VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

28.11.2016

Charity day přilákal stovky lidí

Litomyšl – Na jeden den se tradičně prostory gymnázia proměnily na centrum dobrého jídla, vánočních výrobků a dobré zábavy v charitativním duchu.

28.11.2016

OBRAZEM: Lidé se setkali u vánočních stromečků

Svitavy – První adventní víkend je ve znamení předvánočních akcí, mezi které zajisté patří i rozsvěcení obecních stromů. Ať už na náměstích, nebo před obecními úřady.

28.11.2016

Mikulášská jízda motorákem

Polička – „Budu se učit, slibuju," křičel chlapec na vlakovém nádraží v Poličce, když se ho snažili čerti strčit do pytle. Těch slibů zaznělo v sobotu na kolejích mnohem více. Vlak na trati Česká Třebová – Svitavy – Polička – Borová měl totiž zvláštní cestující. Kromě stovek dětí vagóny procházel Mikuláš s andělem a čerty.

26.11.2016

Cyklisté se mohou těšit na nové trasy

Polička - V příštím roce vznikne v Poličce pět kilometrů nových cyklostezek.

26.11.2016

Žáci mezi pražci, projekt běží už deset let

Moravská Třebová – Projekt Mezi pražci mladějovské úzkokolejky, na kterém spolupracují Průmyslové muzeum v Mladějově a základní škola na Kostelním náměstí dospěl do desátého jubilejního roku.

26.11.2016

Kde jsou vykopávky ze zámeckého návrší?

Litomyšl – Dva roky po výzkumu nejsou archeologické nálezy zpracované.

25.11.2016

Nové autodíly vzejdou ze Svitav

Svitavy - INA Lanškroun ze skupiny Schaeffler Group se rozhodla zahájit na konci března příštího roku plnou výrobu ve své nové hale, kterou postavila v průmyslové zóně ve Svitavách.

25.11.2016

Vánoční strom přicestoval z Kunčiny

Moravská Třebová Jedenáctimetrový smrk ztepilý, který od pondělí stojí na moravskotřebovském náměstí a čeká na slavnostní příchod adventního času, byl podle jednatelky Technických služeb Moravská Třebová Gabriely Horčíkové darem z nebe.

25.11.2016

Co Svitavany trápí, probrali u Kulatého stolu

Svitavy - Již poněkolikáté dostali svitavští obyvatelé příležitost vyjádřit se k tématům, která je v uplynulém období potěšila, nazlobila, případně v nich nemají úplné jasno.

24.11.2016

Základní škola na náměstí Míru otevřela své dveře veřejnosti

Svitavy- Školní rok je v plném proudu a nastal pravý čas zahájit každoroční den otevřených dveří na svitavské základní škole na náměstí Míru.

24.11.2016

Moravská Třebová oslaví 760. let, přípravy finišují

Moravská Třebová – Po celý příští rok si bude město připomínat výročí 760. let své existence. Organizátoři tak navazují na tradici oslav, která se zrodila v padesátých letech minulého století. Vůbec poprvé se v Moravské Třebové slavilo v roce 1956. A k tomuto tradičnímu datu se odkazují i oslavy připravované na příští rok.

24.11.2016

Cisterny vyjely z Poličky do celé republiky

Polička – Poprvé a snad ne naposledy převzali ředitelé krajských hasičských záchranných sborů klíčky od nových cisteren CAS 20.

24.11.2016

Strom ozdobí tisíce žárovek a vločky

Svitavy – Instalace vánoční výzdoby na svitavském náměstí je v plném proudu. Statný strom stojí, již ho zdobili světelnou elektroinstalací a brzy svým kouzlem rozzáří zimní dny.

23.11.2016

Hrady a zámky mají lidé v oblibě čím dál více

Svitavy – Litomyšl, Moravská Třebová a Svojanov. Dva zámky a jeden hrad. Všechna tři místa jsou hojně navštěvovaná turisty, a to nejen během turistické sezony.

23.11.2016

Chodník v Lačnově bude. Už brzy

Svitavy – Chodník v Lačnově. Jakmile kdokoliv zmíní toto spojení, každý z místních ví, o čem je řeč. Dlouho prodiskutovávaný problém snad již má své řešení a to ke spokojenosti všech, kterých se to týká.

22.11.2016

Plánují muzeum v hornické štole

Moravská Třebová – Myšlenku na zbudování muzea regionálního hornictví v bývalé Jihlavské štole na Hřebči představitelé města neopouštějí.

22.11.2016

Jarmila Janků se své zálibě věnuje už pětatřicet let, její sbírka čítá více než

Polička – Probíhající výstava betlémů v Centru Bohuslava Martinů, která byla slavnostně zahájena v sobotu odpoledne, nepředstavuje jen betlémy, ale upoutá rovněž prezentací grafik a kreseb s vánoční tématikou.

22.11.2016

Jak se proměňovaly Svitavy a jejich okolí ukáží návštěvníkům muzea pohlednice

Svitavy – Tenký, ale tvrdý list papíru, který zdobí z jedné strany většinou tématická fotografie z místa, ze kterého je odeslána, a na druhé straně je prostor pro psaný vzkaz. Řeč je o pohlednici, lidově řečeno o pohledu. A právě na nich se může veřejnost v místním Městském muzeu a galerii přesvědčit, jak se proměňovaly Svitavy a jejich okolí za posledních více než sto let.

21.11.2016

Betlémy tří století v poličském muzeu

Polička – V sobotu dvě hodiny po poledni se prostory poličského Centra Bohuslava Martinů otevřely všem milovníkům betlémů. A sešlo se jich hodně.

21.11.2016

Arfík pomáhá pěstounské péči

Svitavy – Čtvrteční podvečer ve svitavském kině Vesmír patřil dětem. Společnost Děti patří domů pro ně a jejich rodiče připravila filmovou projekci Můj kamarád Arfík.

21.11.2016

Den medu nabídl nejen včelařské produkty

Litomyšl – Den medu, který mohli lidé navštívit po celou neděli v litomyšlském Lidovém domě, založil před šesti lety Miloš Smíšek.

21.11.2016

Arcibiskup sloužil mši za Anděla z Dachau

Hradec nad Svitavou – Farní kostel svaté Kateřiny se v sobotu dopoledne zaplnil věřícími z širokého okolí. Slavnostní mši za místního rodáka, katolickou církví nedávno blahořečeného kněze Engelmara Unzeitiga, zvaného Anděl z Dachau, celebroval olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner.

19.11.2016

Jevíčko zřídí městskou policii

Jevíčko – Na bezpečnost bude nově dohlížet městská policie. Už od ledna.

19.11.2016

Zdravotníci varovali před proleženinami

Svitavy – Světový den proti dekubitům si připomněli v pátek v nemocnicích v Pardubickém kraji.

18.11.2016

OBRAZEM: Důstojná oslava demokracie

Litomyšl – Stovky lidí se sešly na náměstí v Litomyšli, aby si připomenuly svátek 17. listopadu.

18.11.2016

Dárek dostali o trochu dříve

Polička – Žáci a učitelé Masarykovy základní školy dostali ke konci roku vánoční dárek v podobě nového venkovního sportoviště.

18.11.2016

Spolupráci s krajem si pochvalují

Jevíčko – Vedení města v uplynulých dvou letech vsadilo při komunikaci s představiteli Pardubického kraje na osobní jednání. A o plánech ve městě je informovalo s předstihem.

18.11.2016

Útok prověřil nejen policisty

Litomyšl – Cvičení na gymnáziua městském úřadu vzbudilo pozornost.

16.11.2016

Lidé přispěli tunami potravin

Svitavy - Národní potravinovou sbírku nenechávají lidé bez povšimnutí.

16.11.2016

Bude Litomyšl ještě zelenější?

Litomyšl – Vedení města aktuálně usiluje o získání dotací hned na tři projekty. Žádosti směřovaly do Operačního programu Životní prostředí. Jestliže bude město v řízení o přidělení dotace úspěšné, mohly by být některé části Litomyšle zelenější.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies