VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

23.3.2017

Případů TBC v kraji loni přibylo

Pardubický kraj – V kraji přibylo lidí s tuberkulózou (TBC). Zatímco v roce 2015 odhalili lékaři 18 nových případů, loni se počet skoro zdvojnásobil, vzrostl na 32. Česká aliance proti chronickým respiračním onemocněním varuje, že region se vyhoupl nad celorepublikový průměr.

21.3.2017

ZOO chce ochránit své nosorožce. Začala jim odstraňovat rohovinu

Dvůr Králové /VIDEO/ - Kvůli ochraně největšího evropského chovu nosorožců přistoupili v zoologické zahradě ve Dvoře Králové k preventivnímu opatření. Ošetřovatelé zvířatům začínají ořezávat rohy, na něž cílí pytláci po celém světě.

20.3.2017

S weby soutěží o Zlatý erb

Pardubický kraj – Už za několik dnů, 24. března, budou vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže Zlatý Erb, v němž se utkají webové stránky a elektronické služby obcí a měst.

20.3.2017

Hrady a zámky otevírají brány

Orlickoústecko, Svitavsko – Komnaty, tajemná sklepení, hladomorny, honosné sály či strážné věže se na Orlickoústecku a Svitavsku již brzy po dlouhé zimní přestávce otevřou svým návštěvníkům. Kde už své brány hrady a zámky otevřely? A co nového si chystají na své letošní premiéry ty, co otevírají teprve v následujících dnech?

15.3.2017

Odbory hrozí stávkou řidičů. Oznámí ji prý až tři dny předem

Pardubice - Pardubický kraj chce dodatky na zvýšení úhrad s dopravci podepsat do konce tohoto měsíce.

9.3.2017

Pardubické letiště zkusilo vydělat na letech pro NATO. Neoprávněně

Pardubice - Civilní část letiště zkusila vydělat na armádních letech. Prostředky bude muset vrátit.

6.3.2017

Prostor klidu se rozšíří do dalších nemocnic

Orlickoústecko, Svitavsko – Nemocnice není místem, kam by kdokoli chodil rád. V hlavách mnoha lidí je synonymem pro bolest, stres a strachem stažený žaludek. „Lepší tam nic nepotřebovat," směje se mladá žena z Orlickoústecka. Více než rok pomáhá pacientům nemocnic Pardubického kraje i zdravotníkům program Přátelská nemocnice.

6.3.2017

Pět ředitelů krajských nemocnic odchází z funkcí

Pardubický kraj – Od dubna bude mít pět nemocnic Pardubického kraje dohromady jen dva ředitele. Pardubice a Chrudim povede bývalá primátorka Pardubic a lékařka pardubické ortopedie Štěpánka Fraňková. Ústí nad Orlicí, Svitavy a Litomyšl bude řídit bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, původním povoláním taktéž lékař. Pět dosavadních ředitelů ze svých funkcí odchází.

3.3.2017

Velké srovnání: Kdo třídí odpady, platí méně

Orlickoústecko, Svitavsko – Sklo, papír, plasty, zvlášť použité baterie a nefunkční spotřebiče, zvlášť bioodpad… Jednomu by se z toho až zatočila hlava. Jak ale lidi k třídění odpadů motivovat? Klíč k této hádance se pokoušejí najít i města na Orlickoústecku a Svitavsku, některá zavedla motivační systém třídění odpadů, na němž mohou lidé ušetřit! V březnu totiž opět po roce nastává chvíle pro výběr poplatků, a ty se v jednotlivých městech liší.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2017

Vítr v Pardubickém kraji od rána kácí stromy

Pardubický kraj - Výstraha před silným větrem v Pardubickém kraji platí po dnes po celý den. Pohotovost mají i energetici.

21.2.2017

Dialýza tu bude, brzdí Mýto klepy

Vysoké Mýto – Mýtská dialýza. Dlouho diskutované téma, které se letos má dočkat své realizace. Teď se ale opět stala předmětem debat občanů.

16.2.2017

Nové logo kraje budí rozpaky

Pardubický kraj – Výhrady k logu Pardubického kraje mají designér i historik.

15.2.2017

Řidiči autobusů dostali přidáno, ale ještě neřekli poslední slovo

Pardubický kraj - Dopravci chtěli původně na navýšení mezd řidičů 59 milionů. V rozpočtu má přitom kraj vyčleněno jen milionů deset.

14.2.2017

Lékařů v sanitách jezdí stále méně

Pardubický kraj - Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Pardubického kraje zaměstnává ze dvou třetin externí lékaře. Disponuje dvanácti lékařskými posádkami, v budoucnu jich zřejmě ještě ubude.

11.2.2017

Jehel se nebojte, vzkazují dárci krve

Ústí n. O., Svitavy – V odběrových centrech hematologicko – transfúzních oddělení Orlickoústecké a Svitavské nemocnice to v pátek hučelo jak v úle. Náborová akce „Kdo miluje, daruje krev" si na nedostatek zájmu stěžovat nemůže.

8.2.2017

Kriminalita v kraji loni klesla. Nejbezpečněji se žije v Ústí

Pardubický kraj - Nejhorší statistiku má sice nadále Pardubicko, ale počet trestných činů tu klesl o pětinu.

AKTUALIZOVÁNO
5.2.2017

AKTUÁLNĚ: Policie pátrá po 14letém chlapci

Pardubice - Pardubická policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po 14letém Stevenu Kavkovi.

5.2.2017

Lednová údržba silnic stála přes 40 milionů

Svitavsko – Lednová údržba silnic v Pardubickém kraji bude stát přibližně dvakrát tolik než loni ve stejnou dobu.

4.2.2017

Pitná voda je přednější! Koridor zdroj nesmí ohrozit

Vysoké Mýto – Rozruch okolo plánované stavby D35 v blízkosti Vysokého Mýta způsobily informace, že by koridor mohl ohrozit zdroje pitné vody v lokalitě Pekla, které jsou strategicky důležité pro Vysoké Mýto i celý region.

3.2.2017

Labuť v Pardubicích zahubila ptačí chřipka

Pardubice - Žádná mimořádná opatření se nezavádí. V muzeu přes víkend zavřou pávy.

2.2.2017

Smogová situace je zpět. Omezte pohyb venku i jízdu autem

Pardubický kraj - Ovzduší na východě Čech se opět zhoršilo. Meteorologové opět vydali varování před polétavým prachem.

1.2.2017

D35 se začne stavět napřesrok

Moravská Třebová – Dálniční spojení Čech s Moravou je zase o krok blíž.

31.1.2017

Víte, jak bezpečně chodit na ledovce a předejít pádu?

Orlickoústecko – Při současném extrémně chladném počasí je častým problémem zledovatělý povrch, který může při neopatrné chůzi způsobit nehezké pády.

28.1.2017

Šerpou Sněžky je učitel hudby

Pec pod Sněžkou - Horští nosiči dřív tahali na Sněžku piano nebo pivní sudy. Ti, kteří se na ni vydali v sobotu 21. ledna, dostali na záda třicetikilový náklad.

24.1.2017

Kraj představuje nové logo. Připomínat má cesty, ale vypadá jako vlajka Švédska

Pardubický kraj - Pardubický kraj se po 15 letech rozhodl změnit logo. Jenže reakce na nový návrh jsou spíše skeptické.

19.1.2017

Psi mají zasolené tlapky, jinak zvířata zvládají zimu dobře

Pardubicko - Psy oblékejte jen tehdy, když spadne teplota pod bod mrazu.

19.1.2017

Ladovská zima: často pot a dřina

Orlickoústecko, Svitavsko – Od prvních velkých přívalů sněhu v okresech uplynuly dva týdny a pohled z okna leckde nabízí pravou ladovskou zimu. Odvrácenou stranou mince je však horší schůdnost chodníků a kupící se sníh v centrech měst. „S kočárkem je to fakt dřina, rozježděný sníh a koleje, to kočárek vážně nedává," komentovala strasti zimního počasí jedna z maminek.

AKTUALIZOVÁNO
14.1.2017

VIDEO: Na nové hale se propadla střecha. Sportovci stihli včas utéct

Česká Třebová /AKTUALIZOVÁNO/ - Sobotní večerní Českou Třebovou zněly sirény. Krátce před jednadvacátou hodinou tu došlo ke zřícení střechy na nově postavené sportovní hale Na Skalce. Zrovna tu probíhal florbalový turnaj dorostenecké kategorie, v hale bylo na osm desítek lidí. Událost se naštěstí obešla bez vážných zranění. "Všichni stačili včas utéct," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda s tím, že na místo vyjely tři posádky zdravotníků. K několika drobnějším zraněním - rozbitým kolenům a vyvrtnutým kotníkům,  došlo při útěku. "Jeden z chlapců dostal při útěku dveřmi do holeně, druhý upadl a rozsekl si koleno," doplnil Pavel Svoboda s tím, že oba chlapce záchranná služba odvezla na chirurgickou ambulanci do Ústí nad Orlicí.

14.1.2017

Kafe? Na gymnáziích už těžko

Orlickoústecko, Svitavsko – Ředitelům škol od nového roku přibyly starosti. Od ledna totiž začala „natvrdo" platit takzvaná pamlsková vyhláška, která stanovuje potraviny, které nesmí být prodávány žákům mladším patnácti let. Z mnohých škol ale zní ostrá slova o nesmyslném nařizování „zdravého" životního stylu.

11.1.2017

Loni přišlo na svět víc kluků. V Ústí měli rekord

Ústí nad Orlicí, Svitavy – Porodnice Orlickoústecké nemocnice znovu přepsala svou pomyslnou knihu rekordů. Loni se tam narodil zatím nejvyšší počet dětí. Byla překonána hranice 1400 dětí. Dosud držel rekord rok 2014 se 1353 dětmi. V podstatě na polovičních číslech je porodnice ve Svitavách, která loni zaznamenala 746 dětí. Řada maminek ze Svitavska přivede dítě na svět v Ústí nad Orlicí, tvoří tam deset procent rodiček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení