VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při Velké pardubické se dají čekat dopravní komplikace

Pardubice - „Prosíme návštěvníky, aby byli trpěliví a disciplinovaní," sdělila ředitelka závodiště

11.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Divíšek

Při sobotní 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se dají předpokládat komplikace v dopravě. Proto pořadatelé dostihu připravili dopravní opatření, náhradní parkovací plochy a ve spolupráci s dopravci posílili i hromadnou dopravu diváků na závodiště a zpět.

Přijeďte vlakem!

Oficiální dopravce letošního závodu, České dráhy, poskytnou návštěvníkům dostihů jízdenky podle zvláštní tarifní nabídky Vlak+. Zpáteční jízdenka do druhé vozové třídy bude za zvýhodněnou cenu se slevou padesát procent.
„Při cestě zpět ze zastávky závodiště nebo stanice Pardubice hlavní nádraží musí mít cestující označenou jízdenku pamětním razítkem, které získá přímo na závodišti ve stánku Českých drah," informoval náš Deník Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Pardubicích.

Jízdenky do stanic Pardubice hlavní nádraží a Pardubice závodiště budou s datem platnosti nástupu jízdy 13. října, posledním dnem platnosti bude 14. říjen 2012. Pokud návštěvník dostihů nebude mít jízdenku při zpáteční cestě opatřenu pamětním razítkem, sleva se nepřizná a cestující doplatí rozdíl jízdného.
Pro „místní" dopravu na závodiště mimořádně zastaví spěšný vlak číslo 1985 (odjezd z pardubického hlavního nádraží v 11:49 hodin) na zastávce Pardubice závodiště (12:04 hodin) a ze směru od Hlinska a Chrudimi mimořádně zastaví spěšný vlak číslo 1986 na závodišti (11:58).

Posilové spoje

České dráhy zavádí i posilový spoj s odjezdem z Pardubic hlavního nádraží ve 13:33 (Pardubice závodiště 13:41).
Pro odvoz návštěvníků dostihů budou posíleny podvečerní spoje do Pardubic, a rovněž bude zaveden mimořádný posilový spěšný spoj z Pardubic závodiště v 17:05 hodin do Chrudimi (17:50 hodin) a Slatiňan (17:20 hodin).
Ve všech mimořádných i pravidelných vlacích platí nejen nabídka Vlak+, ale i standardní tarif Českých drah a krajský tarif IREDO.
Doprava bude posílena i v městské hromadné dopravě.
Dopravní podnik města Pardubic zajistí v sobotu 13. října kyvadlovou dopravu ze směru Polabiny, Sluneční, Dubina, Sever a Hlavní nádraží. Odjezdy těchto linek budou mezi 10:30 hodin až 13:50 hodin.

Je libo autobus?

Po ukončení závodu zajistí autobusy dopravního podniku rozvoz diváků ze závodiště po trase Závodiště – Hlavní nádraží – Autobusové nádraží – Palackého – třída Míru.
Kompletní jízdní řády jsou zveřejněny na webových stránkách Dopravního podniku města Pardubic http://www.dpmp.cz/doprava-na-velkou-pardubickou-2012-detail/.
Ve stanici Závodiště bude zřízen předprodej jízdenek.
V posilových spojích platí shodné tarifní a přepravní podmínky jako na pravidelných linkách.

Vlastním autem?

Pokud se na závodiště budete chtít vydat vlastním autem, měli byste mít na paměti, že jako každoročně bude částečně uzavřena silnice I/37 směrem na Chrudim v úseku od nadjezdu Paramo až po nadjezd Dražkovice a bude sloužit jako parkoviště.
Další prostor pro parkování je vyhrazen na letišti, odkud bude návštěvníky převážet kyvadlová doprava.
Bude se tak dít pouze před dostihem ve směru letiště – závodiště, nikoli po ukončení dostihů.

Ceny parkovného jsou 50 korun za motocykl, 150 korun za  automobil a 200 korun za autobus.  V případě naplnění kapacity těchto ploch je možné využít parkovacích ploch u pardubických supermarketů a hypermarketů na Dukle a u hlavního nádraží.
„Prosíme návštěvníky, aby byli trpěliví a disciplinovaní. Letošní 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou bude možná jedním z divácky nejvíce navštívených ročníků a komplikace v dopravě se dají předpokládat.

Pokud budete moci využít dopravu autobusy nebo vlakem, jistě tím ulehčíte nejen dopravě, ale i sami sobě,"  vyzvala diváky ředitelka pardubického  dostihového závodiště Hana Jeníková.

Autor: Redakce

11.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Majáles v Litomyšli.
19

Majálesový průvod: Ovečka Shaun, lego panáček i večerníček

Střet dvou kamionů v Moravské Třebové.

Srážku dvou kamionů si řidiči vyřešili sami

AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Královna stráví noc na hradě Svojanov

Polička - Veronika Červinská z Dobrušky je královnou Královských věnných měst pro rok 2017. Z výběru třiceti soutěžících o tom rozhodli hlasující na internetu.

Veterán Černý na „bedně“, ostatní útočili marně

Litomyšl – Motokrosaři Orion Racing Teamu bojovali na trati v Dalečíně na Žďársku o další body do českého mistrovství. Posbírali jich ve všech kubaturách relativně dost, ale úplná spokojenost nepanovala.

Mládežnický fotbal: Lídr neměl den, náskok na čele se ztenčil

Svitavsko - Po delším čase se ve východočeském přeboru radovali z bodového zisku svitavští dorostenci. Pravda, byl pouze jeden, nicméně alespoň konečně neodcházeli ze hřiště s prázdnou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies