VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Svitavsko

25.7.2017

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Pardubický kraj – Zdravotního personálu je v nemocnicích nedostatek. O to složitější je situace přes léto, kdy si lékaři i sestry chtějí vzít dovolenou. 

25.7.2017

V Borové opravují železniční přejezd

Borová – Řidiči, kteří jedou po trase mezi Hlinskem a Poličkou, musí počítat s objížďkou. V obci Borová totiž stavaři opravují od pondělí železniční přejezd. 

24.7.2017

Mimořádně se sejdou zastupitelé. Kvůli zimnímu stadionu

Svitavy – Nebývá obvyklé, aby se zastupitelé měst scházeli na jednání i v době letních prázdnin. Ve Svitavách však ve středu udělají výjimku. 

22.7.2017

V zámeckém parku začaly klokaní námluvy

Letohrad – Klokanice Růženka a Bibi Olympia mají ženicha! „Malý klokan dorazil do Letohradu ze soukromého chovu v Sokolově a po několikahodinové jízdě si zvyká na nový výběh,“ sdělil Zdeněk Tomka, předseda letohradských chovatelů.

22.7.2017

Koupání v Rosničce ohrožuje zdraví

Svitavy – Smutná zpráva pro milovníky přírodního koupání v rybníku Rosnička. Krajská hygienická stanice Pardubického kraje vydala v minulých dnech zákaz koupání, neboť při pobytu ve vodě hrozí akutní poškození zdraví. 

22.7.2017

Němec knedlíky doslova „sežral“

Bystré – Sladké knedlíky patří k létu. Pokud jich však nemáte nazbyt, tak nezvěte maxijedlíka Jaroslava Němce z Bystrého. Z jeho výkonů jde hlava kolem a potvrdil to v uplynulých dnech hned na dvou akcích. 

21.7.2017

Na bramborák přijede také Ivan Mládek

Moravská Třebová – Stejně jako v předchozích letech se na nádvoří zámku koná akce s názvem Moravskotřebovský bramborák, který bude tradiční přehlídkou folkové a country hudby. 

21.7.2017

Vše začalo jako známá pohádka

Polička – Měnil, měnil, až vyměnil… Známý příběh z pohádky má se skutečností jedno společné. 

21.7.2017

V rukách řezbářů ožívají postavy z dějin

Svojanov – Na hradním nádvoří od soboty sídlí řezbáři. Dávají vzniknout v pořadí už druhému pohyblivému obrazu. 

21.7.2017

Plachtaři se utkají o titul mistra Evropy

Staré Město - Na letišti bude od soboty pořádně rušno. Sjedou se sem nejlepší piloti kluzáků z celé Evropy na již devatenáctém evropském mistrovství v plachtění EGC. 

21.7.2017

Nová zahrada pro relaxaci seniorů

Litomyšl – Obyvatelé Domova důchodců Na Skalce mají důvod k radosti. Mohou relaxovat v nové zahradě, která výrazně zkulturnila prostor před budovou. 

21.7.2017

Ve znaku probošství Litomyšl vykvete lilie

Litomyšl – Římskokatolická farnost – proboštství Litomyšl se může konečně pochlubit novým znakem. Autorem je místní farník a student archivnictví Vítek Večeře, finálního grafického zpracování se zhostil Jeroným Pelikovský. 

21.7.2017

Věž láká na první sluneční paprsky

Polička – Východ slunce z výšky šestatřiceti metrů? Takovou podívanou nabídne historicky druhé pozorování svítání z ochozu kostelní věže v Poličce.

20.7.2017

Ulice získá novou tvář

Polička – Dlouho očekávaná rekonstrukce ulice Alšova se stala realitou. 

20.7.2017

Během tábora vzniklo pět krátkých filmů

Svitavy - Muzejníci uspořádali pro děti příměstský tábor.

20.7.2017

Dopravní omezení ve Svitavách

Svitavy – Na silnici I/34 v ulicích T. G. Masaryka a Hradební začala oprava živičného krytu a poruch v podkladních vrstvách komunikace. Kruhový objezd před náměstím se změnil z provizorní stavby na stavbu trvalou. 

19.7.2017

Aquapaddler? Už i v Poličce

Polička – Polovina letních prázdnin se blíží a koupaliště se přetahují o návštěvníky. Každá novinka má nalákat další děti i dospělé, kteří si chtějí užit vody v horkých dnech. I proto představilo koupaliště v Poličce několik zlepšení oproti minulým létům. 

19.7.2017

Kraj protínají desítky stezek vhodných pro bruslaře

Svitavy, Pardubický kraj - Léto a s ním spojené teplé počasí přináší možnost zkusit si řadu venkovních sportů. Mnoho tras vhodných pro jízdu na kolečkových bruslích nabízí i Pardubický kraj.

18.7.2017

Unikátní socha koně vznikla pro jízdárnu

Litomyšl – Mladí sochaři Aleš Hvízdal a Dmitrij Nikitin, žáci významného umělce Federica Díaze, vytvořili pro zámeckou jízdárnu sochu koně. Připomíná původní zámeckou jízdárnu a pozdější muzeum antiky, autoři do ní ale vtiskli i hlubší smysl. Socha, kterou lze rozebrat, váží jeden a půl tuny a měří čtyři metry. Vystavená v Litomyšli bude do 13. srpna. 

18.7.2017

Colour Meeting své fanoušky nezklamal

Polička – Multižánrový festival Colour Meeting už po třinácté v Poličce pobavil všechny příznivce netradiční hudby a divadla.

17.7.2017

Hráz nápor hudebníků ustála

Litomyšl – Letní hudební záležitost Life festival na Primátorské hrázi přivítal stovky hudebních fanoušků, které neodradil ani déšť. Pokáč, Ready Kirken, Sto zvířat nebo domácí zpěvák Jakub Vaníček dostali publikum do varu. 

17.7.2017

Veteráni projeli i Litomyšlí

Litomyšl – Retro Prague Historic Rallye 2017 zvané Muzeum v pohybu. To je závod, ve kterém startují vozidla vyrobená v letech 1924 až 1984. 

17.7.2017

Opilí cyklisté zaplatí až 50 tisíc

Svitavsko - Dát si pár piv a vyjet na kole může být hodně drahá záležitost.

17.7.2017

Výluka na trati z Třebové do Třebové

Moravská Třebová – Prázdninové období je časem výletů, ale také častých oprav nejen na silnicích, ale i na kolejích. V následujících dnech se tak na komplikace musí připravit cestující, kteří se chtějí dostat vlakem z České Třebové do Moravské Třebové nebo zpět.

15.7.2017

OBRAZEM: Přivítali přátele z Maďarska

Trpín - Již patnáct let přetrvává mezi obcemi Trpín a Palkonya spolupráce a přátelství.

15.7.2017

Internet zdarma nerozšiřují všude

Litomyšl - Volný přístup k internetu na veřejných místech není samozřejmostí.

14.7.2017

Děti se budou učit venku

Vendolí - Děti ze základní školy ve Vendolí se mohou učit i mimo hlavní budovu, a to v nové venkovní učebně.

14.7.2017

Úřady jsou zatím v bezpečí

Svitavy - Poslední kyberútok na konci června mířil převážně na státní úřady a banky. Oproti soukromému sektoru jsou podle odborníků rizika napadení počítačů institucí státní správy o něco vyšší.

14.7.2017

Lidé bez přístřeší pomáhají

Svitavy - Není zvykem, aby všichni lidé, kteří jsou bez domova, měli chuť do práce a chtěli se zapojit do programů, které pro ně vymýšlejí sociální pracovníci. Tentokrát však měla akce zorganizovaná Sociálními službami města Svitav úspěch. Začátkem týdne se uskutečnilo čištění dlažby v podloubí na náměstí Míru.

14.7.2017

Příjezd do města je jednodušší

Svitavy - Alespoň částečně si mohou oddychnout řidiči, kteří míří do Svitav ze směru od Litomyšle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení