VYBERTE SI REGION

Moje Svitavsko

Lidé se bavili u rybníka v záři laserů

Svitavy – Na místo, kde se to obvykle hemží rybáři, se o víkendu sjeli příznivci elektro hudby. Kdo měl výdrž, tak mohl tančit v pátek a sobotu nonstop.

Při žních pozor na požáry!

Svitavsko – Prázdniny jsou už téměř v polovině a školáci si mohou užívat teplého počasí. Vedra však teď přidělávají vrásky zemědělcům.

Policisté rozdávali řidičům nealko

Svitavsko – Na Svitavsku se ve čtvrtek 21. července dopoledne konala dopravně preventivní akce v rámci projektu „ŘÍDÍM – PIJU NEALKO PIVO".

Z lega se dá postavit cokoliv. Kostky jsou sběratelský artikl

Litomyšl – Na šestapadesáti metrech čtverečních 
v jízdárně na zámeckém návrší se koná unikátní výstava. Veškeré vystavené exponáty mají společného jmenovatele a tím je LEGO.

Na školách chybí učitelé i asistenti

Svitavy – Najít fyzikáře nebo asistenta pedagoga je pro ředitele základních škol na Svitavsku čím dál složitější. Peníze na ně ve Svitavách prý jsou, ale chybí vhodní zájemci.

Bazén nerozšíří, jen zmodernizují

Moravská Třebová – Krytý plavecký bazén v Základní škole Palackého čeká nezbytná oprava. Zastupitelé ze tří navrhovaných variant modernizace vybrali tu nejlevnější.

Hejtman: Stávající dopravní situace je neúnosná

Svitavsko, Orlickoústecko – Krajští úředníci na začátku tohoto týdne podpořili města v boji proti nákladní dopravě. Podle hejtmana MARTINA NETOLICKÉHO je to dobře, ačkoliv si podle něj za problémy na českých silnicích můžeme tak trochu i sami.

Zákaz? Ozývají 
se i kritické hlasy

Svitavsko – Pardubičtí úředníci podpořili radnice 
ve vyhánění nákladní dopravy z měst a obcí.

INA na podzim zahájí zkušební provoz

Svitavy – Začátek září s sebou do Svitav přinese zahájení zkušebního provozu nové svitavské továrny společnosti INA Lanškroun. Zatím se továrna potýká 
s nedostatkem pracovníků zvláště v technických a učňovských profesích.

Na vodě radši nechte alkohol mimo člun

Svitavsko – S vysokými teplotami roste i počet lidí, kteří se vydávají sjíždět řeky. Hasiči však vodáky varují, aby neriskovali a nepřeceňovali své síly.

Na kompostéry lidem přispívají už několik let

Litomyšl – Město od roku 2009 poskytuje obyvatelům Litomyšle a integrovaných obcí dotace na kompostéry, které umožňují využití biologického odpadu z domácnosti.

Kraj podpořil boj 
proti kamionům

Svitavsko – Zatím to není definitivní, ale Litomyšl, Česká Třebová a okolní obce získaly spojence v boji proti nákladní dopravě.

V Litomyšli pomohou turistům

Litomyšl – Obnova stávajícího a vybudování nového, který upozorní na zajímavosti na zámeckém návrší. To je vize, kterou chtějí 
v Litomyšli s pomocí dotací z Pardubického kraje realizovat.

V Jevíčku pokročí s přípravou parcel pro rodinné domy

Jevíčko – Celkem šestnáct parcel připravených pro zájemce na ulici Vrchlického 
v Jevíčku bude mít do konce roku inženýrské sítě.

Hřebečskému tunelu se ve středu
 raději vyhněte

Moravská Třebová – Řidiči by si měli dát pozor při cestě ve směru Svitavy – Olomouc. Ve dnech 20. a 27. července dojde totiž k uzavření tunelu Hřebeč z důvodu odstávky elektrického proudu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.