MATTONI NBL: Pardubická výhra s dávkou štěstí

Svitavy /FOTOGALERIE/ – Svitavští Tuři odehráli výborný druhý poločas a sahali po dalším překvapení.

22.10.2011

Tuři Svitavy – BK JIP Pardubice. Byla to parádní bitva se strhujícím koncem, který zvedal fanoušky ze sedaček. Foto: Eduard Hromadník

Skvělou reklamu na basketbal nabídli vyprodané hale Na Střelnici aktéři krajského derby Mattoni NBL. Do posledního klaksonu nebylo o jeho osudu jasno.

Tuři Svitavy – BK JIP Pardubice 80:83 (22:19, 33:47, 58:60).

Body: George 18, Meno 15, Horák 14, Miloš 13, Kramný 9, Macela 8, Mróz 2, Moravec 1 – Hampton 22, Arnold 16, Bohačík 15, Kotas 9, Tóth 9, Muirhead 6, Čarnecký 4, Peterka 2. Rozhodčí: Hruša, Nejezchleb, Kurz. Trestné hody: 18/13 – 30/24. Fauly: 23:21. Páté osobní chyby: 35. Muirhead, 40. Bohačík. Trojky: 5:5. Doskoky: 28:26. Diváci: 700. Čtvrtiny: 22:19, 11:28, 25:13, 22:23. Nejlepší hráč utkání: Maurice Hampton (Pardubice).

Byla to parádní bitva se strhujícím koncem, který zvedal fanoušky ze sedaček. Přinesla snad všechno, včetně mnoha sporných verdiktů sudích. Jejich výkon daleko zaostal za výkony hráčů na palubovce.

Tuři začali po dvou výhrách velmi sebevědomě, opět se jim podařilo soupeře zaskočit a po první čtvrtce zaslouženě vedli.

Druhá desetiminutovka jasně patřila Pardubickým. Ti ji vyhráli 28:11, když místy zcela rozložili svitavskou obranu.

Tuři však dávno nejsou týmem, který by se nechal jen tak nepříznivým vývojem hry zlomit. Po přestávce začali ze ztráty krok za krokem ukrajovat a soupeř rázem nevěděl, kde mu hlava stojí. Po třiceti minutách tak vedly Pardubice jenom o dva body, ale to pravé drama pořád teprve začínalo.

Ve strhující poslední čtvrtině šli Svitavští čtyři minuty před koncem do vedení (73:72) a od té chvíle se celkem šestkrát (!) změnil celek, který byl zrovna o bod či dva napřed.

Klíčovým mužem závěru se stal Hampton, který dal jednu trojku, při druhé byl faulován a proměnil tři šestky. Domácí odpověděli Horákem a Milošem, jenže v posledních vteřinách minuli důležité trestné hody Macela a Meno, zatímco Hampton pět sekund před závěrem šestky zase dal (80:83).

Trojkový pokus Miloše při závěrečné akci vzápětí skončil pouze na obroučce a hosté si mohli zhluboka vydechnout.

„Musím říci, že jsme velmi šťastní, že jsme tady vyhráli,“ potvrzuje asistent pardubického trenéra Lubomír Peterka. „Domácí ukázali velké srdce a charakter. Při našich potížích s pivoty, s vyfaulováním a únavou hráčů nás Svitavy velmi trápily, hlavně George. Vítězství je pro nás nesmírně cenné. Myslím, že faktorem X byl Hampton, který šestkami rozhodl zápas,“ dodal Peterka.

„My jsme odehráli dobrou první čtvrtinu, ale potom se nám úplně rozsypala obrana a bohužel jsme hosty pustili do šestnáctibodového vedení. V kabině jsme si však řekli, že uděláme všechno, abychom se do utkání vrátili. Na hřišti to bylo vidět,“ popsal svitavský kouč Tomáš Pětivlas. „Opravdu bych řekl, že vyhrál šťastnější. Je škoda, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. Meno minul důležitou šestku, špatně jsme zvolili tu poslední střelu, ale to je o tom štěstí. Nemyslím, že jsme byli horší tým než Pardubice.“

Další výsledky Mattoni – 8. kolo: Levharti Chomutov – BC Kolín 102:105, USK Praha – BK Prostějov 81:86, BK Děčín – Loko Plzeň 79:49, NH Ostrava – Inter Bratislava 86:59.

Pořadí: 1. Pardubice (14 bodů), 2. Prostějov (13), 3. Děčín (13), 4. Ostrava (13), 5. USK Praha (13), 6. Kolín (12), 7. Nymburk (11), 8. Levice (10), 9. Svitavy (10), 10. Plzeň (10), 11. Chomutov (9), 12. Bratislava (9), 13. Ústí nad Labem (9), 14. Opava (7).

22.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Dekstone Tuři vs. Klosterneuburg.
10

Tuři opanovali domácí turnaj

Z utkání TJ Svitavy vs. SK Spartak Slatiňany.

Derby pro Slovan, Polička urvala první vítězství

Deník přiveze lídry stran za vámi!

Lázně Bohdaneč - Během posledního měsíce před volbami představí Deník lídry regionálních kandidátek stran, které po volbách mají největší naději, že budou rozhodovat o budoucnosti naší země. A odvezeme je za vámi do míst, kde se nežije nejlépe. Chceme ukázat místa, která potřebují pomoct.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Fotbalové výsledky z regionu

Svitavy – Jak úspěšné byly celky ze Svitavska v odehraném kole mistrovských fotbalových soutěží? To se dozvíte na následujících řádcích.