VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

6.5.2017

OBRAZEM: Hasiči odstartovali soutěž

Svitavy - Svitavská liga v požárním útoku žen, mužů a seniorů začala již tradičně v Širokém Dole. Domácí závodníci své hosty z blízka i dáli, ale moc nepotěšili.

6.5.2017

Zastupitelé Litomyšle mají k výstavbě D35 připomínky

Litomyšl – Výstavba silnice, která má propojit Čechy a Moravu, je dlouhodobý proces, který zatím nemá jasný cíl. Provází ji neustálé diskuse, neboť jednotlivé obce v její blízkosti mají mnohdy odlišné požadavky než ministerstvo dopravy nebo Ředitelství silnic a dálnic.

5.5.2017

Jedlík z Bystrého deklasoval olomoucké fotbalisty

Bystré - Pojídání tvarůžků na čas nebylo pro Jaroslava Němce z Bystrého (na snímku vlevo) nic neobvyklého. Je totiž schopen spořádat téměř všechno v neuvěřitelně krátkém čase. Tentokrát si v soutěži na Olomouckém tvarůžkovém festivalu poradil s druholigovými fotbalisty tamní Sigmy. 

5.5.2017

Uklidí sochu Nejedlého z očí? Litomyšl dál diskutuje

Litomyšl – Kam s ní? Otázka stará málem jak lidstvo samo se týká sochy Zdeňka Nejedlého. Člověka, který se významně zasloužil o Litomyšl, ale zároveň patřil k představitelům komunistického režimu.

AKTUALIZOVÁNO
4.5.2017

Záznamy musí chránit soukromí, města je vypípávají

Svitavsko – Místní samosprávy se často chlubí svou otevřeností a transparentností vůči občanům. Jaká je ale realita? Zveřejňují obce jen informace, které ze zákona zpřístupnit musí, nebo veřejnosti poskytují dobrovolně i něco navíc?

4.5.2017

Nemocnice získala moderní inkubátor

Svitavy - Nadační fond Kapky naděje věnoval svitavské nemocnici nový inkubátor. Na slavnostní předání přijela včera předsedkyně nadace Vendula Pizingerová. Ta si udělala čas na maminky a miminka, kterým přinesla dárky.

4.5.2017

Hudbou pomohli Vašíkovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou

Polička – Vašík trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Pobyt v lázních, kde se zaměřují právě na rehabilitaci pacientů s touto diagnózou, je velmi finančně nákladný. Centrum pro rodinu MaTami, Divadelní klub Polička a Společnost Duha proto uspořádaly už počtvrté benefiční koncert, jehož výtěžek byl určen na pomoc malém pacientovi.

4.5.2017

Pacienti mohli zapomenout během tvoření na svá trápení

Svitavy – První letošní zážitkové odpoledne spojené s animačním programem a výtvarnou dílnou připravili ve Svitavské nemocnici pracovníci Východočeské galerie Pardubice. Pomohli tak zpříjemnit po dobrých zkušenost z loňska pobyt pacientům na psychiatrickém oddělení. Letos poprvé se zúčastnili také pacienti z dětského oddělení.

3.5.2017

Pálení čarodějnic v regionu provázely rvačky

Svitavsko – Policisté v celém kraji v souvislosti s pálením čarodějnic vyjížděli k desítkám případů. Ve většině z nich hrál hlavní roli alkohol. Bohužel i u dětí.

3.5.2017

Úspory energie přinesly ocenění

Moravská Třebová - V rámci projektu Město pro byznys převzal starosta Miloš Izák ocenění za řízení veřejných výdajů na energie.

3.5.2017

Audiozáznamy zmizely z webu

Moravská Třebová - Radnice odstranila z webových stránek města všechny zvukové záznamy z jednání zastupitelstva. 

2.5.2017

Retro první máj v Říkovicích u Litomyšle

Říkovice - Místní obyvatelé mají smysl pro humor. Na Prvního máje se vydala do průvodu téměř celá ves. Pojali ho v duchu minulých let, i když nechyběl ani ministr Babiš s budoucí ženou, či bývalý prezident Klaus. Celá akce vyvrcholila stavěním májky.

2.5.2017

V Kunčině obnovili tradici

Kunčina – Vloni měla májka úspěch, tak ji hasiči poslední dubnový den postavili znovu. Měřila čtyřiadvacet metrů a oproti loňskému roku byla o šest metrů vyšší. Večer čekalo na diváky představení skutečných živých čarodějnic, které zatančily svůj magický tanec k Filipojakubské noci. 

2.5.2017

Co na to senátoři? Veleba by uvítal zmírnění, Šilar nepřipouští výjimky

Pardubický kraj - Dvacet senátorů chce u Ústavního soudu bojovat za zrušení některých částí protikuřáckého zákona. Je mezi nimi i Jan Veleba, který působí ve volebních obvodech na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku.

2.5.2017

Zákaz kouření. Vyžene lidi ven z hospod?

Pardubický kraj - S koncem května se blíží konec kouření v restauracích. Bez výjimek, bez oddělených místností. Kdo si bude chtít zapálit bude muset ven.

2.5.2017

Bagry se zakously do ulic. Jejich podobu ovlivní občané

Moravská Třebová - Město pokračuje v rekonstrukci infrastruktury. Práce ve Svitavské ulici začaly před deseti dny. Opravuje se kanalizace, vodovodní řad a plynovod.

2.5.2017

Na duševní bázně, hodí se lázně

Litomyšl - Šviháci, prameny, recese a pohlazení na duši… Lázně ducha v Litomyšli byly zahájeny a bohatý pětidenní program připravený k otevření šesté sezony přilákal vysoký počet místních i návštěvníků z okolí. Vrcholem byla událostmi nabitá sobota, kdy ani aprílové počasí neodradilo největší příznivce od toho, aby si nechali ujít slavnostní zahájení, průvod a návštěvu hudebních i divadelních produkcí.

2.5.2017

Názory podnikatelů na protikuřácký zákon se liší

Orlickoústecko - Už jen několik týdnů chybí do úplného zákazu kouření v restauracích. Jak to ale ovlivní menší podniky?

2.5.2017

Vyžene zákaz lidi z hospod?

Orllickoústecko, Svitavsko - Panují obavy, že zákaz kouření zvýší počet případů rušení nočního klidu.

1.5.2017

O psy pomáhají pečovat hotely. Roste obliba školek

Orlickoústecko, Svitavsko - Co dělat se zvířecím mazlíčkem, když není po ruce nikdo z rodiny či přátel, a bohužel ho nelze vzít s sebou na vytouženou dovolenou, nebo ho prostě jen nechcete vystavovat stresu z cestování? Pro tyto případy zde jsou psí hotely, které se o vašeho pejska postarají.

30.4.2017

Do Domu bratří Čapků se vrátí spisovatelé. Odpočívat a tvořit

Budislav - Dům spisovatelů se dočkal vzkříšení. Turistickou sezonu v něm zahájí výstava snímků Karla Čapka.

30.4.2017

Silní chlapi přinesli májku. Jmenuje se Benjamín

Dolní Újezd /FOTO, VIDEO/ - Jmenuje se Benjamín a měří 22 metrů. To je letošní májka, kterou postavili silní muži v sobotu v Dolním Újezdu.

29.4.2017

V Lačnově se konečně dočkají nových chodníků

Svitavy - Obyvatelé městské části Lačnov se po mnohaměsíčních odkladech a veřejných protestech konečně dočkali. Radnice tam opraví chodníky.

29.4.2017

Burza filantropie přijímá přihlášky

Svitavy - Už pošesté se letos uskuteční Burza filantropie, díky které mohou neziskové organizace získat peníze na své projekty.

28.4.2017

Začaly opravy v městské památkové rezervaci

Moravská Třebová – Také v letošním roce mají vlastníci domů v městské památkové rezervaci možnost získat dotaci na rekonstrukce a opravy. Zastupitelé v pondělí schválili rozdělení finančních prostředků.

28.4.2017

Až desítky kamionů denně, obávají se lidé

Moravská Třebová – Hrozí obyvatelům městské části Udánky zhoršení životního prostředí? Členové samosprávné komise mají vážné obavy, že ano. Podle nich hrozí, že po místní komunikaci budou denně projíždět desítky kamionů.

28.4.2017

Lázeňská kolonáda ožije v Litomyšli pošesté

Litomyšl – Akce, která nabízí pohlazení po duši. I tak by se dalo nazvat již tradiční otevření lázeňské sezony ve Smetanově městě.Stejně jako v letech minulých jde v případě Lázní ducha zejména o radost a recesi. 

27.4.2017

Majálesový průvod: Ovečka Shaun, lego panáček i večerníček

Litomyšl - Místní Majáles není záležitostí jen jednoho dne. Bohatý program nabízí studentům sportovní vyžití i tradiční akce jako je volba Miss a Missáka. Vše doprovází koncerty a výstavy.

27.4.2017

Královna stráví noc na hradě Svojanov

Polička - Veronika Červinská z Dobrušky je královnou Královských věnných měst pro rok 2017. Z výběru třiceti soutěžících o tom rozhodli hlasující na internetu.

26.4.2017

Uspěla s vařeným masem

Moravská Třebová - Mohlo by se zdát, že na gastronomické soutěži lze uspět jen s moderní lehkou kuchyní. Opak je pravdou. Tereza Pekařová je toho důkazem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení