VYBERTE SI REGION

Moje Svitavsko

dnes 09:00

„Kruháč“ obleče nový kabát

Svitavy – Největší městský kruhový objezd je prvním identifikačním bodem městského centra. Stalo se zvykem tyto významnější objezdy výtvarně pojednávat a dělat z nich tak pomyslné vstupní a výstupní brány, které nějakým způsobem symbolizují nebo přibližují jejich město. Svitavám takové místo chybí, ne však nadlouho.

včera 14:00

Šmejdi vymýšlejí nové triky

Podvodníci vymýšlejí stále nové fígle, jak se vetřít do domácností a draze prodat šunty, důvěřivce okrást. Protože ve většině měst už platí zákaz podomního prodeje a nesmí zvonit na zvonky bytů, zkouší to oklikou, domluvit si schůzku po telefonu.

včera 12:00

Adventní pohoda na zámku

Bystré – V každém člověku je dnes kousek doby vánoční, který se zvětšuje úměrně tomu, jak se blíží nejkrásnější svátky roku. To platíi pro všechny klientya pracovníky Domova na zámku Bystré, a proto se rozhodli uspořádat vánoční trhy plné zábavy a veselí.

včera 10:00

Občané Svitav nechtějí nový Domov na rozcestí místo parku

Svitavy – Při nedávném zasedání u kulatého stolu občany Svitav překvapila pro mnohé nová informace o záměru zrealizovat novou výstavbu objektu Domova na rozcestí v areálu svitavského gymnázia. Z těchto důvodů svolalo vedení města další veřejné zasedání, které bylo zaměřené čistě na toto téma a mělo tak objasnit a představit záměr této nové výstavby.

včera 08:30

Setkání s hejtmanem otevřelo řadu témat

Pardubice – Doprava, zdravotnictví a cestovní ruch. To byla hlavní témata včerejšího setkání s hejtmanem, které v sále Zastupitelstva Pardubického kraje spolupořádal regionální Deník.

7.12.2016

Z důlní štoly bude hornické muzeum

Moravská Třebová – Přímo na místě, před někdejší Jihlavskou štolou na Hřebči, se sešli představitelé města, starosta Miloš Izák a místostarosta Václav Mačát, se zástupci současného vlastníka důlního díla, mladějovského průmyslového muzea a autory projektu Hřebečských důlních stezek, aby projednali vytvoření hornického muzea.

7.12.2016

Vánoční večírek pro dárce krve

Svitavy – Večer plný dobrých srdcí, vřelosti a slov díků, i tak by se dal nazvat tradiční vánoční večírek pro dárce krve, který uspořádalo oddělení hematologie a transfúze krve Svitavské nemocnice ve spolupráci s Českým červeným křížem v klubu Tyjátr.

7.12.2016

Kapra na Vánoce koupíte on-line

Orlickoústecko, Svitavsko – Kapr s bramborovým salátem je vánoční klasika. Na kolik letos štědrovečerní večeře vyjde? Kilo šupináče v regionu koupíte pod 90 korun. Ulovit si ho můžete dokonce v „on-line rybníku", Plundrovo rybářství z Dlouhoňovic totiž nabízí on-line objednávku.

7.12.2016

Nebe, peklo, s Krůčkem ráj aneb Mikulášská besídka

Svitavy – Mikuláš, andělé i hodní čertíci navštívili svitavskou Fabriku. Tradiční Mikulášskou nadílku pořádalo mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy.

7.12.2016

Proti nelegální herně zasahovala policie

Litomyšl – Není to tak dávno, co proti nelegální herně v Tyršově ulici zasahovala policie. Za několik posledních týdnů už podruhé. Předmětem zásahu byly kvízomaty, které po změně zákona nahradily videoloterijní terminály.

6.12.2016

Desítky běžců s anděly přispěly sportem na děti

Litomyšl – První ročník Andělského běhu slavil na Smetanově náměstí v sobotu úspěch. Ani mrazivé počasí nezabránilo dětem a dospělým, aby se vydali na bežecký okruh. Ten nejdelší měřil pět kilometrů a vedl kolem rozsvícených památek ve městě. V tmavých koutech města pomohly běžcům čelovky.

6.12.2016

ČOI: Většina svitavských obchodníků porušila předpisy

Svitavy – Velká kontrolní akce ve svitavských obchodech, hernách a barech neskončila příliš optimistickým výsledkem. Z 27 kontrolovaných provozoven celkem 17, tedy 71 procent, porušilo předpisy.

6.12.2016

Na internetu platí zákony jako ve skutečnosti

Svitavy – Málokdo si dovedl před dvaceti lety představit, že bude páchání trestné činnosti ve virtuálním prostoru denní realitou. Právě o problémech na internetu diskutovali studenti Obchodní akademie a Vyšší odborné školy ekonomické ve Svitavách s policejní mluvčí Hanou Kaizarovou. Ta je zároveň odbornicí na prevenci kriminality.

5.12.2016

Na statku ožily staré tradice

Trstěnice – Žádné třpytivé koule a hromada dárků, ale staré tradice. Přesně takové Vánoce prožívají členové Spolku archaických nadšenců ze Sebranic. V sobotu nechali veřejnost nahlédnout „pod pokličku" a otevřeli Mikšíkův statek v Trstěnici. Voněla tu povidla, ochutnávaly se křížaly a lidé se podívali, jak pokračuje rekonstrukce polygonální stodoly a statku.

5.12.2016

Mikuláš na hradě i ve vlaku

Svojanov, Litomyšl – Na hrad Svojanov dorazili v sobotu po setmění čerti. Strašili děti a hrozili peklem, ale žádného velkého hříšníka nenašli.

5.12.2016

Křížová cesta ke kapli vede lesem

Sebranice – Za mrazivého, ale slunečného počasí se v sobotu odpoledne uskutečnilo otevření obnovené křížové cesty ke Schlesingerově kapli ve Vysokém lese.

5.12.2016

Zámek ožil dílnami i peklem

Litomyšl – Turistická sezona je sice za námi, ale to neznamená, že by se hrady a zámky definitivně zavřely až do jara. Příkladem byl o víkendu zámek v Litomyšli. Pro návštěvníky byly připraveny nejen prohlídky zámku, ale také adventní výstava a dílny s poetickým názvem Vyrobeno s láskou. Lidé se mohli pokochat nejen reprezentačními prostory, ale načerpat inspiraci na vánoční svátky.

3.12.2016

Dětské hřiště vadí. Komu a proč?

Moravská Třebová – Je s podivem, že se zdánlivě tak nekonfliktní věc, jako je vybudování nového dětského hřiště, stala předmětem sváru mezi městem, které je investorem akce, a obyvateli bytových domů na ulici Karla Čapka, kde hřiště vzniklo.

3.12.2016

Druhá nejkrásnější radnice je ve Třebové

Moravská Třebová – Nejkrásnější radnici ve Východních Čechách najdete v Moravské Třebové. Alespoň podle výsledků soutěže, kterou uspořádal dvouměsíčník Moravské hospodářství. Shodla se na tom odborná porota renomovaných architektů ve složení Augustin Milata, Ivan Bergmann a Jaromír Chmelík, který je mimo jiné autorem projektu rekonstrukce královéhradecké Bílé věže.

3.12.2016

Nové značení pro lepší bezpečnost dětí v obci

Morašice – Obec na Litomyšlsku je z hlediska dopravy frekventovaným místem. Není se tedy čemu divit, že se zde snaží bojovat s řidiči, kteří si pranic nedělají z toho, že jsou v obci a na rovných úsecích projíždějí mnohdy vysokou rychlostí.

3.12.2016

Desítky tisíc žárovek zdobí dům

Chotovice – Vánočně osvětlený dům Václava Trunce zatím drží už čtvrtým rokem český rekord v počtu žárovek. I letos se sem už od první adventní neděle sjíždějí lidé z celé republiky.

2.12.2016

Připravili rozpočet a žádost o dotaci

Moravská Třebová – Svazek obcí Region Moravskotřebovska a Jevíčska má připravený návrh rozpočtu na příští rok. Příjmy v celkové výši sedm set tisíc korun jsou tvořeny příspěvky dvaatřiceti sdružených obcí.

2.12.2016

Prosinec se uvedl sněhem, auta bourala

Východní Čechy – Řidiči na zasněžených vozovkách bourali už od předcházejícího večera. Většinou však šlo o drobnější karamboly bez vážnějších zranění.

2.12.2016

O debatu opět nebyl zájem

Litomyšl – „Dva roky poté." Přesně takový název mělo středeční setkání vedení města s občany. Ti měli možnost přijít do coworkingového centra na zámeckém návrší a zjistit co se děje ve městě. Zájem však příliš neměli. Sál zaplnili zejména pracovníci městského úřadu a zastupitelé. Obdobná situace byla i při podobném setkání nedávno ve Svitavách.

1.12.2016

Náš kraj je druhé nejlepší místo pro život

Pardubický kraj - Podle projektu Místo pro život, který každý rok mapuje kvalitu života obyvatel ve všech 14 regionech Česka, Pardubický kraj nejenže předstihl sousední Královéhradecký, ale stal se dokonce druhým nejlepším místem pro život v zemi.

1.12.2016

Vodné a stočné se nezvýší, nebo jen mírně

Moravská Třebová – Začátkem týdne schválilo zastupitelstvo města ceny vodného a stočného na příští rok. V případě stočného zůstala cena stejná, jako letos.

1.12.2016

Studenti vybírali peníze na postele

Svitavy – Veřejnou sbírku, vyhlášenou Nadačním fondem Valentina Oswalda Ottendorfera, na získání finančních prostředků na postele pro svitavskou nemocnici uskutečnili v listopadu studenti Střední zdravotnické školy po organizacích a institucích ve městě.

1.12.2016

Je udržitelný rozvoj možný?

Moravská Třebová – Na téma humanitární pomoci a udržitelného rozvoje mohla v pondělí veřejnost vyslechnout informace na besedě o směřování současného světa, kterou pořádalo město ve spolupráci s Charitou ČR a Svazem měst a obcí ČR.

30.11.2016

Končí éra Lidového domu

Litomyšl – Taneční v „Liďáku" jsou minulostí. Stejně jako plesy, školní večírky a mnohé další akce. Od 1. ledna dojde k ukončení veškerého kulturního a společenského programu v Lidovém domě, který spravuje místní farní charita.

30.11.2016

Večírky v country stylu s koněm a krávou

Litomyšl, Polička – Hned dvě akce o víkendu v podobném stylu a blízko u sebe. V divadelním klubu v Poličce uspořádalo zábavný večer sdružení Pontopolis.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies