VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

7.5.2015

Přes tři hrady turisté půjdou v sobotu. Padne rekord?

Sopotnice – Padne i letos na pochodu Přes tři hrady účastnický rekord? Jeho hranice se loni přehoupla přes 9 tisíc, když se na trasy vydalo celkem 9045 pěších a cyklistů.

6.5.2015

Středy doktora Středy: Dělená strava

Východní Čechy – Do začátku léta nám ještě zbývá necelých 6 týdnů. To je celkem dost času na to shodit pár kilogramů a vylepšit tak svoji postavu do letních šatů a plavek. Pojďme si postupně představit několik základních redukčních diet, které vám mohou pomoci vyřešit problém jak zhubnout.

3.5.2015

Biskupství už získalo v restitucích 3800 hektarů

Východní Čechy – Z téměř čtyř tisíc získaných pozemků v církevních restitucích již bylo téměř 2000 hektarů vloženo do katastru nemovitostí. Největší rozlohu tvoří lesy, asi 2400 hektarů.

3.5.2015

Stále více lidí by chtělo vybírat hejtmany v přímé volbě

Východní Čechy – Aktuální průzkum agentury Sanep potvrdil velmi nízkou pozici hradeckého hejtmana Lubomíra France v pořadí oblíbenosti českých hejtmanů.

2.5.2015

Čarodějnice letos proběhly výjimečně v klidu

Východní Čechy – Pálení čarodějnic se letos díky předcházejícímu deštivému počasí obešlo bez problémů a výjezdů hasičů k požárům.

1.5.2015

Nemocnice Boskovice ve čtvrtek otevřela klientské centrum

Boskovice – Lidé, kteří dříve přicházeli do Nemocnice Boskovice, museli navštívit různé její části, pokud si chtěli něco vyřídit.

1.5.2015

Kapitán výletní lodi Arnošt se plaví na řekách téměř 40 let

Pardubice - „Začínal jsem v roce 1977. Vždycky jsem chtěl pracovat u vody," řekl Václav Polák.

29.4.2015

Aby čarodějnice neřádily i tam, kde nemají, varují hasiči

Východní Čechy – Čtvrteční oslavy pálení čarodějnic by díky úternímu dešti mohly být bezpečnější než v minulých letech, ale opatrnosti není nikdy dost. a základní pravidla je nutné dodržovat bez ohledu na počasí, varují hasiči.

29.4.2015

Čerpání dotací z programu IROP 
není nastaveno účelně. Mělo by se změnit

Východní Čechy – Pardubický hejtman Martin Netolický lituje zrušení dosavadních Regionálních operačních programů. Podle něj byly velmi efektivní.

29.4.2015

Středy doktora Středy: Hubnutí v letních měsících nedoporučuje

Východní Čechy – Kdy hubnout a kdy ne? Už jsme se načasování redukčních kúr věnovali v jednom z minulých dílů. Paní doktorka Kateřina Cajt
hamlová doporučuje jaro, kdy se dny prodlužují a lákají ven k pohybu. Naopak zima je nevhodná, protože dny jsou krátké, člověku se nechce ven. S tím se dá souhlasit.

28.4.2015

Lidé opět ušetří díky mírné zimě tisíce za teplo

Východní Čechy – Další mírná zima opět uspořila lidem v kraji náklady na teplo. Jeho spotřeba klesá i díky pokračujícímu zateplení objektů a výměně oken. Přeloučská teplárna dokonce skončí v likvidaci, protože nevydělává.

28.4.2015

Přejezd na trati Rudoltice – Lanškroun působí potíže, vlaky zde musí brzdit

Česká Třebová – Na železničním uzlu v České Třebové se uskutečnila jednání za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

27.4.2015

Ve skanzenu na Veselém Kopci naplno odstartovala návštěvnická sezona

Veselý Kopec - V sobotu se slavnostně otevřely dveře roubenek ve skanzenu na Veselém Kopci u Hlinska.

26.4.2015

Školáci připravují vlastní zpravodajství

Vraclav – Žáci Základní školy a Mateřské školy ve Vraclavi si na vlastní kůži zkouší roli televizních moderátorů. O aktivitách a životě své školy informují netradičně, prostřednictvím relace Zprávičky z naší školičky, kterou sdílí na videoserveru youtube od začátku školního roku. Za svou snahu o profesionální práci sklízí uznání.

24.4.2015

Nejefektivnější nemocnice v kraji získává modernější tvář

Ústí nad Orlicí – Rozsáhlý projekt zateplení mnoha pavilonů a investice v řádu několika desítek milionů korun do přístrojové techniky.

