VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostřílení matadoři slavili cyklistický úspěch

Moravská Třebová – Orientační závod dvojic se stal neodmyslitelnou součástí seriálu Cykloman. Manželé Schneiderovi si po zásluze vyjeli v pořadí páté prvenství.

19.5.2017
SDÍLEJ:

Vítězná dvojice zvolila nejlepší taktiku. Foto: František Matoušek

Více než šedesátka bikerů, z toho devět žen, nejstarší účastník 71 let. Ti všichni se seřadili na startu 17. ročníku závodu nazvaného BACH (Bohemian Adventure Challenge), orientačního klání dvojic náležejícího nedílně do celoročního seriálu Cykloman 2017. Letos to byl jeho podnik s pořadovým číslem tři.

Trasa vedoucí okolím Moravské Třebové v perimetru patnácti kilometrů byla znovu zajímavá, ani kopce nechyběly, ale nebyly tak brutální, nadto přibylo kontrol, kterých bylo ve stanoveném limitu čtyř hodin potřeba objet pokud možno co nejvíce a těch nejlépe bodově oceněných.

Favority nebylo nutno hledat dlouho, zvláště když byli přítomni Schneiderovi, Doleželovi na dvojkole nebo silné duo Štěpař – Antl. Mnoho dvojic kalkulovalo také s koeficientem (podle věku či pohlaví). První pětice v cíli absolvovala celkem čtrnáct kontrol (nejvíce mladíci Schön – Kvapil patnáct).

Celkově dominovali veteráni, kunčinští čerti trumfli Třebováky. Doležel na osmé prvenství nedosáhl (získal je s třemi různými partnery), naopak už popáté na stupeň nejvyšší vystoupali manželé Schneiderovi mající dosud na kontě čtyři triumfy, ten minulý z roku 2008.

Pohodový závod byl poznamenán půlhodinovou průtrží, z níž se někomu povedlo vykličkovat, jiní naopak ztratili vinou překročeného časovému limitu a penalizace lepší umístění.

V cíli všechny čekala úleva, kterou nejlépe definovali vítězové: „Možná bylo lepší se doma v klidu dívat na televizi, ale pocit z prvenství po totálním vyčerpání má rovněž svoji cenu." Organizátoři z CK Slovan dodali slovy Vladimíra Dokoupila: „Spokojenost závodníků byla odměnou za celotýdenní úsilí s přípravou závodu." (mt)

Z výsledkové listiny

1. Luděk Schneider – Bedřiška Schneiderová
2. Josef Doležel – Monika Doleželová
3. Petr Štěpař – Karel Antl
4. Petr Štěpánek – Miloš Mička
5. Petr Sedláček – Štěpán Široký
6. Jiří Kadidlo – Tomáš Sedláček
7. Martin Schön – Jiří Kvapil

Autor: Redakce

19.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Každý z bikerů zanechal na trase značné množství fyzických sil. Po asfaltu, štěrku, na lesních i polních cestách, na loukách. Po hodně rozmanitých površích se účastníci pohybovali.
30

Cyklomaratón: Šťastný byl v cíli nejšťastnější

Parkovat správně se vyplatí. Nemusíte pak řešit tyto situace...
AUTOMIX.CZ
48

GALERIE: Nejvtipnější pomsty za špatné parkování. Někdy je trest až krutý

Spotřeba vody v létě vzrůstá i dvojnásobně

Svitavsko - Spotřeba pitné vody v letním počasí vzrůstá o desítky procent. Důvodem jsou horka, která sice aktuálně polevila, ale na konci týdne by se podle předpovědi měla opět pozvolna vracet.

Iscarex Cup: Vzhůru, stále vzhůru. Až na Kozlov

Svitavy – Regionální běžecký seriál Iscarex Cup 2017 nepolevuje ve svém tempu ani v letním čase. Jednou z jeho tradičních zastávek byl Běh na Kozlovský kopec, který obnáší 5200 metrů stoupání s převýšením 234 metrů vedoucí alejí Maxe Švabinského z České Třebové k rozhledně nad Kozlovem.

Skupují pozemky pro další rozvoj

Polička – Hlad po zemědělské půdě je příčinou toho, že města stále obtížněji získávají pozemky pro svůj rozvoj a realizaci svých investičních záměrů. Ať už se jedná o rozvoj bydlení nebo třeba průmyslových zón.

Atletika: Medaile ne, solidní výsledky ano

Svitavy – Všechny čtyři okresní atletické kluby měly svoje zastoupení na mistrovství České republiky juniorů a dorostu, jež se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou. A závodníci dosáhli velice zajímavých výsledků, přestože na cenné kovy nedosáhli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení