Drama se nekonalo, Tuři Slunetu hladce přejeli

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Na zaváhání proti Brnu je zapomenuto! Šesté kolo nadstavbové skupiny A2 vrátilo svitavské basketbalisty na vítěznou vlnu, když v boji o tabulkové vedení nedali soupeři naději.

18.3.2017 AKTUALIZOVÁNO 19.3.2017

Snadnější, než se čekalo. Soustředěným a cílevědomým výkonem domácí hráči soupeře viditelně předčili.Foto: Eduard Hromadník

První poločas byl ještě relativně vyrovnaný, byť i v něm Tuři neustále těsně vedli. Krátce před přestávkou si vypracovali desetibodový náskok, který po změně stran postupně navyšovali, když špatně střílející soupeř (mimo jiné měl trojky 20/1) úplně odpadl. Utkání bylo rozkouskované dvaapadesáti osobními chybami a exsvitavský rozehrávač Šotnar musel dokonce po dvou „technických" opustit palubovku.

Dekstone Tuři Svitavy – Sluneta Ústí nad Labem 83:57

Body: Roseboro 20, Smithson 19, Mickelson 13, Marko 9, Špaček 9, Vučica 5, Slezák 4, Teplý 3, Jelínek 1 – Thompson 12, Šteffel 10, Pecka 10, Smith 8, Bosák 7, Šmíd 4, Carlton 4, Abercrombie 2. Rozhodčí: Matějek, Kapl, Holubek. Fauly: 28:24. Pět chyb: 29. Jelínek, 30. Vučica, 39. Mickelson (všichni Svitavy). Trestné hody: 29/21 – 27/16. Trojky: 6:1. Doskoky: 43:38. Diváci: 612. Nejlepší hráč zápasu: Roseboro (Svitavy). Vývoj po čtvrtinách: 22:18, 42:32, 65:42.

UTAHOVALI ŠROUBY

Turům vyšel nástup do zápasu, po necelých pěti minutách vedli 13:2 a hosté působili dojmem, že jsou duchem ještě v autobuse. Ne ale na dlouho, záhy se probrali a povedlo se jim korigovat na 19:18. Poslední slovo v první čtvrtině však patřilo Slezákovi, který svoji trojku „zatloukl" do koše současně se sirénou (22:18).

Ve druhé čtvrtce si Tuři budovali důsledně krok za krokem náskok, který po dvaceti minutách dosáhl slibné desetibodové hranice.
„Domácí na nás vletěli, nám trvalo, že jsme se s tím porvali. Byli jsme schopni se do zápasu vrátit a i když jsme prohrávali o deset bodů, nebylo rozhodnuto. Samozřejmě naším deficitem byla poločasová bilance trojek 13/0," kritizoval bídnou střelbu svých svěřenců trenér Slunety Antonín Pištěcký.

Pokud si hosté dělali naděje, že by po pauze mohli ještě zabojovat o dobrý výsledek, tak tyto byly zadušeny během krátké chvilky. Jednak Tuři rychle odskočili na 48:34 a navíc jim pomohl jejich někdejší spoluhráč Šotnar. Nepochopil totiž, že ze "souboje" s rozhodčím Matějkem může odejít jedině jako poražený a po dvou technických chybách v rychlém sledu odkráčel do šatny.

A byl to vlastně symbolický konec ústeckých šancí. Svitavští za chvilku vedli o dvacet bodů a zbytek zápasu byl jen o tom, jak výrazným rozdílem utkání skončí. Nebýt toho, že se Tuři ve snaze potěšit publikum pěknými akcemi nevyvarovali ztrát, mohlo to být klidně ještě více než o „šestadvacet". Hosté se až do konce trápili, jejich elitní pivot Pecka dal svoje první body teprve čtyři minuty před koncem a také Abercrombie byl jenom stínem muže z dob svitavské slávy.

NETRADIČNÍ PŘÍPRAVA

Svitavský kouč Lubomír Růžička přiznal, že jeho tým měl poněkud neobvyklou přípravu na důležitý duel. „Na dva dny jsem od družstva odjel, protože jsem cítil, že hráči už jsou nemocní při pohledu na můj obličej. A když jsem přišel v pátek na trénink, tak jsem viděl zase rozzářené kluky, kteří se těší na zápas. Velký kredit patří mému asistentovi, protože tým připravil naprosto skvěle," ocenil Růžička obrovský přínos Lukáše Pivody.

„Byli jsme hladovější po vítězství. Pokud budeme mít pořád dvacet ztrát a budeme vyhrávat, tak nad tím přimhouřím oči, protože minule jsme měli ztrát třináct a prohráli. Hráčům gratuluji, ale současně je potřeba, abychom zůstali nohama na zemi. Už nyní mám v hlavě Jindřichův Hradec," vyhlíží svitavský lodivod následující utkání.

„Vyhráli jsme na útočné doskoky 17:9, ale na body z druhých šancí jsme prohráli 8:10. Domácí měli čtyřiadvacet ztrát, my jich měli po dlouhé době méně než soupeř, ale na body z rychlých protiútoků, které se rodí většinou po ztrátách, jsme prohráli 8:26. Opravdu jsme nebyli efektivní a to vyústilo v tento výsledek," nechápal zklamaný Antonín Pištěcký.

Potřetí v řadě se svitavští basketbalisté představí v domácím prostředí v sobotu 25. března od 18 hodin, kdy poměří síly s BK Lions.

Další výsledky skupiny A2:

6. kolo: Prostějov – Brno 81:76, Jindřichův Hradec – Ostrava 89:82.

Pořadí: 1. Svitavy (40), 2. Ústí nad Labem (39), 3. Ostrava (38), 4. Brno (38), 5. Prostějov (37), 6. Jindřichův Hradec (37).

18.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nepříznivé počasí poznamená víkendový fotbal

Ilustrační fofo.

Další soupeř Komety: Karviná

Začaly opravy v městské památkové rezervaci

Moravská Třebová – Také v letošním roce mají vlastníci domů v městské památkové rezervaci možnost získat dotaci na rekonstrukce a opravy. Zastupitelé v pondělí schválili rozdělení finančních prostředků.

Vyšší soupeřky? Karatistka Kašparová se jich nebojí

Litomyšl – Grand Prix Slovakia je významnou a prestižní mezinárodní soutěží v karate, která se každoročně koná v Bratislavě a startují na ní reprezentanti řady evropských zemí včetně českých a slovenských zástupců. Právě domácí karatisté náleží ke špičce na starém kontinentu.

Květen za dveřmi a v celém kraji opět sněží

Pardubický kraj - Nejhorší podmínky mají řidiči na Svitavsku. Kamiony nevyšplhají stoupání a tvoří se kolony, pod sněhem je i Chrudimsko.

Bowleři z Vidlaté Seče si zahrají o mistrovství republiky

Vidlatá Seč – Sedmým kolem vyvrcholila v pardubického herně Bowlingzone extraligová soutěž ČBL v bowlingu. Tým ABB Vidlatá Seč měl před závěrečným dějstvím jediný cíl – udržet čtvrté místo v pořadí, tím si zajistit postup do baráže o postup na finále mistrovství České republiky a současně i jistotu setrvání na extraligové úrovni pro příští sezonu.