Poličská Kometa si v uplynulém dějství ve dvou náročných utkáních udržela druhou příčku, která by pro ni znamenala výhodnou pozici před čtvrtfinále play off.

Poličští hráči nejprve na domácím hřišti ve velice napínavém utkání podlehli Karviné, když v úvodní třetině nabrali dvoubrankové manko, které v dalším průběhu dokázali snížit, nikoli ovšem zlikvidovat, tím pádem konečný výsledek zůstal nepříznivý v poměru 1:2. Daleko lépe se jim vedlo den nato, když zajížděli do Jindřichova Hradce k duelu s dalším jistým účastníkem play off. Tam díky vydařené závěrečné části zvítězili 4:1 a tento úspěch jim výrazně pomohl, protože o druhé místo je nyní může připravit již pouze Karviná. Všechny trumfy v rukou ovšem mají poličští hokejbalisté, neboť v závěrečném duelu dlouhodobé fáze první ligy přivítají v neděli 9. dubna od 14 hodin Českou Třebovou potácející se na chvostu tabulky a s ní by se měli podle všech předpokladů poradit. Jméno čtvrtfinálového soupeře pro Kometu zatím tone v mlze, situace okolo osmého „fleku" je velmi vyrovnaná.

1. národní liga: 1. Opava (53), 2. Polička (48), 3. Karviná (46), 4. Jindřichův Hradec (42), 5. Jungle Fever (36), 6. Dobřany (34), 7. Svítkov (33), 8. Jihlava (31), 9. Teplice (30), 10. SK Kelti 2008 (29), 11. Nové Strašecí (29), 12. Bulldogs Brno (28), 13. Plzeň-Litice (25), 14. Přelouč (24), 15. Mladá Boleslav (23), 16. Česká Třebová (19), 17. Chlumec nad Cidlinou (19), 18. Třemošná (18).

Ve druhé národní lize zůstávají Svitavy na posledním místě. Na rozdíl od minulých utkání se tentokrát v Opočně na půdě druhého celku soutěže dokázali výrazněji prosadit střelecky, ale nebylo jim to výsledkově nic platné, jelikož v defenzivě nestíhali. Domácí Rangers vyhráli „divokým" poměrem 9:7, poté, co se třetí třetina hrála prakticky bez obran, padlo v ní jedenáct gólů!