23.4.2015

Vyhořelá galvanovna v Lanškrouně ani po roce neobnovila provoz

Lanškroun – Zhruba za tři měsíce by galvanovna na Orlickoústecku, která před rokem vyhořela, měla obnovit provoz. Oheň napáchal škody za 200 milionů korun a byl tak největším loňským požárem v Česku.

22.4.2015

Středy doktora Středy: Tisícovka hubenějších čtenářů za tři roky

Východní Čechy – V dnešním díle naší pravidelné rubriky o hubnutí, zdravém životním stylu a správné životosprávě se poohlédneme za všemi těmi, kteří s námi již v minulosti hubli a zhubli.

19.4.2015

Po dvou letech se hledá další Stavba roku v Pardubickém kraji

Pardubický kraj – Po dvou letech vyhlásil Pardubický kraj ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví další ročník soutěže o Stavbu roku.

18.4.2015

Východočeské autobazary patří k nejhorším

Východní Čechy – Soudní znalci na východě Čech kontrolovali jedenáct prodávaných ojetých vozů. Tři měly přetočené tachometry, sedm bylo po havárii

17.4.2015

Stavba R35 se rozbíhá, začíná boj o přivaděče

Pardubický kraj – Hejtmanství se snaží zajistit, aby se souběžně s výstavbou rychlostní komunikace R35 v regionu vybudovalo i její dopravní napojení na menší silnice.

15.4.2015

Kraj podepsal 
ujednání.
 Pomůže získat
 specialisty

Pardubický kraj – Pardubický kraj, odborové organizace, Úřad práce podepsali takzvaný Teritoriální pakt zaměstnanosti vztahující se na vytvoření dalších pracovních míst v regionu.

15.4.2015

Středy doktora Středy: Pan Ladislav hubne pomocí masové diety

Východní Čechy – Dnes se opět podívejme do řad našich čtenářů, jak se jim daří zhubnout. S Deníkem hubne spousta z vás a stále přibývají další a další. Hubnutí je pod dohledem odborníka, MUDr. Leoše Středy a jeho spolupracovníků. Jedná se o velmi dobrý způsob jak zhubnout a neublížit si, i když třeba nechtěně.

12.4.2015

Stodesítka na 'hradubické' je už jistá. A ve hře je i 130 km/h!

Východní Čechy - Z centra Hradce přes Pardubice do Chrudimě za nějakých 18 minut, když ještě před deseti lety stejná cesta trvala skoro třikrát tolik? Až bude hotová čtyřproudovka u pardubického Parama i navazující druhý dvoupruh na Chrudim, se kterým se výhledově počítá, nemuselo by tomu nic stát v cestě.

10.4.2015

Pouze 40 procent lidí využívá možnost preventivní prohlídky

Východní Čechy – Mezi kraji patří náš region k průměru. Vyplývá to z analýzy Všeobecné zdravotní pojišťovny. „Včasné zjištění případných problémů může mnoha lidem zachránit zdraví či život," upozornil mluvčí VZP Oldřich Tichý.

10.4.2015

O víkendu končí letošní lyžařská sezona

Východní Čechy – Lyžařské areály v Krkonoších, které díky nedávné sněhové nadílce zůstaly neplánovaně otevřené i po Velikonocích, stále slibují dobré sněhové podmínky.

8.4.2015

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinný víkend v Krkonoších

Krkonoše - Hotel Horizont v Peci pod Sněžkou ve spolupráci s redakcí Krkonošského deníku vyhlašuje velkou soutěž o rodinný pobyt pro dva dospělé a dvě děti na 2 noci s polopenzí. Voucher pro vítěze bude platný v období od 15.5. do 15.12. 2015.

8.4.2015

Středy doktora Středy: Kde hledat informace o hubnutí?

Východní Čechy – Dnešní doba nám poskytuje nepřeberné možnosti k získávání informací. Zjistit můžeme téměř vše o hubnutí, redukčních dietách, zdravém životním stylu a o zdravé životosprávě. Č

7.4.2015

Loni obstála pouze polovina kontrolovaných lékáren

Východní Čechy – Jen necelá polovina z lékáren, které loni v regionu a v části středních a severních Čech kontrolovali pracovníci Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), vyšla z prověrky bez závady.

6.4.2015

Naše životy v cizích rukou

Východní Čechy - Denně svěřujeme sebe i své blízké do cizích rukou. Učí naše děti, pečují o nemocné, ale taky nás jenom prostě vozí do práce.

5.4.2015

Europoslanec chce dělat v norské školce

Brusel/Východní Čechy– „Až skončím, půjdu pracovat do norské školky, abych pomohl pozvednout tamní úroveň." Takový cíl si zadal čerstvý europoslanec a někdejší špičkový krizový manažer Tomáš Zdechovský.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení