017

Rvačka přinesla jen problémy

Moravskotřebovsko – Problémy se dají řešit různými způsoby, pěstní souboj však není ideální. S vychladlou hlavou o tom mohou přemýšlet dva mladíci ve věku 18 a 19 let. Ti se střetli jednoho pátečního večera začátkem června. 

28.7.2017

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

28.7.2017

Rosnička ožije na dva dny hudbou

Svitavy – Hudební festival Rosnička startuje dnes od patnácti hodin v přírodním areálu u stejnojmenného rybníka na kraji Svitav. Na dvoudenní akci vystoupí například Fast Food Orchestra, Moja Reč nebo Jimmy Pé. 

28.7.2017

Archeologové byli v Litomyšli úspěšní, mají důkazy osídlení

Litomyšl – Právě skončený záchranný výzkum v lokalitě Na Prokopu byl pro archeology litomyšlského Regionálního muzea příjemným překvapením. Znamená totiž v dosavadním poznání prehistorické minulosti města nemalý přínos.

28.7.2017

Uháčkujte chobotničky pro nedonošená miminka

Polička, Olomouc – Z Dánska doputoval do České republiky vědecký poznatek, že se předčasně narozeným dětem objímajícím chobotnice daří lépe. Tuto zkušenost si vyzkoušeli i na novorozeneckém oddělení v Olomouci. 

28.7.2017

České dědictví UNESCO na festivalu v Ostravě

Litomyšl - Festival Colours of Ostrava si České dědictví UNESCO, jehož součástí je i město Litomyšl, vybralo pro premiéru nového stánku a prezentaci unikátních památek. Zájmem účastníků stánek zrovna neoplýval. Většinou byl opuštěný, zvenku i zevnitř.

27.7.2017

Počet nalezených věcí roste

Polička – Je jen těžko k uvěření, kolik nalezených předmětů stále zůstává na úřadech měst a na policejních stanicích.

26.7.2017

Spotřeba vody v létě vzrůstá i dvojnásobně

Svitavsko - Spotřeba pitné vody v letním počasí vzrůstá o desítky procent. Důvodem jsou horka, která sice aktuálně polevila, ale na konci týdne by se podle předpovědi měla opět pozvolna vracet.

26.7.2017

Skupují pozemky pro další rozvoj

Polička – Hlad po zemědělské půdě je příčinou toho, že města stále obtížněji získávají pozemky pro svůj rozvoj a realizaci svých investičních záměrů. Ať už se jedná o rozvoj bydlení nebo třeba průmyslových zón.

26.7.2017

Piaristická kolej stavbou roku? Hlasuje i veřejnost

Litomyšl – Veřejnost má možnost se zapojit do hlasování v regionální soutěži Stavba roku. Letos se o nejlepší stavbu v Pardubickém kraji, které byly zkolaudované v posledních dvou letech, uchází třináct projektů. 

26.7.2017

OBRAZEM: Svítání na věži kostela v Poličce

Polička - Netradiční pohled na Poličku se naskytl těm, kteří místo spánku vystoupali o víkendu na věž kostela sv. Jakuba. Kromě ranního rozbřesku si mohlo dvacet návštěvníků pochutnat i na snídani.

26.7.2017

Při nehodě narazila do dvou vozů

Svitavy – Co stálo za pondělní nehodou mladé řidičky policie vyšetřuje. 

25.7.2017

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Pardubický kraj – Zdravotního personálu je v nemocnicích nedostatek. O to složitější je situace přes léto, kdy si lékaři i sestry chtějí vzít dovolenou. 

25.7.2017

V Borové opravují železniční přejezd

Borová – Řidiči, kteří jedou po trase mezi Hlinskem a Poličkou, musí počítat s objížďkou. V obci Borová totiž stavaři opravují od pondělí železniční přejezd. 

24.7.2017

Mimořádně se sejdou zastupitelé. Kvůli zimnímu stadionu

Svitavy – Nebývá obvyklé, aby se zastupitelé měst scházeli na jednání i v době letních prázdnin. Ve Svitavách však ve středu udělají výjimku. 

22.7.2017

V zámeckém parku začaly klokaní námluvy

Letohrad – Klokanice Růženka a Bibi Olympia mají ženicha! „Malý klokan dorazil do Letohradu ze soukromého chovu v Sokolově a po několikahodinové jízdě si zvyká na nový výběh,“ sdělil Zdeněk Tomka, předseda letohradských chovatelů.

22.7.2017

Koupání v Rosničce ohrožuje zdraví

Svitavy – Smutná zpráva pro milovníky přírodního koupání v rybníku Rosnička. Krajská hygienická stanice Pardubického kraje vydala v minulých dnech zákaz koupání, neboť při pobytu ve vodě hrozí akutní poškození zdraví. 

22.7.2017

Němec knedlíky doslova „sežral“

Bystré – Sladké knedlíky patří k létu. Pokud jich však nemáte nazbyt, tak nezvěte maxijedlíka Jaroslava Němce z Bystrého. Z jeho výkonů jde hlava kolem a potvrdil to v uplynulých dnech hned na dvou akcích. 

21.7.2017

Na bramborák přijede také Ivan Mládek

Moravská Třebová – Stejně jako v předchozích letech se na nádvoří zámku koná akce s názvem Moravskotřebovský bramborák, který bude tradiční přehlídkou folkové a country hudby. 

21.7.2017

Vše začalo jako známá pohádka

Polička – Měnil, měnil, až vyměnil… Známý příběh z pohádky má se skutečností jedno společné. 

21.7.2017

V rukách řezbářů ožívají postavy z dějin

Svojanov – Na hradním nádvoří od soboty sídlí řezbáři. Dávají vzniknout v pořadí už druhému pohyblivému obrazu. 

21.7.2017

Plachtaři se utkají o titul mistra Evropy

Staré Město - Na letišti bude od soboty pořádně rušno. Sjedou se sem nejlepší piloti kluzáků z celé Evropy na již devatenáctém evropském mistrovství v plachtění EGC. 

21.7.2017

Nová zahrada pro relaxaci seniorů

Litomyšl – Obyvatelé Domova důchodců Na Skalce mají důvod k radosti. Mohou relaxovat v nové zahradě, která výrazně zkulturnila prostor před budovou. 

21.7.2017

Ve znaku probošství Litomyšl vykvete lilie

Litomyšl – Římskokatolická farnost – proboštství Litomyšl se může konečně pochlubit novým znakem. Autorem je místní farník a student archivnictví Vítek Večeře, finálního grafického zpracování se zhostil Jeroným Pelikovský. 

21.7.2017

Věž láká na první sluneční paprsky

Polička – Východ slunce z výšky šestatřiceti metrů? Takovou podívanou nabídne historicky druhé pozorování svítání z ochozu kostelní věže v Poličce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení