VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

7.6.2017

Hasiči odstraňovali spadlý strom

Moravská Třebová - Ve středu deset minut po půlnoci zahradil silnici II/368 mezi Boršovem a kruhovým objezdem na silnici I/35 při výjezdu z Moravské Třebové spadlý strom.

6.6.2017

Rizikové přejezdy jsou u Vysokého Mýta a ve Svitavách

Svitavsko, Orlickoústecko - Na železnici už letos v kraji vyhaslo osm životů.

6.6.2017

Unikátní hřiště u řeky děti baví

Litomyšl – Unikátní. Drahý. Rozporuplný. Konečně hotový. Těmito přívlastky a mnoha dalšími by se dal označit projekt obnovy nábřeží řeky Loučné v blízkosti Smetanova domu.

5.6.2017

Peníze chtějí získat v internetové Nebeské aukci

Polička – Během dvaceti dnů chtějí vydražit osm desítek uměleckých děl. Aukce, kterou pořádá poličská charita, začíná dnes na internetu. Jde o projekt, který by měl přinést finance potřebné na splácení a rekonstrukci domu, kde jsou situovány sociální služby.

5.6.2017

Konflikt přilil olej do ohně

Moravská Třebová – Romská kriminalita je ve městě dlouhodobě diskutovaným tématem. Na jaře o ní dokonce obyvatelé hovořili s vedením města. Její existenci připouští i starosta Miloš Izák, jedním dechem ale dodává: „Trestnou činnost páchají opakovaně jednotlivci, nejde o masovou záležitost. Je to dlouhodobě setrvalý stav."

4.6.2017

Na Mikšíčkově statku se otesávaly trámy

Trstěnice - Trámy, mlat, došky. A to všechno způsobem jak stodoly stavěli naši předci.

4.6.2017

OBRAZEM: Večerní putování městem v Poličce

Polička - V Poličce se v sobotu konal už 18. ročník putování večerním městem.

4.6.2017

Ženou regionu je novinářka, která dokumentuje válku v Sýrii

Svitavy – Pátečnímu předání ocenění Žena regionu dominovalo téma lidských práv. První místo v Pardubickém kraji získala novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová z Poličky, druhé obsadila její spolupracovnice, taktéž novinářka, Lenka Klicperová, původem z Pardubic. Společně napsaly knihy Islámskému státu na dostřel I a II, které zachycují příběhy lidí ve válečných oblastech na severu Sýrie. Také založily sbírku SOS Kobaní, díky níž už se podařilo získat na obnovu válkou zničeného syrského města Kobaní jeden milion korun.

3.6.2017

Starosta a hejtman společně poděkovali hasičům

Polička – Sedm hasičů, kteří utrpěli zranění při zásahu v areálu Poličských strojíren 23. února, se sešlo tento týden v budově Městského úřadu v Poličce. Důvodem bylo pozvání představitelů města starosty Jaroslava Martinů a místostarosty Antonína Kadlece a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

3.6.2017

Policisté převzali vyznamenání

Svitavsko – Policisté převzali v minulých dnech v Pardubicích medaile za věrnost, záchranu života a aktivní přístup k plnění služebních a pracovních povinností. Mezi oceněnými byli i zástupci ze svitavského okresu. 

3.6.2017

Do Svojanova se sjedou hasiči s parními stříkačkami

Svojanov – V městečku pod oblíbeným hradem Svojanov se v sobotu 3. června uskuteční šesté setkání historických parních stříkaček. Svojanovští hasiči při té příležitosti oslaví 140. výročí od založení.

2.6.2017

Hasiči zachránili rorýse

Svitavy - Nejen požáry, přírodní kalamity nebo dopravní nehody. Hasiči, kteří dnes a denně čelí nebezpečí, zachraňují lidské životy a ochraňují majetek, musí někdy zvládnout i jemnější práci. 

2.6.2017

Offroadu upadlo kolo, na příjezdu do Svitav se tvoří kolony

Svitavy - V pátek kolem desáté hodiny dopoledne došlo na křivovatce ulic Školní a 5. května u ochodního domu Centrum k dopravní nehodě. 

1.6.2017

ZUŠky jsou zkrátka fenomén

Svitavsko – Začínající umělci ukázali, co umí, v ulicích měst i na vesnicích. V rámci celostátního happeningu ZUŠ OPEN, který se konal na podporu základních uměleckých škol, potěšili v úterý mnohé příznivce tance, hudby, zpěvu i výtvarných aktivit.

1.6.2017

Začínající učitel? Vydělá 16 tisíc čistého

Pardubický kraj - Dnes jsou v oboru platy tak nízké, že chlap, který potřebuje uživit rodinu, prchá za lepším. Výsledkem je už desítky let se prohlubující silná feminizace školství a z učitelů se stalo zaměstnání jako kterékoliv jiné. Bezmála pro ostudu.

1.6.2017

Dlouho zapomenutý film o skladateli měl českou premiéru. Dorazili i jeho tvůrci

Polička – Velmi vzácná návštěva dorazila do rodiště Bohuslava Martinů. Důvodem byla česká premiéra filmu Music of Exile, který popisuje život poličského skladatele. 

31.5.2017

V Boršově si 'posvítí' na veřejné osvětlení

Pardubický kraj, Moravská Třebová - Staré lampy nahradí nové za 860 tisíc korun.

31.5.2017

Popelníky ven, ale co dál? Radnice zatím vyčkávají

Pardubický kraj - Zákaz kouření je daný, ale zároveň znamená vyčkávání. V nejistotě jsou i na radnicích.

31.5.2017

Opera pod májovým nebem

Litomyšl – V loňském roce si diváci na Smetanově náměstí mohli užít jen předehru k Hubičce. Letos si poslechli program pořadu s názvem Opera pod májovým nebem.

31.5.2017

Zákaz kouření? Velká neznámá

Svitavsko, Orlickoústecko - V noci na středu museli kuřáci típnout cigarety. Strážníci razie v prvních dnech neplánují.

30.5.2017

Kromě psů a květin také draví ptáci

Svitavy - Den rododendronů spojený s Voříškiádou lze považovat za tradiční akci. Bohatý program si mohli návštěvníci užít i letos. Sobotní odpoledne nabídlo kromě psů a květin také například ukázku dravých ptáků a děti se mohly svézt na koni.

AKTUALIZOVÁNO
30.5.2017

Bouřka způsobila sesuv půdy na železnici

Svitavsko – Silné bouřky, které dnes odpoledne zasáhly velkou část Svitavska, si na mnoha místech vyžádaly zásah profesionálních hasičů. V Oldříši omezil nános kamení a hlíny sesutý v důsledku deště z pole na několik desítek minut provoz na železniční trati.

30.5.2017

Motorkáři ničí lesní porosty

Svitavsko, Orlickoústecko – Motorkáři drancují lesy, devastují čerstvě vysazené porosty, způsobují erozi půdy. A bezohledně ničí i chráněné lokality.

29.5.2017

Svazek obcí uspěl s dotací

Moravská Třebová, Mladějov - Dobrovolný svazek obcí Region Moravskotřebovska a Jevíčska získal od ministerstva životního prostředí dotaci ve výši sedm milionů. Pořídí za ně téměř 2800 biokompostérů pro domácnosti. Do projektu se zapojilo čtrnáct obcí sdružených ve svazku.

28.5.2017

Poličské Rockoupání navštívilo několik tisíc diváků

Polička - Město o víkendu přivítalo už 20. ročník multižánrového festivalu Poličské rockoupání. Letos měli pořadatelé, oproti předchozím letům, kdy dokonce sněžilo, štěstí na krásné počasí.

28.5.2017

Moravskotřebovské arkády zněly hudbou

Moravská Třebová - Tradiční festival Moravskotřebovské arkády již po sedmnácté rozezněl a rozpohyboval o víkendu zámecké nádvoří. 

27.5.2017

Cestou na Moravu je nutné se obrnit trpělivostí

Orlickoústecko, Svitavsko - Omezení povozu do jednoho jízdního pruhu. Nekonečné kolony. Snad každému řidiči po dlouhých desítkách minut začnou téct nervy. Tak to aktuálně kvůli opravám vypadá na silnici I/35. Tento týden si vyžádala další lidský život.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2017

„Atentát“ na Heydricha pohledem dobového tisku

Pardubický kraj – Přesně před sedmdesáti pěti lety, krátce po půl jedenácté dopoledne došlo v pražských Holešovicích v tehdejší Kirchenmaierově ulici k útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli příslušníci výsadku Anthropoid Josef Gabčík a Jan Kubiš.

27.5.2017

Zvýšila se bezpečnost dětí i počet parkovacích míst

Polička - Výrazné změny jsou díky stavebním úpravám vidět v okolí Masarykovy školy v Poličce. Město investovalo do těchto stavebních úprav 6,5 milionu korun. Celé projekt bude hotový na konci letních prázdnin.

27.5.2017

Děti z mateřských škol zápolily o zlatý pohár

Litomyšl - Desátý ročník soutěže mateřských škol měl rekordní účast. Do Litomyšle se sjelo ve čtvrtek 210 malých závodníků z 19 školek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies