Tuři bučeli hlasitěji, vítězně ale zařehtal kůň

Pardubice - Z nejtvrdšího kartonu… Asi tak by se dalo popsat naplnění papírových předpokladů čtvrtfinálové série mezi favorizovanými Pardubicemi a basketbalisty Svitav. Beksa s přehledem zvládla i druhé střetnutí na domácí palubovce. Tuři se však drželi o něco pevněji než ve vstupním duelu. V sérii hrané na čtyři vítězné duely vedou Pardubice 2:0.

12.4.2017

Pardubice - Svitavy, druhý zápas čtvrtfináleFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

BK JIP PARDUBICE - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 82:68 (26:20, 47:32, 68:49).
Body: Pandula 16, Burnett 13, Autrey 11, Wall 10, Nečas 9, Půlpán 7, Škranc 7, Švrdlík 6, Kotas 3 - Mickelson 16, Jelínek 14, Smithson 13, Roseboro 10, Marko 7, Slezák 4, Teplý 4, Vučica 2. Trojky: 6:4. Fauly: 14:16. Trestné hody: 16/12:10/6. Doskoky: 32:36. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Jeřáb. Diváků: 1232. Stav série: 2:0.

Na rozdíl od prvního střetu, kdy Svitavy totálně zbabraly začátek, se jim dařilo o poznání lépe. Pět minut se střídaly s domácími ve vedení. Pak jim však Beksa během chvíle pláchla o sedm bodů a svůj náskok natáhla ke dvěma cifrám. Tuři se zmátořili, když jim vyšel přelom obou čtvrtin.

Druhý kvartál se dá popsat jako snaha pardubických dlouhánů znovu si vytvořit minimálně desetibodový náskok, naopak hosté se mu chtěli vyvarovat. Platila první varianta, když šest minut před klaksonem oznamujícího konec poločasu svítilo na ukazateli skóre 26:16. A v poslední minutě domácí náskok navýšili na patnáct bodů.

Ve třetí čtvrtině dělali Tuří psí kusy, aby se udrželi pod dvacetibodovou hranicí. K ničemu víc je totiž soupeř nepustil. Závěrečná část se proměnila v domácí údržbu. Pardubický kůň tak mohl podruhé zařehtat vítěznou.

Série se nyní stěhuje na východ. První utkání v hale Na Střelnici navíc budou o velikonočním pondělí snímat televizní kamery.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Tomáš Bartošek, pardubický trenér: „Bylo to rychlé utkání. Oba celky se snažili o co nejrychlejší přechod do útoku. Z protiútoků padalo hodně bodů. Musím říct také, že ve druhé čtvrtině jsme velmi dobře bránili. Inkasovali jsme pouze dvanáct bodů. Tato pasáž hry byla klíčem k našemu úspěchu. Takhle bychom měli pokračovat dál. Vedeme 2:0 na zápasy, což je super začátek této čtvrtfinálové série. Uhájili jsme domácí palubovku a naše diváky nezklamali. Nicméně, není konec. Potřebujeme ještě dvakrát vyhrát. Musíme se dobře připravit na pondělní zápas a pak i ten středeční.

Lukáš Pivoda, svitavský asistent trenéra: „Naštěstí jsme nezačali tak hrůzostrašně jako v tom prvním utkání. Byli jsme připraveni na tlak, který nastane. Bohužel jsme v prvním poločase vůbec netrefovali trojkové pokusy. Dělali jsme školácké chyby, zejména ve druhých polovinách první i druhé čtvrtiny. Buď jsme se nedali a Pardubice okamžitě vyrazily do rychlého protiútoku. Za zamyšlení ale stojí i to, že jsme nedokázali pokrýt rychlý útok i po našem koši. Ve třetí čtvrtině jsme se trochu nadechli, nicméně vždy, když jsme zaznamenali koš, tak nám domácí oplatili stejnou měrou. Třeba jsme dvacet vteřin dobře bránili jejich útočné snažení, ale oni stejně přesně zakončili. Hráli jsme v úzké rotaci a opakuji, když jsme se přiblížili, tak nám Pardubice hned odskočily."

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Královna stráví noc na hradě Svojanov

Polička - Veronika Červinská z Dobrušky je královnou Královských věnných měst pro rok 2017. Z výběru třiceti soutěžících o tom rozhodli hlasující na internetu.

Veterán Černý na „bedně“, ostatní útočili marně

Litomyšl – Motokrosaři Orion Racing Teamu bojovali na trati v Dalečíně na Žďársku o další body do českého mistrovství. Posbírali jich ve všech kubaturách relativně dost, ale úplná spokojenost nepanovala.

Mládežnický fotbal: Lídr neměl den, náskok na čele se ztenčil

Svitavsko - Po delším čase se ve východočeském přeboru radovali z bodového zisku svitavští dorostenci. Pravda, byl pouze jeden, nicméně alespoň konečně neodcházeli ze hřiště s prázdnou.