Konečně se zablýskalo na lepší prvoligové časy

Svitavy – Hned se dýchá o něco lépe, když se povede vymazat nulu z bodového konta. Což nyní dokázali svitavští florbalisté.

15.10.2015

Výhra v Praze je signálem, že se svitavští florbalisté pomalu dostávají do herní pohody, která snad přinese i lepší výsledky. Foto: Eduard Hromadník

Ve třetím kole první ligy se konečně dočkali výsledkového úspěchu. Tím cennějšího, že se tak stalo na hřišti soupeře. Teď jde jen o to, aby tyto bodíky nezůstaly dlouho osamoceny.

FBC Start 98 – FbK Svitavy 4:5 PP (2:2, 1:1: 1:1 – 0:1)

Branky: 5. a 15. Studený, 40. Volf, 49. Šišma – 4. a 29. König, 20. Doseděl, 57. Richter, 65. Pakosta. Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 98. Střely: 28:14.

Svitavy: Skácelík – Říha, Štancl, Musil, Šivák – Richter, Kolena, Šmarda, Doseděl, König, Bečvář, Pakosta, Plch, Dvořáček, Brýdl, Sauer.

Hned po třech minutách využil König přesilovku a hosté vedli, ne ovšem dlouho, jelikož jejich zkušení hráči začali vyrábět školácké hrubky. Nejprve „namazal" soupeři Šivák a o něco později chyboval i kapitán Richter, takže to rázem bylo 2:1. Naštěstí pro Svitavy se ale „do šatny" trefil Doseděl a srovnal.

Ve druhé části pohnul s ukazatelem skóre z dorážky König, po zmatku ve svitavské obraně ale domácí opět dotáhli. A co hůře, v poslední třetině po zaváhání Brýdla z přečíslení otočili na 4:3. Na týmu FbK ovšem bylo vidět velké odhodlání, nesložil zbraně a v 57. minutě Richter po nahrávce Königa vyrovnal.

V závěru základní hrací doby byl vyloučen Doseděl, ale Start přesilovku nevyužil zejména díky zákrokům Skácelíka, který byl vyhlášen hráčem zápasu.

Takže se šlo do prodloužení, v němž to už vypadalo, že si soupeři zkusí nájezdovou loterii. Těsně před před koncem však dokázal Pakosta dorazit do branky Plchovo nahození a rozjásal Svitavy.

„Konečně jsme získali body. Doufám, že nás Start nastartoval do dalších zápasů. Bylo to vyrovnané utkání a vzhledem k oslabení v posledních dvou minutách jsou dva body pro nás zlaté. Vynikající výkon podal Jiří Skácelík v brance," vyjádřil se k zápasu hrající trenér Ladislav Štancl na oficiálním webu České florbalové unie.

1. liga muži – 3. kolo - další výsledky: Znojmo – Rožnov pod Radhoštěm 10:6, Česká Lípa – Hattrick Brno 6:7, Pelhřimov – Kladno 2:8, Ústí nad Labem – Black Angels Praha 9:8, MVIL Ostrava – Liberec 4:9.

Pořadí: 1. Ústí nad Labem (12), 2. Znojmo (9), 3. Hattrick Brno (9), 4. Kladno (6), 5. Česká Lípa (5), 6. FBC Start 98 (4), 7. Liberec (3), 8. Rožnov pod Radhoštěm (3), 9. Black Angels (2), 10. Svitavy (2), 11. Pelhřimov (2), 12. MVIL Ostrava (0).

Pozvánka na prvoligový florbal

FbK Svitavy vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ

Neděle 18. října od 17 hodin (sportovní hala Na Střelnici)

15.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Oslavy památky padlých v první světové válce Mladějov – Blosdorf.

Mladějovská úzkokolejka se na den změní v bojiště

V Boršově opravují most.

V Boršově opravují most

Iscarex Cup: Fliedr byl dvakrát na stupních

Svitavy – Celoroční běžecký seriál Iscarex Cup má za sebou dvě srpnové zastávky, na kterých byly vidět také atleti ze Svitavska.

Folkový svátek je za dveřmi, chybět nebude ani Epydemye

Dolní Újezd - Újezdské babí léto je festivalovou stálicí už pětadvacet let. Ani letos nepřijdou příznivci folku a country o největší festival podobného typu v Pardubickém kraji.

Svitavská září novotou a pruhy

Moravská Třebová – Několik týdnů probíhající rekonstrukce Svitavské ulice je dokončená. Předcházela jí nejprve výměna vodovodního řadu a poté i plynovodu.

Triatlon Litomyšl: Třiadvacátý ročník vyhrál Lím

Litomyšl – Od roku 1995 existuje tradice závodu Triatlon Litomyšl. Od té doby nebyla porušena a letos jeho organizátoři přivítali vyznavače plavání, cyklistiky a běhu na 23. ročníku této populární akce.