VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při Velké pardubické se dají čekat dopravní komplikace

Pardubice - „Prosíme návštěvníky, aby byli trpěliví a disciplinovaní," sdělila ředitelka závodiště

11.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Divíšek

Při sobotní 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se dají předpokládat komplikace v dopravě. Proto pořadatelé dostihu připravili dopravní opatření, náhradní parkovací plochy a ve spolupráci s dopravci posílili i hromadnou dopravu diváků na závodiště a zpět.

Přijeďte vlakem!

Oficiální dopravce letošního závodu, České dráhy, poskytnou návštěvníkům dostihů jízdenky podle zvláštní tarifní nabídky Vlak+. Zpáteční jízdenka do druhé vozové třídy bude za zvýhodněnou cenu se slevou padesát procent.
„Při cestě zpět ze zastávky závodiště nebo stanice Pardubice hlavní nádraží musí mít cestující označenou jízdenku pamětním razítkem, které získá přímo na závodišti ve stánku Českých drah," informoval náš Deník Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Pardubicích.

Jízdenky do stanic Pardubice hlavní nádraží a Pardubice závodiště budou s datem platnosti nástupu jízdy 13. října, posledním dnem platnosti bude 14. říjen 2012. Pokud návštěvník dostihů nebude mít jízdenku při zpáteční cestě opatřenu pamětním razítkem, sleva se nepřizná a cestující doplatí rozdíl jízdného.
Pro „místní" dopravu na závodiště mimořádně zastaví spěšný vlak číslo 1985 (odjezd z pardubického hlavního nádraží v 11:49 hodin) na zastávce Pardubice závodiště (12:04 hodin) a ze směru od Hlinska a Chrudimi mimořádně zastaví spěšný vlak číslo 1986 na závodišti (11:58).

Posilové spoje

České dráhy zavádí i posilový spoj s odjezdem z Pardubic hlavního nádraží ve 13:33 (Pardubice závodiště 13:41).
Pro odvoz návštěvníků dostihů budou posíleny podvečerní spoje do Pardubic, a rovněž bude zaveden mimořádný posilový spěšný spoj z Pardubic závodiště v 17:05 hodin do Chrudimi (17:50 hodin) a Slatiňan (17:20 hodin).
Ve všech mimořádných i pravidelných vlacích platí nejen nabídka Vlak+, ale i standardní tarif Českých drah a krajský tarif IREDO.
Doprava bude posílena i v městské hromadné dopravě.
Dopravní podnik města Pardubic zajistí v sobotu 13. října kyvadlovou dopravu ze směru Polabiny, Sluneční, Dubina, Sever a Hlavní nádraží. Odjezdy těchto linek budou mezi 10:30 hodin až 13:50 hodin.

Je libo autobus?

Po ukončení závodu zajistí autobusy dopravního podniku rozvoz diváků ze závodiště po trase Závodiště – Hlavní nádraží – Autobusové nádraží – Palackého – třída Míru.
Kompletní jízdní řády jsou zveřejněny na webových stránkách Dopravního podniku města Pardubic http://www.dpmp.cz/doprava-na-velkou-pardubickou-2012-detail/.
Ve stanici Závodiště bude zřízen předprodej jízdenek.
V posilových spojích platí shodné tarifní a přepravní podmínky jako na pravidelných linkách.

Vlastním autem?

Pokud se na závodiště budete chtít vydat vlastním autem, měli byste mít na paměti, že jako každoročně bude částečně uzavřena silnice I/37 směrem na Chrudim v úseku od nadjezdu Paramo až po nadjezd Dražkovice a bude sloužit jako parkoviště.
Další prostor pro parkování je vyhrazen na letišti, odkud bude návštěvníky převážet kyvadlová doprava.
Bude se tak dít pouze před dostihem ve směru letiště – závodiště, nikoli po ukončení dostihů.

Ceny parkovného jsou 50 korun za motocykl, 150 korun za  automobil a 200 korun za autobus.  V případě naplnění kapacity těchto ploch je možné využít parkovacích ploch u pardubických supermarketů a hypermarketů na Dukle a u hlavního nádraží.
„Prosíme návštěvníky, aby byli trpěliví a disciplinovaní. Letošní 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou bude možná jedním z divácky nejvíce navštívených ročníků a komplikace v dopravě se dají předpokládat.

Pokud budete moci využít dopravu autobusy nebo vlakem, jistě tím ulehčíte nejen dopravě, ale i sami sobě,"  vyzvala diváky ředitelka pardubického  dostihového závodiště Hana Jeníková.

Autor: Redakce

11.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Vykrádali stejnou chatu. Z lupu se radovali krátce

V okresním derby se z prestižní výhry radovali svitavští fotbalisté.

Inkasované branky? Dobré na Silvestra

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Nemocnice snižují počet lůžek

Svitavsko, Orlickoústecko – Interní oddělení Svitavské a Orlickoústecké nemocnice, které spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, se potýkají s problémy. Podle informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, muselo interní oddělení ve Svitavách z důvodu nedostatku zdravotnického personálu omezit počet lůžek. Podobně je na tom také interní oddělení Orlickoústecké nemocnice, kde aktuálně zůstalo pouze 30 lůžek.

Hrát doma? Bylo to spíše za trest, body se často stěhovaly

Svitavy /III. TŘÍDA/ – O výhodě domácího prostředí se ve druhém podzimním dějství nejnižší okresní fotbalové soutěže nedalo hovořit. Bylo to spíše prokletí, jediný ze šestice týmů dokázal před očima vlastních příznivců zvítězit.

OBRAZEM: Nedělní oslava sklizně

Litomyšl - Trstěnické dožínky měly v neděli svůj devatenáctý ročník. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení