DEKSTONE Tuři Svitavy - BK JIP Pardubice 62:70 (14:25, 24:41, 38:52).
Body: Mickelson 17, Marko 15, Slezák 10, Smithson 8, Roseboro 7, Jelínek 5 - Wall 19, Autrey 16, Škranc 13, Nečas 7, Švrdlík 5, Burnett 4, Pandula 4, Půlpán 2. Trojky: 4:6. Fauly: 26:29. Trestné hody: 31/24:26/20. Doskoky: 33:52. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Kec. Diváků: 1077. Nejlepší hráč utkání: Wall (Pardubice). Stav série: 1:3.

Z prvního útoku trefil pardubický Škranc trojku a tím předznamenal dění věcí příštích. Hosté nástup do zápasu absolutně ovládli, na soupeře vyrukovali s velkou agresivitou a během tří minut svítilo na ukazateli mírně šokující skóre 0:16.

Úvodní koš Turů ze hry si připsal Mickelson v 7. minutě a teprve potom se domácí vzpamatovali a do konce čtvrtiny korigovali manko na rozdíl devíti bodů.

Druhá část byla poznamenána značným počtem faulů, hra byla rozháraná a více přesnosti bylo na straně Beksy. Ta si postupně budovala náskok, který v polovině utkání dosáhl sedmnáctibodové hranice.

Jenže Tuři nejsou týmem, který by se rozklepal a nechal srazit nepříznivým vývojem utkání. A to ani v případě více než dvacetibodové ztráty (31:52), kterou na svůj účet „chytli" ve 26. minutě.

Jakmile hosté jen malinko polevili v koncentraci, zahájili Svitavští stíhací jízdu. Po třech čtvrtinách to bylo ještě o čtrnáct bodů, po čtyřech minutách závěrečného kvartálu však jenom o šest (48:54), tři a půl minuty před koncem o čtyři (55:59), za dalších třicet vteřin po trojce Smithsona o dva (58:60)!

Svitavský nápor však odrazil nejprve ze šestek Autrey a následně klíčovou trojkou Wall a koncovku si hosté dokázali pohlídat.

Pátý zápas se hraje v sobotu 22. dubna v Pardubicích.