VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sezonu modelářů ozářily medaile

Svitavy – Svitavský klub uspěl na mistrovstvích republiky ve všech kategoriích.

17.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Pavel Jedlička

Modeláři z města a okolí seskupení v organizaci Modelklub Svitavy, která patří do Svazu modelářů České republiky, ani v uplynulém roce 2010 nezaháleli.

Svoji soutěžní činnost zahájili tradičně hned na počátku roku, když pořádali Zimní ligu házedel. Ta se koná pravidelně jedenatřicet let a je pravidlem, že se v ní členové svitavského Modelklubu umisťují na čelních pozicích. Bývají to především modeláři z řad mládeže, kteří si v této soutěži vedou nejlépe.

V měsících dubnu a květnu, kdy začínala hlavní část modelářské sezony, se svitavští zástupci nejprve zúčastnili několika soutěží volných modelů v Ústí nad Orlicí či v Chocni. Další větší akcí pořádanou přímo ve svitavském modelářském areálu Cihelna byl přebor žáků Pardubického kraje v kategorii upoutaných modelů. Zúčastnilo se ho osm členů klubu v několika kategoriích a výsledkem byla dvě první, dvě druhá a jedno třetí místo.

Jako každoročně tak i vloni uspořádal Modelklub Svitavy také modelářské soustředění. Uskutečnilo se v červenci a bylo zaměřeno zejména na práci s mládeží, na stavbu a létání s upoutanými modely. Po týdnu stráveném na stadionu v Cihelně tak uměl nejeden úplný začátečník velice slušně ovládat svůj model a od zkušených modelářů pochytil mnohé další cenné rady pro svoji zálibu.

Vyvrcholením sezony byla pak série tří mistrovství České republiky v jednotlivých kategoriích. Na MČR v kategorii F2D–Combat konaném 28. srpna v Boleradicích obsadil Modelklub Svitavy první tři místa když zvítězil Dalibor Toman, druhé místo obsadil Martin Zahálka a třetí příčku si zajistil Václav Zahálka.

Na republikovém mistrovství mládeže, které se odehrálo 11. září v Hradci Králové, zvítězil v kategorii US Václav Zahálka ml., druhý skončil Jiří Popelka a třetí Daniel Paleček. V kategorii UR20 pak dokázal získat ještě jedno vítězství a titul mistra České republiky znovu Daniel Paleček.

Třetí důležitou akcí pak bylo MČR U–modelů konané 18. září rovněž v Hradci Králové. Tady vybojoval v kategorii US velmi pěkné druhé místo Václav Zahálka a třetí byl Dalibor Toman. Velice dobrá byla také dvě pátá místa v kategorii UR20 a UR25, jež obsadili Jaroslav Paleček a Josef Hladký.

Velkým úspěchem pro svitavský Modelklub bylo osmé místo Michala Meisla na juniorském mistrovství světa, které hostila maďarská Gyula.

Velice dobře si vedou svitavští modeláři i v celostátních žebříčcích. V upoutaných modelech v kategorii US je mezi dospělými na prvním místě Václav Zahálka, na třetím Dalibor Toman a sedmém Jaroslav Paleček. Mezi žáky je pak ve stejné kategorii na první pozici Václav Zahálka ml., na čtvrté Jiří Popelka a na šesté Daniel Paleček. Nelze zapomínat ani na kategorii Rodeo, kde je mezi dospělými v kategorii UR20 Jindřich Samek třetí a Josef Hladký čtvrtý. Posledně jmenovaný vede republikový žebříček v kategorii UR25.

Již několik let úspěšně funguje také modelářský kroužek v prostorách DDM Svitavy vedený Jindřichem Samkem a Tomášem Weisem. Zde získávají zájemci první zkušenosti s tímto jistě zajímavým koníčkem všestranně rozvíjejícím různé druhy dovedností a staví si svoje první modely.

(mw)

17.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Plachtaři se utkají o titul mistra Evropy

Zahrada Domova důchodců Na Skalce v Litomyšli.
5

Nová zahrada pro relaxaci seniorů

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Ve znaku probošství Litomyšl vykvete lilie

Litomyšl – Římskokatolická farnost – proboštství Litomyšl se může konečně pochlubit novým znakem. Autorem je místní farník a student archivnictví Vítek Večeře, finálního grafického zpracování se zhostil Jeroným Pelikovský. 

Věž láká na první sluneční paprsky

Polička – Východ slunce z výšky šestatřiceti metrů? Takovou podívanou nabídne historicky druhé pozorování svítání z ochozu kostelní věže v Poličce.

Fotbalová příprava začala vítězně

Svitavy – Fotbalisté se už pár týdnů potí při letní přípravě na novou sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení